Během ukrajinského útoku na ruskou námořní infrastrukturu a plavidla v Černém moři zasáhly drony fregatu Admiral Makarov.
V Azovském moři se po útoku dronem potopila ruská nákladní loď typu Volgo-Balt.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... d-40571672
Aktuálny stav ruského námorníctva
Re: Aktuálny stav ruského námorníctva
Putin budiž proklet.
Re: Aktuálny stav ruského námorníctva
Bezpečnostní služba Ukrajiny tvrdí, že během nočního útoku na Sevastopol bylo zasaženo několik ruských námořních a infrastrukturních cílů.
• Velká výsadková loď "Jamal".
• Velká výsadková loď "Azov".
• Válečná loď neznámého typu.
• Poškození protisabotážního člunu projektu 21980 "Gračonok".
Drony "Alfa" SBU navíc poškodily anténní blok komunikačního systému "Dolphin", radar MR-10M1 "Mys-M1" a palivové nádrže v ropném skladu "Jugtorsan".
https://twitter.com/i/status/2045462067147067428
• Velká výsadková loď "Jamal".
• Velká výsadková loď "Azov".
• Válečná loď neznámého typu.
• Poškození protisabotážního člunu projektu 21980 "Gračonok".
Drony "Alfa" SBU navíc poškodily anténní blok komunikačního systému "Dolphin", radar MR-10M1 "Mys-M1" a palivové nádrže v ropném skladu "Jugtorsan".
https://twitter.com/i/status/2045462067147067428

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Aktuálny stav ruského námorníctva
Dnes jsem zaznamenal další velkou Ruskou propagandistickou kampaň na téma jak Rusko "uzavřela Balt pro NATO" a říkal jsme si proč tak najednou a co za tím je. Tady vidím, že by to mohla být "reakce" na tento útok a tedy, že by to mohlo ukazovat, že se Ukrajincům mohl povést aspoň částečný úspěch.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: Aktuálny stav ruského námorníctva
V noci z 30. dubna 2026 zasáhlo ukrajinské námořnictvo s pomocí námořních dronů hlídkový/strážní člun FSB Ruské federace "Sobol" a protidiverzní člun "Grachonok". Podle zpráv bylo v důsledku zásahu na "Grachonok" zabito 9 členů posádky a 2 zraněni. Všech 8 členů posádky hlídkového/strážního člunu FSB Ruské federace "Sobol" bylo zabito.
https://twitter.com/front_ukrainian/sta ... 3021720604
https://twitter.com/front_ukrainian/sta ... 3021720604

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček


