REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

sa58 píše: To je zajímavé, mě se zatím Open Office nikdy nekousl, napsal jsem v něm snad všechny článečky pro Palbu...
Jo tak to jsi asi ještě nedělal nic rozsahově jako je ten můj Fw 190 :D S těma všema obrázkama a tak, když jsem to přepracovával před pár měsíci na slabším počítači..to bylo pádů :)
Obrázek
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

sa58 píše:
To je zajímavé, mě se zatím Open Office nikdy nekousl, napsal jsem v něm snad všechny článečky pro Palbu...
Jenže já jsem zrovna v práci a tady si moc vybírat nemůžu. Máme povinně Win 2000 a MSOfiice... Open office jsem měl doma na Linuxu, ale kvůli hrám už mám zase dva měsíce taky Wokna. Office budu asi potřebovat i kvůli škole, jak jsem tak zažil, každej kantor uznává jen ten formát dokumentů, kterej zná a byl schopen se ho naučit otevřít...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

V projektu - Západní fronta mě přišla neobyčejně zajímavá nabídka, kterou zvažuji...
Po dobu vysvětlování politiky - přiblížení 2. světové války, bude průběžně doloženo pod značkou Roz- Roman Zelenka ( mapy Východní fronta), typy letadel a techniky, které se vyvíjely, letály, sériově byly vyráběny - bojovaly.
Prosím o 3 Týdny strpení... Nejsem zatím rozhodnut!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Redakční plán

Příspěvek od TonyHazard »

Zdar pánové, mám tu malý výhled a plán článků do budoucna : asi tak na rok
Tanky a obrněná vozidla : M109 Paladin (sam. houfnice), LVT(A)-1 Aligator, T-55 a doplním PzKpfw III Ausf. G, Cromwell Mk. IV. dále special. vozidla AVR, ARK, cepové a tlakové odminovače, tanky M3, M10, M24, M36, M551, b.v.p. : CV 90, Marder, AMW-10P, Dardo, Rodikat, Ascod.
Mezitím podle času - po prototypech a experimentálních letadlech bych se rád podíval po veteránech (Nieuport, Sopwith, Avro, S.E.5 a jiné,( Hanzi a Fatale mohu provětrat ty dvouplošníky?)
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 6/3/2008, 02:32, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Jasne ze muzes, z tech co jsi psal mam rozdelanou jen S.E.5, ale uz asi 1/2 roku a nevim, jestli se k tomu v nejaky brzky dobe dostanu :(
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Yamato mě ukecal, další článek o puškách bude o Japonsku. Takže tu bude další dinosaurus...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tony, neber to jako buzeraci, ale některá témata co sis právě vyhradil jsou už zpracována, konkrétně CV 90 od sa58 a Cromwell ode mě.

Jinak já jsem se zasekl u japonských leteckých zbraní, především tedy u armádního kulometu pro pohyblivou zástavbu typ 89, takže se těšte :lol:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Redakční plán

Příspěvek od TonyHazard »

Pro YAMATA (sa58) : Plně tě chápu, nechci a nebudu dublovat témata, z toho jsem snad už vyrostl, to byl jen nástin témat, o tom Cromwellu vím, toho bych jen popřípadně doplnil, velikostně asi tak jak poslední článek tank T-72 (viz Crusader, toho jsi mi povolil doplnit, a jak to dopadlo), to CV 90 jsem přehlédl, škrtám ho ze seznamu. Pokud nebudu mít informace bohatší, co do obsahu a kvality, tak do toho nejdu. Neboj, já si to před tím než něco začnu, důkladně projedu. Dík za upozornění, příště, prosím, přes SZ (já vás to k...a, snad nenaučím) 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

- Rozjíždím práce na megačlánku o Bf 109. Nebude to sice tak moc do hloubky, jako "stostránkové" pojednání o Fw 190, přesto ale snad ve výsledku na Palbu dostaneme nejkomplexnější článek o tomto stroji na čs. internetu. Bf 109 je legenda.
- Kamarád pracuje na Do 335 (jeho prvotina pro Palbu).
- Islanďan má rozpracovaný britský Swordfish a ve vzdálenější budoucnosti se dočká svého megačlánku Supermarine Spitfire (spolupráce Yamato, Islandan a já).

