Czechoslovak Group (CSG)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Lord »

Jo chytat padající nůž, a pokud má Nagy pravdu, a jsou tam smečka, tak bych neriskoval :)
Zřejmě to ještě spadne. Pokud to Strnad nějak účelově vyhajpoval.
Ale tohle není investiční doporučení. Každý podle svého rozumu!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

Ale to predsa robi kazdy - kazdy chce aby jeho majetok trh ocenil co najvyssie. A tuto pracu spravili aj s Kalinakom vyborne. V case emisie boli noviny plne bombastickych tituliek, tam naboje za 60mld EUR, tam nove Tatrovky..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Lord »

Připomíná mi to IPO nějakýho cryptocoinu.
CSG má sice nějakou reálnou hodnotu, ale ta byla přeceněna.
Většina retailu, drobných akcionářů, na to naskočila.

Kalinák uzavíral rámcové smlouvy s CSG, aby to vypadalo, že zakázky budou zajištěné.

Mimo jiné bylo upsáno jen asi 15 procent akcií, a zbytek má Strnad či onen minoritní akcionář.
V tom je také určité riziko, že může začít prodávat akcie na trhu a tím srazit cenu.

Rámcová smlouva není zisk v kapse, je to jen příslib, který se skvěle vyjímá v prospektu pro investory.
Pro retail to vypadá jako "státní garance", ale v reálu to bylo jen politické krytí, které může s dalšími volbami nebo změnou nálady vyšumět.

Největší "Red flag" - Když je na trhu jen 15 % akcií, trh je mělký a náchylný k manipulaci.
Stačí pár větších obchodů a cena letí nesmyslně nahoru, což naláká další ovečky z retailu, nebo naopak to jde volným pádem.
Strnad a spol. nepotřebují prodat všechno. Stačí, když budou postupně upouštět páru.
To je rozdíl oproti shitcoinu, kdy to sletí najednou na nulu.

Přeceněná "válečná prémie" - to se jevilo jako smysluplné, ale...
CSG jel na vlně zbrojní konjunktury.
Násobky VIRTUÁLNÍHO zisku (P/E), za které se to upsalo, začnou ČASEM vypadat absurdně.
Retail si myslel, že kupuje "český Lockheed Martin", zatímco Strnad cashoval zisky.

Když titul spadl pod cenu IPO (což se teď děje) vypukne panika mezi retailovými „vylizovači pekáčů“.
Stačí pár naštvaných fondů, které chtějí ven, ti na tom sedět nebudou...
Trh tohle nesnáší. Navíc divize střeliva začíná drhnout. Najednou se rojí negativní zprávy, zatímco předtím to vypadlo růžově.

Pokud to praskne, tak se „cryptocoin“ scénář naplní se vším všudy a uvidíme návrat k fundamentální hodnotě.
Bohužel se na tom podíla česká a slovenská média, jakoby byla podplacená.
Média ještě před pár týdny vynášela CSG do nebes, NYNÍ začínají opatrně otáčet a psát o „korekci“ a „tržní realitě“.

Nagy, jak jsi napsal je to přirozené, ale je to potřeba vědět, a ne naivně nakupovat na vrcholu, nebo za IPO.
To je celé, a jak jsem napsal platí to i u jiných společností, ale u nás to už historicky proběhlo s AAA nebo NWR - Bakala.

:lej:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od tomas.kotnour »

Burzovní hodnota firmy se od krize 2008 neurčuje hospodářskými výsledky společnosti, ale spekulací samotných obchodníků, Big Tech je toho zářným příkladem. Za loňský rok dosáhlo CSG tržeb na úrovni 2/3 Rheinmetallu, (6,7 mld. € vs. necelých 10), přesto je tržní hodnota Rheinmetallu skoro trojnásobná.
Když se podíváme na trhy, zjistíme, že velcí evropští zbrojaři (BAE, Leonardo, Rheinmetall) zažili od čtvrtka do pondělí pokles o 10 %. Někteří už tuto ztrátu stihli odmazat, některé to ještě čeká. Když se podíváme dlouhodobě na Rheinmetall, tak od dosáhnutí maximální hodnoty akcií cca před rokem vidíme pohyby o 1/5 až 1/4 hodnoty opakovaně.
Takže je dost možné, že se Strnad prostě jenom svezl s náladou trhu.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Lord »

Pochopitelně se v CSG svezli, a dobře to načasovali, o tom žádná.
Výkyvy jsou na trhu běžné, zbrojovky byly opravdu už hodně vyšponované.
Poloprázdné armádní sklady byly více než nějaké převratné technologické novinky.

