Budoucnost tanků OSSR

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Zemakt »

Už se to tu jednou objevilo
cv90120-is-getting-new-turret-v0-395n88x5ygte1.png
Řečnická otázka tedy zní, kde je ta paní Colombová, respektive více jak 25 tun rozdílu v hmotnostech.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

Ja sa len cudujem, ze ked je nahrada MBT tancikom CV-90-120 taka genialna myslienka, preco na nu okrem Slovakov nikto neprisiel. Lebo sme tak genialni ? :lol:
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

A aps nic? To tam je na okrasu?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Zemakt »

APS je dnes nutností téměř pro vše. I pro MBT. Normální věc.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Danik »

Zemakt píše: 2/12/2025, 14:28 Už se to tu jednou objevilo
cv90120-is-getting-new-turret-v0-395n88x5ygte1.png
Řečnická otázka tedy zní, kde je ta paní Colombová, respektive více jak 25 tun rozdílu v hmotnostech.
Něco bude silnější motor, něco silnější hlavní zbraň. No a ten zbytek, milý Watsone, důvod proč je tank tankem a BVP je BVPčkem, i když se na něj posadí věž se 120mm hlavní zbraní.

(odpověď není mířena přímo na tebe, jen tak do "pléna").

Ovšem pokud chtějí někteří Slováci svěřit do role tanku (co kryje právě tu pěchotu a BVP i tím, že jako největší hrozba na sebe poutá palbu soupeře - což je pak důvod praktický i psychologický, proč má OSÁDKA ochranu jakou má), průměrně chráněné BVP, směle vpřed. Ušetříte. Peníze.
NOTNA
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 185
Registrován: 5/1/2021, 22:11

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NOTNA »

Ono asi nejde o to či je BVP s 120mm kanónom odolnejšie ako MTB a môže ho nahradiť /prečo by malo?/ ale o to načo máme a budeme mať - nielen nákup ale aj zmysluplná prevádzka /výcvik, strelba.../
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

To je idiotský postup. Najprv sa treba pýtať, aké má armáda riešiť úlohy, potom sa zvažujú vojenské jednotky a prostriedky na dané úlohy.
Ak nemáme na ne, môžeme MBT v ťažkej brigáde rovno zrušiť. A oznámiť to spojencom - tankov soudruhovia, nět.
CV90-120 ani čokoľvek iné na podvozku BVP nedokáže plniť úlohy MTB.
Teda pôsobiť na čele fronty, prerážať obranu, podporovať útok pechoty.
Mohol by pôsobiť len zo zadu ako stíhač tankov ale na tento účel sú dnes vhodné a lacné vozidlá s PTRS a dronmi.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

pjaro77 píše: 2/12/2025, 19:57 To je idiotský postup. Najprv sa treba pýtať, aké má armáda riešiť úlohy, potom sa zvažujú vojenské jednotky a prostriedky na dané úlohy.
Ak nemáme na ne, môžeme MBT v ťažkej brigáde rovno zrušiť. A oznámiť to spojencom - tankov soudruhovia, nět.
CV90-120 ani čokoľvek iné na podvozku BVP nedokáže plniť úlohy MTB.
Teda pôsobiť na čele fronty, prerážať obranu, podporovať útok pechoty.
Mohol by pôsobiť len zo zadu ako stíhač tankov ale na tento účel sú dnes vhodné a lacné vozidlá s PTRS a dronmi.
Ako vravim,dogmatik nerespektujuci novu dobu.

A pusky jedine nabijane spredu s kresadlom
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
jean
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1025
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od jean »

Tak mi vysvetli, ako tie cv90 budu pouzite, ak nepriatel nasadi mbt a zaroven bude mat prenosne protitankove systemy (Carl Gustav a ine)
A to som este dobry a neuvazujem o linii dotyku zahltenej dronmi ako na ua fronte
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

Ano, ja si to nasadene predstavujem ako:
1 masivna zenijna prekazka vyztuzena dronmi a minovymi poliami
2 zalohovana delostrlectvom
3 pripadne vlomy nicene rychlymi obrnenymi skupinami
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Ktorými obrnenými skupinami ? Na vlomy slúžia tanky. Ak ja som dogmatik, ty si jurodivý hujer. Hurá systém.
Jediná solídna alternatíva je poslať dronové tanky.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od Pressburger »

NagyAttila píše: 2/12/2025, 08:45 Nuz napriklad take Abramsy (etalon MBT) toho moc nepredviedli a horeli rovnako ako ine vozidla - temer vsetky boli znicene. Lebo miny a drony si bez problemov poradia aj s MBT, ktore navyse vdaka svojej hmotnosti su tvrdy oriesok na odtah - pri zamoreni dronmi je odtah temer nemozny .
To je ako hrach o stenu hádzať, oni stále žijú a živia storky o MBT z Operácie púštna búrka. O všetkom počuli, dokonca aj x-krát videli hlavne na UA
a stále si z toho nič neodniesli. Nič nového.
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od pjaro77 »

