Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Rusko rozšířilo sdílení zpravodajských informací a vojenskou spolupráci s Íránem, poskytlo mu satelitní snímky a modernizovalo technologii dronů. Technologie zahrnuje vylepšené komponenty dronů Šahed, jejichž cílem je zlepšit komunikaci, navigaci a zaměřování. Rusko, čerpající ze svých válečných zkušeností na Ukrajině, nabízí také taktické pokyny k nasazení dronů, včetně rozsahu a výšky úderů. Na oplátku Moskva těží z prodlouženého konfliktu – prostřednictvím vyšších cen ropy a sníženého zaměření Západu na Ukrajinu.
https://twitter.com/gerashchenko_en/sta ... 0414167340
Francouzský generál Michel Jakovleff právě přirovnal vstup do Trumpovy války s Íránem ke "koupi levných lístků na Titanic" poté, co už narazil do ledovce. Jakovleff je tříhvězdičkový generál, bývalý velitel legendární Francouzské cizinecké legie a zastával vysoké pozice v samotném NATO. Je jedním z nejuznávanějších vojenských hlasů ve Francii a pravidelně se vyjadřuje k otázkám mezinárodní bezpečnosti. Když se ho tedy zeptali na Trumpovy zoufalé prosby, aby se Evropa připojila k jeho íránské katastrofě, jeho odpověď měla vážnou váhu. Nešetřil slovy. Uvedl pět různých důvodů, proč by každý evropský národ měl rozhodně odmítnout. A každý z nich je škodlivější než ten předchozí.
Zaprvé, Trump nechápe, jak NATO vlastně funguje. Nemůžete zahájit vlastní jednostrannou bombardovací kampaň a pak vyzvat spojence, aby pod vaším vedením vedli samostatnou operaci. Takhle aliance nefungují. Pokud Trump chce zapojení NATO, NATO převezme velení. Jedna operace, jedna vlajka, jeden řetězec velení. "Nemyslím si, že to pochopil," řekl Jakovleff. Už jen to je zničující obžaloba muže, který o sobě tvrdí, že je největším uzavíračem obchodů na světě.
Za druhé, nikdo neví, jaké jsou skutečné strategické cíle. Kromě vynucení otevření Hormuzského průlivu, jaký je konečný cíl? Změna režimu? Zadržení? Dohodnuté urovnání? Trump to neřekl. Zjevně to nemůže říct, protože to sám nezná.
Za třetí, a tohle je obzvláště brutální, nemůžete koordinovat nadnárodní vojenskou kampaň prostřednictvím tweetů, které se mění každé dvě minuty. Pokud spojenecké národy chtějí vystavit své vojáky nebezpečí, potřebují od Spojených států explicitní, písemné cíle. Jak to Jakovleff vyjádřil: "Bude nutné, aby sám Trump věděl, co chce." Tiché opovržení v této větě by mohlo strhnout barvu ze zdi.
Za čtvrté, je tu základní otázka důvěry. Trump už dříve opustil spojence a každý ví, že by to udělal bez váhání znovu, jakmile by se to stalo politicky užitečným. Kurdové to vědí. Afghánci to vědí. Evropa to ví. "Zklamal by nás, kdykoli by se mu to hodilo," řekl generál. Proč by jakýkoli národ nasazoval vojáky kvůli vůdci s takovou historií?
A za páté, knokautující úder. Jakovleff citoval princip, který se podle něj naučil na Válečné akademii americké armády: "Neposilujete selhání. Jdete dál. Najdete si něco jiného." Vyznamenaný francouzský generál používá americkou vojenskou doktrínu, vyučovanou na amerických válečných akademiích, aby světu vysvětlil, proč by následování tohoto amerického prezidenta do bitvy bylo strategickým pochybením.
