John McCain

Britské, americké, ruské, japonské osobnosti a vojáci.

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

fotr
svobodník
svobodník
Příspěvky: 25
Registrován: 3/7/2011, 23:22

Re: John McCain

Příspěvek od fotr »

Rase píše:dnes už je bohužel takových lidí jen málo a vymírají... :(
McCainova biografie z roku 2008, podle Rolling Stone:
https://www.rollingstone.com/politics/p ... ck-202004/
Kromě korupčních skandálů (Keating) tam také propírají vojenskou kariéru vnuka a syna admirálů. Konstatují, že to byl svéhlavý, nedisciplovaný protekční spratek (brat).
Ve srovnání McCaina s obdobně se chovajícím Bushem juniorem má mladší Bush významné plus, je mnohem lepší pilot.
K dokreslení nezištného vlastenectví zemřelého hrdinného rusobijce, dialog s bývalým POW Dramesim:
“I’m going to the Middle East,” Dramesi says. “Turkey, Kuwait, Lebanon, Iran.”
“Why are you going to the Middle East?” McCain asks, dismissively.
“It’s a place we’re probably going to have some problems,” Dramesi says.
“Why? Where are you going to, John?”
“Oh, I’m going to Rio.”
“What the hell are you going to Rio for?”
McCain, a married father of three, shrugs.
“I got a better chance of getting laid.”
Co je "getting laid" to místní angličtináři jistě ví.
O mrtvých jen dobře, ale jaký "charaktery" se můžou ohánět zrovna McCainovým vzorem?
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: John McCain

Příspěvek od jarl »

Fotr - vkládání cizojazyčných textů bez překladu je na Palbě zakázané, tak si ten anglický dialog přelož, ať to nemusím mazat.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: John McCain

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Jde o to, že bývalý zajatec Dramesi se vypravuje do bojové oblasti, kdežto McCain (otec třech dětí) pojede do Ria, protože tam bude mít větší možnost "si šoustnout"...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: John McCain

Příspěvek od Dzin »

palo satko píše:Narodil sm sa v roku 1956. Az do roku 1989 bol ten militarista ochotny ma bez vahania zabit. Tak aky smutok a respekt?
To je jako když by si Němci stěžovali, že se je za WW2 snažili militarističtí Spojenci bez váhání zabít a vůbec by nezohlednili, že u nich vládli nacisté...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: John McCain

Příspěvek od Alfik »

Dzin píše:
palo satko píše:Narodil sm sa v roku 1956. Az do roku 1989 bol ten militarista ochotny ma bez vahania zabit. Tak aky smutok a respekt?
To je jako když by si Němci stěžovali, že se je za WW2 snažili militarističtí Spojenci bez váhání zabít a vůbec by nezohlednili, že u nich vládli nacisté...
Ne, není to tak Dzine. Spíše je to tak, jako by si Eichmann stěžoval na to, že jej chtějí v Izraeli pověsit.
Nejde o konkrétného Pala Satka, nejde o konkrétní rok kdy McCain otočil svůj názor na tehdejší ČSSR. Jde o to, že to byl fanatik schopný klidně jaderně vyzabít celou zeměkouli (naštěstí o tom nikdy nerozhodoval on) - a kdyby se nebyl narodil jako američan ale němec a kdyby byl právě ta generace jako nacističtí zločinci, byl by z nich čelný. Prostě byl ten typ...
Sorry, ale právě tento typ lidí je zdrojem všech potíží už od vynálezu pěstního klínu. Politik může být svině a podrazák, ale bez pomoci takových bezskrupulózních fanatiků, kteří bez okamrku zabijí kohokoli na koho politik ukáže prstem, by se nic nestalo. Byly by to jen kecy v kleci (parlamentní).
Že bojoval "na té správné" straně není jeho zásluha, je to náhoda že se narodil jako občan USA a ne třeba Vietnamu... mohl být snadno na druhé straně.
Schválně si udělej takový myšlenkový experiment. Že by se jmenoval třeba Son Sen a nebyl z USA ale z Kambodže. A co bys pak o něm psal? Totéž?
Pro vysv. gen. Son Sen velel vojsku za Pol Potovy vlády. Podílel se na lví měrou na jeho vraždách a dalším.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: John McCain

