Discovery, Spektrum aneb americká dokonalost

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
pagan.toomik
Příspěvky: 5
Registrován: 14/3/2008, 16:33

Discovery, Spektrum aneb americká dokonalost

Příspěvek od pagan.toomik »

Pije mi krev jak sleduju Discovery Spectrum a jiné dokumentární kanály a dávají nějaký pořad o vojenské technologii. Nevim jestli se mám smát nebo nadávat. Prostě v americe vše nej !! Nepopíram jejich technologickou úroveň ale co je moc to je moc. Beru to jako propagandu k zastrašení. Malý příklad, jejich chvástání o jejich "neviditelných" letadlech. ANI JEDNOU SEM NEZASLECHL ZMINKU O RADIOLOKATPRECH TAMARA CI VERA. Oni jsou prostě nej. Je mi jasné proč to dělají v tomto případě. Miliardy dolarů by přišly vniveč tak tutlají a tají jiné možnosti aby vyloženě neřekli že je něco lepšího. To se týče i diktování naší republice komu tuto raritu prodávat.

Co si o tomto myslíte.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Ad Tamara vs. stealth:
http://www.debata.palba.cz/viewtopic.php?pid=836#p836

Jinak discovery channel je banda kravinek; ne že by jen vychvalivali americiu vojenskou techniku, oni vychvalují do nebes každou. A to tak pitomými, generalizujícími výroky, jako že "Su-30 je nejlepší stíhačka na světě". Fajn. V jakých parametrech? Ve všech? To asi ne... Nehledě na to, že je to ve skutečnosti stíhací bombardér.

Takže asi tak.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »


Jinak discovery channel je banda kravinek; ne že by jen vychvalivali americiu vojenskou techniku, oni vychvalují do nebes každou. A to tak pitomými, generalizujícími výroky, jako že "Su-30 je nejlepší stíhačka na světě"
jj. stejne ptakoviny rikaji o F22.
:lol:
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

Discovery?:)... mmm Smetiště nebo bořiči mýtů jsou perfektní xD
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

O radiotechnických pátračích KOPÁČ/RAMONA/TAMARA/VERA kolují po webu neuvěřitelné hlouposti a proto mám návrh: zkusme zde být výjimkou. Stačí se obtěžovat prozkoumáním dostupných informací...........
Uživatelský avatar
Altaj
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 17/1/2008, 13:32

Příspěvek od Altaj »

Tak. Zmienku o radiolokatoroch TAMARA VERA KOLCUGA.... veru naozaj nenajdes nikde, lebo pasivny system na sledovanie vzdusneho priestoru je presny opak radaru.

,,Miliardy dolarů by přišly vniveč tak tutlají a tají jiné možnosti aby vyloženě neřekli že je něco lepšího"

O tom ci je alebo nie je stealth proti TAMARAm ucinny alebo nie sa vedu nekonecne odborne aj neodborne diskusie, takze nech sa autor neurazi, ale to co tu napisal je vyrok ala Zbrane buducnoti a ine sajrajty na ktore sa tak vehemnetne stazuje.

To RAYTHEON.
A ktore hluposti ste mali na mysli?
Za všetko zlo sa môže katolícka cirkev.
Uživatelský avatar
Tazator
četař
četař
Příspěvky: 64
Registrován: 15/8/2007, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tazator »

Mate pravdu panove a docela me stve kdyz sem videl v jednom dile o zbranich jak "AK" neco neprostreli a zachranilo to amikum zivot vse beru, ale, ze plnili "AK" nabijecim paskem :D to mi prislo dost legracni. Holt americani nepoznaji rozdil mezi AK a nasi SA58 je v nich velky rozdil, ale to je jedno. Kamarad, ktery byl v USA videl ceskoslovensky AK - tak tomu ti blbci rikaji holt asi SA58 jim nic nerika a to me stve.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Altaj
To RAYTHEON.
A ktore hluposti ste mali na mysli?
Přesně ty samé jako ty. Pohádky o tom, kterak hloupí amíci investovali mraky miliard dolarů do stealth a chytří Češi vymysleli Tamaru, která všechno vidí. Takovéto rozumy vypouští techničtí analfabeti, neschopní si sehnat dnes už běžně dostupné informace. Když jim sdělíš fakt, že pro Věru a nejspíše i pro Kolčugu je naprosto perfektní a neodhalitelný stealth každý obyčejný větroň, jsou pohoršeni.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Tazator
Mate pravdu panove a docela me stve kdyz sem videl v jednom dile o zbranich jak "AK" neco neprostreli a zachranilo to amikum zivot vse beru, ale, ze plnili "AK" nabijecim paskem Very Happy to mi prislo dost legracni. Holt americani nepoznaji rozdil mezi AK a nasi SA58 je v nich velky rozdil, ale to je jedno. Kamarad, ktery byl v USA videl ceskoslovensky AK - tak tomu ti blbci rikaji holt asi SA58 jim nic nerika a to me stve.

