Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Jak už jsem psal do jedné skupiny na FB, podle mě nejjednodušší způsob, jak z něj udělat něco přibližujícího se reálnému předobrazu, je jít cestou W.Nr.3100. Zbarvení víceméně souhlasí. Jak píše Hornet, nejpatrnější rozlišovací znaky, tedy motorové gondoly, jsou jaksi "univerzální". Takže to chce odstranit antény radaru, přídavné nádrže, dvě hlavně zadního kulometu nahradit jen jednou, odříznout nástavce na výfucích a doplnit pod trup na závěsníky pumy. A pak sehnat vosu na čumák. Ale myslím, že jí tam 6./ZG 1 neměla úplně do začátku svého působení na východní frontě, takže když neseženeš, není to zas taková chyba.

Chápu, že většina nebude chtít do radarů říznout. Ale pokud, jak je zvykem, budou až v blistru ulámaný, dost to zjednodušuje rozhodování, co s tím :-)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11615
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Zemakt »

A není lepší vůbec takového bastarda nekupovat? Nebo to vaše sběratelství má nějaká pravidla, třeba úplnost kolekce apod.?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Také uvažuji co s tím. Mezek stodesítka se mi vždycky hrozně líbil, ač jinak výtvory III. říše z principu neobdivuji. Pamatuji se na první fotku, kterou jsem viděl, je to už víc než padesát let. Mám tušení, že vyšla v časopise Rozhlas, a byl to ten snímek letounu se žraločí tlamou a idetifikačním písmenem E. Je i v přiloženém časopise, který je, jako obvykle, nevalné hodnoty.
P3trisovo řesení je jedna cesta, amputace parohů a tlumičů bych se zase tak nebál. Anebo, sehnat příslušné obtisky, nechat si model přestříkat od nějakého aktivního kitaře a mít opravdu radarovou verzi G-4 v odpovídajícím provedení. Sám bych si na takovou zásadní úpravu markingu už netroufl.
Ano, kolego Zemakte, máš pravdu. Úplnost kolekce aspoň nejdůležitějších typů, skutečně hraje svoji roli. 8-)
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11615
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Zemakt »

No jo, ale když ten model takto přestavíš, nesnižuje to potom jeho hodnotu ve sbírce. Mám kámoše co sbírá autíčka a vím, že i vyndání z krabičky model degraduje.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 261
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od hornet »

Rozumím, vím, že to tak je, ale tohle mě nechává v klidu. Trochu odbočím, před pár dny jsem pro vnuka sháněl hračku dinosaura. Konkrétní druh a výrobce, kluk se vyzná. :) Ten druh už přímo v prodeji nebyl, za to na E-Bay apod. ho nabízel kde kdo. Za pěti až šestinásobnou cenu, samozžejmě zabalený v originále.
Chtěl jsem říct, že nejsem sběratel tohoto typu.
Jo, a s vnukem jsem se domluvil, koupil jsem hodně podobného u českého prodejce, za normální cenu. :-?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11615
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Zemakt »

Tak fajn, jsi praktik :up:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Nějaké zprávy, jestli ve středu vyšel jako číslo 43 Morane-Saulnier M.S.406? Nikde v trafikách jsem na něj nenarazil.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 43

MORANE-SAULNIER MS.406 C1

Na letounu číslo No.989 létal v dubnu 1940 velitel Groupe de Chasse II/3 Cdt. Jules Morlat. Na rozdíl od jiných strojů skupiny měl na směrovce znak celé GC/3 a ne jednotlivých eskader (supa pro SPA 37 nebo chrta pro SPA 81). U této jednotky sloužila i šestice československých pilotů Mikolášek, Peroutka, Körber, Gleich, Cukr a Pavlů. Skupina v té době operovala z letiště v Connantre. Po přezbrojení na D.520 byl stroj předán GC I/2, kde na něm po zásahu flakem 17.června 1940 zahynul Cpt. Raoul Patureau-Mirand. Morlat zůstal ve velení GC II/3 i po kapitulaci Francie, zúčastnil se bojů proti Britům v Severní Africe a později bojoval po boku spojenců v řadách znovuobnovené Armée de l‘Air.

pozn: Model je stejný jako u edice Amercom
avioane-din-al-doile-razboi-nr-27_1_.jpg

Morlatův MS.406 C1 na letišti Fayence v září 1939
081b.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Luppa 44

GRUMMAN F6F-5 HELLCAT

Na stroji číslo 9 létal Lt. Hamilton "Mac" McWhorter III, první letecké eso na Hellcatech. V březnu 1944 byl přeřazen od VF-9 k VF-12, operující z lodi USS Randolph (CV-15), aby pomohl s přeškolením jednotky na tento typ. V jejích řadách se zúčastnil i prvního útoku palubních letounů na Tokio 16. února 1945 a získal během hlídky 13. května 1945 poslední ze svých dvanácti vítězství. VF-12 ukončila bojovou činnost v oblasti v červnu 1945, ale " McWhorter zůstal u námořnictva až do odchodu do výslužby v roce 1969.

pozn: Model je stejný jako u edice Amercom
44 Grumman F6F Hellcat.jpg

Lt. Hamilton "Mac" McWhorter v kabině Hellcatu
b23f1ee52053e37e9a84ca93f200f247.jpg
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“