Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

PL systémy, rakety, PL kanony....

Moderátor: Julesak

Odpovědět
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od kenavf »

Vzhľadom že napríklad cyklické namáhanie, Mohrova kružnica,atď... mi niečo hovoria, tak si to trúfnem porovnávať.
Raketa je navrhnutá na veľké G-čka(desiatky) aj v priečnom smere(manévrovanie) a to aj so striedaním týchto G-čok do obidvoch strán a chod motora vytvára obrovské vibrácie. So schopnosťou vydržať aj veľké zmeny/nárasty tohto zrýchlenia a všetko to pôsobí na konštrukciu v rádoch desiatok až stoviek sekund. To kymácanie s amplitúdou aj 10metrov s frekvenciou/opakovaním 20+ sekund a preťažením 2G nemôže rakete nič urobiť, aj keby sa to dialo niekoľko dní. Treba brať do úvahy že sú rakety umiestnené v boxoch a kontajneroch upravených na tlmenie nárazov.
Ak by búrka mala byť kritická, tak by nikto nevozil notebooky lodnou dopravou, pretože by sa zničili všetky harddisky.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Dňa 11.03.2019 vstúpili do služby dva oddiely/prápory systému S-400 v Lenigradskej oblasti (1489. gardový protilietadlový raketový pluk, posádka Vaganovo):

Týmto by malo byť momentálne v radoch VKS celkom 53 oddielov (práporov), tvoriacich výzbroj 23 plukov PVO a 2 výcvikových centier.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Juraj Tichý »

Experti spochybnuju proklamovane vykony systemu S-400
https://defence-blog.com/army/experts-q ... ystem.html
The analysis shows that the actual range of the new Russian anti-aircraft system, S-400, which is promoted as having a range of 400 kilometers, is actually only 150-200 kilometers. Against low-flying missiles, the S-400’s range may be as short as 20 kilometers.

Analyza ukazala, ze skutocny dosah noveho ruskeho PVO systemu S-400, ktory je propagovany, ze ma dosah 400km, je v skutocnosti iba 150-200km. A proti nizko letiacim strelam moze byt dosah nie vacsi ako 20km.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Juraj Tichý píše: Experti spochybnuju proklamovane vykony sy
Analyza ukazala, ze skutocny dosah noveho ruskeho PVO systemu S-400, ktory je propagovany, ze ma dosah 400km, je v skutocnosti iba 150-200km. A proti nizko letiacim strelam moze byt dosah nie vacsi ako 20km.

Wow. To sa ten expert zobudil zo zimného spánku :mrgreen: ?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od klingy »

Fu expert si pozrel prezentacne materialny Almaz Antey a prisiel nato co mi davno vieme :D
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3893
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od HONZIK11 »

To by je tedy Turci a ostatní státy mely reklamovat,dokud je maji v zaruce! A nakoupit nove Patrioty. 1 :lej:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Skeptik »

According to a report, the missile with a purported 400-km range, the 40N6, is not yet operational and has been plagued by problems in development and testing. In its current configuration, the S-400 system should mainly be considered a threat to large high-value aircraft such as AWACS or transport aircraft at medium to high altitudes, out to a range of 200-250 km.
"Expert" objevil Wikipedii a naučil se česky :lol:
400 km (střela 40N6)
250 km (střela 48N6)
120 km (střela 9M96E2)
40 km (střela 9M96E)
Nenašel jsem nikde, s jakými střelami Turecko S400 objednalo, s 40N6 to ale určitě nebylo.

Zajímavé je, že pokud Rusko lže, tak proč S400 objednali Turci, Číňané, Indové, Saúdská Arábie, Qatar a chtělo by se říci že zájem projevil skoro kdokoli, komu to USA nezakázaly :wink: :lol:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
nine_mike
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 20/7/2014, 18:52

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od nine_mike »

Nemajú takých expertov.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Druhá skupina čínskych vojakov začína cvičiť, aby sa naučila ovládať systémy S-400

viac:http://tass.com/defense/1048793

Okolo 100 vojakov PLA, ktorí budú slúžiť na vozidlách druhého pluku S-400, začali s výcvikom v jednom z výcvikových stredísk ruského ministerstva obrany. Školenie bude ukončené koncom mája


Rusko má odovzdať druhý pluk S-400 v druhej polovici roku 2019.

