F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 17:48 O co viac nemal rad Orbana Biden, o to radsej ho ma Trump.
To by si nebol ty, keby si nenapisal podobnu hlupost. Bratislavsky hrad je od HU-SR hranice nizke jednotky km, na to ozaj F35, ani Gripena nepotrebuju. Asi ti vadi, ze momentalne su SR a HU priatelia...na rozdiel od CR...
Trump môže mať rád aj halázslé, ale o hi-tech zbraniach a atehcnologiách rozhoduje ministerstvo obrany a trojpísmenkové spravodajské organizácie. Zaoberajú sa bezpečnosťou a posudzovaním danej krajiny, za koho tam politicky kopú . Od nich dostávajú závery senátori, ktorí popvoľujú alebo zakazujú predaj zbraní.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

HU je celosvetovo respektovana krajina. Nema problem s budovanim svojej armady podla planu . Nema problem nakupovat vyrobcov v zahranici, napr Aero, Hirtenberger. Nema problem uzatvarat spoluprace na zapade, vid L2, Lynx, Gripen.
To len media a iste subjekty v Bruseli sa snazia navodit dojem, aki su madari looseri.

americke trojpismenkove agentury ti vyrobia aj neexistuuce chemicke zbrane, ked je treba...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

skelet píše: 9/3/2026, 16:18 Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
O Meteorech dost pochybuji, Švédové budou na Gripen integrovat Amraam C8. Za integraci Meteorů na F 35 bychom museli platit. A to se zcela jistě nestane.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 17:58 HU je celosvetovo respektovana krajina.
Zvlášť v Petrohradské oblasti.
Nema problem nakupovat vyrobcov v zahranici,
No vidíš a F-35 prostě nikdy nedostanou.
To len media a iste subjekty v Bruseli sa snazia navodit dojem, aki su madari looseri.
Není moc evropských zemí které de-facto zkrachovali a v zásadě tím směrem znovu míří.
Naposledy upravil(a) Scotty87 dne 9/3/2026, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Zemakt »

HU je celosvetovo respektovana krajina.
:D :up:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 594
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Xawi3r »

Nesher píše: 9/3/2026, 18:02
skelet píše: 9/3/2026, 16:18 Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
O Meteorech dost pochybuji, Švédové budou na Gripen integrovat Amraam C8. Za integraci Meteorů na F 35 bychom museli platit. A to se zcela jistě nestane.
...také se toho bojím...
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila píše: 9/3/2026, 17:58 HU je celosvetovo respektovana krajina. Nema problem s budovanim svojej armady podla planu . Nema problem nakupovat vyrobcov v zahranici, napr Aero, Hirtenberger. Nema problem uzatvarat spoluprace na zapade, vid L2, Lynx, Gripen.
To len media a iste subjekty v Bruseli sa snazia navodit dojem, aki su madari looseri.

americke trojpismenkove agentury ti vyrobia aj neexistuuce chemicke zbrane, ked je treba...
Prečo musíš každú diskusiu zamoriť nezmyslami ? Rozhodnutie čo USA predá a nepredá a komu je na základe vlastných spravodajských informácií. To si američania vedia vyhodnotiť, Maďarsko nie je uzavretá krajina, takže maďarskú politiku a nálady majú prečítané ako včerajšie noviny. Orbán je v amerických očiach ruský tajtrlík, na základe toho sa rozhodli.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

Xawi3r píše: 9/3/2026, 20:21
Nesher píše: 9/3/2026, 18:02
skelet píše: 9/3/2026, 16:18 Modernizované radary a Meteory budeme mít taky.
A jelikož nejsme (zatím) hraniční stát, tak nám Gripen už nemá co nabídnout.
O Meteorech dost pochybuji, Švédové budou na Gripen integrovat Amraam C8. Za integraci Meteorů na F 35 bychom museli platit. A to se zcela jistě nestane.
...také se toho bojím...
Toho se bát netřeba. Meteor na F 35 je v našich podmínkách nesmysl. Za každou úpravu bychom museli platit zvlášť. Amraam C8 a jeho budoucí nástupci jdou víc než dostatečná platforma a hlavně všechny vývojové náklady uhradí primárně USAF, my jen zaplatíme za instalaci samotnou. Což budou zcela jiné peníze. Obecně chtít integrovat cokoliv co nemá USAF je nesmysl.
Libor
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 27/9/2023, 10:51

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Libor »

Tak integrace Meteoru je požadavkem RAF, byť primárně na F-35B, ale s jimi uvažovaným nákupem F-35A to budou chtít integrovat i na tuto variantu. Takže bychom se případně také mohli svézt. Jinak kompletní integraci jsme už platili na Gripenu v případě AIM-120C-5, protože tam jsme byli prvním uživatelem této munice.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

Libor píše: 18/3/2026, 12:35 Tak integrace Meteoru je požadavkem RAF, byť primárně na F-35B, ale s jimi uvažovaným nákupem F-35A to budou chtít integrovat i na tuto variantu. Takže bychom se případně také mohli svézt. Jinak kompletní integraci jsme už platili na Gripenu v případě AIM-120C-5, protože tam jsme byli prvním uživatelem této munice.
UK a Italů. A také si to celé zaplatí, nejen vývoj, ale i další náklady v budoucnu, ono to není jen o tom to vyvinout, ale také to celé udržovat a platit i další upgrade, např. když výrobce přijde s novou verzí střely. Takže bychom se na všem tomhle museli spolupodílet protože je to něco na víc. USAF to nepotřebuje..
Tohle ti Amraam řeší, budeme hradit jen instalaci softwaru, vývoj zaplatí USA.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Tak Američani to určitě potřebovat nebudou ti brzo zavedou AIM-260. Ovšem vzhledem k situaci bude LM nepochybně tlačný evropskými zákazníky k integraci evropské letecké výzbroje.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“