Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
minulý týden, ve středu dne 23. ledna 2019, jsme s panem kolegou RAYTHEONem provedli naše každoměsíční příjemné posezení v Restauraci U Kozla, tentokrát opět i pracovní.

Po našem "klábosení" o politických a vojenských novinkách, jakož i jen minimálních osobních sděleních a vzpomínce na rok minulý (setkání Palba, Praha 2018, bylo to již po 9té a výlet 2018 do Drnova byl po Míšovu druhý), jsme opět přistoupily k věci.
Byla navržena zase dvě setkání:

Palba, Praha 2019 - kde jsou zatím řečena dvě témata a třetí je ponecháno jako otevřené, jestli někdo nenavrhne něco přijatelného, kam by se přihlásili více jak dva až tři lidé:

1) Letňany, letiště a muzeum Kbely.

2) NTM - Národní Technické Muzeum Praha.

3) ...............................................................?


Stále pak platí, že po ukončení prohlídky toho každého místa - je pak odjezd do Restaurace U Kozla, viz zde: http://ukozla.cz/

kde následuje, jako již 9 roků a tohle bude po 10té, volná zábava s jídlem a "dobrým mokem", jak říká vždy kolega RAYTHEON, a říká to již také na setkání Palba Praha po desáté a každoměsíčně pak tak hovoří již přibližně 108x mezi námi "starými puškami".

Navržené termíny setkání Palba, Praha 2019 jsou:

- sobota 8. června 2019 v 10,00 výstup z autobusového nádraží Florenc.

- sobota 22. června 2019 v 10,00 výstup z autobusového nádraží Florenc.

- sobota 29. června 2019 v 10,00 výstup z autobusového nádraží Florenc.


Prosím každého, kdo vidí, že půjde, aby se k termínům, které dáváme s dostatečným předstihem, vyjádřil.
Otevřeně říkám, že do konce května nejpozději řekneme konečné rozhodnutí - Termím je tehdy a tehdy, ostatně jako vždy od roku 2009.



Výlety Palba 2019.
Tak tady jsme navrhli zatím jen 1 výlet, na kterém jsme se dokonce shodli všichni tři, když tím třetím mimo RAYTHEONA a michana je pan kolega Zemakt, kterému jsme po vzájemné shodě zavolali a on také řekl prvá slova Muzeum Lešany. Navíc však dostal ještě úkol, od "starých pušek", zda neví o nějakém tom místě vojenské historie typu Míšov, Drnov - západní, či severozápadní Čechy. Pokud by věděl, nechť se ozve a my budeme o jeho návrhu rokovat.
Zároveň jsem kolegovi Zemakt dal návrh, aby se po shodě s RAYTHEONEM, stal "pendlujícím" členem užšího výboru srazů Palba Praha -----.

Téma výletu zatím zní:

a) Lešany a předpokládaná doba je někdy v září 2019.

b) ........................................................................................


Termín bude ještě upřesněn a navržen.
Naposledy upravil(a) michan dne 30/1/2019, 09:06, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Zemakt »

Navíc však dostal ještě úkol, od "starých pušek", zda neví o nějakém tom místě vojenské historie typu Míšov, Drnov - západní, či severozápadní Čechy.
No což o to, Zemakt samozřejmě o takovémto místě ví. Problém ovšem spatřuje právě v umístění, tjs. situování na samotné západní hranici. Přičemž s ohledem na tento fakt, by pro některé Palbáky (obzvláště z Moravy) mohl být problém s dopravou, respektive s náročností přesunu. Pokud Tito by netrpěli oním Pražským syndromem, pak by jsem se do plánování tohoto výletu pustil s vervou 1).

1) Pražský syndrom - utkvělá představa, že Praha je pupek světa a vše začíná a končí na hranici hlavního města. Pánové Michan a RAYTHEON jsou světlou výjimkou :lej:

Z výše uvedeného důvodu mne tedy napadly ty Lešany, je to parádní muzeum se strategickou polohou.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Po krátkém a prvotním průzkumu rodinných akcí v kalendáři jsem našel, že mě nejvíce vyhovují, na setkání Palba Praha 2019, termíny 8. června a 22. června 2019.

