Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Podivná strategie Íránu
Už během soboty spustil Írán sérii odvetných úderů nejen na Izrael a základny Spojených států v regionu, ale také na další americké spojence na Blízkém východě.
Podle Turečka může jít o snahu íránského režimu dostat spojence Washingtonu těmito nálety do situace, kdy budou vyvíjet stále silnější tlak na vládu prezidenta Donalda Trumpa, aby údery na Írán ukončila.
Jenže z analytikova pohledu může dojít i k opačnému scénáři, v němž se tyto státy jen utvrdí v podpoře USA.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... ert-300198
Britský ministr obrany John Healey v neděli varoval před hrozbou „zintenzivňujících se náhodných íránských odvetných útoků“.
Stanici Sky News řekl, že dvě íránské střely byly odpáleny směrem na Kypr.
B-2 Spirits se připojují k letecké válce a ničí podzemní raketové tunely
Tato zařízení jsou postavena hluboko pod horami a slouží primárně ke skladování, ale některá z nich mají ve skutečnosti schopnost odpalovat balistické rakety skrz šachty ve skále.
Nemusíte je zničit, abyste zcela vyřadili z provozu rakety a odpalovací zařízení uložené uvnitř. Stačí je poškodit a udržovat v uzavřeném stavu během konfliktu. Toho lze dosáhnout úderem v blízkosti vchodů do opevněných jeskyní.
https://www.twz.com/air/b-2-spirits-joi ... sile-caves
Už během soboty spustil Írán sérii odvetných úderů nejen na Izrael a základny Spojených států v regionu, ale také na další americké spojence na Blízkém východě.
Podle Turečka může jít o snahu íránského režimu dostat spojence Washingtonu těmito nálety do situace, kdy budou vyvíjet stále silnější tlak na vládu prezidenta Donalda Trumpa, aby údery na Írán ukončila.
Jenže z analytikova pohledu může dojít i k opačnému scénáři, v němž se tyto státy jen utvrdí v podpoře USA.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audi ... ert-300198
Britský ministr obrany John Healey v neděli varoval před hrozbou „zintenzivňujících se náhodných íránských odvetných útoků“.
Stanici Sky News řekl, že dvě íránské střely byly odpáleny směrem na Kypr.
B-2 Spirits se připojují k letecké válce a ničí podzemní raketové tunely
Tato zařízení jsou postavena hluboko pod horami a slouží primárně ke skladování, ale některá z nich mají ve skutečnosti schopnost odpalovat balistické rakety skrz šachty ve skále.
Nemusíte je zničit, abyste zcela vyřadili z provozu rakety a odpalovací zařízení uložené uvnitř. Stačí je poškodit a udržovat v uzavřeném stavu během konfliktu. Toho lze dosáhnout úderem v blízkosti vchodů do opevněných jeskyní.
https://www.twz.com/air/b-2-spirits-joi ... sile-caves





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Samozrejme, ze Slovensko odsudilo utok na Iran. Cudujem sa, ze sa tu niekto cuduje. Slovensko od jeho vzniku stale kritizuje akcie v rozpore a medzinarodnym pravom. Je to zahranicnopoliticka strategia, ktora plati nech je vo vlade hocikto. Rovnako sa odsudil aj utok Ruska na Ukrajinu, alebo rovnako neuznavame Kosovo. Zmysel je v tom, ze ked akceptujeme neuznavanie medzinarodneho poriadku, moze sa kludne stat, ze sa nam to vrati a dojdeme o zitny ostrov.Koba píše: ↑1/3/2026, 13:47 Slovensko se připojilo k Moskvě v kritice útoku na Írán
https://www.forum24.cz/slovensko-se-pri ... ku-na-iran
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Americka F-15 zostrelena v Kuvajte. Podla vsetkeho frendly fire.
https://x.com/i/status/2028334586682384770
https://x.com/i/status/2028334586682384770
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Vidím dva padáky.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
oba v pořádku
https://x.com/sentdefender/status/20283 ... 73482?s=20
https://x.com/sentdefender/status/20283 ... 73482?s=20

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jj, zachránili se, a dvoumístná verze určená k útokům proti pozemním cílům.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
V poriadku uplne nie. Pilot je viditelne zraneny na ruke. Pilotka vyzera v poriadku.
https://x.com/ukraine_map/status/202840 ... 40/photo/4
https://x.com/ukraine_map/status/202840 ... 40/photo/4
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ono se mluví o více letadlech. Uvidíme, jestli se to potvrdí.
https://x.com/kuwaitarmyghq/status/2028 ... a1B0zf8i7g

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
To sú prvé zostrelené F15ky v historii, že ?niko píše: ↑2/3/2026, 08:58 Americka F-15 zostrelena v Kuvajte. Podla vsetkeho frendly fire.
https://x.com/i/status/2028334586682384770
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tak už píšou o třech. Všechno práce kuvajtské PVO. Tak jsem zvědav co se potvrdí