...já jen abyste v tomhle směru nikdo nic neplánoval a taky abyste se mohli drobet těšit :)
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Hans.S, "mezek" ( Me 109) si to tady na Palbě zaslouží a i ostatní plány vypadají velice OK.
"Spit" ve spojení s Jamou je taky velice slibný.
Jste zárukou kvality ( aby nedošlo k nepochopení - zárukou kvality jste samozřejmě i samostatně - Hans.S i Jamo, když říkáš tak i ostatní).
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Hans S. píše:Bitva o Británii - základní rozbor a rozsáhlejší úvaha nad profláklým tématem (pravděpodobně dokončím ještě před Vánoci)
Z tohohle nic nebude nebo jsem si toho jenom nevšiml? :o)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

karaya1 píše:
Hans S. píše:Bitva o Británii - základní rozbor a rozsáhlejší úvaha nad profláklým tématem (pravděpodobně dokončím ještě před Vánoci)
Z tohohle nic nebude nebo jsem si toho jenom nevšiml? :o)
To mám rozpracované, ale rozhodl jsem se to posunout až právě za Bf 109 (možná až za Spitfire), na kterou se bude BoBka v mnoha místech odkazovat. Je toho poněkud hodně.
Obrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Ponorková válka

Příspěvek od Nelson »

Mám jednu prosbu.
Snažím se trochu rozsáhleji zpracovat německou ponorkovou válku a chybí mi údaje o spojeneckých lodích potopených právě ponorkami. Myslím tím údaje o počtu potopených lodí a jejich tonáži za jednotlivé měsíce. Tyto údaje mám rozepsané jen do konce roku 1942 a pak už pouze celkové počty zahrnující i úspěchy letadel, hladinových lodí a min. Chybí mi však právě konkrétní výsledky ponorek.
Nemůže mně někdo nasměrovat na stránky kde by se daly potřebné údaje zjistit??
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Dík ale jo, tohle jsem si už prošel, ale to není přesně to oč mi jde. To jsou zase jenom konvojové bitvy a chybí lodě potopené samostatně. Je fakt, že ztracených sólo plujících lodí nebylo v druhé polovině války zase až tak moc ale pro zkreslení výsledku to stačí.
Potřebuji v podstatě jenom tohle:
1939
září............41 lodí/153 789 BRT
říjen..........27 / 134 807
listopad.....21 / 51 589
prosinec....25 / 80 881
......................
......................

Tyhle údaje mám až po prosinec 1942. Dál už ale jen celkové celkové součty se započítáním letectva, min a hladinových lodí. Za poslední dva měsíce jsem si znovu pročetl vše co jsem schopný sehnat o ponorkové válce a nikde nic.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Norade, do velikonoc nemám čas.
O velikonocích, tedy sobota, neděle, pondělí Ti to vytáhnu a hodím sem.
Je to celé v Námořní válka 1939-45 Januzs Piekalkiewicz.
Leden 1943 potopily v Atlantiku, Středozemním moři a Severním moři
42 lodí/ 218 449 BRT - při ztrátě 6 ponorek.
Zpracuji ti to sem až do května 1945.
Teď fakt do Velikonoc nemám čas.
Ty si to pak porovnej.
Je to jen pár dní tak vydrž, nebo si řekni a pošlu Ti to přes ICQ, nebo jak chceš, ale až..
Musím to vytahovat z textu každého měsíce ( popis všeho, co se na mořích a oceánech světa v daném měsíci stalo), takže to chvíli zabere, těch 28 měsíců a 6 -7 dní.
Pokud je to ono co chceš.
Je to sumář všech potopených lodí spojeneckých - počet / BRT za jednotlivé měsíce / ztráta německých ponorek - na všech oceánech a mořích světa.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tak jsem se urval o něco dříve a tady Tě zasílám Norade co jsem našel a vytahal.



Pro Norada – potop. lodí _BRT.

Měsíc rok………..Moře, oceán………… …………..Počet lodí / BRT……zničeno ponorek.

