Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Včerejší "velice krátký" telefon s panem ředitelem Nakladatelství přinesl o den prodloužené poskytnutí informací.

Pan ředitel řekl:

"Zítra, tedy v úterý dne 5. února odpoledne budeme se studiem rozebírat termín, o který bude od nich kniha (Východ 2, kde velkou roli hraje velké množství stran a obrázků, když se hovoří až o 550 stranách) připravena do tiskárny déle (prosím asi se jedná jen o několik dní, ve studiu jde o provozní záležitosti - můj odhad).
A stejně tak budu více vědět i o Západ 1(podobně - zde hraje trochu roli nemoc - chřipka pana manažéra...). "

Tedy až dnes, v úterý večer, si mám zavolat pro upřesnění údajů a odpovědí na 1) a za 2).

Z čehož mě vyplynulo, že přesnější informace sem mohu dát až ve středu dne 6. února.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně a kolegové, zde je nyní vše co jsem se v telefonickém rozhovoru včera večer dozvěděl.

Pan ředitel Mgr. Štefl mě upřesnil nejen můj odhad, ale dal i to co dojednal včera:

Polygrafické studio, kam byla zadána kniha - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945. - svou práci dokončí, po svých nejen technických problémech, ale i po vyrovnání se s velkým rozsahem práce na knize (zkrátka kniha je velice rozsáhlá...) dodá do tisku knihu 25. února, nikoli 11. února.V tisku bude kniha zpracovávána 3 týdny. Pan ředitel souhlasil s mým řečeným termínem kniha bude do tiskárny dodána 25. února místo 11. února.
Tři týdny, tedy do poloviny března se budou knihy tisknout...
Odbavení knih _ Pravda o východní frontě (2.část) 1944-1945., se tedy bude "dít" v druhé polovině měsíce března 2019.

O knize Západ 1 mě bylo řečeno:

Pan manažér mě dá zprávu (řediteli BVD) o 4 ks kniha Západ 1 až v pátek 8. února - to nejdříve.
Od 9. února jsem na veletrhu v Anglii.

Dohovor tedy, souhlasný i z mé strany, zněl, domluvíme se o knize Západ 1 ( co je možné) až v pondělí dne 18. února..

To je vše co vím a mohu poskytnout za informace.

Prosím o shovívavost a trpělivost, má možnost je zatím jen informovovat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Nevím jestli tušíte jak mě po deseti letech všech knih trápí, (knih úspěšně odeslaných i s dvěma výměnama - bez stížností), že zase musím říci, že mě pan ředitel řekl, velice slušně - zavolám Vám ve středu sám... (nejraději bych tuto dobu buď bez náledků propil, nebo prospal se stejným - bez následků - omlouvám se.. Já vím, že vše bude v pořádku, ale i v těch deseti letech je, jsou to opět pro mne nové události, nové a delší termíny např... takto to ani u jedné ze tří předchozích knih nebylo a já - asi jsem starší a celé to nějak jinak - úměrně k věku - beru...)

Dnes k večeru má pan ředitel poradu se studiem o Východ 2 a odpoledne s manažérem o Západ 1 (v pátek se vrátil z výstavy knih v Londýně a v pondělí odpoledne jsem se s ním bavil po telefonu)....
ObrázekObrázekObrázek
kik
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 24/1/2008, 14:38

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od kik »

Manželka se mě zrovna včera ptala co je s tou knížkou kterou jsem měl původně dostat "pod stromeček" a jestli ji vůbec dostanu k narozeninám, které mám cca za necelé 3 týdny.... Tak snad se to stihne, držím palce.
Rád bych byl optimistou, ale z mnohaleté zkušenosti vím, že spousta manažerů je mistry v odsouvání řešení problémů. Snad to tady nebude ten případ.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Můj tak trochu nešťastný den včerejší.

Na včerejšek jsem sem slíbil zprávy o Východ 2 a Západ 1, které jsem měl očekávat od ředitele BVD po telefonu.
Ale!

Mě prostě klekl telefon což jsem, očekávajíc zavolání od ředitele postřehl až v pozdním odpoledni (když všechny funkce vypadaly normálně a chovaly se normálně, jen se ke mně nikdo dopoledne a odpoledne nedovolal), když mě ta má "kočka" odpoledne volala na státní linku - Proč mi nebereš telefon?

Musel jsem své ZTE vypnout a pak znovu zapnout a už zase chodil...

Na telefon jsem měl od ředitele čekat dopoledne a nic a tak jsem mu zavolal, jestli nevolal on.

