Obrázky z Google Earth

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Obrázky z Google Earth

Příspěvek od Jája »

K založení tohoto topicu mě inspirovalo tohle vlákno o Google Earth http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2427. GE sem nainstaloval a začal sem "jezdit prstem po mapě".
To mě vedlo k tomu zkusit si pohledy, které odpovídají nějaké reálné situaci, nejlépe z WWII. A zde jsou první výsledky:

Útok 1. japonské vlny na Pearl Harbor

Obrázek

Útok 2. japonské vlny na Pearl Harbor

Obrázek


Časem budu přidávat dál, kdo má chuť ať se připojí!
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Náhled na dnešní Stalingrad (=Volgograd), spíš by mě zajímalo, co jsou ty 3 rovnoběžné spojené čáry západně od města, pokračují podél Volhy daleko na sever. Je to zahrnuté bývalé opevnění (zákopy) nebo něco jiného?

Obrázek
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Ptal jsem se známého, co bydlí v dnešním Volgogradu a říkal, že to má mnohem prostější vysvětlení: Jedná se údajně o hustě vysázené řady stromů. Ty slouží jako větrolamy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Jájo, zapni si v Google Earth letecký simulátor a prožij si to naplno. Dobrá sranda je trénovat přistání se stíhačkou na Ruzyni ;-)
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Rosomak píše:Jájo, zapni si v Google Earth letecký simulátor a prožij si to naplno. Dobrá sranda je trénovat přistání se stíhačkou na Ruzyni ;-)
Hm to zní zajímavě. Je potřeba k tomu něco doinstalovat nebo je to schovaný někde v základu?
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Stačí poslední verze: http://dl.google.com/earth/client/brand ... h_BZXV.exe

pak stisknout Ctrl+Alt+A
nebo "Nástroje | Spustit letecký simulátor"
K dispozici zatím pouze F16 nebo SR22.

Popis ovládání zde: http://earth.google.com/intl/cs/usergui ... index.html
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Jája píše:Náhled na dnešní Stalingrad (=Volgograd), spíš by mě
Obrázek
Mě by docela zajímalo kde je letiště Pitomnik a kde letiště Gumrak. To betonové letiště vedle nového letiště považuji za původní letiště Pitomnik.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Viz obrázek.

Při bližším pohledu je Pitomnik pouze tečka na poli, okolo je pouze hlína, nic jiného, tak nevím.



Obrázek



Obrázek
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
goog
Příspěvky: 3
Registrován: 10/2/2008, 11:44

Příspěvek od goog »

Přidám pár zajimavých obrázků.

Našel jsem krom zobrazených i řadu jiných věcí. Například velitelská stanoviště PVO, raketového vojska aj. Ale to jsou jen kasárna a na pohled to zajimavý není. Kdo to ale chce vidět, snadno to dohledá v diskusi Google Earth Community.
A teď jestli se mi podaří vložit fotky...[google]
Tak zdá se, že pouze 3 kusy. Nevadí.

Obrázky nelze normálně stáhnout, přesahují obsahově formát !
Přílohy
3. Radioteleskop. Opět chlapská velikost. Porovnej s Budovami. Na 5-ti hodinách je řada dalších teleskopů, menších. Domnívám se, že se jedná spíše než obranný systém o aplikace týkající se kosmu.
3. Radioteleskop. Opět chlapská velikost. Porovnej s Budovami. Na 5-ti hodinách je řada dalších teleskopů, menších. Domnívám se, že se jedná spíše než obranný systém o aplikace týkající se kosmu.
2. Radar kompletu protiraketové obrany Moskvy. Není to žádný drobek...porovnej s budovami na 6-ti a jedné hodině. Na jedné hodině je skupina odpalovacích zařízení. Má jich být celkem 56-68 kolem Moskvy. Údaje se liší.
2. Radar kompletu protiraketové obrany Moskvy. Není to žádný drobek...porovnej s budovami na 6-ti a jedné hodině. Na jedné hodině je skupina odpalovacích zařízení. Má jich být celkem 56-68 kolem Moskvy. Údaje se liší.
1. Vidím dobře? Měl jsem zato, že Američani nemají S-300. Umí k tomu někdo něco říct?
1. Vidím dobře? Měl jsem zato, že Američani nemají S-300. Umí k tomu někdo něco říct?
Uživatelský avatar
Czarnian
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 124
Registrován: 5/1/2008, 15:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czarnian »

ad 1) Nedá se říct, že bych na té fotce S-300 bezpečně poznal. Ale vzhledem k tomu, že je ta oblast označená jako Tolicha Peak Electronic Combat Range, mělo by logiku tam nějaký kousek mít. Sehnat S-300 by nemusel být problém, když se používá v NATO.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“