OSSR - výběr nového kolového BVP

Odpovědět
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od mikojan29 »

Slušnosť káže, najprv sa opýtať.

Zmysel to nedáva. :wink:
"Alea iacta est"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od pjaro77 »

Zmysel nedáva ani zavedenie CV90v120 do OSSR ale ako formu nadšeného hujerstva ala Horst Fuchs to viem pochopiť.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od NagyAttila »

Vy vase dojmy povysujete na fakty.
Samozrejme ze gts30n zmysel ma, aj cv90120 ma zmysel a aj 35mm kanon pre cv90 ma zmysel
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Scotty87 »

Poslední příležitost odstranit ten nesmysl se zaváděním dvou ráží kanónů. Sjednoťte všechno na Bushmaster 35 a vykašlete se na ten slovenský nesmysl s nekromancií 2A42.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila píše: 30/4/2026, 21:15 Vy vase dojmy povysujete na fakty.
Samozrejme ze gts30n zmysel ma, aj cv90120 ma zmysel a aj 35mm kanon pre cv90 ma zmysel
Nemá zmysel cv90120 a už vôbec nie dva typy kanonov.
Z tak malej armády chceš robiť indický cirkus ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od mikojan29 »

"PATRIA MEŠKÁ - BUDEME ŽIADAŤ POSLANECKÝ PRIESKUM

Je toho veľa, čo nesedí na slovách R. Kaliňáka, že objednávku armádnych vozidiel 8x8 Patria asi bude treba zrušiť. Takýto radikálny krok so sebou nesie obrovské riziká, a nemal byť sa robiť bez širokej politickej a odbornej diskusie.

Niet pochýb, že vozidlá meškajú. Už menej jasné je, že koho vina to je a čo s tým. Fínsky dodávateľ a ním vybraná slovenská firma autá riadne zmontovali. Ale keď na prvé z nich osadili (slovenskú) vežu s kanónom, ukázalo sa, že ten nestrieľa presne. Ministerstvo následne odmietlo vozidlá prevziať.

Minister Kaliňák pohrozil fínskej firme zrušením kontraktu a obvinil ju z arogancie a nezáujmu o riešenie problému. To správanie ťažko bez ďalších informácií potvrdiť či vyvrátiť. V každom prípade, zrušenie kontraktu na 76 vozidiel 8x8 (ktoré mali byť iba prvými z piatich stoviek vozidiel tohto typu), by malo dramatický dopad na bojaschopnosť armády. Bolo by treba spraviť nový výber, nastaviť odznovu zapojenie slovenského priemyslu, rozbehnúť výrobu, testovať, zaviesť do výzbroje… Pri konzervatívnom odhade by sa modernizácia oddialila minimálne o dva roky.

Vypovedanie zmluvy by tiež zrejme privodilo medzinárodnú arbitráž a ohrozilo biznis tých slovenských firiem, ktoré sú zapojené do výroby vozidiel Patria (jednak samotnou stratou zákazky, ale tiež hroziacou arbitrážou v prípade, že fínsky dodávateľ zodpovednosť za krach projektu prenesie na slovenských subdodávateľov, vrátane štátnych zbrojoviek).

Čas beží, vozidlá meškajú, riziká sú veľké a odpovede ministerstva skúpe. Progresívne Slovensko preto bude iniciovať poslanecký prieskum projektu 8x8 Patria. Chceme sa pýtať, aké alternatívne možnosti riešenia (napr. výmenu dodávateľa kanóna) ministerstvo zvažuje a aké majú riziká – či vôbec existuje analýza rizík. Chceme zistiť, ktorý variant riešenia má aké výhody a nevýhody, aj garanciu, že tá posledná možnosť bude použitá iba ak zlyhá všetko ostatné.

Verím, že požiadavku na poslanecký prieskum si osvoja nielen opoziční, ale aj koaliční poslanci, pretože obranyschopnosť Slovenska by mala byť záujmom nás všetkých."

