Aero L-39NG Skyfox

Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od pjaro77 »

Mám pocit, že si tu vylievajú emócie niektorí ublížení slováčikovia s mentalitou - čím horšie, tým lepšie.
Starnúca slovač má hlavu strčenú v spomienkovom optimizme, keď dokáže všade rečniť ako je Sa58 najlepšia puška. Keď jeho dedovi stačila, tak musí stačiť aj dnešným vojakom. A samozrejme net analoga T72, cez to nejde vlak.

Minulá česká vláda sa orientovala na rozvoj budúcich schopností (napríklad hi-tech), čo robí každá príčetná vláda. Aj tie africké.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 6410
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od kacermiroslav »

Skelete, díky za doplnění. Nechtěl jsem to v tomto vláknu Attilovi podrobněji rozebírat. Nicméně dalším faktorem je i potřeba mít naše letiště logisticky vybavená pro spojenecké F-35. Pokud bychom se zaměřili jen na Gripeny, tak by mohl vzniknout problém. Něco podobného ale musí řešit i Slovensko se svými F-16. Je pravdou, že se mi líbil ten švédský návrh, že by tyto starší stroje bezplatně převedli a za dobrý peníz prodali nové vylepšené Gripeny. V základu by to byl jeden typ na logistiku.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Zemakt »

Aero rozšiřuje spektrum „východní“ výzbroje pro L-39NG Skyfox
https://czechairforce.com/news/aero-roz ... ng-skyfox/

Vypíchnu tři věci:
Dalším zákazníkem „východní“ verze je pak zřejmě jeden nejmenovaný stát z oblasti Kavkazu, jenž objednal malou sérii čtyř engéček, kterou aktuálně výrobce postupně dokončuje ve Vodochodech.
Certifikace další výzbroje na L-39NG bude pokračovat ještě v letošním roce, neboť výrobce si údajně na měsíc září opět zamluvil termín nad střelnicí v Hajmáskéru. Tentokrát by se však již mělo jednat o výzbroj západní provenience, kterou má Skyfox používat v nové roli jako „Drone Hunter“.
Výrobce zároveň pokračuje i v obchodní kampani a po rekordní africké misi z konce loňského roku zavítal v březnu s prvním prototypem L-39NG „0475“ na srbskou leteckou základnu Batajnica u Bělehradu, kde si jej mohli za letu vyzkoušet piloti srbského letectva.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Zemakt »

Stíhač Vojáček!
Exportní úspěch. Česko jedná o dodávce dvanácti stíhaček do Vietnamu
https://www.denik.cz/veda-a-technika/ae ... tnamu.html

Ty 4 avizované na výrobní lince půjdou zřejmě do AZE.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 6410
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od kacermiroslav »

Zemakt píše: 8/5/2026, 14:17 Stíhač Vojáček!
Exportní úspěch. Česko jedná o dodávce dvanácti stíhaček do Vietnamu
https://www.denik.cz/veda-a-technika/ae ... tnamu.html

Ty 4 avizované na výrobní lince půjdou zřejmě do AZE.
Pochopil jsem správně, že je to další vietnamská objednávka na L-39 Skyfox? Pokud se nepletu, tak objednávka na 12 ks je již z roku 2021. Předání posledního kusu z této první várky bylo uskutečněno v březnu 2025. Pokud je to tedy objednávka na dalších 12 ks, tak pak gratulace. Je to dobrá reklama pro Aero.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Zemakt »

Pochopil jsi to dobře, énem je to zatím spekulace. I když racionální.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Koba »

AERO trhá rekordy: Zisk vzrostl o více než 400 %. Nahoru ho táhne Nebeská liška
Společnost AERO Vodochody AEROSPACE dosáhla v roce 2025 nejlepších hospodářských výsledků ve své novodobé historii a zažila naprosto výjimečné období. Obrat meziročně vzrostl o 8 % na téměř 6,5 miliardy korun. Hlavní zásluhu na tomto historickém úspěchu má program L-39 Skyfox, který firmě zajistil nadpoloviční většinu všech tržeb a rekordní dodávky.

Společnost AERO Vodochody potvrdila svou nejlepší finanční výkonnost v novodobé historii pomocí auditovaných hospodářských výsledků za rok 2025. Masivní skok zaznamenal zisk před zdaněním, který vzrostl o 402 % ze 102 milionů korun na historicky rekordních 512 milionů.

Ukazatel Adjusted EBITDA, který očišťuje provozní ziskovost o vybrané mimořádné a nepeněžní položky, vzrostl o 291 milionů korun na celkových 1,1 miliardy korun, což znamená meziroční růst o 35 %. Provozní výsledek hospodaření pak dosáhl hodnoty 666 milionů korun a meziročně stoupl o 133 %.

https://ekonomickydenik.cz/aero-rekord- ... hp.context
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 387
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Padouch »

Seznam uživatelů L-39 Skyfox se rozroste o další dva - Angolu (4 ks) a a jeden letoun pro zákazníka z USA. Letouny jsou již ve výrobě.
https://www.e15.cz/byznys/obrana-a-zbro ... ce-1433625
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Zemakt »

Babiš chce, aby evropské státy Ukrajině financovaly nákup letounů L-39NG
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/serv ... ntent=main

I hroch je proti tomu zmrdovi naháč.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aero L-39NG Skyfox

Příspěvek od Zemakt »

Mindrák a deziluze ze současné vlády přesunuta sem: viewtopic.php?t=6689&start=60
730459209_1364590805767186_7132836523363052652_n.jpg
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“