Neměl čas, měl zase porady, ale dostal jsem z něho, že mi vše řekne dnes v poledne či těsně odpoledne a já tam ještě zaslechl, že asi budu mile překvapen, jak u Východu 2 jsou daleko (já myslím, špatně jsem to slyšel, že mi jí - knihu - již ukáže, nebo, že už bude mít listy na čtení, což by byl velký pokrok, ale prosím brát s rezervou, vše se dozvím odpoledne a dám to).
Zeptal jsem se na Západ 1, připomínám, že 3 jsou zaplaceny a ještě jedna nezaplacená je poptávána k vyzvednutí oproti penězům.
Viděl jsem, že zde bylo míň rozhodnosti, že snad manažér má jen dvě, ale že mě řekne dnes, ve čtvrtek, víc.

U toho Západ 1 si myslím, že bych měl i řešení pro toho třetího, ale zatím nic víc.

Udělám všechno proto, aby byli všichni jako vždy uspokojeni (ale Východ 1 prostě vůbec není a ani jsme za něj nevybírali žádné peníze. Ohrožena, i při mých opatřeních, je i kniha Západ 1, kterou si objednavatelka měla oproti penězům na naše vyzvání, vyzvednout osobně - tedy ta čtvrtá - již si oproti penězům vyzvedla knihu Západ 2...).


Prosím Vás, jakmile budu mít přesnou zprávu okamžitě sem vše dám.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
začínám již věřit - "začínám věřit, že vše i špatné se může v dobré obrátit."


Popořádku:

Pan ředitel Nakladatelství BVD Mgr. Štefl mě v telefonu, před pár vteřinami, a to i se schůzkou v pondělí, navíc dal i hodinu, potvrdil:

1) "Již byl proveden zlom knihy - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945 - a já Vám na zběžnou kontrolu předám v pondělí, její část v listech, aby jste to mohl z části překontrolovat, kniha jde pak k přečtení a do tisku - to vše mimo vás michane (to by znamenalo tak ty 3 týdny - spíše říkejme se čtením do třetí dekády března by mohla do distribuce - má poznámka).

Navíc mě na schůzce dá asi tak třetinu listů zlomu již knihy, a já pro Palbu určitě, nějakou tu stránku prostě naskenuji - už se nemohu dočkat a nebylo mě vůbec nejlíp věřte....

2) "Knihy Západ 1 máme, asi tak do 14 dní slíbené, že je dostaneme (stahují je z jiné prodejny než měli předtím slíbeno), ale zatím jen dvě a ostatní dvě sháníme!" Zde zkouším ještě náhradní cestu a až bych věděl něco víc i o své cestě - ozvu se zde samozřejmě znovu.

To je všechno a v pondělí máme schůzku.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Schůzka skutečně v pondělí, tedy včera, proběhla.

Zde je má radost :D z pár stránek, které jsem jako prvé z tzv. Zlom - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945 - obdržel (omlouvám se, nejsem žádný "borec" ve skenování. Je to jen namátkový výběr z těch stránek, které jsem obdržel na okouknutí, zda je vše v poho):
1) Obrázky, rozklikni:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tedy Východ 2 je ve vývoji dle již řečeného.



2) No a o knize Západ 1? - pan ředitel pokračuje v shromažďování knih ( o dvou jsou kladné zprávy).

Slíbil, že budu mít o Východ 2 a Západ 1 zase za týden nové zprávy..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od Zemakt »

No tak super Michane, vypadáto na již slušně rozjetý vlak. A načasování pro mne nemůže být lepší :up: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

V těchto okamžicích mohu potvrdit, že Nakladatelství BVD již má všechny 3 zaplacené knihy Západ 1 (knihy, které vyšly v roce 2014).

Dnes bych se měl od pana ředitele, telefonicky, dozvědět další fakta a nejnovější zprávy ( i o Východ 2 - tedy předpokládám), čili i zprávu, kdy budou poslední 3 ks knihy Západ 1, podepsány a odeslány těm co si je zaplatili.

Nejnovější zprávu sem dám pak nejpozději do středy, to včetně, neboť nevím jak bude pan ředitel volný.
ObrázekObrázekObrázek
kik
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 24/1/2008, 14:38

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od kik »

Vypadá to dobře. Sice to nebude k narozeninám které mám tento pátek, ale jako opožděný dárek to přijde vhod. Jak se říká, lépe pozdě než později.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Po včerejších i hodně pozdně večerních telefonech, mezi mnou a panem ředitelem BVD, též mezi mnou a kolegou Kik, je jasné, že knihu Západ 1 pan kolega Kik dostane již dnes, v úterý v poledne.
Narozeniny v pátek tak bude mít kolega Kik zajištěny i knihou Západ 1, kterou jsme mu dlužili.

