Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Ked kultura a spôsob života su svetove a nie narodne.
Na toto reagujú starší ľudia , ale mladí to majú na háku. Mnohí z nich pochodili svet, videli iné kultúry a ich spolužitie.
U nás sa to tiež dialo od 19teho storočia najneskôr, na to mnohí zabúdajú. Mali sme tu kultúrny vplyv francúzka, nemecka. A celé R-U bolo multikultúrne, mešťania to poznali skôr, na vidieku po zrušení nevoľníctva.

Národy ktoré majú more miešanie kultúr zažili od začiatku novoveku, keď začali objavné a koristnícke plavby.

I tak však existuje vlastnenectvo. Slováci sú hrozne atomizovaný národ. BTW, u ktorého národa si videl túžbu aby ich "oslobodili" rusi ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

zatím to "naserte si" prohlásili Babiš a Fico.
Stejný problém ve společnosti by byl i bez eurofondů a i kdyby to tady patřilo tuzemským majitelům. Problém je totiž v nastavení společnosti jako takové. Společnost není ochotná snášet jakékoliv nepohodlí, není schopná dohlédnout dále do budoucnosti. Zajímá je dnešek, nikoliv zítřek a co bude za týden je nezajímá už vůbec. Navíc díky sociálním sítím se utvrzují ve své genialitě, takže kde kdo s dírou v zadku si myslí, že není ovce, protože to prokoukl.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Navíc díky sociálním sítím se utvrzují ve své genialitě, takže kde kdo s dírou v zadku si myslí, že není ovce, protože to prokoukl.
A za všechno můžou Rodšíldové, tvl já mám snad dejavu. Je nás tady šest chlapů, už druhý týden nefouká a do odjezdu asi už nebude. Skoro ponorka a z každý skříně na tebe kouká Rodšíld :D Domů přijedu notně psychicky zocelen.

PS ještě že toho Babiša fakt každej "miluje".
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

největší ironie je, že tihle "nejsem ovce" většinou věří absolutně všemu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Největší ironie je, že jsou mezi nimi dva inženýři, mj. úspěšní majitelé firem.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Oni tomu ani nemusia veriť , ale vyhovuje im rozdúchanie chaosu a FUDu, lebo tak môžu prísť k moci alebo odkláňať pozornosť od nepríjemných vecí.
Napríklad Fico povedal,že im vyhovuje viac sa prezentovať na proruských a konšpiračných formátoch (infovojna, hlavnespravy), lebo tam majú väčší mediálny výtlak a žiadna opozícia s ním tam nepolemizuje.
Nie je podobný aj Babiš ?
Neverím, že Fico skutočne skutočne verí Kotlárovým a Blahovým drístom.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Ale ved sme to u nas zažili. Vypli ruske televizie, zakazali tie "alternativne weby" a vysledok? Vyhral Fico a SNS prepašovala tych ojebavačov z alternatívy do parlamentu. Proste, zakazy nepomahaju. končilo to tak, ako ked som ja čital na vojenskej posteli v Přaslaviaciach v roku 1982 Čiernych baronov a rehotal sa tak, že ma bolo počut az stolku dozorneho roty.
Obrázek
Dano10
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Dano10 »

skelet píše: 6/5/2026, 11:30 největší ironie je, že tihle "nejsem ovce" většinou věří absolutně všemu.
A ešte večšia irópnia je že nevieme, kdo je kdo....teda kdo je ten "nejsme ovce". Či tí "babišovci a ficovci", alebo tí "lepšolidi". :wink:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Zemakt píše: 6/5/2026, 11:29 A za všechno můžou Rodšíldové, tvl já mám snad dejavu. Je nás tady šest chlapů, už druhý týden nefouká a do odjezdu asi už nebude. Skoro ponorka a z každý skříně na tebe kouká Rodšíld :D Domů přijedu notně psychicky zocelen.

PS ještě že toho Babiša fakt každej "miluje".
Co si tiez na Majovke ? :lol:
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Dano10 píše: 6/5/2026, 12:34 A ešte večšia irópnia je že nevieme, kdo je kdo....teda kdo je ten "nejsme ovce". Či tí "babišovci a ficovci", alebo tí "lepšolidi". :wink:
Prave, ze velmi dobre vieme kto je kto. Lenze kvoli prehnanej korektnosti a GDPR nemozeme nazvat ruskeho vlastizradcu, ruskym vlastizradcom.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Na Májovce zrovna ne, na Fue (WS). Ale na chocholouška je to stejný jak na nějaký flautě s palubou pod nohama.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

