Ruské improvizace
Re: Ruské improvizace
Civilní přestavba BRDM-2 z 90. let. Tato byla bankou používána jako vozidlo pro přepravu hotovosti.
Vobdobí po roce 2000 někdo v Rusku provedl "luxusní" civilní přestavbu BRDM-2, což vypadá přinejmenším zajímavě.
Jistý Rus použil motor z BMP-2 k vytvoření luxusního SUV.
Vobdobí po roce 2000 někdo v Rusku provedl "luxusní" civilní přestavbu BRDM-2, což vypadá přinejmenším zajímavě.
Jistý Rus použil motor z BMP-2 k vytvoření luxusního SUV.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Mezi nejbizarnější a zároveň nejdiskutovanější přírůstky na bojišti se v posledních měsících zařadily ruské obrněné stroje, které s trochou nadsázky vypadají jako tanky maskované do podoby námořních kontejnerů nebo mohutných kovových "garáží" na pásech.
https://www.armyweb.cz/clanek/video-rus ... d-pancirem
https://www.armyweb.cz/clanek/video-rus ... d-pancirem

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Ruský "ježek", aneb pořádně upravený tank T-72B3.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Rusové si nechali patentovat ochranný systém proti FPV dronům, nazvaný "Dandelion" (Pampeliška). Ochrana se skládá z flexibilních vyztužených tyčí, které se rozvětvují do několika úrovní. Podobný systém je instalován i u osobních automobilů.
https://twitter.com/maks_nafo_fella/sta ... 7798717830
https://twitter.com/maks_nafo_fella/sta ... 7798717830

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Rusové vymysleli nový způsob jak zamaskovat své pozice - předstíráním trosek. Sítě maskující techniku jsou osazené kostkami z pěny nebo polystyrenu, které napodobují zbytky cihel a další suti, které se běžně vyskytují na zbořených sídlištích.
https://twitter.com/maks_nafo_fella/sta ... 8768089364
https://twitter.com/maks_nafo_fella/sta ... 8768089364

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Poměrně vzácné vozidlo, čínský Great Wall Safe přestavěný na technical ruskou milicí operující na východní Ukrajině v roce 2015.
https://twitter.com/trip_to_valkiri/sta ... 4423887336
https://twitter.com/trip_to_valkiri/sta ... 4423887336

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Ruský bojový tank BMPT Terminator vybavený ochrannou klecí proti dronům.
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 4787545117
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 4787545117

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Kvůli efektivní ukrajinské protipalbě je ruské dělostřelectvo stále více nuceno přecházet k partyzánské taktice. Tentokrát v podstatě znovuobjevili systém 9P132 Grad-P. Systém se nazývá "Kozerog-1". Jedná se o palebný úchyt určený odpalovat rakety z BM-21 Grad. Po rozebrání se snadno vejde do Buchanky. Tříčlenná posádka jej dokáže uvést do bojové pohotovosti přibližně za 15 minut. Systém může používat celou řadu raket určených pro BM-21, včetně 9M22U s doletem až 20 km. Je vybaven mechanismy pro hrubé vertikální nastavení výšky a ručními kolečky pro jemnější nastavení míření. Díky své pevné svařované konstrukci o hmotnosti kolem 200 kg údajně zůstává odpalovací zařízení během střelby stabilní, což údajně zlepšuje přesnost. Zaměřovací zařízení jsou převzata ze systému Grad.
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 1464733009
na posledním obrázku je zmíněný Grad-P
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 1464733009
na posledním obrázku je zmíněný Grad-P

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Poněkud šíleně vylepšené bojové vozidlo BMP-3 ve službách ruské armády.
https://twitter.com/trip_to_valkiri/sta ... 6017505714
https://twitter.com/trip_to_valkiri/sta ... 6017505714

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Není to Favorit?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Ruské improvizace
Ruský tank T-72B3 s improvizovanou ochranou proti dronům ve formě ocelových lan.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Může mi někdo vysvětlit, jak je z tohohle vůbec možné vidět/pozorovat okolí?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Ruské improvizace
Jedna možnost- vede ho dron

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Ruské improvizace
Jako jet z bodu A do bodu B? Tak to asi klidně. Ale není to drobet málo Antone Pavloviči?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Ruské improvizace
Když se vedou z dronu pěšáci při boji, proč ne tank. Rozhodně to nabídne lepší přehled. Nějakým způsobem mají určitě vyřešené, protože podobně už improvizují i ukrajinci.
Úplně slepé ty tanky nebudou
Úplně slepé ty tanky nebudou

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Ruské improvizace
Nejdřív jsem si myslel, že tohle bude mít soustavu kamer kolem vozidla, ale pak jsem si vzpomněl jak si Ukrajinci vylepšují svoje Leopardy 1 o lepší termokamery z Číny (s wifi a kabeláží kvůli rušení) a všechny tyhle úpravy jsou povětšinou dost vidět. Tady v tomto případě se řidič spíš spoléhá na vlastní zrak. Jinak ne moc dávno bylo i video, jak se potká podobný ruský "želvák" s ukrajinským tankem na poměrně malou vzdálenost, a vůbec si jej nevšimne (Ukrajinskému tanku pomáhal navíc dron), než je zničen palbou. Navíc ani neměl otočnou věž, takže se stejně prakticky nemohl bránit, i kdyby si ukrajinského tanku všiml (nemluvě o nemožnosti utéct, vzhledem k přetížení podvozku). Takže mi přijde, že tady ty ruské tanky naváděné drony nejsou, nebo mě zatím o tom zrovna moc nepřesvědčil (na rozdíl od protistrany). Byť by to bylo logické.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruské improvizace
Kdy a jak často se tanky takto setkají? Tady jde spíš o to, že tanky jsou vozidla palebné podpory. Takže budou dál od linie a vyplašení z dronů.
I když "stodola" nebo "ježek" mají vysokou odolnost- není nekonečná
I když "stodola" nebo "ježek" mají vysokou odolnost- není nekonečná

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Ruské improvizace
To je vlastně fakt, pro tento účel je to zcela vyhovující a v podstatě velmi dobré/levné řešení ochrany.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"