https://www.facebook.com/groups/chcimir ... 901323349/
https://twitter.com/gerashchenko_en/sta ... 0414167340
Francouzský generál Michel Jakovleff právě přirovnal vstup do Trumpovy války s Íránem ke "koupi levných lístků na Titanic" poté, co už narazil do ledovce. Jakovleff je tříhvězdičkový generál, bývalý velitel legendární Francouzské cizinecké legie a zastával vysoké pozice v samotném NATO. Je jedním z nejuznávanějších vojenských hlasů ve Francii a pravidelně se vyjadřuje k otázkám mezinárodní bezpečnosti. Když se ho tedy zeptali na Trumpovy zoufalé prosby, aby se Evropa připojila k jeho íránské katastrofě, jeho odpověď měla vážnou váhu. Nešetřil slovy. Uvedl pět různých důvodů, proč by každý evropský národ měl rozhodně odmítnout. A každý z nich je škodlivější než ten předchozí.
Zaprvé, Trump nechápe, jak NATO vlastně funguje. Nemůžete zahájit vlastní jednostrannou bombardovací kampaň a pak vyzvat spojence, aby pod vaším vedením vedli samostatnou operaci. Takhle aliance nefungují. Pokud Trump chce zapojení NATO, NATO převezme velení. Jedna operace, jedna vlajka, jeden řetězec velení. "Nemyslím si, že to pochopil," řekl Jakovleff. Už jen to je zničující obžaloba muže, který o sobě tvrdí, že je největším uzavíračem obchodů na světě.
Za druhé, nikdo neví, jaké jsou skutečné strategické cíle. Kromě vynucení otevření Hormuzského průlivu, jaký je konečný cíl? Změna režimu? Zadržení? Dohodnuté urovnání? Trump to neřekl. Zjevně to nemůže říct, protože to sám nezná.
Za třetí, a tohle je obzvláště brutální, nemůžete koordinovat nadnárodní vojenskou kampaň prostřednictvím tweetů, které se mění každé dvě minuty. Pokud spojenecké národy chtějí vystavit své vojáky nebezpečí, potřebují od Spojených států explicitní, písemné cíle. Jak to Jakovleff vyjádřil: "Bude nutné, aby sám Trump věděl, co chce." Tiché opovržení v této větě by mohlo strhnout barvu ze zdi.
Za čtvrté, je tu základní otázka důvěry. Trump už dříve opustil spojence a každý ví, že by to udělal bez váhání znovu, jakmile by se to stalo politicky užitečným. Kurdové to vědí. Afghánci to vědí. Evropa to ví. "Zklamal by nás, kdykoli by se mu to hodilo," řekl generál. Proč by jakýkoli národ nasazoval vojáky kvůli vůdci s takovou historií?
A za páté, knokautující úder. Jakovleff citoval princip, který se podle něj naučil na Válečné akademii americké armády: "Neposilujete selhání. Jdete dál. Najdete si něco jiného." Vyznamenaný francouzský generál používá americkou vojenskou doktrínu, vyučovanou na amerických válečných akademiích, aby světu vysvětlil, proč by následování tohoto amerického prezidenta do bitvy bylo strategickým pochybením.
https://www.facebook.com/groups/chcimir ... 901323349/

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Šejky před chvílí polilo horko (do slova
. Podle Iránců jejich kamarádi před chvíli silně napadli petrochemický komplex na největším plynovém poli Jižní Pars (https://en.wikipedia.org/wiki/South_Par ... sate_field). Kam to Trump a Izrael směřuje začíná být jasnější.
A převážne o Izraeli má dnes Tom Cooper 4. díl; celkem zbytečný popis IMO https://xxtomcooperxx.substack.com/p/is ... to-its-cd1
A převážne o Izraeli má dnes Tom Cooper 4. díl; celkem zbytečný popis IMO https://xxtomcooperxx.substack.com/p/is ... to-its-cd1

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Izrael při přesném leteckém útoku v Teheránu zlikvidoval íránského ministra bezpečnosti a zpravodajských služeb Esmáíla Chatíba. Oznámil to izraelský ministr obrany Israel Katz a dodal, že dnes ještě přijdou "významná překvapení". Chatíb vedl hlavní íránský zpravodajský orgán odpovědný za sledování, špionáž a tajné operace. "Dnes se očekávají významná překvapení na všech frontách. Válka, kterou vedeme proti Íránu a Hizballáhu v Libanonu, bude eskalovat," uvedl Katz. Upozornil také, že on a izraelský premiér Benjamin Netanjahu povolili izraelským ozbrojeným silám zlikvidovat jakéhokoli dalšího vysoce postaveného představitele zločinného íránského režimu. Takový cíl už podle Katze nepotřebuje další schválení.
