Tank T-14 Armata, história vzniku

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Myslím, že to nebude překlep, protože jak jsme psal, původně jsem u Svince nalézal úplně stejné označení a teprve časem se to změnilo (i jsme tu na to kdysi upozorňoval). Je možné, že si to lidi, co se o to zajímají a zveřejňují změnili kvůli tomu, že to vypadá "logičtěji".

Ohledně objednávky, jsem si to tedy myslel dobře. :-) Potom ale nesouhlasí původní vyjádření, že první Armaty (9) z oněch 132 se mají objevit už v roce 2018.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Xawi3r »

T-15

Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Julesak »

Niečo bližšieho k fotke nie je?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Xawi3r »

Bohuzel zadny komentar jsem k tomu nenasel :???: Ale fotografie je stara uz minimalne pul roku...
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Vestly »

Je o dost starsia, na internete sa objavila v juni 2015.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Xawi3r »

Tady píší, že by ruská armáda měla letos obdržet 12 sériových (oproti prototypům upravených) T-14 a 4ks vyprošťovacích/servisních T-16.

https://iz.ru/844419/aleksei-ramm-aleks ... nye-armaty
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

O rozsahu změn sériové T-14 oproti prototypové se dá něco dohledat? Jinak všechny T-14 doposud vyrobené/předané byli tedy prototypy?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Rase »

Dříve se mluvilo o změnách v oblasti věže, nebo že sériová věž bude zcela nová a od té představené odlišná (teď nemyslím kanón ráže 152 mm).
Mno uvidíme, ale zase si říkám, že za ten krátký čas nejspíš jen poštelují systém řízení palby a elektroniku.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:O rozsahu změn sériové T-14 oproti prototypové se dá něco dohledat? Jinak všechny T-14 doposud vyrobené/předané byli tedy prototypy?
Prototypy a předsériové stroje. Ano.
Nikdy se netvrdilo nic jiného.

Co se změn u sériových tanků týče, nepodařilo se mi dohledat nic víc, než je uvedeno v článku - tedy:
заменен ряд узлов и агрегатов, также появились новые системы
Vyměněna (zdokonalena) řada konstrukčních uzlů a agregátů a přidány nové systémy (s narážkou na zkušenosti ze Sýrie)

Uvidíme, co se v květnu objeví na Rudém náměstí.
Tanky by měly být předány do té doby a po přehlídce by měly být rozděleny mezi útvary v různých klimatických pásmech.
Vzhledem k počtu 12 T-14 + 4 T-16 předpokládám, že čtyřem různým (3 + 1).
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Skeptik píše: Prototypy a předsériové stroje. Ano.
Nikdy se netvrdilo nic jiného.
Jen jsem tady v průběhu let 2015-16 dostával kartáč za to, když jsem tohle tvrdil. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Nebyl ten "kartáč" za kartonové pancéřování a dřevěný kanón ??? :eek:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Skeptik
Ne, bylo to za to, že jsme si dovolil vyjádřit přesvědčení, že tehdy předváděné T-14 budou nejspíše prototypy.

O dřevěném kanonu či kartonové krabici jsem nikdy v životě nepsal a už jsem to tu vyvracel dost krát. Jak vidíš, lži (a tím rozhodně nemyslím, že sis to vylhal ty!) mají dlouhý život a stále se vracejí...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Dzin
Nějak nemohu najít, že by tu někdo v roce 2016 prohlašoval, že jsou to SÉRIOVÉ tanky.
Nechceš mi pls pomoci s hledáním? Děkuji.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od kenavf »

Zaujímavé že "tvrdenia" že prvých dvadsať kusov tankov sú "sériové" sa tu pamätajú, ale tvrdenia o "papundekle" a "drevených hlavniach" sa zabúdajú. :rotuj:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Ataman »

Dzin píše:O dřevěném kanonu či kartonové krabici jsem nikdy v životě nepsal a už jsem to tu vyvracel dost krát. Jak vidíš, lži (a tím rozhodně nemyslím, že sis to vylhal ty!) mají dlouhý život a stále se vracejí...
No jo, máš pravdu, zcela jasně píšeš o polotovaru a závaží, na straně 11(ale ten papundekl a dřevěnej lauf si pamatuju taky, jen se mi to nechce hledat).
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Ataman
Vím, že mám pravdu, na rozdíl od většiny lidí mám opravdu výborně vytrénovanou paměť. :-)

