Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

1000 zbrani rocne mi pride dost nepravdepodobne. V nejakom rozhovore s GP, uz neviem kde, sa spominalo 500 pusiek mesacne.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od NagyAttila »

niko píše: 3/2/2026, 13:56 1000 zbrani rocne mi pride dost nepravdepodobne. V nejakom rozhovore s GP, uz neviem kde, sa spominalo 500 pusiek mesacne.
Kalinak tam vravi : "niekolko tisic" v tomto roku
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od NagyAttila »

NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Suger »

Príspevok dávam pod toto vlákno, aj keď nejde o výrobok GranPower...

https://www.armyrecognition.com/archive ... Lnbxkjmz_A
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti

Slovenská spoločnosť KolArms predstavila na Svetovej obrannej výstave v Rijáde svoju poloautomatickú "materiálovú" pušku COBRA kalibru .50 BMG...

https://kolarms.sk/cobra-50-bmg-2/
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Som zvedavy, ako si tato puska povedie na trhu. Ako poznam kolarovcanov, tak polymerove na tej puske nebude nic. :D Kazdopadne ale drzim palce a prajem vela spokojnych zakaznikov.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Suger »

niko píše: 17/2/2026, 19:53 Som zvedavy, ako si tato puska povedie na trhu. Ako poznam kolarovcanov, tak polymerove na tej puske nebude nic. :D Kazdopadne ale drzim palce a prajem vela spokojnych zakaznikov.
Súhlasím, mohli sa trošku lepšie pohrať napríklad s nastavením pažby, s nastavením dĺžky pažby, lícnych opierok pre strelca... a oproti konkurencii ju o niečo viac odľahčiť aj vďaka tým polymerom... :) Uvidíme ako sa im bude dariť, držím im palce.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Keď začínal, nebrali ho vážne. Teraz slovenský zbrojár vyváža zbrane do desiatok krajín a chystá obrovskú zákazku pre našu armádu
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Chlapi aj citajte tie prispevky, ktore su uz zverejnene. Potom sa vyhneme postovaniu rovnakych videi. Prispevok bol presunuty do kosa.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Slovensky Kolarms z Kolarova predstavil na vystave obrannej techniky v Rijade novy tazky gulomet v razi .50 BMG. Taky slovensky "fiftycal". :-?
https://kolarms.sk/saw-50-2/
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od NagyAttila »

Myslim, ze gulomet od GP vyzera podstatne lepsie.
No stalo by za pokus nieco v razi 14.5mm, to uz je uplne ina kava.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

14,5 je prezity kaliber. Pochybujem, ze ho OS este budu chciet udrzat vo vyzbroji.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od NagyAttila »

niko píše: 17/3/2026, 20:40 14,5 je prezity kaliber. Pochybujem, ze ho OS este budu chciet udrzat vo vyzbroji.
U nas mozno ano, ale vo svete by si vedel najst zaujemcov.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Tak mimo armad NATO asi ano. Ja dufam, ze GP pride s nejakym gulometom v 7,62x51. Ten v OS SR este chyba.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od pjaro77 »

Nenašiel som, akú verziu pušky nakúpi MO od GP. S priamym odberom alebo piestom ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Michal0918
Příspěvky: 4
Registrován: 24/12/2025, 13:01

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Michal0918 »

pjaro77 píše: 9/4/2026, 11:37 Nenašiel som, akú verziu pušky nakúpi MO od GP. S priamym odberom alebo piestom ?
S piestom
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

M4M1 s piestom a upravena podla poziadaviek OSSR. Ta povodna piestovka bola M4M.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Danik »

niko píše: 17/3/2026, 21:11 Tak mimo armad NATO asi ano. Ja dufam, ze GP pride s nejakym gulometom v 7,62x51. Ten v OS SR este chyba.
Případně můžete sáhnout západně od Vás, tam už je ready jak 5.56 tak 7.62 :wink:
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od pjaro77 »

Vlastné guľomety dúfam GP vytvárať nebude. Jedine, že by okopíroval FN Minimi 7.62 alebo FN MAG.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Uvidime. Kazdopadne OSSR potrebuju ako poslednu cast pechotnej vyzbroje prezbrojit este gulomety 7,62x51. Ako to urobia uvidime.
Inak GP by som, co do gulometov nepodcenoval gulomet GP vz.26 mi osobne pride ako velmi podarena zbran. Aj ked 7,62 to nie je.
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“