Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

p3tris píše:Co se dá dělat, newsletery vycházejí jednou do měsíce, takže byly dva příspěvky za sebou. Bohužel to dokazuje, že když nevycházejí v trafikách nějaké edice, je to tady celkem mrtvé :-(

Já to tvoje Rajče sleduju, ale dneska jsi mi s tím Albíkem od pana Šorela vyrazil dech.
Opitz píše:Nakonec zajímavost (v minulosti jsem zde jednu fotografii uveřenil), model Albatrosu v měřítku 1:20 postavený dlouholetým zást. šéfredaktora časopisu ABC a modelářským - leteckým populizátorem Václavem Šorelem.
[url]http://albumop.rajce.idnes.cz/L-39_Alba ... l_V._Sorel
Můžu ty fotografie použít na modelářské stránky na FB (hlavně na Old Models)? Myslím, že se o ně stojí podělit, je to kus československé modelářské historie (pokud ano, chtělo by to celé tvé jméno, ať můžu napsat, kdo je majitelem modelu). Pan Šorel má obrovskou zásluhu na tom, že plno z nás lepí. A mimochodem, jak jsi k němu přišel?
Ahoj p3tris!

jo jo, ten model mám, přesně jak píšeš, strašně rád právě proto, že je z rukou PANA Šorela. Mám k němu velikou úctu...a myslím, že nepřeháním, když napíšu, že nám mnohým se postaral o mnoho pěkných zejména dětských chvil, neboť nás poutavě dovedl do světa plastikového modelářství (snad 5 kluků jenom z naší třídy na ZŠ). I když už se modelařině nevěnujeme (nechali jsme se převálcovat jinými prioritami), zájem o letectví, techniku a historii přetrval. Naprostý souhlas. Někdy bych mu to rád řekl, možná to už slyšel mnohokrát, ale pro klid své duše bych si to neodpustil, pokud bych měl tu čest se s ním potkat.

P3trisi, jasně, budu jedině rád, mé iniciály a kontakt Ti napíšu do SZ. Ale pro ostatní ze zajímavosti uvedu "původ vlastnictví" ještě zde: jezdil jsem s bývalou přítelkyní do Chomutova za jejími rodiči. Jednoho dne jsme šli pro něco na půdu...a tam vidím v šeru odloženou nezaměnitelnou siluetu Albatrosu. Pomalu k němu jdu a stále něvěřím...je trochu "očesaný", ale impozantní. "Odkud ho máte?" ptám se otce přítelkyně. "Jo, to je od Vaška, dal to pak dětem (sestřenici a bratrancům), tak si s tím hrály." Je to už cca. 13 let, ale dodnes si tento moment vybavuji... "Vem si ho, jestli chceš, třeba si ho opravíš." To už model pomalu vyprošťuji, jako by mu měla hrubší manipulace po tom, co prošel rukama dětí ještě nějak ublížit. "A od jakýho Vaška?" ptám se. "No on dělal do letectví a v ABC, Vašek Šorel." "Od strejdy" dodává přítelkyně a já zažívám malý šok podruhé. Celý zbytek našeho víkendového pobytu jsem snad na nic jiného nemylel, než jak ho převezu, jak ho dám do kupy. Doma šlo vše stranou ("i ve zkouškovém") a pustil jsem se do hlavních záchranářských prací na tomto téměř celodřevěném modelu s plastovými, kovovými i papírovými doplňky - detaily. Přisadil jsem znovu a dolepil křídla (to se povedlo 100%, není absolutně poznat, že byla téměř oddělena) a ještě pár věcí. Méně odborně jsem potom nahradil chybějící odlepé části, jako rámování kabiny, znovu zalepil podvozkové nohy, dotřel jsem na horní části trupu menší odřeninu. Chtělo by to více péče, rozhodně...ale jednou bych chtěl rozsáhleji rekonstruovat.