Co se týká papundeklu a makety věže, co si tu tak všichni dobře pamatují, reálně jsem psal toto
Dzin, čtv 07 kvě, 2015 05:36 - str. 20 píše:
josefg píše: Je dost pravděpodobné podle starších fotek, že ty tanky už něco během roku najely a o škrábance a boule nebyla nouze tak to opravovali podobným způsobem.
Me by spíše zajímalo, jak dospěli k takovému poškození na věži. Pokud je to slabí kryt, potom to museli o něco opřít. Pokud je to silný pancíř, musela energie k poškození být daleko větší. Takže vysvětlení, že se může jednat o maketu věže není zase úplně od věci. Používání maket věží ma zkušebních vozidlech není až tak ojedinělé, spíše naopak.


...
Papundekl jsme použil v rámci další diskuze, ale v úplně jiném smyslu
Dzin pon 03 říj, 2016 10:49 - str. 58 píše:kenavf
Ne, psal jsem, že nemusí to být tak od věci, jak si někteří mysleli, protože makety věží se u různých prototypů používají. Jenže problém byl, že si (možná i ty) odpůrci představují pod pojmem "maketa" nějaký papundekl atd. Zatímco to může být zcela normální věž v měřítku 1 ku 1 a to včetně použitých materiálů, jen nemusí být (plně)funkční. Tudíž jsem upřesňoval, že to nemusí být zase tak od věci, pokud by se jednalo o prototypovou sérii (což asi opravdu byla) tak do přehlídky mohla být zařazena všechna vozidla, která splňovala požadavek, tedy aby vypadala k světu.
Tolik k tomu, co si "všichni pamatují".

Pro Skeptika, z výše napsaného je i vidět, že jsem tu musel obhajovat i tvrzení o prototypech T-14. Teprve následně se mi zde začalo dávat za pravdu, na téže stránce
kenavf píše: Ano jednalo sa o prototypovú sériu,každý výrobok má prototypovú sériu.To je normálna súčasť projektov.
Asi tu nikdo netvrdil, že se jednalo o sériové výrobky, ale byl zde obecně problém s mým tvrzením o prototypech. Obecně se tu totiž psalo o "předsériové výrobě"
klingy, pát 24 dub, 2015 20:40 - str. 11 píše:UVZ aj obrana Rf jasne hovoria, ze toto je 20 predseriovych kusov, ktore sa podrobia vojskovym a statnym skuskam...
Či-li tehdy se mluvilo o "předsériové výrobě" a až později o "prototypech", a to ve chvíli, kdy se to začalo objevovat i v ruských zdrojích.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Dzin
OK, takže běžné nedorozumění.
Jinak "předsériová výroba" nejsou prototypy.
Prototypy se vyrábí "na koleně" a každý je trochu jiný a většinou určen i k jiným typům testů.
Kusy z předsériové výroby jsou sice rovněž určeny k testům, ale jsou konstrukčně stejné.

Faktem ale je, že první SÉRIOVÉ kusy jsou ty, které se v současnosti vyrábějí, a mají být, snad, prezentovány na květnové přehlídce.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Rusové nyní ty vyrobené T-14 označují jako "опытных машин". Sice v ruštině nejsem kovaný, ale google mi to překládá jako "experimentální stroj" a co jsme tak hledal na ruských stránkách, toto spojení tam používají pro označení "prototyp", třeba u T-34 tímto spojením nazývají A-34...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Tady záleží na kontextu - "опытная машина" - může být jak vývojový prototyp (zvláště při upgradu) nebo skutečně testovací stroj. Je to tedy "něco" co je ještě ve vývoji - vývojový typ.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Julesak »

Rase píše:Dříve se mluvilo o změnách v oblasti věže, nebo že sériová věž bude zcela nová a od té představené odlišná (teď nemyslím kanón ráže 152 mm).
A tvrdil to kto a kedy?
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“