Torpédoborce třídy Zumwalt

Námořní technika všech typů a použití
Odpovědět
Wolfhound
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 947
Registrován: 28/1/2022, 21:03

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Wolfhound »

Americké námořnictvo začalo plánovat modernizaci prvních dvou torpédoborců třídy Zumwalt integrací hypersonických střel.

Modernizace zahrnuje demontáž 155mm dělostřeleckých systémů běžně instalovaných na torpédoborcích Zumwalt. Místo toho bude mít modernizovaná loď integrována čtyři vertikální odpalovací zařízení pro střely Common Hypersonic Glide Body (C-HGB). Každé odpalovací zařízení má tři C-HGB, což znamená, že takto vylepšený torpédoborec bude schopen nést 12 hypersonických střel.

Zdroj:
https://www.defenseromania.ro/distrugat ... 20521.html
Všichni bychom raději utratili peníze za školy, domy a nemocnice, ale bez silné armády budeme mít jen kouřící hromady sutin.

Lord Healey
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4648
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od seabee »

NAVY poprvé sestavila harmonogram prací a určila 3,6 mil. USD na práce na integraci hypersonických střel Conventional Prompt Strike na torpédoborce třídy Zumwalt a rychlé útočné ponorky třídy Virginia. Je to považované za potvrzení způsobilosti systému. Návrh rozpočtu na rok 2024 také obsahuje položku ve výši 341 mil. USD na výrobu prvních osmi střel.
DDG-1000-Hypersonic-770x410.jpg.jpg
Ilustrace fy Lockheed
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Zemakt »

Zumwalt.jpg
První ze Zumwaltů na prahu přestavby na nosič hypersonických střel, čtyři odpalovací zařízení o průměru cca 220 cm budou situované na místě současných 155 mm kanónů. Každé zařízení pojme po třech hypersonických kluzácích Common Hypersonic Glide Bodies, C-HGB. První zkoušky nového zbraňového systému jsou plánovány na rok 2025, tedy o nějaké čtyři roky dříve než obdobná zástavba na jaderných ponorkách třídy Virginia Block V

https://news.usni.org/2023/01/09/navy-a ... c-upgrades

https://news.usni.org/2023/07/31/uss-zu ... le-upgrade
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4648
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od seabee »

Zumwalt DDG-1000 přišel o přední 155 mm kanón a místo něj tam dostává odpalovací zařízení pro hypersonické střely. Ten hangár je tam doufám jenom po dobu přestavby :D .
HE3XKSRQOM2WYMLSMF2HQSLOJA.jpg
Autor: Gerald Herbert/AP
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 594
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Xawi3r »

seabee píše: 3/12/2024, 20:38 Zumwalt DDG-1000 přišel o přední 155 mm kanón a místo něj tam dostává odpalovací zařízení pro hypersonické střely. Ten hangár je tam doufám jenom po dobu přestavby :D .
HE3XKSRQOM2WYMLSMF2HQSLOJA.jpg
Autor: Gerald Herbert/AP
...asi jen ochrana pred slunickem😃 ...Nebo at na to neni ted tolik videt😉
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Dzin »

V rámci zařazení hypersonických střel do výzbroje Zumwaltu dám obrázek, jak měla vypadat finální verze Zumwaltu.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Koba »

Americké námořnictvo uzavřelo s divízí Raytheon Missiles & Defense, součástí koncernu RTX, nový smluvní dodatek v hodnotě 213,4 milionu dolarů na pokračující rozvoj, integraci, testování, údržbu a modernizaci bojových systémů torpédoborců třídy Zumwalt (DDG-1000). Smlouva, spravovaná Naval Sea Systems Command, pokrývá instalaci, integraci, vývoj, testování a opravy misijních systémů, a je platná do dubna 2027. Práce budou probíhat převážně v Portsmouthu (Rhode Island) a Tewksbury (Massachusetts), přičemž menší část připadá na Pascagoulu, Nashua, San Diego a Fort Wayne. Jde o další kapitolu v sérii významných kontraktů – Raytheon v dubnu 2024 obdržel modifikaci za 212,5 milionu, v dubnu 2023 smluvní opci za 308,5 milionu a v roce 2022 potenciální pětiletý kontrakt v hodnotě až 1,68 miliardy dolarů na modernizaci a provoz výpočetní infrastruktury a misijních systémů lodí.

Tak to dopadá, když někdo užívá překladač, nebo nechá tvořit AI a nenamáhá se korekturou. Misijní systémy - to jako budou církevní lodi? Protekční kapitán Royal Navy James baron Gambier v roce 1793 vedl na lodi Defence, které velel, kolektivní katechismus. Lodi se pak přezdívalo "modlitební loď", na rozíl od "bitevních lodí". Gambier distribuoval ve flotile náboženské traktáty, byl nenáviděný posádkou i kolegy, ale to nebránilo jeho "politickému" povyšování. Stal se dvakrát ministrem námořnictví - Prvním lordem Admirality a jednou vrchním velitelem námořnictva - Prvním námořním lordem. Jeho "námořní" kariéra trvala 63 let (!), z toho na moři pouhých pět a půl roku. Podělal jinak vyhranou bitvu nad Francouzi o rejdu v Aix, když zůstal mimo dostřel od Cochranem na mělčiny zahnané a oslabené francouzské flotily (11.-14. dubna 1809).
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Torpédoborce třídy Zumwalt

Příspěvek od Dzin »

Dával jsme tu před lety doboví článek o Zumwaltu. Už není dostupný, tak jsem dávám jeho archivovanou verzi.

DD-21 Zumwalt
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“