Příspěvek od Franz Trubka »

Alfiku,hrube s Tebou nesouhlasim.Dal jsem sem zpravu a jeho nekrolog proste proto,
ze sem si toho cloveka vazil a vazim dal.
Tvrdit,ze byl fanatik a byl by schopen znicit zemekouli,pokud by mel moznost,je silne prehnane.
On byl proste american,ktery bojoval za svoji zemi.Nejdriv se zbrani v ruce a potom jako politik.
A taky si zato dost vytrpel.Oznacit ho za bezzkrupulozniho fanatika je s odpustenim hloupost.
Spojovat nebo ho pri dusevnim cviceni menit za nejakeho generala Pol -Potovskeho rezimu je to same .
Nekteri Palbaci tady zacali vytahovat hodnoceni"protekcni spratek,jel si soustnout do Ria, atd.."
je proste vytahovani spinavosti,vytrhnutych z kontextu.
Abych ho jen nechvalil,nekolik kanek ve svem zivotopisu ma,svaty urcite nebyl.

A co se tyka rozluckoveho prispevku pala satka /aspon ho tak oznacil/,snad nema ani cenu mluvit.
Nekolik generaci cechu a slovaku se pripravovalo a cvicilo znicit vsechno za nasi zapadni hranici.
Vcetne me.A kdybych dostal rozkaz jako delostrelecky dustojnik baterie raketometu, tak bych
zarval do vysilacky "pal" a tech 240 raket by letelo nekomu na hlavu...
Napsal jsem,co jsem chtel,snazil jsem se nikoho neurazit a v tomhle vlakne koncim
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: John McCain

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Víte, podle mého skromného mínění je ta věc HODNĚ složitá. Zničení domů a mordování mužů v Lidicích byl zločin. Zničení celého města a mnohonásobného množství žen a dětí v Drážďanech byl prostou válečnou akcí. Říkám žen, protože muži doma většinou nebyli. Postup W. Churchila, který nechal vyzbrojit obchodní lodě - v rozporu s konvencí vedlo k "zákeřnému" potápění těchto lodí ponorkovými torpédy, protože kapitáni ponorek neriskovali do té doby uplatňovaný korektní postup. Nebo případ ponorky bombardované ve chvíli, kdy vlekla záchranné čluny. Nebo případ, kdy W. Churchil nechal potopit vzdávající se německý křižník...
Samotné použití nukleárních zbraní na civilisty je na pováženou...
Asi by bylo dle pravidel Palby nesprávné připomínat bombardování jugoslávských měst, vraždění Palestinců a tak.
Ale nedám si pokoj a říkám (společně s Dr.J. Goebelsem) Vítěze nikdo soudit nebude! Prostě hodnocení, kdo je ten zlý a kdo je hrdina záleží jedině na výsledku války.
Prostě
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: John McCain

Příspěvek od Dzin »

Alfik
A on si nestěžoval? Pokud vím, nacističtí zločinci si vůbec nepřipouštěli (a nepřipouštějí), že by spáchali nějaký zločin. Podobně jako jiní. Nemusímě chodit ani moc daleko, kolik komunistů podílejících se na teroru obyvatelstva v době jejich vlády si toto připouštějí?

Proč myslíš, že to byl fanatik schopný jaderně vybít celou zeměkouli? Vezmi třeba, že účinné odstrašení SSSR od agrese souviselo i s tím, že Sovětští pohlaváři věřili, že ti američtí budou ochotni se bránit a to i za cenu absolutní destrukce, pokud jim nic nezbude. Rozhodně to ale nebili fanatici stejně jako McCain.

Mohl být něco jiného, ale nebyl. Je docela snadné omlouvta, že na tom místě by se zachoval stejně, jako někdo jiný. Ale třeba taky nezachoval a byl by v protinacistickém odboji. A tak dál. Každého posuzuje za to co je, ne to co je někdo jiný.

Vlastimil Čech
Neomezená ponorková válka bez dodržování tehdy platného námořního práva byla Němci praktikována už od počátku. Maximálně chtěli ze začátku války zachovávat zdání, že právo chtějí dodržovat, ale to vzalo hned za své. Žádná akce ze strany Spojenců s tím neměla co do činění.

Mohl bys mi přiblížit to o tom německém křižníku, o co se jedná?

