Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Proruská aktivistka Vachatová má podle zjištění novinářů bratra, který žije v Rusku a řídí tam miliardové obchody s ruskými státními bankami. Je to přitom ona, kdo podle nedávných zjištění připravuje podle ruského vzoru zákon o „zahraničních agentech“.
To prekračuje drzosť Fica, ktorrý si implantoval za poradkyňu Troškovú. BIS by sa mal pozrieť na Vachatovú.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Řekl bych že pozierajů.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Tak uz exportujeme nasu dezinfoscenu aj do Ciech. Sorry bratia.

Slovenští aktivisté v Česku šíří „lavinu bludů“ o větrných elektrárnách

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/do ... ach-371145
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Problém s veternou energetikou je inde, v česku a slovensku vietor nemá veľkú kapacitu, pokiaľ by niekto nestaval vrtule na horách.
https://ekowatt.cz/upload/8d8404454da8b ... ru_web.pdf
Solárna je v týchto krajoch vhodnejšia a samozrejme jadrová.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Pjaro dal si sem link, ktory hovori, ze potencial Ceskej republiky vo vetre je 6 mil. MWh a k tomu napises, ze v nasich zemepisnych sirkach vietor nema potencial. Je to 10 % spotreby Ceska. K tomu napises, ze solar je vhodnejsi, aj ked vsetci vieme, ze solar je vhodnejsi niekde v Taliansku a dole na juhu. 90 % informacii o potenciale obnovitelnych zrojov maji Slovaci cisto z dezinfosceny a Slovaci ich uplne nekriticky preberaju ako ovce. Vrchol toho vsetkeho je, ze teraz tieto svoje bludy uz aj exportujeme do zahranicia. Nasa krajina je uz zhlupnuta dezinformaciami dostatocne, tak nasu hlupost vyvazame von. A to je presne to o com rozprava aj horeuvedena reportaz. Inak videl si tu reportaz vobec ?
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Píšem, že nemá veľkú kapacitu. Ja vychádzam väčšinou z portálu onergetice.cz .
Aby si využil potenciál veternej energie v strednej europe, musíš ísť s vrtuľami vysoko a to aj na rovinách - vysoké stožiare.
https://www.eon.cz/byznys-energie/obnov ... e-podivas/
V EU větrná energie obstarává v průměru 15 % spotřeby. Rekordmanem je Dánsko se 48 %, Irsko vyrábí 33 %, Portugalsko 27 % a vnitrozemské Rakousko pokrývá větrnými elektrárnami 13 % spotřeby.

Všetky spomenuté krajiny väčšinu veterných elektrární stavajú na mori.
Reálnu kapacitu v strednej Europe odhadujem na 10-15 percent celkového mixu, pretože všade kde sú dobré podmienky sa staviať nedá (prírodné parky, letiská ...).
Solár má výhodu, že 7-8 mesiacov svieti slnko dostatočne (v lete 16 hodín) ale zasa skoro celú zimu a časť jesene je jeho využitie mizerné.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Pjaro energetika je ocividne tema v ktorej nie si uplne doma. Ja tu zase nemam naladu ti tu nieco vysvetlovat. Nechajme to tak, energetika ani nie je temou mojho prispevku. Pozri si tu reportaz. Pekne tam rozoberaju ako v Cechach posobia dve organizovane proruske skupiny, ktore chodia od dediny k dedine, kde strasia ludi a snazia sa zastavit rozvoj obnovitelnych zdrojov. Ze Rusko aktivne pracuje na tom, aby sa obnovitelne zdroje v EU nebudovali nie je ziadne tajomstvo. Viec obnovitelnych zdrojov = mensi dovoz energetickych nosicov z Ruska. Hovori o tom napriklad aj ceska spravodajska sluzba BIS, alebo napr. tato sprava NATO:
https://publications.sto.nato.int/publi ... 63-ALL.pdf

Aby si tu spravu nemusel celu citat, skomprimujem to. Rusko a Cina vplyva troma sposobmi:

1. dezinformacie a kognitivne operacie na znizenie podpory OZE vo verejnosti
2. hackerske utoky na strategickych prevadzkovatelov a developerov OZE
3. kyneticke utoky na solarne, veterne, vodne elektrarne a rozvodne stanice, atd...

Cize otazkou nie je, akemu energetickemu zdroju kto fandi, ale ze nam tu pod nosom prebieha ruska vplyvova, hackerska a sabotazna operacia.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Enrgetike sa venujem dlhodobo. S tebou som už o tejto téme diskutoval a tvoje pohľady poznám. Máš názory skôr na úrovni biznisu.

Čo sa týka ruského rozbíjačstva a strašenia nepodstatnými vecami, s tým s tebou súhlasím. Nie sme v spore. Ja nestaviam argumenty na vode ako tie mimovládne skupinky. Veternú energetiku podporím v rozumnej miere, ale ako píšem, celkovo nečakám veľké investície u nás ani v česku.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Podme v teme dalej. Mozno je uz na case spomenut aj taky nesvar, ktory sa nam uz asi rok rozmohol po roznych energergetickych zariadeniach v Europe, ale aj v Cechach a na Slovensku - sabotaze. Mensie, väcsie, ale stale je to skoda. Podobnost s horeuvedenou ruskou kampanou urcite ciste nahodna. Par prikladov z Europy:

https://www.rechargenews.com/wind/vesta ... -1-1868749
https://www.rechargenews.com/wind/man-a ... -1-1750730
https://www.rechargenews.com/grid/subst ... -1-1848072
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Veternú energetiku podporím v rozumnej miere
Tak tak, ve smysluplné formě. Takže kolem mého baráku a na horizontu hor a pohoří nikde :up: :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3819
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

NYMBY je základ strategického europskeho a amerického slniečkového uvažovania.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Suhlas. A keby sme sa drzali stale len NYMBY, zili by sme este v slamenych domoch bez zachodu a elektriky.