Z toho si nic nedělej. Kdybys položil záludnou otázku "jak se konstrukčně liší AK od Sa58 ?" příslušníkům důstojnického sboru naší ctěné, dříve lidové, armády, pochybuji že by správně odpověděla víc jak třetina dotázaných. Takže nebuď na ty amerikánce tak vostrej......
pagan.toomik
Příspěvky: 5
Registrován: 14/3/2008, 16:33

Příspěvek od pagan.toomik »

Chtěl jsem zde jen napsat, co si myslím o amerických dokumentech o vojenské technice. Z 95 procent mají amíci všechno nejlepší a hrajou si na zachránce světa. S tou Tamarou či Věrou neříkám že zcela vyfoukli eso z rukávu amíkům, to ne, ale jde mi o to že prostě ani se o pasivních radiolokátorech ani nezmíní. Jak by prostě neexistovaly. Prostě je neviditelný pro klasický radar a nic víc jak by je nezajímalo.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

pagan.toomik píše:Chtěl jsem zde jen napsat, co si myslím o amerických dokumentech o vojenské technice. Z 95 procent mají amíci všechno nejlepší a hrajou si na zachránce světa. S tou Tamarou či Věrou neříkám že zcela vyfoukli eso z rukávu amíkům, to ne, ale jde mi o to že prostě ani se o pasivních radiolokátorech ani nezmíní. Jak by prostě neexistovaly. Prostě je neviditelný pro klasický radar a nic víc jak by je nezajímalo.
Ono to pro tebe asi bude hloupé, ale USA mají skutečně podstatnou část svých ozbrojených sil nejlepších na světe :).
Obrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Ale nic si z toho nedělejme, náš Budvar je stejně lepší než jejich.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

a nase tv N@VA je urcite lepsi, nez jejich Discovery ;-)
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Jo dřív, když se Spektrum menovalo MAX 1, tak tam dávali různé válečné dokumenty. Teď je to spíš bulvár o jídle. A Dic¨scovery, to je škoda mluvit. Stačí se podívat na 5 min. American chopper a máš jasno, jak to v USA chodí.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Discovery, Spektrum aneb ...

Příspěvek od TonyHazard »

Plný souhlas, proto jsem taky tu kabelovku odhlásil, mám sice nyní ,,televizní středověk'' jak to komentovali potomci. Já si poslední dobou vystačím s dokumenty na ČT 2.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
John R.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 23/2/2008, 13:11
Bydliště: SR

Příspěvek od John R. »

Séria dokumentov Battlefield - Bojisko bola podľa môjho názoru viac než kvalitná. Nemôžte tento kanál úplne zhadzovať.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Battlefield, byl jen dokument alá "encyklopedie", pro diváky kteří o válce slyšeli jen z rychlíku.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Nechci rusit vase salamounske reci o nekvalite techto dokumentu. Nevim jak vy, ale ja kdyz se chci dozvedet neco o bitke u El Alamejnu, o Rommelovi anebo o F-16 tak si o tom sezenu knizku nebo hledam na netu a necekam az na Discovery nebo na MiniMaxu o tom pujde naky dokument. Nikdo od techto dokumentu neceka, ze to budou vyhypovane filmy preplnene informacemi pro hardcore odborniky.

Chtel bych vas videt jak vedete podobne "fundovanou" kritickou debatu o faktickych chybach u nejakeho dokumentu o chirurgii, botanice, astrofyzice nebo o peceni babovky...
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
John R.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 23/2/2008, 13:11
Bydliště: SR

Příspěvek od John R. »

Cassius Chaerea píše:Battlefield, byl jen dokument alá "encyklopedie", pro diváky kteří o válce slyšeli jen z rychlíku.
A ako podľa teba spĺňali tento účel? Abrams to vystihol vcelku presne.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“