Ale může to být i onak, nebo vše dohromady, protož vše souvisí se všímTeď přemýšlím jestli by to byl spíš ten nejstarší horizont královských hradů jen časově posunutý do druhé poloviny 12. století.
Když třeba vezmu jen tu anotaci k Vyšehradu
tak je evidentní, že se nespí a náhled na tuto část historie se stále mění a vyvíjí. Což je samo fajn.Vyšehrad byl sídlem středověkých panovníků a někteří soudobí autoři ho dokonce považovali za matku a paní všech českých hradů. Jaký však byl skutečný význam tohoto hradu? Donedávna se o zejména o nejstarším středověkém období Vyšehradu vědělo poměrně málo.
Výzkumy v posledních deseti letech nicméně vrhají zcela nové světlo na význam a podobu tohoto místa.









