To je taková drobná zajímavost, o níž často lidé nevědí.
Zatímco pozemní parní stroje byly plněny pitnou vodou, a trpěly na kotelní kámen, u lodí by údržba a opravy byly příliš těžké, takže se mořská voda nejen odsolovala, ale destilovala se - a pro potřeba pití se potom (paradoxně) doplňovala částí mořské vody aby byla pro lidi bezpečná
Mám za to, že tento postup se dodržuje dodnes, vč. v odsolovacích fabrikách na r. ostrovech, na Stř. Východě apod., ačkoliv dnes se spíš používají tlakové filtry s reverzní osmozou, ale i ty tvoří vodu v podstatě tak odsolenou, že až destilovanou (spotřebují méně energie než tepelná destilace).