S panem ředitelem BVD pak mám schůzku po předání prvé ze tří knih Západ 1, abychom si vyměnili zbývající informace o 2 ks zaplacených Západ 1 (které máme a budou popsány a bude řečeno kdy budou odeslány, když jedna je na Slovensko a jedna do Čech) a jak se pokračuje s Východ 2. Budou řečeny i další informace...

Nejnovější informace zde tedy dám pro všechny kolegyně a kolegy nejpozději zítra, ve středu ráno.
ObrázekObrázekObrázek
kik
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 24/1/2008, 14:38

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od kik »

Ano, potvrzuji dnešní předání a ještě jednou děkuji za dárek k narozeninám :lol: :lej:
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové, mám všem vyřídit poděkování za Vaši trpělivost s určitými potížemi, které jsou většinou technického rázu (shánění knihy Západ 1z roku 2014). Obtíže jsou též většinou pak také spojeny se vznikem nového výrobku, zde se vznikem nové knihy - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945. Pan ředitel BVD se tímto omlouvá a já též, zároveň Vás prosíme, vydržte, vše se v dobré obrátí.
Finále se prostě přibližuje.

Jsme rádi, že jsme takto mohli, za shovívavost a trpělivost, přispět k narozeninám panu kolegovi Kik.

Včera proběhla schůzka na které bylo sděleno panem ředitelem Nakladatelství BVD, že podepisování zbývajících zaplacených dvou knih Západ 1 proběhne ve čtvrtek odpoledne a pak budou zabaleny a odeslány - 1 ks Západ 1 na Slovensko (nejspíše příští týden) a poslední zaplacený 1 ks knihy Západ 1 na adresu v Čechách (též příští týden).

Je ještě stále očekáván příchod 1 ks Západ 1, který byl objednán a má být oproti penězům, na vyzvání předán. Přesný termín, kdy tato kniha přijde řečen nebyl - jen - kniha je očekávána.

Na knize Východ 2 - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945, - novém výrobku Nakladatelství BVD, kterou očekává největší množství objednatelů se usilovně pracuje a až bude nějaká finálnější zpráva budu panem ředitelem ihned informován. Což samozřejmě znamená, že budu i zde okamžitě všechny informovat.

Nejbližší možný termín o pokračování informací je tedy asi, čtvrtek, pátek, tento týden, nebo prvé dny příštího týdne.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Včera odpoledne jsem odevzdal poslední dvě zaplacené knihy Západ 1 z roku 2014, s popisem a podepsáním autora, panu řediteli BVD.
Knihy budou zabaleny a 1 ks bude odeslán na adresu v Čechách a 1 ks na adresu na Slovensku.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Víš co, má nádherná přítelko, kolegyně KATOM, kterou miluji, stejně jako Tvého kolegu Malej Achil - od studenských let - a stejně tak všechny, kteří mě věří - věříte že ta zpráva bude "za tepla" - myšleno po několika vteřinách, dejte minuty co to píši


1) Kniha - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945, je teď v redakčním zpracování (které trvá i měsíce...) - asi tak v polovině (a to po14ti dnech práce na ní). U mne Wau a nikdy to při předchozích třech knihách nebylo (do měsíce určitě redakčně a 3 týdny tisk - má poznámka, když paní nezamarodí)

2) Obě dvě knihy Západ 1 odejdou příští týden, neboť manažér byl zaneprázdněn.

Promiňte jsem jen informátor, který nemůže spát, přemýšlím co kdy, - prostě kdy budu - dovolte podávat informace. Lze to jen když je dostanu...
Aby jste rozuměli - ptát se nemám, až bude tak to Nakladatel oznámí... (ale to také chápu - fakt je to umění - a paní Dana víc než umí).

Víte co je dle smlouvy a i dle pana ředitele? - a fakt to tam tak je - až bude kniha připravena k tisku je věc Nakladatele a Nakladatel autorovi oznámí, že kniha byla vytištěna...

Já se jen dnes zeptal kdy odejde poslední Západ 1 a bylo potvrzeno příští týden a pak jsem jen zaškemral a...

Poslední informace, ale všichni se těšme, neboť Dana už v předchozích třech a vidíte i její počin...

Dana prostě Je.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Z včerejšího telefonu s panem ředitelem Nakladatelství plyne:

1) Na knize Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945, se usilovně redakčně pracuje. Pan ředitel mě příští týden, pondělí či úterý (1. či 2. dubna), dá další část knihy v listech, jak je dále zpracovávána, abych jí posoudil, zda je správně sestavována a zda něco nechybí (na jiném místě se upravuje a čte, aby byla správně česky ).
Něco zase oskenuji, jak obdržím listy, a dám sem na Palbu.

