Ideálna štruktúra OSSR

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od arten »

Flader píše:Pri tomto snívaní ma napadla jedna, možno kacírska myšlienka:

Dávnejšie sa tu debatovalo o zámere MO vytvoriť tankový prápor. Keďže by to asi bolo na základe tankovej roty 21. práporu tak sme rozmýšľali či zostane v 2.mb alebo prejde pod 1.mb, či sa dokonca presťahujú tanky niekde inde. Zároveň tu bola debata, že vyčlenené financie nebudú stačiť...
Teraz si ale skúste predstaviť, že tie tanky nebudú "normálne" tanky, ale kolesové a na rovnakom podvozku ako plánované BOV 8x8. Tam by to všetko až moc dávalo zmysel...

Potom by 2. mechanizovaná brigáda bola dosť zaujímavou jednotkou. V prvom rade hodne pohyblivou (dokonca minimálne čiastočne plávajúcou :D), v ktorej by boli zastúpené jednotky od ľahkých (23. motrizovaný), cez mechanizované až po tie vyzbrojené tankovým kanónom.
Logiku to má. Problém je že medzi momentálne obstarávanými BOV nie sú ani iné, potrebnejšie varianty...
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

arten píše: Logiku to má. Problém je že medzi momentálne obstarávanými BOV nie sú ani iné, potrebnejšie varianty...
V tomto sa výnimočne zhodneme, ale osobne dúfam, že po BOV a "sanitných" 8x8 predsa len budú nasledovať minimálne samohybné mínomety na tomto istom podvozku. Na výber by ich bolo viacej možných.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od arten »

No v pláne do roku 2030 nič také nie je... Nielen mínomety. Napr. ako bude mať 2. brigáda riešenú PVO?? :shock: :-?
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

PVO asi zostáva tak ako dnes, má ju vyčleňovať PLRB Nitra.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od arten »

Flader píše:PVO asi zostáva tak ako dnes, má ju vyčleňovať PLRB Nitra.
A čím? V zostave 2. brigády?? KBVP???
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Momentálne je pre PVO bojových útvarov určený (pokiaľ viem) oddiel IGLA. Ten by mal v rámci modernizácie namiesto OT-90 dostať BOV 4x4.
Tiež by som bol radšej keby PVO bola integrálnou súčasťou brigád, ale takto to momentálne je a asi aj bude. Koniec koncov podobne to tuším má aj AČR.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Hektor »

Čo to znamená oddiel? Koľko je to strelcov s Iglou a OT-90? Pokiaľ majú chrániť dve brigády tak rátam že najmenej dvaja :roll:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Kompletou IGLA by malo byť tuším cca 70.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od niko »

Kedysi mal kazdy mechanizovany prapor ma jednu protilietadlovu catu v ramci roty palebnej podpory. Dnes su uz iba v Nitre dva oddiely. Kdesi som cital, ze OS SR maju dokopy viac ako 100 MANPADSov. To budu ale asi aj Strely atd.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Tak Spartan je opäť na ceste na Cyprus. Dnes dokonca bez medzipristátia rovno zo Sliaču. Tuším to bude už pravidelná linka za chvíľu :D
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od niko »

Dopravne lietadla by mali v normalnej armade prave vytvorit pravidelne zasobovanie svojich jednotiek a tym zaroven riesit aj vycvyk posadok. My sme doteraz boli celkom exoti, kedy sme zasobovali nase vojska kadeako a potom nasim vojakom v zahranici v podstate chybalo takmer vsetko (od rukavic az po naboje). Zatial to vyzera, ze to s novym Spartanom celkom dobre funguje. Zeby sa budovala linka na Cyprus s pravidelnostou jeden krat do tyzdna ?
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

No aby to nebolo aj dvakrát týždenne. Rátam, ale, že dosť nalietaných km bude na zásobovanie predsunutej prítomnosti v Pobaltí.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od niko »

No a tiez Afganistan.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Tak neviem, či na to vôbec budú stačiť dva stroje.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od arten »

Flader píše:Momentálne je pre PVO bojových útvarov určený (pokiaľ viem) oddiel IGLA. Ten by mal v rámci modernizácie namiesto OT-90 dostať BOV 4x4.
Tiež by som bol radšej keby PVO bola integrálnou súčasťou brigád, ale takto to momentálne je a asi aj bude. Koniec koncov podobne to tuším má aj AČR.
PVO verzia BOV 4x4 nie je plánovaná. Čiže čo? V zostavách mechanizovanej jednotky majú ísť mužíci s Manpads prevážaní v BOV 4x4, ktorí v prípade ohrozenia vyskakujú a zostreľujú ciele? Absurdné, že?
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Arten, ja nehovorím, že je to ideálne riešenie - od toho to má ďaleko. Iba je to riešené aktuálne takto a zrejme sa s tým počíta aj do budúcna. Ale inak, stále sa mi ten vyskakujúci mužík zdá byť rýchlejší, ako rozloženie RBS70.
Taktiež IGLA je myslím ten menší problém PVO. Tým väčším je skôr už postarší KUB.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

OSSR sú pomerne malé, takže v prípade potreby sa hodí asi každá ruka alebo noha. Bratislava sama nemá žiaden útvar použitelní v prípade krízovej situácie. čo by ste povedali ak by vzniklo takéto čosi:

"Bratislavský peší pluk

1. prápor by tvorila čestná stráž prezidenta SR
2. prápor by tvorila čestná stráž OSSR
3. časť delostrelecká batéria húfnic D-30 (ak by boli v skladoch kľudne aj dve)
.
.
.

Snažil som sa nerátať s vytváraním nových jednotiek (ľudia búdu asi najväčší problém). Ale kľudne by som si vedel predstaviť v tejto štruktúre aj "čistokrvný" peší prápor, prípadne jednotky AZ. Čo by ste zmenili, upravili vy?
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od niko »

Flader, kdeže cestna straz prezidenta a CS OS SR nie su pocetne jednotky, ja by som to videl skor takto:

1. jednotka cestnej straze prezidenta
2. jednotka cestnej straze OS SR
3. rota zabezpecenia velenia
(vsetko dokopy o sile praporu)
4. pesi prapor
5. delostrelecká batéria húfnic D-30
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1438
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od Flader »

Mne išlo len o zachovanie "frčiek" u čestných stráží :D
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4089
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Ideálna štruktúra OSSR

Příspěvek od niko »

No ale myslel som to tak, ze tieto jednotky by tvorili ten "Bratislavsky pluk". Tym padom by boli frcky zachranene. :D
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“