Jinak jak vidíš, vítěze stále někdo soudí, ikdyž ne před soudem, tak ale historici a společnost určitě. To prohlášení je ze strany Goebelse jen snaha omlouvat vlastní zločiny.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: John McCain

Příspěvek od Zemakt »

No, on je Dzin drobet mimo i s tou neomezenou ponorkovou válkou. Ale co se týče prvovalečných vod, mne to zas tak nepřekvapuje :wink:, sorry Dzine, nedalo mi to.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: John McCain

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Případ Lusitanie:
Jaký vřískot spustil americký tisk, když německá ponorka potopila - ve vodách označených jako válečné pásmo- britskou loď. A civilní, že...
Teprve průzkum potápěčů potvrdil, docela nedávno, že v rozporu s tak hysterickým pištěním tehdejších britských a amerických novinářů, opravdu vezla z USA ohromné množství munice... No, lžou všichni jak o závod. Tehdy i dnes... UVEŘEJNĚNÁ ZPRÁVA MÁ NEPATRNOU HODNOTU INFORMAČNÍ, ALE VELIKOU HODNOTU PROPAGAČNÍ! Nevěř nikomu! A znovu se ukazuje, že Dr. Goebels měl pravdu, když prohlásil, že: Stokrát opakovaná lež se stane pravdou. No někdy je to pravdou jen dočasně.
A my, starší kluci, bychom si měli přiznat. Pokud jsme nebyli vojenskými hudebníky, byli jsme připravování a zhusta i připraveni, za našich jarých let, pobíjet nepřátele hlava- hlava. :wink: Tedy podle možnosti trefit se!
Není naší zásluhou, že jsme část svého mládí docela promarnili, protože válka nebyla. A kdyby byla, a kdybychom ji nějakou zázračnou náhodou i přežili, tak bychom byli buď hrdinové, nebo padouši. Vše podle výsledku té naštěstí nekonané války... Takže buďme rádi, že můžeme plkat o válečné morálce těch druhých... :lej:
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: John McCain

Příspěvek od Mirek58 »

Ani tak nejde o morálku, ta se napasovat na dobu válčení nedá.
Ale co se dá, je postoj každého účastníka k válčení.
Vidím dva druhy přístupu.
I.Jamota, který po útoku na Havaj napsal novinám zhruba toto:
Válečník, který udeří spícího nepřítele, zasluhuje spíše lítost, než ovace...

Druhý přístup oslavuje své válečné činy glorifikací svých činů jako skutky vykonané v rámci jakéhosi svatého boje.

Je to obrovský rozdíl jak své válčení vnímali a prezentovali dva válečníci, admirál Jamamoto a J Mc Cain.
Jamamoto v sobě našel sílu přiznat i veřejně, že se podílel na něčem nečestném, Mc Cain nikoliv.
Dalo by říct, že zde je dokumentován rozdíl rozdíl mezi myslí vojáka a myslí vraha, přičemž oba zabíjejí.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: John McCain

Příspěvek od Skeptik »

Chlapi, nechte ho být. Zemřel, je pozdě s ním bojovat.
Kdo ho chce oslavovat, nechť oslavuje - v soukromí.
Kdo je rád že zemřel, nechť si radost nechť si oslavuje - v soukromí.

McCain prostě byl rozporuplná osobnost.
Určitě byl Americký vlastenec a USA vnímal jako nejsilnější a nejlepší zemi světa předurčenou vládnout ... v tom má Franz a McCainovi příznivci pravdu.
Současně byl ale ochoten a schopen pro podporu USA udělat cokoli, včetně agresí a válečných zločinů, a svojí bezmeznou podporou agrese proti Iráku a dalším zemím, tuto pozici válečného zločince naplnil ... v tom má Palo Satko a McCainovi odpůrci rovněž pravdu.

Takže se nemůžete dohodnout - vlastenec i válečný zločinec - záleží na úhlu pohledu.
Ale to velcí mužové historie bývají.
McCain se ale nedostal až na vrchol, není tedy s žádnými "akcemi" přímo osobně spojen, a tak bude brzo zapomenut.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: John McCain

Příspěvek od Franz Trubka »

Jakych valecnych zlocinu se konkretne dopustil? Kde,kdy co?
Konkretne,prosim a pridat zdroje

A vychvalovat skutecneho valecneho zlocince Jamamota,jaky mel hezky vztah
k valce,kerou pomahal rozpoutat a jiz se aktivne zucastnil,tak to mi hlava uz opravdu nebere...