FB Tomáš Valášek
"Alea iacta est"
puuupava
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od puuupava »

Mne sa najviac paci ze nikto, teda hlavne Kalinak, ani slovkom nespomenie ze vyrobcom toho problemoveho kanona je vlastne statna firma, cize vlastne jeho firma. A on sa chudacik len stazuje ake je tazke s tymi firmamy sa dohodnut. Tu ide podla mna o vedomu sabotaz tohto projektu zo strany tejto fyrmy. Aby to nakoniec dostal Strnad a jeho Pandur. Ved ako uz teraz spominaju velmi casto tu ide o dalsich mozno 400 kusov a to uz je iny kseftik
Naposledy upravil(a) puuupava dne 3/5/2026, 08:48, celkem upraveno 1 x.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od pjaro77 »

Prečo to novinári a opozícia nerozcupujú na hadry ? Fico ustavične blábolí, Kotlár blábolí, Blaha bláboli aj Kali blábolí nezmysly , lebo si demokratické inštitúcie nerobia poriadne svoju prácu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od mikojan29 »

puuupava píše: 2/5/2026, 17:10 Mne sa najviac paci ze nikto, teda hlavne Kalinak, ani slovkom nespomenie ze vyrobcom toho problemoveho kanona je vlastne statna firma, cize vlastne jeho firma. A on sa chudacik len stazuje ake je tazke z tymi firmamy sa dohodnut. Tu ide podla mna o vedomu sabotaz tohto projektu zo strany tejto fyrmy. Aby to nakoniec dostal Strnad a jeho Pandur. Ved ako uz teraz spominaju velmi casto tu ide o dalsich mozno 400 kusov a to uz je iny kseftik
Tiež to tak vidím.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Zemakt »

Pochybuji, kontrakt běží. Zrušení si vůbec neumím představit.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od niko »

Ja neviem chlapi. Diskutujete tu dookola o tom istom a vypocul si vobec niekto z vas ten rozhovor s ministrom ? Ved tam jasne hovori, ze strasenim zrusenim kontraktu chce Patriu prinutit k lepsim podmienkam zmluvy. Tie uz vraj mali aj vyjednane, lenze nove vedenie Patrie to stoplo. Preto nasli protiponuky, ktore radi zaplatia aj penale a tlacia tym na Patriu. Pre Patriu bu to bol celkom slusny image demage a financna strata, keby sa tak stalo. Ergo klasicke natlakove vyjednavanie o zmluvnych dodatkoch. Presne tak to beriem. Nic viac, nic menej.
puuupava
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od puuupava »

No ja by som taky optimista veru nebol. A prave ze vypoculi sme si rozhovor. A vieme aky je pan minister rozpravkar a presne to tam aj pocuvame. Styri roky po podpise zmluvy stale riesi zmenu zmluvnych podmienok? A co robil do teraz skoro tri roky? Tie rozpravky o zmene vedenia v Patrii? Ale no. Dalej ako si musia sadnut s tymi firmami a zistit kde je problem? Ved je akcionar jednej z tych firiem a priamy nadriadeny jej riaditela. Nech mi nevravi ze nevie kde je tam problem! Ak to tak naozaj je nema co robit na svojom mieste. Ale tomu tiez uz asi nikto neveri.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Zemakt »

Přesně. Smlouva je podepsána a vyser si. Ve zkratce řečeno. A pochybuji, že sankce plynoucí z jejího odstoupení by byla nějaká těžká zívačka.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Pressburger »

ZTS CPV II – Command Post Vehicle: mobilné miesto velenia

Na IDEB 2026 v Bratislave sa predstaví obrnené vozidlo 6x6 vozidlo CPV II – Command Post Vehicle, ktoré reaguje na potreby moderného bojiska na úrovni velenia práporu.

Ide o vozidlo určené ako základná platforma mobilného miesta velenia. Je navrhnuté tak, aby zabezpečilo ochranu posádky aj technológií, pričom zároveň disponuje schopnosťou vlastnej obrany.