Ty si videl stokrát explodovať ruské T62, T72, T80, T90 a tiež si si z toho nič neodniesol.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

To ke stale dookola. Amater sa hraje na vojenskeho analityka a kedze to tu citaju aj politicki chytraci, prevezmu tuto argumentaciu na uplne nezmyselny projekt. Takto Slovensko doslo o AH-1, kde tu tiez samozvani odbornici vypisovali, aky je to prezitok a potom som tie iste argumenty pocuval na tlacovkach. Dnes zas pocuvam, ze AH-1 sme mali zobrat. To iste s CV-90-120. Navymyslate su radoby argumenty, ktore sa politicky zneuziju a potom budeme bez tankov a celemu svetu na smiech.
jean
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1025
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od jean »

Ano, ja si to nasadene predstavujem ako:
1 masivna zenijna prekazka vyztuzena dronmi a minovymi poliami
2 zalohovana delostrlectvom
3 pripadne vlomy nicene rychlymi obrnenymi skupinami
Kde v tom figuruju tie cv90? Aka bude ich uloha v tom tvojom genitalnom plane? Kedy a ako stihnes vybudovat "masivnu zenijnu prekazku"? Kde vezmeme delostrelectvo?
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

niko píše: 3/12/2025, 07:26 To ke stale dookola. Amater sa hraje na vojenskeho analityka a kedze to tu citaju aj politicki chytraci, prevezmu tuto argumentaciu na uplne nezmyselny projekt. Takto Slovensko doslo o AH-1, kde tu tiez samozvani odbornici vypisovali, aky je to prezitok a potom som tie iste argumenty pocuval na tlacovkach. Dnes zas pocuvam, ze AH-1 sme mali zobrat. To iste s CV-90-120. Navymyslate su radoby argumenty, ktore sa politicky zneuziju a potom budeme bez tankov a celemu svetu na smiech.
Pri Ah1 argumentovali, ze to bude PT bariera. Ze mechanizovane zvazky budu nicene.
A ked tato argumentacia pominula, tak si vymysleli stihanie dronov, co uz je trochu lepsie, ale neskoro a rozhodne nie za tie peniaze, ktore by to stalo.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

jean píše: 3/12/2025, 08:13
Ano, ja si to nasadene predstavujem ako:
1 masivna zenijna prekazka vyztuzena dronmi a minovymi poliami
2 zalohovana delostrlectvom
3 pripadne vlomy nicene rychlymi obrnenymi skupinami
Kde v tom figuruju tie cv90? Aka bude ich uloha v tom tvojom genitalnom plane? Kedy a ako stihnes vybudovat "masivnu zenijnu prekazku"? Kde vezmeme delostrelectvo?
Vy by ste tusim cv90 najradseklj zrusili a bojovali na favoritoch a feliciach (obdoba zigulakov)

Masivnu zenijnu prekazku vieme vybudovat. Aj ukrajinci sa to pomaly naucili, ked prisli o desattisice vojakov a uzemie .
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od niko »

NagyAttila píše: 3/12/2025, 08:32 Pri Ah1 argumentovali, ze to bude PT bariera. Ze mechanizovane zvazky budu nicene.
A ked tato argumentacia pominula, tak si vymysleli stihanie dronov, co uz je trochu lepsie, ale neskoro a rozhodne nie za tie peniaze, ktore by to stalo.
Lynx a ty mas aj nejake vojenske, alebo vojensko strategicle vzdelanie, ze tu tak vehementne zhaszujes rokmi vyvyjane a v NATO etablovane doktriny ? Teraz myslim ako CV-90-120, tak aj bojove vrtulniky. Lebo to, ze ste si tu dvaja s Arthurom povedali, ze je CV-90-120 dobry napad je sice pekne, ale cely vojensky svet hovori nieco ine.
jean
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1025
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od jean »

Lynx, ja proti cv90 nic nemam. Ale jedine moderne bojisko je na Ukrajine a ukazalo sa, ze proti hufom dronov su odolne len tazke mbt. A tie pouzivaju tusim v ulohe priamej delostreleckej podpory(?). Tomu ja uz nerozumiem, nie som vojak, mna zaujima len technika.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Budoucnost tanků OSSR

Příspěvek od NagyAttila »

jean píše: 3/12/2025, 09:34 Lynx, ja proti cv90 nic nemam. Ale jedine moderne bojisko je na Ukrajine a ukazalo sa, ze proti hufom dronov su odolne len tazke mbt. A tie pouzivaju tusim v ulohe priamej delostreleckej podpory(?). Tomu ja uz nerozumiem, nie som vojak, mna zaujima len technika.
To nie je pravda. Proti dronom skaredo pohorel /doslova/ aj abrams. L2 , a aj cv90 na tom mozu byt lepsie. Ziadne sucasne tanky neboli konstruovane s ohladom na hrozbu dronov. Cv90 uz ma cas sa na tuto skutocnost pripravit.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“