Ten zářijový termín na výšlap, či zájezd do Muzea Lešany (který se mě moc a moc líbí) nechávám celý na kolegovi RAYTHEON a také Zemakt.
Naposledy upravil(a) michan dne 9/2/2019, 18:13, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Malej Achil »

V tuto chvíli je to na moji osobu příliš dopředu abych měl nějakou konkrétnější představu, co budu dělat kterej víkend v červnu. Takže za mě předběžně vyhovujou všechny termíny. Pokud bych se měl pokusit věštit z křišťálové koule (kafe nepiju, takže kávová sedlina nepřichází v úvahu), tak bych si tipnul, že nejvíce mi/nám bude vyhovovat termín 22. 6. 2019.

Ohledně vejletů jsem jedno velké ucho - přece nebudeme o víkendu sedět doma na zadku. I kdyby zrovna dal někdo na Palbu nějaký zajímavý článek :D . Západní Čechy už jsou pro nás ale celkem z ruky - tím nechci říct, že bych tam nejel. Záleželo by na okolnostech - viz loňskej Drnov, kdy jsme v těch západních Čechách potom skončili.

Zemakt nemyslíš náhodou nějakou pohraniční strážní věž? Protože s kamarády máme prolezlou tu na Havranu (několikrát, dokonce ještě v dobách, kdy to nebylo upravený na vyhlídku - nahoře bez zábradlí, schody a patra fest shnilý).
Voják bez humoru je žoldnéř.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Zemakt »

Ahoj Achile, heh shodou okolností dnes se to nějak pohnulo. Jo jo, zítra dám bližší info :wink: . Havran to není, kvůli němu by jsem Vás sem netáhl.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Díky pane kolego Malej Achil a jestli mohu (i za + KATOM), nejen za opravu správného data, které jsem ihned provedl na 22. 6., jak jsem to měl i v základním návrhu.

Ty Lešany budeme asi určitě řešit již na další schůzce v únoru s kolegou RAYTHEON a i po telefonu s panem kolegou Zemakt. To aby zase bylo dost času se připravit.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Schůzka u dobrého moku v Restauraci u Kozla.

V pondělí 18. února jsme s kolegou RAYTHEONem, v teplém a klidném prostředí, Restaurace u Kozla http://ukozla.cz/

pokračovali v plánování výhledů na rok 2019. Po všeobecném rozhovoru o všedních věcech jsme se dali do dvou okruhů, které nás zajímali. :

a) Palba Praha 2019

b) Výjezd a výšlap do Muzea Lešany 2019.



a) Praha Palba 2019, jsme si řekli zatím nám známé věci:

1) Trvá náš zájem o Letiště Kbely, kde je každým rokem vždy něco nového a zajímavého a kde se také dodělávají další nové výstavní plochy, nové hangáry:

http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/

2) Stále také trvá, že další možnou prohlídkou je i NTM - Národní technické muzeum, kde je také stále něco nového:
http://www.ntm.cz/
zde pod heslem kudy z nudy:
https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akc ... praha.aspx

Zde tedy stále trvá, že přivítáme každého kdo se na setkání přihlásí, když zároveň řekne jak mu vyhovuje termín. Stejně tak u setkání Palba Praha 2019 trvá, že mohou přijít Ti kdo přijít chtějí a nemusí hlásit nic, jen přijít.

Bylo námi zjištěno, že již nejméně 5ti lidem vyhovuje jako den setkání : Palba Praha 2019, sobota 22. června 2019 a tak kolega RAYTHEON navrhl, že prostě se domluvme, že v sobotu 22. června 2019 se sejdeme a je. Že má každý prý dostatek času, aby si tak zařídil na tuto sobotu volno a vše potřebné...



b) Výjezd a výšlap do Muzea Lešany 2019.


Zde jsme měli také rychle hotovo, když jsme zjistili, že zájem mají již nejméně 4 lidé (RAYTHEON, po výměně telefonů s panem kolegou Zemakt i pan kolega, pak kolega parmezano a michan a ostatní se určitě přidají). Termín září 2019

Co bylo velice skvělé, kolega RAYTHEON řekl, že svým nezaměnitelným způsobem sem pak v horizontu přijatelné doby dá datum i s celým programem pro září 2019.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od RAYTHEON »

Zdravím vlky!