https://www.facebook.com/share/p/1CfZYo ... tid=wwXIfr
https://www.facebook.com/share/p/1CfZYo ... tid=wwXIfr

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tom Cooper dělá ze začátku Íránu advokáta, vysvětluje mezinárodní právo, ale až ke konci to je možná zajímavější.
To je skutečný důvod této války.
Jsem orientovaný na fakta a tudy, jak bylo zmíněno výše: dokud nebudou k dispozici nějaké podrobné vojenské plány IRGC na "zničení Izraele" – bez ohledu na jakékoliv prostředky – a dokud nebudou k dispozici důkazy o tom, že režim IRGC skutečně vlastní jaderné hlavice, jsou pro mě všechny možné 'politické projevy úmyslů vyhladit Izrael' typickým žvanem íránských (nebo jiných) zombie idiotů.
Po vysvětlení kontextu a pozadí se chci věnovat otázkám stavu této války, jak dlouho bude trvat atd.
Ačkoliv je tento druh války složitý, je také extrémně jednoduchý. Partyzáni vyhrají, dokud tu ještě jsou.
Je to jednoduchá skutečnost založená na zkušenostech z desítek současných konfliktů tohoto druhu.
USA a Izrael mohou opravdu bombardovat Írán "přímo do doby kamenné" – a to dva-třikrát, a kolikrát chtějí.
Mohou ji také zničit jadernou zbraní.
Nicméně, dokud je režim IRGC naživu, pokud může hodit 'alespoň jednu raketu týdně na Izrael', je to 'vítězství'.
Totéž platí pro schopnost režimu IRGC "alespoň" omezit provoz přes Hormuzský průliv.
Metody vedení této války režimem IRGC jsou také "extrémně ekonomické" – zejména ve srovnání s metodami USA-Izraele a jejich spojenců.
Podle toho, co se dělo v Jemenu v letech 2015 až 2023, i kdyby průmysl výroby těchto zbraní byl zcela zničen bombardováním USA a Izraele, je režim IRGC schopen doslova "sestavovat" balistické rakety s doletem 2000 km.
Nemluvě o návrhu a výrobě útočných UAV s dosahem až 2000 km, a/nebo taktických UAV.
Z tohoto důvodu je jasné: režim IRGC může pokračovat "takto" týdny, ne-li měsíce.
Navíc, čím déle válka pokračuje, je třeba očekávat, že vyvine (dokonce "vynalezne") další nové metody.
Jen dodám, že Ukrajina vyvinula malé zachycovače s kolmým startem, z nichž některé byly vyrobeny pomocí 3D tisku, tzv. Sting interceptor.
Tato malá zařízení, naváděná lidskou obsluhou podporovanou tepelnými senzory a radarem, pronásledují nepřátelský dron, dokud ho za letu nezničí.
Ukrajina vyvinula detekční sítě, které kombinují radar s akustickými senzory.
Ve městech, jako je Kyjev, interceptory údajně sestřelily více než 70 % Shahedů létajících nad regionem.
O toto je zájem i na Blízkém východě.
Aby mohly efektivně reagovat na hrozby dronů, musí být Stingy rozmístěny mnohem plošněji, zatímco SAM může pokrýt mnohem větší oblast a reagovat mnohem rychleji díky své vysoké rychlosti.
USA mají také pozemní systém nazvaný Vampire, který také využívá tyto rakety APKWS. Tento systém je nasazován v malém počtu na Blízký východ a ve větším počtu na Ukrajinu.
Z izraelského pohledu – zejména z pohledu takových lidí jako Netanjahu – bylo dokonce nemyslitelné omezit konvenční schopnosti IRGC zaměřené na Izrael.
To je skutečný důvod této války.