Tady je "hodnocen"predevsim jako pilot,ktery se ucastnil naletu na severni Vietnam,coz je
na Palbe neodpustitelne.Forrestall taky do povetri nevyhodil.
On byl predevsim politik,ktery stavel dobro sve zeme nadevse a taky pro ni udelal strasne moc.

Palba je silne protiamericka,to neni zadne tajemstvi /tedy az na par lidi/.
Nekdy je ta snaha pospinit vse americke-treba v tomto vlakne-smesna
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: John McCain

Příspěvek od Zemakt »

Já bych tě Franzi jen drobet opravil, nikoli Palba, jen někteří jedinci. A protože jen někteří, o to více jsou slyšet, vidět.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: John McCain

Příspěvek od Dzin »

Zemakt
V případě neomezené ponorkové války jsme měl na mysli WW2, nějak mi nedošlo, že to bylo o WW1. Asi mě zmátl ten odkaz na Goebelse. Proto jsme psal o Spojencích a ne o Dohodě (původně jsme tam měl i odkaz na směrnici č. 5 a listopad 39, kdybych to nechal, bylo by to jasné hned). To je tak, když Churchill působí na admiralitě jak za WW1 tak WW2. :-)

Takže v pohodě, díky za upozornění, že jsme v jiném časovém období. :-) Potom je to samozřejmě pravda, za WW1 Němci z počátku dodržovali právo, což vzalo za své v rámci první neomezené ponorkové války.


Skeptik
Jaké válečné zločiny McCain spáchal?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: John McCain

Příspěvek od kenavf »

Franz Trubka píše:...
Palba je silne protiamericka,to neni zadne tajemstvi ...
:shock:
A ja som si myslel že Palba je silne protiruská.
:mrgreen:
A ešte daj tú o "bití černochov"
:rotuj:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: John McCain

Příspěvek od Alfik »

Franz Trubka píše:Alfiku,hrube s Tebou nesouhlasim.Dal jsem sem zpravu a jeho nekrolog proste proto,
ze sem si toho cloveka vazil a vazim dal.
Tvrdit,ze byl fanatik a byl by schopen znicit zemekouli,pokud by mel moznost,je silne prehnane.
On byl proste american,ktery bojoval za svoji zemi.Nejdriv se zbrani v ruce a potom jako politik.
A taky si zato dost vytrpel.Oznacit ho za bezzkrupulozniho fanatika je s odpustenim hloupost.
Spojovat nebo ho pri dusevnim cviceni menit za nejakeho generala Pol -Potovskeho rezimu je to same .
Nekteri Palbaci tady zacali vytahovat hodnoceni"protekcni spratek,jel si soustnout do Ria, atd.."
je proste vytahovani spinavosti,vytrhnutych z kontextu.
Abych ho jen nechvalil,nekolik kanek ve svem zivotopisu ma,svaty urcite nebyl.