Pani, ale odklaname sa od temy. Vradme sa prosim k proruskym vplyvom proti rozvoju energetickej struktury, nech to tu nemusim mazat.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Dzin »

Na dezinformace o klimatu je super kanál Daniela Kortuse kde je rozebírá.

https://www.youtube.com/@klimatomluva
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Keď fúka, fúka všade (Európa je malá) a elektrina z veternikov sa predáva pod náklady. No a prenosové siete sú nedostatočné. Keby som bol Rusom, tak sa usilujem dať veterníky do každej záhrady
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Evropa je sice malá, ale když fouká, tak určitě ne všude. Studuj študente :wink:
Bylo by tomu tak, jsem nejšťastnější člověk na světě.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Rus nema preco podporovat akekolvek ine zdroje energie, ktore by znizovali zavislost na jeho energonosicoch. Toto tvrdi BIS, vyrocna sprava NATO a v principe hadam vsetky spravodajske zlozky EU. Staci googlovat. Je tam toho pozehnane. Ako bolo spomenute v tej reportazi Reporteri na CT1, vietor je teraz pod palbou preto, lebo EU podporuje vznik tzv.akceleracnych zon, ktore maju urychlit vystavbu velkych veternych parkov. To moze byt pre Rusko geostrategicky problem. Ak sa v EU vybuduju tisice megawatov elektrickej energie na zemi a na mori bez potreby dovazat palivo zo zahranicia, pre EU to bude velky krok ku sebestacnosti, ale pre Rusko problem. Nebudu nas mat s cim vydierat. Preto zrazu vznikaju tyto "aktivisti s ruskou stopou", preto dochadza k sabotazam a k hackerskym utokom, atd...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Inak ale aby som to nevztahoval iba na veternu energetiku. Na Slovensku a ciastocne vdaka nam uz aj v Cechach dnes nie je mozne postavit akykolvek projekt smerujuci k energetickej samostatnosti bez utoku aktivistov. Ci je to tazba zemneho plynu, energeticke zhodnotenie odpadu, vodne elektrarne atd. Akonahle investor ohlasi zamer, do obce pridu aktivisti, ktori maju bydlisko aj niekolko sto kilometrov vzdialene. Zafinancuju letaky, bilbordy, napozyvaju media atd. Asi nebude ziadnym prekvapenim, ked poviem ze su to tie iste tvare, ako pri vetre. Samozrejme, ako rozpravaju v tej reportazi, vsetko robia zo svojeho dobreho srdca a vsetko si financuju sami ...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11839
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Ty vlivové operace nevytvářejí problémy z čistého vzduchu. Jen vezmou existující trhliny v naší společnosti a vrazí do nich klín.
Mnoho politiků a byznysmenů do toho nešlo z lásky k Putinovi, ale z čistého PRAGMATISMU. Ruský plyn byl dlouho levný a pohodlný.

:arrow: Lidi proti stavbám VĚTRNÍKŮ protestují. Budeš se možná divit, ale myslí to upřímně. Bojí se o přírodu, a nechtějí se dívat na něco odporného.

Proč je ten strach a odpor autentický ?

Vizuální smog: Krajina je pro spoustu lidí poslední útočiště klidu. Když tam vrazíš průmyslový prvek, pro místní je to narušení domova. Tečka.

Hluk a infrazvuk: I když moderní stroje nejsou tak hlučné jako ty staré, ten pocit, že se ti za humny něco točí, vytváří psychický tlak.

Devalvace majetku: Kdo si koupí barák s výhledem na větrný park? Lidé se prostě bojí, že jejich celoživotní investice ztratí hodnotu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Lord, ale ved tu nikto neriesi zbepokojenie obcanov pri vystavbe veternych elektrarni, alebo ineho energetickeho zariadenia(spalovne, tazby plynu ...) . Ludia maju samozrejme pravo komunikovat, ved maju pravo aj ovplyvat proces EIA, klast otazky, ziadat dalsie studie atd. V EIA mas co ja viem 10 az 15 studii odbornikov vedcov. Ked proces EIA neprejde, tak sa nikto nic nepostavi. Rovnako, ked to zareze obec, kraj atd... Ale o tomto sa tu nikto nebavi. Bavime sa o tom, ze sa tu pohybuju proruske, dobre financovane skupiny, ktore tiahnu z obce do obce, zvelicuju problemy, huckaju ludi a tym likviduju jeden projekt za druhym a to nie len v Cechach, ale po celej Europe. Vid. kauza v Bulharsku, Estonsko atd... Kongitivne vedenie hybridnej vojny (cognitive warfare). Ukrajina je fasisticka, ockovanie ta zabije, green deal je zly, progresivizmus je svinstvo, homosexualita je chora, rusky plyn je lacny, veterniky sposobuju zdravotne problemy, atd ... dalsia so starostlivo vybranych ucelovych tem tem.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

To moze byt pre Rusko geostrategicky problem. Ak sa v EU vybuduju tisice megawatov elektrickej energie na zemi a na mori bez potreby dovazat palivo zo zahranicia, pre EU to bude velky krok ku sebestacnosti, ale pre Rusko problem. Nebudu nas mat s cim vydierat.
Popravde za posledne roky som nezažil žiadne ruske vydieranie, ale vydieranie z EU je u nas na dennom poriadku. Že pozdravujem pana poslanca Zdechovského.
https://www.tyzden.sk/video/123280/toma ... urofondov/
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“