Jsem orientovaný na fakta a tudy, jak bylo zmíněno výše: dokud nebudou k dispozici nějaké podrobné vojenské plány IRGC na "zničení Izraele" – bez ohledu na jakékoliv prostředky – a dokud nebudou k dispozici důkazy o tom, že režim IRGC skutečně vlastní jaderné hlavice, jsou pro mě všechny možné 'politické projevy úmyslů vyhladit Izrael' typickým žvanem íránských (nebo jiných) zombie idiotů.
Po vysvětlení kontextu a pozadí se chci věnovat otázkám stavu této války, jak dlouho bude trvat atd.
Ačkoliv je tento druh války složitý, je také extrémně jednoduchý. Partyzáni vyhrají, dokud tu ještě jsou.
Je to jednoduchá skutečnost založená na zkušenostech z desítek současných konfliktů tohoto druhu.
USA a Izrael mohou opravdu bombardovat Írán "přímo do doby kamenné" – a to dva-třikrát, a kolikrát chtějí.
Mohou ji také zničit jadernou zbraní.
Nicméně, dokud je režim IRGC naživu, pokud může hodit 'alespoň jednu raketu týdně na Izrael', je to 'vítězství'.
Totéž platí pro schopnost režimu IRGC "alespoň" omezit provoz přes Hormuzský průliv.
Metody vedení této války režimem IRGC jsou také "extrémně ekonomické" – zejména ve srovnání s metodami USA-Izraele a jejich spojenců.
Podle toho, co se dělo v Jemenu v letech 2015 až 2023, i kdyby průmysl výroby těchto zbraní byl zcela zničen bombardováním USA a Izraele, je režim IRGC schopen doslova "sestavovat" balistické rakety s doletem 2000 km.
Nemluvě o návrhu a výrobě útočných UAV s dosahem až 2000 km, a/nebo taktických UAV.
Z tohoto důvodu je jasné: režim IRGC může pokračovat "takto" týdny, ne-li měsíce.
Navíc, čím déle válka pokračuje, je třeba očekávat, že vyvine (dokonce "vynalezne") další nové metody.
Jen dodám, že Ukrajina vyvinula malé zachycovače s kolmým startem, z nichž některé byly vyrobeny pomocí 3D tisku, tzv. Sting interceptor.
Tato malá zařízení, naváděná lidskou obsluhou podporovanou tepelnými senzory a radarem, pronásledují nepřátelský dron, dokud ho za letu nezničí.
Ukrajina vyvinula detekční sítě, které kombinují radar s akustickými senzory.
Ve městech, jako je Kyjev, interceptory údajně sestřelily více než 70 % Shahedů létajících nad regionem.
O toto je zájem i na Blízkém východě.
Aby mohly efektivně reagovat na hrozby dronů, musí být Stingy rozmístěny mnohem plošněji, zatímco SAM může pokrýt mnohem větší oblast a reagovat mnohem rychleji díky své vysoké rychlosti.
USA mají také pozemní systém nazvaný Vampire, který také využívá tyto rakety APKWS. Tento systém je nasazován v malém počtu na Blízký východ a ve větším počtu na Ukrajinu.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jestliže jsou ti "zombie idioti" vedoucími činiteli státu, nejedná se o "typický žvan", ale o vyjádření státní politiky, o to víc v diktaturách.
Alternativa je spekulovat o tom, jestli to myslí vážně nebo ne, a čekat na potvrzení: Jaderné napadení Izraele. Pak bychom to rozhodně odsoudili a začali vybírat na další památníky holokaustu2? Nebo jak?
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ja by som čakal, že na blízko východe aspoň na základniach a letiskách sa objaví väčší počet VSHORAD laserov.
Je to nich nejako ticho. Zrejme to nie je lacná zbraň na výrobu.
Je to nich nejako ticho. Zrejme to nie je lacná zbraň na výrobu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Irácká vláda obrací a snaží se o přátelštější vztahy s Kurdy. Důvodem je obnovení provozu ropovodu Irák - Turecko (Kirkuk-Ceyhan pipeline) který vede přes kurdská území. Irácká vláda ve snaze potlačit Kurdy provoz v minulosti přerušila. Pozemní ropovod tak umožní částečně obejít přerušený vývoz z Perského zálivu.