A co se tyka rozluckoveho prispevku pala satka /aspon ho tak oznacil/,snad nema ani cenu mluvit.
Nekolik generaci cechu a slovaku se pripravovalo a cvicilo znicit vsechno za nasi zapadni hranici.
Vcetne me.A kdybych dostal rozkaz jako delostrelecky dustojnik baterie raketometu, tak bych
zarval do vysilacky "pal" a tech 240 raket by letelo nekomu na hlavu...
Napsal jsem,co jsem chtel,snazil jsem se nikoho neurazit a v tomhle vlakne koncim
Franzi, to žes sem dal jeho nekrolog je v pořádku. Že jej hodnotíš jinak (popř. opačně) než já, to je přece normální, ne? Ještě nežijeme (aspoň doufám) ve světě kde je jiný názor trestný, jakkoli se o něj sám McCain snažil - dle mého názoru s nímž souhlasit přece nemusíš.
Hodnotím ho stejně jako Son Sena, protože Son Sen byl také takový "proste (místo american si dej kambodzan), ktery bojoval za svou zemi". A vytrpěl si mnohem víc, protože na rozdíl od McCaina byl nakonec označen za zrádce a popraven, takže asi nebyl až takový fanatik jako McCain.
Je mi líto že mě přirovnáváš k "některým palbákům kteří..." ale to je tvůj problém.
Co se týče tvého tvrzení o těch Češích a Slovácích včetně tebe kteří se připravovali, tak oni se (asi na rozdíl od tebe ale co já vím) sice připravovali, ale nedobrovolně a pochybuji že by v případě vydání rozkazu byli nějak hrrr cokoli ničit. Máme tu na Palbě celé vlákno o tom, jak se to flákalo a jak byli nápadně neochotní cokoli udělat rozkaz nerozkaz. Ale je možné, že tys byl jiný, ostatně byl jsi důstojník, a to znamená žes byl na vojně dobrovolně a byla to tvá práce a rakety bys posílal rád. Já ne. Já jsme na vojnu nechtěl, a na toho tvého imperialistu jsem se spíše těšil. Trvalo to dlouho, ale dočkal jsem se. Ty ses toho rozkazu zaplať pámbůh nedočkal.
Pokud v tomto vlákně skončíš, bude to škoda. Své hodnocení McCaina jsem napsal nikoli proto, abych tobě či někomu jinému šlapal po kuřích okách. Jsem rád že jsme v NATO a v EU, to že kritizuju konkrétné rozhodnutí toho či onoho potentáta (jako třeba některé postoje McCaina) na tom nic nemění - Babiše se Zemanem taky nemusím a nebudu proto plivat na svou vlast, přece, né?
Odděl prosím vztah k zemím a lidem od vztahu ke konkrétnímu jedinci, který (a je to jen a pouze moje soukromé a subjektivní hodnocení) mi neseděl.
Nebo ne, jak chceš :D Éto tvóje ďélo, jak pravil Ten-s-hustým-obočím :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: John McCain

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše: Skeptik
Jaké válečné zločiny McCain spáchal?
Uvedl jsem to - třeba podpora americké agrese proti Iráku (2003) a dalších agresí (naposledy třeba Saudské agrese proti Jemenu).

Z mého pohledu je agrese proti Iráku 2003 válečný zločin jako prase se statisíci mrtvých (dle některých odhadů přes milion mrtvých). Každý kdo tuto špinavost podporuje je z mého pohledu válečný zločinec (což neznamená, že by válečným zločincem nebyl i Sadám Hussein a klika kolem něj) … jenže dle mne nelze potrestat jeden válečný zločin provedením ještě horšího válečného zločinu :(

Ale nechci se o tom na tomto fóru bavit - vím, že se neshodneme :(
Ostatně přesně z tohoto důvodu jsem do tohoto (z mého pohledu trolingového vlákna) nechtěl nic psát … a teď mne mrzí, že jsem to udělal.

Doporučuji celé vlákno smazat. S tím, jak byla v minulosti Palba definována, toto vlákno nemá nic společného.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: John McCain

Příspěvek od kenavf »

Alfik píše:...
Franzi,......................Ale je možné, že tys byl jiný, ostatně byl jsi důstojník, a to znamená žes byl na vojně dobrovolně ..........
Len technická poznámka:
Dôstojníci boli aj "absíci", absolventi vojenských katedier civilných vysokých škôl. A tí tiež nemuseli byť na vojne dobrovolne. Nastupovali na vojnu ako napríklad desiatnici a po zložení dôstojníckych skúšok dostali okamžite dôstojnícku šaržu. Napríklad ako náš pán kapitán Danko, alebo ja podporučík(neviem čo som teraz, keď hodnosť podporučík zrušili)
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: John McCain

Příspěvek od Franz Trubka »

Alfiku,taky jedna technicka.
Absolvoval jsem SDZ Brezno nad Hronom,potom jsem byl prevelen do Plzne,
po tech vsech absolventech jsem byl 9.kvetna 1977 povysen na podporucika.
Takze normalni dvoulety zakladak....
A skoncil jsem v roce 1989 jako kapitan v zaloze,stejne jako ted na Palbe :D
:razz:

Skeptiku,nazval jsi JMC valecnym zlocincem a ted z toho couvas,protoze nemas co dolozit..
:lej:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Zamčeno

Zpět na „Osobnosti, vojáci, příběhy“