Vozidlo poskytuje ochranu pred hrozbami, ako sú bezpilotné prostriedky (UAS) či rádiovo iniciované výbušné zariadenia (RCIED), a môže byť vybavené diaľkovo ovládanou zbraňovou stanicou.

Novinka bude predstavená verejnosti na výstave IDEB 2026. Záujemcovia ich nájdu v hale D, stánok 102, v termíne od 12. do 14. mája 2026.

Obrázek

zdroj: https://www.incheba.sk/aktuality/spoloc ... ecial-a-s/



ZETOR ENGINEERING prototyp pancierového transportéra APC 6×6

R&D sekcia – Nová vývojová aktivita
Skupina ZETOR ENGINEERING predstavuje svoju novú aktivitu v oblasti výskumu a vývoja (R&D), zameranú na moderné technológie a inovatívne riešenia v oblasti obranného priemyslu.

Na základe vyhodnotenia štúdie realizovateľnosti pripravuje spoločnosť v roku 2026 výstavbu prototypu pancierového transportéra APC 6×6 ZETOR. Tento projekt predstavuje významný krok v rozšírení vývojových kapacít skupiny a potvrdzuje jej ambície prinášať vlastné technické riešenia na medzinárodný trh.

Na podujatí IDEB 2026 budú prezentované čiastkové výsledky štúdie realizovateľnosti, ktoré priblížia technologické smerovanie a potenciál pripravovaného riešenia.

Obrázek

zdroj: https://www.incheba.sk/novinky_na_veltr ... gineering/
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od pjaro77 »

Na toto vozidlo by si mal založiť samostatné vlákno.
V OSSR to nie je, ani sa zatiaľ nad ním neuvažuje, je to len prototyp.

Na spodnom obrázku vyzerá ako patria 6x6.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od mikojan29 »

Takže potvrdené, problém v tomto projekte je nepresnosť kanóna, armáda ho odmieta prevziať, ale kokaíňák to hádže na Patriu, teda výrobcu podvozku. To je také smerácke, hádzať špinu na iných a nie "našich ľudí", ktorí sú za tým problémom.
Ten kanón bola chyba.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Pressburger »

A kto ho objednal resp. vysúťažil? :roll:

P.S. najväčšia prča by bola ak by tam dali "dočasne" GTS-30A pokým sa to nevyrieši s GTS-30N :-?
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Alterego
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 24/3/2021, 09:17

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od Alterego »

Správa z VTÚ Záhorie už tu bola:

BOV 8x8 IFV: Začiatkom roka boli vo VTSÚ Záhorie vykonané Podnikové strelecké
skúšky kanóna GTS-30/N, ktorý bol upevnený na lafetu za účelom porovnania presnosti
streľby rôznymi typmi munície. Výsledky boli vyhovujúce. Následne boli vykonané
skúšky vežového kompletu TURRA 30 nainštalovaného na BOV 8x8 IFV s 30 mm
6
kanónom GTS-30/N. Streľba bola vykonávaná v režime statické vozidlo - statický terč,
pohybujúce sa vozidlo - statický terč a statické vozidlo - pohybujúci sa terč streľbou
jednotlivými výstrelmi. Z týchto podnikových skúšok vydala firma Konštrukta - Defence,
a s. Dubnica nad Váhom správu.

Čiže mám tomu chápať tak, že kanón samotný už je vyladený, ale je potrebné naň upraviť ešte vežu, pretože aby zvládla väčšie "zaťaženie" pri používaní kanóna GTS-30N?
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od NagyAttila »

Ano, ja tomu rozumiem tak.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Příspěvek od mikojan29 »

Ktovieako to presne je, ale tým "odladením" kanóna by som si nebol istý, keď to hovoria viacerí nezávisle na sebe. A stále nechápem, ako nemôže veža zvládať "slabší" kanón (GTS 30/N), keď v súťaži boli so "silnejším" (Bushmaster II)? Vo veži to určite nie je. Uvidím, či sa niečo dozviem z "kuloárov".
"Alea iacta est"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“