Koupě pevnůstky

Obranná pásma, pohraniční opevnění, lehké a těžké objekty, tvrze.
Odpovědět
Michal Bazilišek
Příspěvky: 2
Registrován: 5/6/2007, 17:36

Koupě pevnůstky

Příspěvek od Michal Bazilišek »

Možná je to blbý dotaz, ale protože jsem manželce už několikrát říkal, že si časem koupíme místo nějaké chaty pevnůstku někde poblíž Milovic u Lysé nad Labem, tak by mě zajímalo, zda je to vůbec možné. Já bydlím přímo v Milovicích a v okolí v polích nějaké pevnosti jsou. Dělám si sice legraci, ale vážně by mě zajímalo, jak je to s případným prodejem takových objektů. Komu většinou patří, zda ještě armádě nebo již většinou nějakému majiteli. Dá se to někde zjistit :D ? Díky za informace, Michal.
earms
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 26/2/2007, 20:26

Příspěvek od earms »

U nás v Bratislave bol jeden človek-bunkrológ, ktorý chcel získať/odkúpiť parcelu s bunkrom z roku 1937, chcel tam zriadiť múzeum, a dokonca tam aj priviezol OT a nejaké ďalšie exponáty, no bohužiaľ prehral boj s nejakým mestským úradom a byrokraciou! Viac tu:
múzeum v Bratislave
A tak teraz objekty opevnenia v blave chátrajú a v niektorých dokonca bývajú bezdomovci (napr. veliteľský objekt B-SV-1:lol: ). No je to škoda!
Tým chcem povedať, že získať parcelu s opevnením asi bude stáť veľa úsilia a financí, no možné to zrejme je, teda ak natrafíš na "správnych" úradníkov. Tak hodne zdaru!!! :D
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Koupě zatím není možná. Armáda by je udajně i ráda prodala problém je v tom že jako tajné vojenské objekty nebyly zaneseny do katastrálních map a i když už dávno tajné nejsou nikdo je tam doposud nezanes. No a pozemek který není v katastrální mapě nelze podle zákona převést. Takže zatím jen pronájem.
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Michal Bazilišek
Příspěvky: 2
Registrován: 5/6/2007, 17:36

Příspěvek od Michal Bazilišek »

Díky za informace. Já jsem si myslel, že by to nebylo nic jednoduchého. Ale na druhou stranu, jestli mě rupne v hlavě a fakt bych do toho šel, tak bych pro to jako vždy udělal maximum :twisted: . Určitě bych informoval, ahoj Michal.
čet.Hrad
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 21/2/2006, 13:09

Příspěvek od čet.Hrad »

Michal Bazilišek píše:Díky za informace. Já jsem si myslel, že by to nebylo nic jednoduchého. Ale na druhou stranu, jestli mě rupne v hlavě a fakt bych do toho šel, tak bych pro to jako vždy udělal maximum :twisted: . Určitě bych informoval, ahoj Michal.
Tato problematika je poměrně obsáhlá, nelze pouze říci objekty jsou/nejsou na prodej. Základem je stávající vlastník pozemku, na kterém ten daný objekt stojí. Pokud opravdu chcete detailní info, bude lepší probrat to po mailu, popř. bych Vás odkázat na odborné diskuze.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

čet.Hrad píše: Základem je stávající vlastník pozemku, na kterém ten daný objekt stojí.
Vlastníkem pozemků je armáda a ta musí zařídit zapisy do katastrů bez toho se nic nehne. Údajne s tím už i začala ale jak známo pokud nejde o jídlo tak voják dobrovolně nikdy nespěchá!
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Hmmm...a co třeba Březinka u Náchoda? Ta asi bude v soukromém vlastnictví...nebo je jen nějak pronajatá? A nešlo by to takhle? Mít nějakého známého v armádě, kterému to armáda dovolí využívat a pak už nechá na něm, že tam vlastně budou chodit jeho kámoši?
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Atlantis píše:Hmmm...a co třeba Březinka u Náchoda? Ta asi bude v soukromém vlastnictví...nebo je jen nějak pronajatá? A nešlo by to takhle? Mít nějakého známého v armádě, kterému to armáda dovolí využívat a pak už nechá na něm, že tam vlastně budou chodit jeho kámoši?
Pokud vím jsou to všechno pronájmy.
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
čet.Hrad
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 21/2/2006, 13:09

Příspěvek od čet.Hrad »

Marvin píše:
čet.Hrad píše: Základem je stávající vlastník pozemku, na kterém ten daný objekt stojí.
Vlastníkem pozemků je armáda a ta musí zařídit zapisy do katastrů bez toho se nic nehne. Údajne s tím už i začala ale jak známo pokud nejde o jídlo tak voják dobrovolně nikdy nespěchá!
COŽE?! Armáda není faktickým vlastníkem pozemnků, ale objektů! Pozemky pod nimi, jak sám píšeš, nejsou v katastr. mapách. Armáda zatím používá způsob převodu objektů na majitele pozemků, když si o to majitel zažádá. Pro náš objekt bylo jednání téměř bezproblémové, místní VUS jednala sice pomalu (tedy nemyšleno zbytečné zdržování, ale v zákonných lhůtách, tedy až na jejich koncích), ale bez zbytečných problémů. Sami dokonce přijeli na vlastní náklady zaměřit objekt kvůli zanesení do katastru (i když jsme jim sami museli ukázat místo, kde objekt stojí:lol: ) I tak nám trvalo převedení objektu cca rok, teď ještě čekáme na výpis z katastru na potvrzení. Pozemek nám město prodalo za nižší než původně požadovanou cenu a dokonce nám z pozemku "uřízlo" námi žádaný kousek o výměře cca 300m2 (včetně pozemku pod objektem).
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Aha tak to sry asi jsem trpěl dezinformací. Fakt jsem měl za to že armáda je automaticky i vlastníkem pozemků. Takže ty patří obcím v jejichž jsou katastru?
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
čet.Hrad
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 21/2/2006, 13:09

Příspěvek od čet.Hrad »

Marvin píše:Aha tak to sry asi jsem trpěl dezinformací. Fakt jsem měl za to že armáda je automaticky i vlastníkem pozemků. Takže ty patří obcím v jejichž jsou katastru?
Ne, vzhledem k utajení při stavbě opevnění nebyly změny (tj. koupě pozemků armádou) zanášeny do KR. Proto teď vlastně pozemek pod objektem má majitel celé parcely (samostatná pod objektem neexistuje), nebo se samozřejmě dělí, když se nachází na hranici dvou parcel mezi jejich majitele. Armáda je fakticky vlastníkem objektů (bez pozemku - tento stav se vyskytuje i třeba u RD a ne zrovna vzácně), ale jelikož neuplatňuje svá práva, protože o nich často ani neví, tvoří objekty většinou pro majitele pozemku jen překážku.
Pokud chce někdo rekonstruovat objekt opevnění, ideální je koupit pozemek (a to okolní, tak i pod objektem, který armáda přijede na žádost zaměřit). Je možnost i pronájmu, ale tato možnost nedává jistotu po vypršení nájemní smlouvy.
Odpovědět

Zpět na „čs. opevnění“