Ono i tahle reakce, nebo nyní válka na UKRAJINĚ a Blízkém východě ukazuje, něco o těch jejich zbrojních systémech.

Šéf Rheinmetallu pobouřil Ukrajince. Jejich drony přirovnal k „legu pro hospodyňky“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr

Brovdi „Magyar“ ostře reagoval... ale to jsou ty nálady lidí a trhu.

Ukrajina vyvíjí infračerveně naváděné stíhací drony pro automatizované cílení
https://militarnyi.com/en/news/ukraine- ... targeting/

Myslí si, že když například tohoto vyrobí tisíce, že to je lepší a levnější než rakety od Rheinmetallu.
Papperger potřebuje prodávat systémy, kde jedna raketa stojí víc než celá flotila dronů.
Ukrajina a částečně Írán ukazuje, že kvantita a adaptabilita má momentálně navrch nad předraženou dokonalostí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Koba »

Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
Czechoslovak Group v rámci konsolidace vlastnické struktury odkoupila od investora Viktora Jelínka zhruba desetiprocentní podíl ve společnosti NIKA Development, majoritním akcionáři automobilky Tatra Trucks, informuje e15. Transakce v hodnotě přes 600 milionů korun je jedním z kroků, kterými skupina sjednocuje majetkové vztahy uvnitř svých firem. CSG tak nadále deklaruje zájem získat v Tatrovce stoprocentní podíl.

Majitel zbrojařské společnosti Czechoslovak Group (CSG) Michal Strnad dokoupil od slovenského podnikatele Viktora Jelínka zhruba desetiprocentní podíl ve společnosti NIKA Development, která je většinovým akcionářem kopřivnické automobilky Tatra Trucks. Transakce, která se podle výroční zprávy CSG uskutečnila loni v říjnu, vyšla na více než 600 milionů korun.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/691 ... korun.html
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Koba »

NagyAttila píše: 31/3/2026, 17:52 Ano, Kalinak vybera zisky
https://www.icjk.sk/362/Tajny-akcionar- ... t-na-state
Právě včas. Protože Babiš přilákal pobídkami Mercedes Benz, aby začal v Chebu vyrábět tisíce náklaďáků. To se Tatře a Strnadovi asi líbit nebude.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... el-1431824
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Zemakt »

Babiš nikoho nepřilákal, jen sklidil Fialovo. A za mne, Chebáka, v klidu bych to pustil jinam. Na druhou stranu ze špatných řešení, je to asi to nejlepší.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Koba »

CSG acquires a 49% stake in Hirtenberger Defence Systems and expands its capabilities in mortar systems and ammunition

CSG získává 49% podíl ve společnosti Hirtenberger Defence Systems a rozšiřuje své kapacity v oblasti minometných systémů a střeliva
31. 03. 2026
Globální průmyslově-technologická skupina CSG získává 49% podíl ve společnosti Hirtenberger Defence Systems (HDS) od maďarské skupiny 4iG. Tato akvizice významně rozšiřuje produktové portfolio skupiny v oblasti minometné munice a systémů, zároveň posiluje výrobní kapacity CSG v Evropě a představuje první akvizici skupiny v Rakousku. Nová dohoda je součástí širšího strategického partnerství mezi CSG a 4iG. V rámci této dohody obě společnosti také zvažují možnost založení společného podniku na Slovensku. Kromě posílení mezinárodních obchodních aktivit by se tento společný podnik mohl podílet také na montáži vybraných produktů.

https://www.defensemagazine.com/article ... =272409587

Translated with DeepL.com (free version)
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Koba »

Strnad získal vojenské zakázky v Asii za 53 miliard
Společnost Excalibur International, která je součástí zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada, získala zakázky v jihovýchodní Asii na systémy protivzdušné obrany za 2,5 miliardy dolarů (53 miliardy korun).