2) Poslední dvě knihy Západ 1 (zaplacené) odchází zabalené a popsané dnes na Poštu a ke svým novým majitelům.

Ozvu se až budu vědět zase víc.
Naposledy upravil(a) michan dne 1/4/2019, 09:09, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Dnes, před chvílí jsem měl telefon s panem ředitelem BVD:

Poslední dvě zaplacené knihy Západ 1 byly Poštou odeslány minulý týden, jedna na Slovensko (za neskutečných 19 Euro po změně cen Pošty dle rozměrů balíku...) a druhá byla do Česka.

Pan ředitel je dva dny zaneprázdněn a tak se schůzka, na které mě předá další listy knihy Východ 2, uskuteční později tento týden. Oskenované další listy dám - předpokládám - čtvrtek 4.4.

Na knize se usilovně redakčně pracuje - rozsah knihy je prý mimořádný i pro zkušené.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

O tom, že skutečně poslední dvě zaplacené knihy Západ 1 - tedy knihy - Pravda o západní frontě (1. část) 1940-1943 dorazily k těm, kdo si je zaplatil svědčí tyto zprávy, které jsem dostal včera.
Nejprve Slovensko:

Re: Oznámenie o dodaní knihy,
Dobrý deň!

Dnes, t.j. 01.04.2019, mi pošta doručila knihu "Pravda o západní frontě ( 1.část )" . Kniha prišla nepoškodená. Zdvorilo pripomínam, že mám objednanú, zaplatenú a ešte nedodanú knihu :

"Pravda o východní frontě" (2. část) 1944-1945 1ks

Podepsán L. P.
na touto jeho otázku jsem odpověděl tak jak zde průběžně informuji všechny:
Ahoj kolego L. P.,
děkuji za zprávu, že kniha dorazila.
Jinak knihu Východ 2 - tedy - Pravda o východní frontě (2. část) 1944-1945, ještě nemá nikdo z těch co si ji objednali a zaplatili, kniha se totiž v Nakladatelství BVD ještě stále redakčně zpracovává (je rozsáhlá a redakční zpracování je dlouhé a nikdo se to z vedení Nakladatelství BVD nesnaží odhadovat). Až bude redakčně zpracována půjde do tiskány a 3 týdny se bude tisknout, poté podepisovat a až potom balit a odesílat. Ředitel Nakladatelství nikdy neodhaduje a vždy mi jen, dle smlouvy řekne na závěr, že kniha je hotová. Takže kdy bude ještě nevím, ale finále se blíží.
Průběžně všechny, kdo si knihu objednali a většina zaplatila, informuji o tom co vím - na tomto odkaze:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=8245&start=40

vždy na konci odkazu jsou poslední mně známé zprávy o knize.. Až bude kniha hotova a odeslána oznámím to Vám všem e-mailem.
Jsem s pozdravem michan,

Kniha pro kolegu z Čech také dorazila a ten mě zprávu poslal SMS:

Dne 1. 4. 2019, přišla SMS od F. M. - text:

zdravím, dorazil západ 1, díky moc.

má odpověď:

Díky moc za zprávu, michan.

- vše 1. 4.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Na schůzce jsem dostal další takřka stovku listů s tím, že je jich už zase ale hotovo víc, neboť tyto jsem měl dostat minulý čtvrtek. Tedy redakční zpracovaní bude určitě více než za polovinou knihy.
Zde jsem vybral jen 5 stránek z asi stovky, kterou mám zase do příštího týdne projít, zda je vše formálně a posloupně v pořádku, neboť, jak již bylo řečeno - na čtení a korektůrách se také pracuje, ale jinde.

Jde se tedy skutečně do finále:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Za týden se mám panu řediteli připomenout a říci co jsem po přečtení zjistil a předpokládám, že dostanu další listy (Obrázek rozklikněte a uvidíte mnou namátkou vybranou stránku u těch, které mají více textu.).


Jdeme do finále, které se nám redakčně prodloužilo obtížností a rozsahem textů a obrázků.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Akce BVD pro Palbu, knihy Východ 2, Západ 1 a Západ 2.

Příspěvek od michan »

Při poslední schůzce s panem ředitelem Nakladatelství, mě bylo řečeno, že se zdárně pokračuje na redakčním zpracování, a já mám dostat nejen více informací, ale i listů, příští týden.

Jak budu něco vědět konkrétněji - ozvu se.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“