Dopad praktického uzavření Hormuzského průlivu - ale Írán údajně neútočí na tankery plující do Číny a Indie - do ekonomik tamních států musí být obrovský.
Dopad praktického uzavření Hormuzského průlivu - ale Írán údajně neútočí na tankery plující do Číny a Indie - do ekonomik tamních států musí být obrovský.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tak oni jsou minimálně ještě ropovody/plynovody z SA směr Rudé moře a jeden přes UAE dolů mimo průliv. Jenomže izraelský útok a následná iránská odveta můžou znamenat, že si všichni tak nějak všechno rozbijou a pak nějaký průliv ztratí strategický význam. Možná je to i jeden z cílů akce, ale je potřeba se k němu přirozeně "doeskalovat". Na druhou stranu se zdá, že Trump si to uvědomuje a nechal se slyšet, že si další takové útoky nepřeje.
Prohlášení politiků a skutečnost jsou často dost diametrálně odlišné věci. Takže z pohledu Coopera a analytiků to žvanění je, pokud není podloženo skutečnými možnostmi a činy. Postavit na tom ospravedlnění agrese takového rozsahu je pro US+Izrael evidentně problém a spojence žádné zatím nezískalo. To si dokonce uvědomil i IQ47, aby věděl, že potřebuje něco víc pro domácí publikum, než sentimentální povídačky o zlém Iránu a vzpomínky na minulost, a tak si vymyslel "imminent threat", který svět neviděl.
A když se rychlé vítězství nekoná, tak přicházejí nejdřív nepříjemné otázky (https://www.youtube.com/watch?v=4lUD5E7-5ls
)... a pak začnou krysy opouštět loď. A prvního kandidáta už tady máme; rezignoval ředitel "National Counterterrorism Center" a začíná dávat rozhovory např. Carlsonovi. Tato osoba říká např. že žádné bezprostřední ohrožení nehrozilo, a že Khamenei bránil Iránu, aby jaderné zbraně získal a tedy jeho likvidace byla velká chyba. Evidentně se u něj projevil nešvar se rozhodovat na základě faktů a ne na politických prohlášení jedné či druhé strany. IQ47 tým tedy bude muset sáhnout k nějaké damage control a něco na něj vyhrabat.
Prohlášení politiků a skutečnost jsou často dost diametrálně odlišné věci. Takže z pohledu Coopera a analytiků to žvanění je, pokud není podloženo skutečnými možnostmi a činy. Postavit na tom ospravedlnění agrese takového rozsahu je pro US+Izrael evidentně problém a spojence žádné zatím nezískalo. To si dokonce uvědomil i IQ47, aby věděl, že potřebuje něco víc pro domácí publikum, než sentimentální povídačky o zlém Iránu a vzpomínky na minulost, a tak si vymyslel "imminent threat", který svět neviděl.
A když se rychlé vítězství nekoná, tak přicházejí nejdřív nepříjemné otázky (https://www.youtube.com/watch?v=4lUD5E7-5ls

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jo? A jak tomu zabrání?
Kdo reálně nosí gatě ve vztahu USA - Izrael?
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
@Alfik
To je jeden z těch případů že se říká něco a něco jiného se dělá. V US se o tom začíná diskutovat a vlivu izraelské lobby na US politiku (a aféra Epstein zde hraje podstatnou roli). Uvidíme. Může to sloužit jako záminka, protože později IQ47 prohlásil, že pokud bude Irán pokračovat, tak mu zničí strašlivě a hrozivě jeho těžební infrastrukturu (napsal to velkýma písmenama).
Teď stačí Izraeli jen ťuknout, koupit popcorn a počkat až se dým nad zálivem rozfouká. Chudáci šejkové... možná jejich potomci budou pak bydlet ve stanu s velbloudem jako jejich předci.