„Kontrakty zahrnují dodávku kompletních baterií vícevrstvých systémů protivzdušné obrany různého dosahu, které budou využívat podvozky Tatra,“ stojí v tiskové zprávě. Současně bude CSG poskytovat zákazníkům v regionu výcvik personálu, logistickou podporu, dodávky náhradních dílů, podílet se bude i na budování infrastruktury. Zakázky se uskuteční v následujících čtyřech až pěti letech.

https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/ ... 2634&ei=44
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

A co ty dela CAESAR? Uz su dodane?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Zemakt »

Přestaň trolit Lynxi!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

A co je na tom spatne, jenom se pozastavuju nad faktem, ze fy EA ziskala zakazku s produktem, ktery nikdy nedelala, nema zadnou tradici a vubec, vzdyt oni s tim nemaji zadne zkusenosti... schvalne kolik raket odpalila fy EA?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Zemakt »

Naposledy. Dej si pohov.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

Ak ste citatelmi doteraz inak celkom dobreho UA portalu militarnyi, tak vedzte, ze po novom je partnerom tohto portalu fy CSG.
https://militarnyi.com/uk/special-proje ... litarnogo/
Tak zas o jeden nestranny portal menej.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Rase »

Předpokládám že podobných partnerů budou mít víc. Co jsem koukal, tak CSG má být partnerem video streamů Militarnyi. Konkrétně o čtvrtečních analytických živých přenosech na YouTube, které se zabývají klíčovými událostmi v oblasti bezpečnosti a obrany, vývojem zbraní a průběhem ruské války proti Ukrajině. Předpokládám že tedy budou mít někde ve videu logo a třeba tam i budou nějaká videa z továren CSG a jejich produktů. Když se nebudou moc angažovat v textech, tak je mi to dost buřt.
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11837
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Lord »

CSG už ztratilo od vstupu na burzu třetinu hodnoty, Strnad ale zůstává vládcem českých miliardářů

Akcie skupiny CSG na amsterdamské burze spadly až k 21 eurům, po vstupu na burzu se přitom obchodovaly i za 33 eur.

Za pár dní to budou tři měsíce, co se na amsterdamské burze obchoduje s akciemi české zbrojní skupiny CSG.
Nadšení, které emise cenných papírů podniku nejbohatšího Čecha Michala Strnada vyvolala, ale postupně opadlo.

Jde o to, že Budanov v rozhovoru prohlásil, že se možná blíží příměří mezi Ukrajinou a Ruskem.
A to poslalo dolů hodnotu akcií evropských zbrojařů – nejen CSG, ale třeba i německého obra Rheinmetall.

https://cc.cz/csg-uz-ztratilo-od-vstupu ... iliardaru/


Zajímavé... kdo by si to pomyslel, že bude příměří, a že je zájem.
Spíše to vypadalo, že se bude minimálně do podzimu ještě bojovat.
Nebo docházejí rakety PVO pro Kyjev?


Strnadova CSG prorazila v Asii s protivzdušnou obranou

Zakázky zahrnují dodávku kompletních baterií vícevrstvých systémů protivzdušné obrany různého dosahu.
Ty budou postavené na podvozcích Tatra a doplněné o technologicky náročné elektronické a zbraňové systémy.
https://ekonomickydenik.cz/zakazka-za-5 ... adova-csg/

Daří se, ale prostě celý sektor jde dolů, a je vymalováno!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od NagyAttila »

Televíziu Markíza môže kúpiť český zbrojár Michal Strnad, ktorý výrazne zbohatol aj na kontraktoch s vládami Roberta Fica a má prepojenia s Robertom Kaliňákom. „Obe strany už začali pracovať na due diligence,“ povedal zdroj portálu IntelliNews.
https://dennikn.sk/minuta/5275026/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Czechoslovak Group (CSG)

Příspěvek od Rase »

Fiocchi Munizioni, součást Czechoslovak Group (CSG), představila novou protidronovou munici. Je navržena pro použití ve standardních útočných puškách, včetně 5,56x45 mm a 5,45x39 mm. Náboj využívá koncept, při kterém se po opuštění hlaveň rozptýlí 23 volframových projektílů o průměru 2 mm a hmotnosti přibližně 5 g. Efektivní dostřel je od 50 do 70 m a maximálně 80 až 100 m. To výrazně zvyšuje pravděpodobnost zásahu malých rychle se pohybujících UAV.

https://twitter.com/praisethesteph/stat ... 8017063125

IMG_6973.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Odpovědět

Zpět na „Zbrojní průmysl“