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
A vieš o tom, že Irán roky financuje armády fanatikov , ktorí útočili na Izrael ?niko píše: ↑2/3/2026, 08:53Samozrejme, ze Slovensko odsudilo utok na Iran. Cudujem sa, ze sa tu niekto cuduje. Slovensko od jeho vzniku stale kritizuje akcie v rozpore a medzinarodnym pravom. Je to zahranicnopoliticka strategia, ktora plati nech je vo vlade hocikto. Rovnako sa odsudil aj utok Ruska na Ukrajinu, alebo rovnako neuznavame Kosovo. Zmysel je v tom, ze ked akceptujeme neuznavanie medzinarodneho poriadku, moze sa kludne stat, ze sa nam to vrati a dojdeme o zitny ostrov.Koba píše: ↑1/3/2026, 13:47 Slovensko se připojilo k Moskvě v kritice útoku na Írán
https://www.forum24.cz/slovensko-se-pri ... ku-na-iran
Výborná metoda ako si umyť ruky a hrať sa na muzikanta. K tomu nekonečné vyjadrenia ajatolaha - smrť Izraelu a podobne
Čo s tým má Izrael alebo iná napadnutá krajina robiť , nechať si donekonečna srať na hlavu ?
Naposledy zásobovali teroristov z Jemenu raketami, ktorí nimi efektívne zablokovali dopravu v červenom mori.
Ajatolah sa len triasol na jadrové hlavice . Aj keby ich mali len 10 tak by ich poslali na Izrael. Im je jedno , že by za to potom zaplatil
celý iránsky ľud. Oni si už vyskúšali obetovať desiatky tisíc detí vo vojne proti Iraku, keď ich s kľúčikmi posielali proti guľometom. Mentalita starca z púšte.
Skús vybaviť medzinárodnú misiu v RBOSN dneska, či by ti ju Rusi alebo Číňania schválili.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tak toto je celkom trapna situacia. Nechat si zostrelit 3 F-15 vlastnymi spojencami za jeden den.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Já teda za Nika mluvit nechci, ale řek bych, že to ví.
A vieš ty o tom, že když to pak vidí nějakej magor, naposledy třeba malej, krpatej, plešatej s velkým stolem, tak přesně kvůli tomu si pak řekne "když můžou voni, tak já taky".
Tedy jak Niko psal, bude li se kálet na právo a chovat se jako magoři s velkejma stolama, tak pak:
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Vedla ho vůle Allahova


Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Madžíd Ibn ar-Rezá byl jmenován novým ministrem obrany, zajímavostí ale je, že je generálem revolučních gard. Armáda a revoluční gardy přitom v zemi fungují jako dvě paralelní struktury. Vedle pravidelné armády, policie a zpravodajských služeb stojí Islámské revoluční gardy, které mají prakticky stejnou strukturu, ale vlastní systém velení s obrovským vlivem na ekonomiku, včetně energetického sektoru. Islámské revoluční gardy (i jejich vedení bylo zabito) nově povede Ahmad Vahidí, někdejší ministr vnitra i obrany. V Íránu je též znám pod přezdívkou Sardar (česky generál) a Argentina na něj vydala mezinárodní zatykač kvůli podezření z organizace bombového útoku na židovské centrum v Buenos Aires v roce 1994.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... d-40565124
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... d-40565124

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Priatelska strelba na F-15? No a to obhajcovia darovania S300 Ukrajine tvrdili, že je to črep, lebo nerozna "svoj / cudzí". Tak čim ten Kuvajt striela?

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ataman dakujem. Presne tak to bolo myslene.Ataman píše: ↑2/3/2026, 14:45Já teda za Nika mluvit nechci, ale řek bych, že to ví.
A vieš ty o tom, že když to pak vidí nějakej magor, naposledy třeba malej, krpatej, plešatej s velkým stolem, tak přesně kvůli tomu si pak řekne "když můžou voni, tak já taky".
Tedy jak Niko psal, bude li se kálet na právo a chovat se jako magoři s velkejma stolama, tak pak:
Ale venujme sa dalej teme konfliktu na blizkom vychode.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
palo satko:
Kuvajt rozhodně nemá S-300. Provozují 14 systémů MIM-104 Patriot, z toho 8 je podle standardu PAC-3. Dále pět systémů MIM-23 Hawk a nějaké Manpady. Takže tohle byl nejspíš Patriot.
Kuvajt rozhodně nemá S-300. Provozují 14 systémů MIM-104 Patriot, z toho 8 je podle standardu PAC-3. Dále pět systémů MIM-23 Hawk a nějaké Manpady. Takže tohle byl nejspíš Patriot.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Rase ja viem, že nemaju S300 ale podla zostrelov F-15 to vyzera tak, že ani ich Patriot nema rozpoznavanie svoj/cudzi ako naša staručka S300.