Prozatím visí v mé bývalé kanceláři, do té současné ho vzít nemohu, kolegové mi na něj dávají pozor, příchozí děti se na něj chodí dívat a já jsem teď "ten strejda, co tam má to veliký letadlo" :-)
Končím tento pokud o dramatizaci, ale snad to bylo zajímavé. Bych byl rád, aby PAN Šorel věděl, kde dnes model je a že mu je opět dobře, že je stále a zůstane "pod jeho licencí", tj. jménem :-)
P3trisi, pokud bych stíhal, pokusil bych se model nafotit v ateliéru, ale od té doby, co máme sviště vše ostatní stíhám velice těžko. Ale vzhledem k účelu prezentace by to za to stálo. Škoda, že model není úplně a pořádně zrekonstruovaný (a nejlepší by bylo jej vystavit naživo, nedá se srovnat v propracovanosti a věrnosti s modely prezentačních maket Aera Vodochody, mj. brzo přidám další sérii fotografií), tak aby byly alespoň trochu lepší fotky. A i ty někdy ledasco nedokonalého schovají.

Pěkný den všem "čtenářům", nechal jsme se unést, ale to k tomuto modelu prostě patří :-)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
MMM
Příspěvky: 7
Registrován: 12/9/2012, 17:08

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od MMM »

Obrázek
Mám jeden příspěvek pro zájemce o kovové modely z WWII. Narazil jsem na netu na japonskou časopiseckou edici DeAgostini s převážně japonskými letadly v 1/72. Celá řada se částečně kryje s dávnou sérií IXO Junior (Altaya), ale obsahuje také několik typů, které jsou nové a nikdo jiný je (pokud vím) v kovu nedělá. Tak jsem neváhal a rychle nakoupil modely, které jsem ve sbírce neměl. Přikládám fotografii a seznam toho, co mi dorazilo poštou. Třeba to někoho ze sběratelů může zaujmout.
Kyushu J7W1
Nakajima Ki-27 Type97
Nakajima Ki-44 Shoki
Kawasaki Ki-45 Toryu
Kawasaki Ki-100
Mitsubishi A7M2
Mitsubishi J8M/Ki-200 Shusui
Mitsubishi A5M
Mitsubishi Ki-46
Yokosuka D4Y Judy

Obrázek

Ještě přikládám obrázek balení.

Příspěvky spojil a obrázky správně vložil Jarl.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

MMM píše:[Tak jsem neváhal a rychle nakoupil modely, které jsem ve sbírce neměl. Přikládám fotografii a seznam toho, co mi dorazilo poštou. Třeba to někoho ze sběratelů může zaujmout.
Na tuto sérii už jsem narazil, ale nikde jsem jí neviděl k prodeji. Můžeš prozradit, kde jsi si ty modely objednal?
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Tak jsem trošku zapátral ohledně těch japonských modelů.
Jedná se o sérii, která se prodává výhradně v Japonsku pod značkou deAgostini, jak už zde bylo uvedeno.
Odkaz na stránku: https://deagostini.jp/ww2/ . Ale asi si nikdo z Vás moc nepočte, protože je to prakticky všechno v japonštině.
Vyrobila to firma Sonic Intl., která se specializuje na tyhle časopisecké edice. Pro nás dělali např. Gripeny a Su-25.
Zkoušel jsem je oslovit, ale oni sami již skladem nic nemají a ani by nám to nemohli prodat i kdyby něco měli. Mají zákaz.
Japonský deAgostini sdělil, že je to exkluzivně pro japonský trh a nic nám neprodá.
Další krok byl, že jsem zkusil některé svoje kontakty v Japonsku, aby to pro nás nakoupili, ale rovněž všechno bez úspěchu.
Na té stránce se to koupit nedá, protože posílají jen a pouze na japonské adresy. Ostatně obdobně fungují podobné edice i tady v Evropě, i když jsou pod jinými jmény.
Poslední krok, který jsem zkusil dnes je, že jsem oslovil firmu v Itálii, která občas má v nabídce ex-magazine modely, ale zatím nemám info. A ani nevím jestli to bude reálné.
Takže pro zájemce je momentálně jediná šance nákup na ebay, kde se tyhle modely vyskytují.
MMM
Příspěvky: 7
Registrován: 12/9/2012, 17:08

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od MMM »

