Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
1000 zbrani rocne mi pride dost nepravdepodobne. V nejakom rozhovore s GP, uz neviem kde, sa spominalo 500 pusiek mesacne.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Kalinak tam vravi : "niekolko tisic" v tomto roku
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Takto informuju rakusania
https://militaeraktuell.at/neue-uniform ... che-armee/
https://militaeraktuell.at/neue-uniform ... che-armee/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Príspevok dávam pod toto vlákno, aj keď nejde o výrobok GranPower...
https://www.armyrecognition.com/archive ... Lnbxkjmz_A
Slovenská spoločnosť KolArms predstavila na Svetovej obrannej výstave v Rijáde svoju poloautomatickú "materiálovú" pušku COBRA kalibru .50 BMG...
https://kolarms.sk/cobra-50-bmg-2/
https://www.armyrecognition.com/archive ... Lnbxkjmz_A
Slovenská spoločnosť KolArms predstavila na Svetovej obrannej výstave v Rijáde svoju poloautomatickú "materiálovú" pušku COBRA kalibru .50 BMG...
https://kolarms.sk/cobra-50-bmg-2/
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Som zvedavy, ako si tato puska povedie na trhu. Ako poznam kolarovcanov, tak polymerove na tej puske nebude nic.
Kazdopadne ale drzim palce a prajem vela spokojnych zakaznikov.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Súhlasím, mohli sa trošku lepšie pohrať napríklad s nastavením pažby, s nastavením dĺžky pažby, lícnych opierok pre strelca... a oproti konkurencii ju o niečo viac odľahčiť aj vďaka tým polymerom...
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Keď začínal, nebrali ho vážne. Teraz slovenský zbrojár vyváža zbrane do desiatok krajín a chystá obrovskú zákazku pre našu armádu
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Chlapi aj citajte tie prispevky, ktore su uz zverejnene. Potom sa vyhneme postovaniu rovnakych videi. Prispevok bol presunuty do kosa.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Slovensky Kolarms z Kolarova predstavil na vystave obrannej techniky v Rijade novy tazky gulomet v razi .50 BMG. Taky slovensky "fiftycal".
https://kolarms.sk/saw-50-2/
https://kolarms.sk/saw-50-2/
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Myslim, ze gulomet od GP vyzera podstatne lepsie.
No stalo by za pokus nieco v razi 14.5mm, to uz je uplne ina kava.
No stalo by za pokus nieco v razi 14.5mm, to uz je uplne ina kava.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
14,5 je prezity kaliber. Pochybujem, ze ho OS este budu chciet udrzat vo vyzbroji.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
U nas mozno ano, ale vo svete by si vedel najst zaujemcov.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Tak mimo armad NATO asi ano. Ja dufam, ze GP pride s nejakym gulometom v 7,62x51. Ten v OS SR este chyba.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Nenašiel som, akú verziu pušky nakúpi MO od GP. S priamym odberom alebo piestom ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
Michal0918
- Příspěvky: 4
- Registrován: 24/12/2025, 13:01
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
M4M1 s piestom a upravena podla poziadaviek OSSR. Ta povodna piestovka bola M4M.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Vlastné guľomety dúfam GP vytvárať nebude. Jedine, že by okopíroval FN Minimi 7.62 alebo FN MAG.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP
Uvidime. Kazdopadne OSSR potrebuju ako poslednu cast pechotnej vyzbroje prezbrojit este gulomety 7,62x51. Ako to urobia uvidime.
Inak GP by som, co do gulometov nepodcenoval gulomet GP vz.26 mi osobne pride ako velmi podarena zbran. Aj ked 7,62 to nie je.
Inak GP by som, co do gulometov nepodcenoval gulomet GP vz.26 mi osobne pride ako velmi podarena zbran. Aj ked 7,62 to nie je.