palo satko píše: 6/5/2026, 11:56 Ale ved sme to u nas zažili. Vypli ruske televizie, zakazali tie "alternativne weby" a vysledok? Vyhral Fico a SNS prepašovala tych ojebavačov z alternatívy do parlamentu. Proste, zakazy nepomahaju. končilo to tak, ako ked som ja čital na vojenskej posteli v Přaslaviaciach v roku 1982 Čiernych baronov a rehotal sa tak, že ma bolo počut az stolku dozorneho roty.
Však dobre, nie sme Rusko ani SK, aby tu boli trvalé zákazy názorov. To vypnutie spravil NBÚ pretože využil nové znenie zákona o kybernetickej bezpečnosti. Z tých webov šla vtedy ruská masírka v jednom kuse. Nikto v tej dobe nevedel či ukrajina rýchlo padne a čo sa z toho vyvrbí.
Ak Rusko napadne pobaltie raz, automaticky by sa znova spustil nejaký núdzový režim. A vtedy by si smeráci a hejnárodní už museli vybrať stranu a pevne si stáť za svojimi názormi. Ukázalo by sa jasne, kto evidentne kope za rusko.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Česi a Slovaci si zo zasady vyberaju vitaznu stranu, ale potom až to skonči. Nejaki legionari, letci RAF a partizani su len čerešnička.
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Zemakt píše: 6/5/2026, 13:43 Na Májovce zrovna ne, na Fue (WS). Ale na chocholouška je to stejný jak na nějaký flautě s palubou pod nohama.
Tak nech vam to fukne, aby ste tam nezaspali. :D
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Tak i Vám.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

pjaro77 píše: 6/5/2026, 14:29 To vypnutie spravil NBÚ pretože využil nové znenie zákona o kybernetickej bezpečnosti. Z tých webov šla vtedy ruská masírka v jednom kuse. Nikto v tej dobe nevedel či ukrajina rýchlo padne a čo sa z toho vyvrbí.
A dobre spravil. Nemozeme sa predsa len tak prizerat, ako nam tu tu cudzia nepriatelska mocnost vytvara vplyvove operacie a social inziniering riadene tajnymi sluzbami.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Niko, byvaly aktívny príslušník Policajného zboru SR a zároveň administrátor policajných stránok na sociálnej sieti Dávid Púchovský, ten mudrlant proti hoaxom sa prave teraz zhovadil. Policia pred par dnami na Vychode robila akciu Brat a ten trulo oznamil, že zatykaju motorkarov z Brat za brata, za kriminalny čin. Ked mu šef motorkarov pohrozil sudom, lebo policajti zatykali za niečo uplne ine čo nemalo s politikou nič spoločne tak sa posral z toho svojho hoaxu. To to tvoje vypinanie. Komunisti toho tolko povypinali, že ked došiel November, ešte aj takí čo tlkli ludi obuškami ich nechali doma a štverali sa na tribuny Občianskeho fora a a Verejnosti proti nasiliu.
Obrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Vtedy už každému z príčetných komunistov došlo, kam to u nás smeruje. Všetci videli, že jedno sa reční ale reálny stav bol iný. Ani len s vekslákmi si neporadili. Hru na ideologický komunizmus na večné časy hrala po Gorbačovovom nástupe už len kovaná verchuška s Jakešom. Až ostali ako kôl v plote.
Teraz robí ruská agitka prostredníctvom portálov, sociálnych sietí propagandu o vyvolenosti národa, slavianskom spasiteľovi Putinovi a treťom ríme. Nehovoriac o konšpiračnej vlne sprisahaní hlbokého štátu, židojašterov, chazarov proti slovanom a báchorky o veľkej tartárii. Je v tom akési zvrátené transcendeltálne duchovno, s ktorým sa mnohí stotožňujú.
Za socíku to bolo inak, komunizmus mal byť vedecký systém, ktorý bojoval ideologicky a prakticky hlavne s triednym nepriateľom. Nábožensko-spasiteľské a konšpiračné motívy do propagandy nezahrňovali ale potláčali. Dokonca sa snažili očistiť od kultu osobnosti/vyvolenosti Stalina.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 6/5/2026, 16:12, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Myslim, ze v normalnej spolocnosti nema spravodajska operacia ako napr. B&B co hladat. Predpokladam, ze je kazdemu jasne, ze skor ci neskor sa im budu venovat OCTK.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Niko zabudni. Keby sa robil prieskum v ktorej profesii sa najviac nadava na aktualnu europsku politiku, tak policajti by suverenne vyhrali a pred tymi motorkarmi pôjdu s majakom, aby si im uhol.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“