Leden 43……Atlantik, Středomoří, Sev. moře………………..42/ 218 449……….6 ponorek.
Únor 43……Atlantik, Středomoří, Sev. moře, Ind. oceán…...68 /380 835……..20 ponorek.
Březen 43…...Atlantik, Středomoří Sev. moře, Ind. oceán…...105 /590 234……..16 ponorek.
Duben 43……Atlantik, Středomoří……………………………48/ 276 517……..15 ponorek.
Květen 43…střední a sev. Atlantik, Středomoří, jihoafr. vody…44/225 772……..41 ponorek.
Červen 43……Středomoří, Indický oceán………………………20/ 86 805…….17 ponorek.
Červenec 43….Atlantik, Středomoří, Indický oceán…………….46/ 245 178…...37 ponorek.
Srpen 43…….Atlantik, Středomoří, Sev. moře, Ind. oceán……..17/ 88 957…….25 ponorek.
Září 43………Atlantik, Středomoří, Indický oceán……………..19/106 820……10 ponorek.
Říjen 43……...Atlantik, Středomoří, Sev. moře, Ind. oceán…….24/82 199……..26 ponorek.
Listopad 43……Atlantik…………………………………………14/66 585……..21 ponorek.
Prosinec 43…...Atlantik, Středomoří, Indický oceán……………..9/63 038……….8 ponorek.

Norade, tady mě Piekalkiewicz Janusz pěkně vypekl. Buď v archivu chyběl ( nebo šel na pivo), nebo se tolik věnoval ( skutečně se věnuje) Normandii, že 1. až 6. měsíc, tedy Leden až červen 1944, shrnul do: – Německé ponorky v těchto měsících potopily na všech mořích a oceánech v průměru 80 000 BRT - tedy 480 000 BRT za 6 měsíců. Bez toho, že by uvedl počet lodí.
Uvidíš sám, že pak až do května 1945 pokračuje a v archivu nechybí…

Leden až červen 44…… Atlantik, Indický oceán.............................................480 000 BRT
Červenec 44…..Atlantik, Indický oceán…………………………..16/76 199…….31 ponorek.
Srpen 44………..Atlantik, Indický oceán…………………………18/98 876…….31 ponorek.
Září 44…………..Atlantik, Indický oceán…………………………7/43 368…….28 ponorek.
Říjen 44……………………………………………………………..1/6 131……...14 ponorek.
Listopad 44…….Atlantik, Indický oceán…………………………..4/18 026…….7 ponorek.
Prosinec 44……..Atlantik, Sev. moře, Ind. oceán………………….12/72 051…...18 ponorek.

Leden 45…………Atlantik………………………………………….15/80 844…..13 ponorek.
Únor 45……………Atlantik………………………………………...17/72 592….22 ponorek.
Březen 45…………..Atlantik………………………………………..16/67 386….35 ponorek.
Duben 45……………Atlantik……………………………………….19/103 489...61 ponorek.
Od 1. do 7. května 45 ….Atlantik…………………………………….4/10 370..40 ponorek(!)


Mrzí mě ten 1. -6. měsíc/44. Když jsem si to trochu průměroval – většinou jezdily Liberty – 5 000 BRT, samozřejmě i různé jiné tonáže - 80 000 BRT měsíčně je to něco mezi 16 až 17 loděmi měsíčně – řekněme 16x6 = 96 lodí bajvoko za půl roku!!!
ObrázekObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Michane dík za ochotu.Obrázek
Je škoda že to není komplet, ale aspoň něco. Kvůli tomu půlroku zkusím znovu projít konvojové bitvy na uboat.net.

Sám jsem zvědavý co z toho mého pokusu vyleze, chci to dávat na Palbu vždy až toho bude víc pohromadě takže to bude ještě chvíli trvat. Zatím v tom mám tak maximálně pěkný guláš, ležím v hromadě knížek a časopisů a mám rozepsané čtyři články každý z jiného období ponorkové kampaně plus meziválečný úvod.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
earms
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 26/2/2007, 20:26

Příspěvek od earms »

Czarnian píše:Rád bych se pustil do biologických zbraní. Jestli na tom už někdo nedělá:)
Prepáč za nedočkavosť, ale už som moc zvedavý...kedy to asi bude hotové? :D Určite nechcem naliehať, len aby si mal nejakú odozvu. :)
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Tak ja spravim taky mensi, fakt mensi clanok o He-111Z ,hlavne tam dam obrazovu prilohu
Naposledy upravil(a) Sturmovik dne 27/9/2008, 16:30, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“