Severokorejský nový tank

Cokoliv s pancířem mimo NATO a VS
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Dzin »

Navíc dost věcí potřebuje pro aplikaci i technickou základnu a pokud ta v daném odvětví průmyslu chybí, nic se s tím nenadělá. U SSSR to bylo dobře vidět právě u tanků, kdy teoreticky byl schopen vyvíjet vrstvený pancíř obdobný západním MBT, ale prakticky toho nebyl schopen v průmyslové výrobě. Ovšem jakmile se koncem 80tých let v rámci povolené emigrace dostali sovětští vědci a inženýři židovského původu do Izraele, jejich znalosti byli ihned zužitkovány a vedly k progresivnímu zlepšení pancíře u Merkavy 3.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od HONZIK11 »

UZ T64 se svym kompozitní pancéřováním silně využívalo více typů materiálů, mezi které patřila ocel, hliník ,sklolaminát a azbest. V korbe i v kapsach veze.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od HONZIK11 »

HONZIK11 píše: 20/3/2024, 11:22 UZ T64 se svym kompozitní pancéřováním silně využívalo více typů materiálů, mezi které patřila ocel, hliník ,sklolaminát a azbest. V korbe i v kapsach veze.
Vsechmy tyto komponenty se vyrabely prumyslove. Vcetne textonitu/textolitu,ten se pouzival a pouziva dodnes v mnoha odvetvich prumyslu.
Prumyslu!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Dzin »

Opět, záleží v jakém roce ten pancíř hodnotíš. Jinak se jeví jeho kvalita v době zavádění T-64 a jinak v době rozpadu SSSR. Pancíř tehdy vyráběných tanků byl jednoduše podprůměrný.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Rase »

Oficiální název onoho nového severokorejského tanku je Cheonma-2 (천마-2호).

https://twitter.com/ArmoredWar/status/1 ... 3722003857
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1294
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Amiz »

Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Rase »

Nějaký upgrade pro výstavu. Pod tím vším papundeklem se ale pořád skrývá ten samý krám. Teď jen asi má vypadat jako americký lehký tank Booker.

IMG_5627.jpeg
IMG_5628.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Rase »

493730422_1004207075112929_4304281155671424174_n.jpg
IMG_8317.jpeg
IMG_8318.jpeg
IMG_8319.jpeg
Naposledy upravil(a) Rase dne 4/5/2025, 12:02, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
keldor
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 161
Registrován: 5/11/2010, 11:42

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od keldor »

Ty otočné vrhače dýmu nebo aktivního obraného systemu vypadají zajímavě
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Rase »

Fotografie severokorejského tanku nové generace Čchonma-3 z výstavy vojenské techniky v roce 2025. Ve srovnání s loňskými fotografiemi je věž pravděpodobně vybavena soupravou pro překonávání vodních překážek podobnou té, která se nachází na tancích K2 Black Panther.

https://twitter.com/ryszardjonski/statu ... 4424659317

IMG_1727.jpeg
IMG_1728.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Dzin »

Nejspíše nyní Rusové pomáhají Severokorejcům s konstrukcí nových tanků. Pro ně je to určitě kvalitativní skok, ale je otázka, jaké parametry mají doopravdy.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Severokorejský nový tank

Příspěvek od Rase »

Včera Kim Čong-un navštívil 60. výcvikovou základnu poblíž Pchjongjangu. Po cvičení s ostrými střelbami a zkouškách systému APS se s dcerou svezl na nejnovějším korejském tanku Čchonma-2.

https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 8172626342

IMG_6437.jpeg
IMG_6436.jpeg
IMG_6435.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“