Na toto reagujú starší ľudia , ale mladí to majú na háku. Mnohí z nich pochodili svet, videli iné kultúry a ich spolužitie.Ked kultura a spôsob života su svetove a nie narodne.
U nás sa to tiež dialo od 19teho storočia najneskôr, na to mnohí zabúdajú. Mali sme tu kultúrny vplyv francúzka, nemecka. A celé R-U bolo multikultúrne, mešťania to poznali skôr, na vidieku po zrušení nevoľníctva.
Národy ktoré majú more miešanie kultúr zažili od začiatku novoveku, keď začali objavné a koristnícke plavby.
I tak však existuje vlastnenectvo. Slováci sú hrozne atomizovaný národ. BTW, u ktorého národa si videl túžbu aby ich "oslobodili" rusi ?