Jak již bylo v úvodním příspěvku Michana avizováno, má letošní sraz Palby opět dvě alternativy pro návštěvu militari pamětihodností. Zopakuji, že se jedná o Letecké muzeum Kbely a Národní technické muzeum.
Protože se termín setkání nezadržitelně blíží, bylo by vhodné si ujasnit, kdo má o co zájem, aby mohla být včas přijata patřičná organisační opatření. Prosím, hlaste se a nestyďte se!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Zemakt »

Zdravím, zatím mám jistou minimalistickou verzi. Hospodu na Žižkově. O případném rozšíření budu včas informovat.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Alfik »

Beru obě pamětihodnosti, ale svou účast výjimečně potvrdím asi až za pár týdnů. Zatím je to tak na tři čtvrtě - lidí sázejí i na menší šance :)
A teď jdu na šmigrust :-?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Za mě, já budu v sobotu 22. června v 10,00 hod. u východu z autobusového nádraží na Florenci připraven jít na obě místa, ale raději bych šel do Kbel.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Malej Achil
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 118
Registrován: 7/10/2009, 11:52

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Malej Achil »

Já bych možná nepatrně radši šel do technickýho muzea. Ale jak to znám, tak stejně půjdeme nakonec do Kbel. :)
Takže rozhodovat se bude 22. 6. někdy tak v 10:15 dopoledne...
Voják bez humoru je žoldnéř.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od RAYTHEON »

Malej Achil píše:Já bych možná nepatrně radši šel do technickýho muzea. Ale jak to znám, tak stejně půjdeme nakonec do Kbel. :)
Takže rozhodovat se bude 22. 6. někdy tak v 10:15 dopoledne...
Ve Kbelích na nás čekají novinky, viz https://www.lidovky.cz/domov/legendarni ... _domov_ele
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Zemakt »

Tak tak, ve staré aerovce je nově i replika střely V-1.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Alfik »

michan píše:Za mě, já budu v sobotu 22. června v 10,00 hod. u východu z autobusového nádraží na Florenci připraven jít na obě místa
Plus jeden, i kdyby mi ty zuby nestihli udělat. Holt budu šišlat :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od RAYTHEON »

Včera se v hospodě U Kozla konalo velitelské shromáždění za účelem dokončení organizačních příprav setkání Palba 2019 ve složení Michan a já. S uspokojením bylo konstatováno, že už není co řešit a proto jsme se mohli věnovat mnohým otázkám domácí i zahraniční politiky a musím nás oba pochválit, protože činění správných závěrů nám to šlo fakt od ruky a s každým dalším pivem lépe a lépe.

Velmi se těšíme na všechny, kteří dorazí a pevně doufáme, že budeme moci uvítat i naše brněnské kolegy pod vedením Parmazana. Pro sichr zopakuji čas a místo srazu: sobota 22.6.2019 v 10:00 u východu z metra Florenc směrem k autobusovému nádraží. Odtud se přesuneme metrem do letňan, kde přestoupíme na autobus směr Kbely. Po prohlídce kbelské části muzea se přesuneme do jeho části letňanské a poté bude následovat posezení v restauraci U Kozla na Žižkově, stanice tramvaje Biskupcova. Je to naprosto stejné jako vloni.

Vojenské muzeum na Vítkově je dlouhodobě uzavřeno, protože prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Dokončena má být v roce 2021 a zřejmě se máme na co těšit, protože dojde k významnému rozšíření prostor pro expozice. Dnes jsem šel okolo, nad budovou stojí jeřáb a v místě prvního nádvoří zeje hluboká jáma, ve které se cosi betonuje, viz fotka.

Těším se na viděnou!!!

Obrázek

Obrázek správně vložil Jarl.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od cernakus »

Včerejší noční psaní michana náhle zapadá do širšího rámce :-)
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 552
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od parmezano »

Bohužel Parmezano dorazí sám , kamarád z rodiných důvodů nemůže
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od michan »

Palba, Praha 2019.

Vážené kolegyně a kolegové Palbáci, příležitostní čtenáři a i nahlížející do
Palby.
Chci Vás upozornit, že setkání - Palba Praha 2019 - se koná tuto sobotu 22. června 2019.

Kdo jste se rozhodl přijít tak asi již dobře víte, že sraz je u východu z autobusového nádraží Florenc, při vchodu do metra, do 10,00 hodin dopoledne.

Odtud pojedeme do Letňan metrem, abychom pak z Letňan jeli autobusem do Kbel.

Alfíku, bude o Tebe postaráno, přijď na Florenc.

Kdo nepůjde do Kbel, tak může přijít klidně do restaurace U Kozla - Praha 3,: viz zde: http://ukozla.cz/
Tam se personálu jen zeptá na salónek pro Palbu a je.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Palba, Praha 2019 a výlety za vojenskou historií.

Příspěvek od Alfik »

No, díky za starostlivost, ale já nic extra nepotřebuju, jen mi holt chybí pár předních žubů :D
Sliboval mi, sliboval, zubař... a nesplnil :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání Palba“