Prabos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Prabos

Příspěvek od Padouch »

Prabos dodá boty švýcarské armádě
https://www.investicniweb.cz/news-prabo ... ilionu-kc/

Obrázek
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak to budou mít Švýcaři kvalitní obuv. U Prabosu se vše pohybuje od 3000 nahoru v maloobchodě.
Člověk by neřekl, že máme takoveho výrobce, který se chytne v Alpách. :lej:

Mě smrdí nohy ale v jiné značce, ta by to ale jistě nevyhrála cenou a navíc je dost,, barevná,, . Nicméně pro mě je to in a jediná, která mi vydrží na nohou více než rok.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 12/11/2019, 15:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od knezdub »

Mám to štěstí, že to mám do firemní prodejny Prabos kousek, takže se tam pravidelně zásobuju. Kvalita je opravdu špičková, aniž bych jim chtěl dělat reklamu, tak od té doby, co používám jejich boty, nemám problém se smradlavýma nohama, i po 12hodinové směně nohy nebolí a boty bez problémů vydrží dva roky, jen měním tkaničky.
V prodejně se dají sehnat i tyto armádní speciály, jednou jsme měl i nějaké boty vyrobené pro Bundeswehr do tropů - podle paní z prodejny ke každé zakázce vyrobí určité množství navíc pro případ reklamace, poškození při přepravě a pod. A po uplynutí nějaké lhůty je dají do prodejny, takže se tam dají koupit za zlomek ceny. Mám odtud i outdorové boty, kdy se jim nepodařilo trefit správný odstín firemní barvy nějaké bezpečnostní agentury, takže mám boty za 1200, zatímco ty vedle, z normální serie pro obchody stojí 4500
ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Česko-Slovenský zbrojní průmysl

Příspěvek od kenavf »

knezdub píše:...co používám jejich boty, nemám problém se smradlavýma nohama,..
Čím to dosiahnu? Je tam nejaký lepší odvod vlhkosti alebo nejaká antibakteriálna vložka?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Prabos

Příspěvek od Rase »

Téma je zajímavé a společnost si myslím zaslouží vlastní prostor. Rovnou přidám něco k historii a tak:

Tradice firmy Prabos sahá do roku 1860. Tehdy vznikla společnost Japis, která zpracovávala usně a po první světové válce zahájila výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu podniku Baťa a následně byla v roce 1952 začleněna do Svitu Gottwaldov. V roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti Svit Zlín. V dnešní době se zaměřuje na výrobu obuvi, která poskytuje pohodlí, stabilitu a bezpečnost i v těch nejtěžších podmínkách. Využívá technologie GORE-TEX a Vibram. Vyrábí pracovní a volnočasovou obuv a boty pro bezpečnostní složky, mezi jeho klienty patří česká armáda i policie. Vyváží ale rovněž do Německa, Litvy, Lotyšska, Holandska, Británie, Makedonie, Bulharska či Indii. Jak již bylo zmíněno, aktuálně dodá boty pro švýcarskou armádu. Kontrakt byl podepsán na následující čtyři roky a půjde o dodávku celkem 20 tisíc párů bot za 50 mil Kč. Jaroslav Palát, předseda představenstva společnosti Prabos zmínil, že společnost v tendru uspěla zejména díky poměru mezi kvalitou a cenou. Švýcarsko je navíc skvělá reference pro další, nejen armádní tendry. Tržby firmy za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhly 312 mil Kč a meziročně tak vzrostly o 51 %, zisk před zdaněním činil 43 mil Kč. Letošní tržby by měly činit 400 mil kč. Loni Prabos utržil přes 355 mil Kč, zisk po zdanění činil téměř 25 mil Kč. Letos cílí Prabos celoroční tržby 400 mil Kč. Pokud by tedy zakázka ročně přinesla 12,5 mil Kč na dodatečných tržbách, znamenalo by to přírůstek ročních tržeb ve výši asi 3 %.

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Prabos

Příspěvek od knezdub »

Kenavf: řekl bych, že je to použitím kvalitních materiálů (většinou si kupuju kožené boty typu kanady) a možná i nějaký vliv bude mít "střih" (nebo jak se tomu u botů říká). V každém případě je to kvalita a je to poznat.
A vždycky slintám nad botama pro hasiče, ale ty už bych ani nezaplatil, ani nevyužil
ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Prabos

Příspěvek od kenavf »

knezdub píše:..
A vždycky slintám nad botama pro hasiče, ale ty už bych ani nezaplatil, ani nevyužil
Aj manželka "ujíždí" na botičkách. :neutral:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
vojta.j
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 104
Registrován: 18/2/2018, 21:07

Re: Prabos

Příspěvek od vojta.j »

Pánové díky za tip. Zrovna jsem hledal další akcii do sbírky a vidím, že Prabos letos vyrazili na burzu. Projdu si informace a možná si kousek firmy koupím :) Je vždycky dobré kupovat akcie u kterých chápu co dělají a kde mám reference, že to dělají dobře.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Prabos

Příspěvek od Zemakt »

Kupodivu jsem před pár lety nafasoval nízké kotníkové boty PRABOS Delta Ankle Black Gore-Tex ECWCS, a za mne fakt dobrý. Na práci do lesa, do bordelu, i potok nějakou chvilku dají. I co se týče pohodlnosti jsou dobré, a to jsem zhýčkaný Lowami GTX.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Prabos

Příspěvek od Padouch »

MO se společností Prabos dnes uzavřelo smlouvu na 22 500 párů bot za téměř 80 mil Kč.
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/11071976
Odpovědět

Zpět na „Zbrojní průmysl“