Velitel už tady podal obšírnou informaci, sám jsem o tom tolik podrobností nevěděl. Já jsem to koupil na eBay. Všechno proběhlo bez problémů, jen to není nejlevnější a to jsem ještě na celním úřadě musel zaplatit DPH, protože balík přišel z Japonska. Ale stálo to za to, mám z těch modelů opravdu radost. O nové typy je v nabídce obvyklých firem docela nouze, a tady je několik opravdu zajímavých kousků - například Kyushu J7W1 s tlačnou vrtulí nebo oba dvoumotoráky. Kvalita je velice slušná, v podstatě jako IXO včetně těch zjednodušených podvozků, což je zároveň jediná vada na kráse.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na prosinec 2017:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Když tu byla řeč o japonské edici DeAgostini, postahoval jsem u oficiálních stránek obrázky a udělal seznam zatím vyšlých čísel:
01 Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai
02 Mitsubishi A6M5c
03 Messerschmitt Bf-109G-10
04 Nakajima Ki-43-II Hayabusa
05 Mitsubishi J2M3 Raiden
06 Lockheed P-38J/L Lightning
07 Nakajima Ki-84 Hayate
08 Kawasaki Ki-61 Hien
09 Supermarine Spitfire Mk.Vb
10 Aichi B7A2 Ryusei-Kai
11 Mitsubishi A6M2b
12 North American P-51D Mustang
13 Grumman F6F Hellcat
14 Aichi D3A1
15 Focke-Wulf FW-190D-9
16 Chance Vought F4U-1A Corsair
17 Mitsubishi A7M2 Reppu
18 Grumman F4F Wildcat
19 Mitsubishi A6M2a
20 Yokosuka D4Y Suisei
21 Curtiss P-40N Warhawk
22 Nakajima B5N
23 Kyushu J7W1 Shinden
24 Hawker Hurricane Mk.I
25 Nakajima Ki-44 Shoki
26 Nakajima Ki-27
27 Brewster B-239 Buffalo
28 Kawasaki Ki-100
29 Kawasaki Ki-45 Toryu
30 Macchi MC.202 Folgore
31 Mitsubishi A6M3
32 Yakovlev Yak-3
33 Mitsubishi Ki-46-III
34 Messerschmitt Me-262A-1a
35 Hawker Typhoon Mk.Ib
36 Mitsubishi J8M Shusui
37 Dewoitine D.520
38 Mitsubishi A5M
39 Republic P-47D Thunderbolt
40 Mitsubishi A6M2b (Saburo Sakai)
41 Messerschmitt Bf-109K-4
42 Douglas SBD-3 Dauntless
43 Boulton Paul Defiant NF Mk.II
44 Nakajima A6M2-N
45 Junkers Ju-87D Stuka

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na leden 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na únor 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zenith0009 »

Zajímavá kombinace :)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zenith0009 píše:Zajímavá kombinace :)
Obrázek
Tak to rozhodně. Hezký What-If. Mimochodem, on ten původní dvoumotorový koncept Mi-24 byl taky hodně futuristický. A jaké bylo jeho interní označení? A-10 ;-)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na březen 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na duben 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na květen 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
medmenn
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 11/3/2013, 16:34

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od medmenn »

Zdravím Vás pánové! :)

rád bych všechny případné zájemce pozval do naší nově vzniklé skupiny na FB pro prezentaci, rady a všeobecnou diskusi ohledně našich die-cast modelů ať už letadel, tanků či vrtulníků..
Skupina je založená jako uzavřená tak aby do ní neměl přístup kdokoli ale fakt jen sběratel přidaný jedním ze správců skupiny.
Takže se nemusíte bát nikdo jiný kdo nebude členem se do skupiny nedostane takže se vaše soukromí nijak nenaruší. :)

Případní zájemci zašlete prosím žádost o přidání do skupiny a někdo ze správců vás obratem přidá mezi členy :razz:
https://www.facebook.com/groups/3255002 ... &ref=notif
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na červen 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na srpen 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na září 2018:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

Je mrtvo...už dlouho! Tak alespoň jednu prosbu...už dlouho sháním hotové modely dvou typů - Curtiss P 36/75 Hawk a Henschel 129. Měřítko 1/72 nebo 1/48. Nabídněte!
Petr Hudský
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
SaTo
Příspěvky: 2
Registrován: 5/9/2022, 11:15

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od SaTo »

Vychází nová serie kovových letadel z 2. světové války, bude jí tu někdo komentovat?
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“