BTW. mohl bych brát prémie za jasnovidectví. Toho ředitele už vyšetřuje FBI za "únik infomací"
To je jeden z těch případů že se říká něco a něco jiného se dělá. V US se o tom začíná diskutovat a vlivu izraelské lobby na US politiku (a aféra Epstein zde hraje podstatnou roli). Uvidíme. Může to sloužit jako záminka, protože později IQ47 prohlásil, že pokud bude Irán pokračovat, tak mu zničí strašlivě a hrozivě jeho těžební infrastrukturu (napsal to velkýma písmenama).
Teď stačí Izraeli jen ťuknout, koupit popcorn a počkat až se dým nad zálivem rozfouká. Chudáci šejkové... možná jejich potomci budou pak bydlet ve stanu s velbloudem jako jejich předci.
BTW. mohl bych brát prémie za jasnovidectví. Toho ředitele už vyšetřuje FBI za "únik infomací"

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ten Kůpr de ňák do sebebat píše: ↑18/3/2026, 14:37
A převážne o Izraeli má dnes Tom Cooper 4. díl; celkem zbytečný popis IMO https://xxtomcooperxx.substack.com/p/is ... to-its-cd1
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Americká stíhačka F-35 poškozená údajnou íránskou palbou nouzově přistála na americké letecké základně na Blízkém východě, uvádějí zdroje
https://x.com/cnni/status/2034656977578 ... a1B0zf8i7g
https://x.com/cnni/status/2034656977578 ... a1B0zf8i7g

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
bat píše: @Alfik
To je jeden z těch případů že se říká něco a něco jiného se dělá. V US se o tom začíná diskutovat a vlivu izraelské lobby na US politiku (a aféra Epstein zde hraje podstatnou roli). Uvidíme. Může to sloužit jako záminka, protože později IQ47 prohlásil, že pokud bude Irán pokračovat, tak mu zničí strašlivě a hrozivě jeho těžební infrastrukturu (napsal to velkýma písmenama).
Teď stačí Izraeli jen ťuknout, koupit popcorn a počkat až se dým nad zálivem rozfouká.
Dlouhé roky kompletují informace a pak udeří. Epstein byl prase, ale i agent v jednom.
Sám jsem byl překvapen kolik měl kompro materiálu, a to kdysi vypadalo, že to dělal jen tak "pro zábavu".
Spojení mezi Jeffreym Epsteinem a izraelskou tajnou službou Mossad je ale předmětem spekulací.
Nebo že by přímo us složky, nebo stejně to tam bude asi promazaný.
Někdy se poukazuje na Epsteinovo napojení na Leslieho Wexnera, významného podporovatele židovských a izraelských organizací.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
@Lord
Diskuze o vlivu izraelské lobby v US probíhá. Díky válce akceleruje a je to patrné z headlines, prohlášení politiků, komentátorů a různých jiných mluvících hlav. Nejde už o pouhou polarizaci republikáni vs. demokrati, ale jde spíš o souboj staré pořádky vs. nové.
Ta interpretace s Epsteinem může být jiná. Ve stručnosti: Epstein nedělal pro nikoho, ale oni dělali pro něj. Spojitost na Izrael je tím, že mnoho jeho nejbližších spolupracovníků (o kterých se ví) má spojitost s Izraelem a židovstvím obecně. Jestli je to náhoda nebo vlastnost té skupiny osob se ukáže.
Každopádně do té diskuze výše vkládá významný argument, že to ovlivňování / řízení tam je. Jestli právem nebo neprávem je už celkem jedno.
Za normálních okolností by Epstein proplul klidně životem jako generace jemu podobných před ním, ale doba mu nepřála.
Diskuze o vlivu izraelské lobby v US probíhá. Díky válce akceleruje a je to patrné z headlines, prohlášení politiků, komentátorů a různých jiných mluvících hlav. Nejde už o pouhou polarizaci republikáni vs. demokrati, ale jde spíš o souboj staré pořádky vs. nové.
Ta interpretace s Epsteinem může být jiná. Ve stručnosti: Epstein nedělal pro nikoho, ale oni dělali pro něj. Spojitost na Izrael je tím, že mnoho jeho nejbližších spolupracovníků (o kterých se ví) má spojitost s Izraelem a židovstvím obecně. Jestli je to náhoda nebo vlastnost té skupiny osob se ukáže.