PS: Nie je to nejako narýchlo?
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Pár zaujímavých obrázkov z výrobných hál Almaz Antej:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Polhodinová reportáž z cyklu Pologin, najzaujímavejšie sú asi zábery zvnútra veliteľských vozdiel:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od arten »

Počuj Julesák, keby som ťa poprosil takú vec - dávaš tu veľa super videi a ja si vždy poviem, že pozriem neskôr... a nepozriem.
Nevedel by si vždy šupnúť pod video pár poznámok, že v akom čase je čo zaujímavé? Napr.: "najzaujímavejšie sú asi zábery zvnútra veliteľských vozdiel - 14:25, 25:00?" :D
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Ja mám úplne rovnaký problém - veľa videí som nakoniec zavrel nevidených po tom, čo som ich mal mesiac na lište v prehliadači :cry:

Čo sa týka tohto videa: 04:30 - kabína odpaľovacieho zariadenia (čo je ten "telefón" za reportérom?), 21:03 - vnútro veľ. stanovišta pluku 55K6, 22:37 - vnútro niečoho čo si myslím že je asi navádzací radar 92N6.
Inak v prípade záujmu doporučujem nájsť a sledovať na youtube práve "Poligon" a "Vojennu Prijomku". Ak by si s tým mal problém, pošlem do SZ, nechcem tu šíriť ideologicky závadové materiály :rev: .
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Alfik »

Njn, tenhle problém máme všichni :)
Plaveme v oceánu informací, a jeden by řekl, že se pomalu i topíme... Je třeba si ale uvědomit, že mnoho těch informací se opakuje, ba přímo že od sebe opisují, takže není žádná škoda či vina nedodívat se na to či to rovnou odpískat a zavřít jakmile zjistím, že dané video má třeba hodinu... však on mi to někdo někdy dodá v kratším provedení :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od arten »

Julesak píše:Ja mám úplne rovnaký problém - veľa videí som nakoniec zavrel nevidených po tom, čo som ich mal mesiac na lište v prehliadači :cry:

Čo sa týka tohto videa: 04:30 - kabína odpaľovacieho zariadenia (čo je ten "telefón" za reportérom?), 21:03 - vnútro veľ. stanovišta pluku 55K6, 22:37 - vnútro niečoho čo si myslím že je asi navádzací radar 92N6.
Inak v prípade záujmu doporučujem nájsť a sledovať na youtube práve "Poligon" a "Vojennu Prijomku". Ak by si s tým mal problém, pošlem do SZ, nechcem tu šíriť ideologicky závadové materiály :rev: .
Poligon poznám, ale čo myslíš, mám to čas sledovať? :D
Tak keď tu budeš najbližšie šíriť ideologickú diverziu, daj prosím ťa aj nejaké zaujímavé časy :wink:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Skeptik »

Objevil se další zájemce o systém S400

Je jím demokratizovaný Irák, který se, dle slov iráckého velvyslance v Moskvě, pro S400 již rozhodl.
The Iraqi government has made a decision to purchase the S-400 missile systems from Russia, Iraqi Ambassador to Moscow Haidar Mansour Hadi said at a press conference following the eighth meeting of the Russian-Iraqi intergovernmental commission on trade, economic, scientific and technical cooperation held in Baghdad on April 23-25.
“As for the missile defense systems, the government has made a decision, it wants to purchase the S-400,” he said.
https://www.almasdarnews.com/article/ir ... 00-system/
Irácká vláda rozhodla o nákupu raketových systémů S-400 z Ruska, řekl irácký velvyslanec v Moskvě Haidar Mansour Hadi na tiskové konferenci po osmém zasedání rusko-irácké mezivládní komise pro obchod, hospodářskou, vědeckou a technickou spolupráci, která se konala v Bagdádu 23. - 25. dubna.
"Co se týče systémů protiraketové obrany, vláda učinila rozhodnutí, chce koupit S-400," řekl.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

Tu by som počkal, kým ho naozaj dodajú - predsa len, dnešný Irak je do značnej miery závislý od USA.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Pegeucko »

Rusové se dočkali kyselých plodů spolupráce s Čínou.

Prodali jim S-400 za 3Mld US, číňani zkopírovali, vylepšili a nyní maji HQ-9 a mnohem levněji, než ho vyrábějí v RF.
Zde info v Ruštině:

https://www.youtube.com/watch?v=ZJj2qGvT7rw
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od Julesak »

HQ-9 vo vývoji od roku 1997(?), vo výzbroji od 2001. Dodávky S-400 začali 2018 :rotuj:
Ale pokojne postuj svoje alternatívne pravdy.

PS: aby bolo jasné, Čína určite využije príležitosť a naučí sa z S-400 čo sa bude dať. To je jasné všetkým. Jediná cesta ako toto riziko eliminovať - je nevyvážať.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Re: Protivzdušný komplet S 400 Triumf (SA 20)

Příspěvek od cernakus »

Proč koukat na video, jestliže jeho doporučovatel neumí rozlišit, že HQ-9 není "kopie" S-400, ale mnohem dříve dodaného S-300.
Ostatně s ohledem na to, že S-400 ještě na podzim roku 2018 (což je loni) nebyl v Číně ani operační, byl by fakt, že Číňané ho stihli okopčit a začít vyrábět čirým zázrakem.

Pege, pege, má ta tvoje žumpa, do které padáš vůbec nějaké dno?
Odpovědět

Zpět na „PVOS“