Každopádně do té diskuze výše vkládá významný argument, že to ovlivňování / řízení tam je. Jestli právem nebo neprávem je už celkem jedno.
Za normálních okolností by Epstein proplul klidně životem jako generace jemu podobných před ním, ale doba mu nepřála.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Dano, to byl asi nějaký jejich "pokročilý systém", a ne ta komedie na odkazu ne ?
Bate, každopádně to ničení ropné a plynové infrastruktury pomáhá Rusku.
Bate, každopádně to ničení ropné a plynové infrastruktury pomáhá Rusku.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ománský ministr zahraničí publikoval hodnocení současné situace, kde stále kupodivu považuje US za přátele (sic!). Připomenu, že to byl on, kdo zprostředkoval dialog mezi US a Iránem, než do toho hodil IQ47 vidle.
Mimojiné napsal:
"Největším chybným odhadem americké administrativy samozřejmě bylo, že se do této války vůbec nechala zatáhnout. Toto není americká válka a neexistuje pravděpodobný scénář, ve kterém by Izrael i Amerika z ní dostaly to, co chtějí."
Stránka je za paywallem, ale šikovný uživatel si lehce najde online stránky, které text ukáží.
https://www.economist.com/by-invitation ... lawful-war
Po poslední schůzce mezi US a Iránem si tento pán pochvaloval:
„Pokud je konečným cílem navždy zajistit, aby Írán nemohl mít jadernou bombu, myslím, že jsme tento problém vyřešili prostřednictvím těchto jednání a dohodli se na velmi důležitém průlomu, kterého se dosud nikdy nepodařilo dosáhnout,“ řekl Albusaidi televizi CBS News.
@Lord Rusku, US i Izraeli.
Mimojiné napsal:
"Největším chybným odhadem americké administrativy samozřejmě bylo, že se do této války vůbec nechala zatáhnout. Toto není americká válka a neexistuje pravděpodobný scénář, ve kterém by Izrael i Amerika z ní dostaly to, co chtějí."
Stránka je za paywallem, ale šikovný uživatel si lehce najde online stránky, které text ukáží.
https://www.economist.com/by-invitation ... lawful-war
Po poslední schůzce mezi US a Iránem si tento pán pochvaloval:
„Pokud je konečným cílem navždy zajistit, aby Írán nemohl mít jadernou bombu, myslím, že jsme tento problém vyřešili prostřednictvím těchto jednání a dohodli se na velmi důležitém průlomu, kterého se dosud nikdy nepodařilo dosáhnout,“ řekl Albusaidi televizi CBS News.
@Lord Rusku, US i Izraeli.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ad Epstein:
Jestli si myslíte, že někdo jako on, vlivný, s komprem na kdekoho, a s informacemi o mnoha dalších, není na uzdě (nebo přímo součást) tajné služby, možná i několika, tak jste naivní. Nebo ne, ne naivní. Prostě blbí. Soryjako.

Jestli si myslíte, že někdo jako on, vlivný, s komprem na kdekoho, a s informacemi o mnoha dalších, není na uzdě (nebo přímo součást) tajné služby, možná i několika, tak jste naivní. Nebo ne, ne naivní. Prostě blbí. Soryjako.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Epstein bol typ človeka, ktoremu sa vraví vybavovač. Takych ludi poznate aj zo svojho okolia a dosť pôsobili za socíku. Vynikaju schopnosťou komunikovať a vytvarať dôveru a za nejaky prospech vybavia temer čokolvek. Preto mal Epstein take široke "portfolio" znamych od svetovych mocnárov po mlade dievča z Prešova. Vybavoval kšefty, stretnutia a ked kralovsky panáčik chcel, tak aj pedofiliu. Že spolupracoval s Izraelcami je samozrejme, ved jeho dôvernička a pomocníčka bola Maxwelova dcera. Kto bol Maxwell tu asi nemusím písať. Ale podľa mna zachovaval diskretnosť svojích "klientov" aj pred židmi.




