2WW strategie od Matrix Games

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Zdravím ve spolek. Má tu někdo z vás zkušenosti se strategiemi od této společnosti? Her vydali poměrně dost. Já osobně hraji Panzer Corps, avšak rád bych něco s hlubším zážitkem. Díky doporučení místní komunity mám v hledáčku Gary Grigsbys War in the West avšak zajímají mě i další jejich tituly. Zkoušel někdo něco?

http://www.matrixgames.com/products/?p=19&a=3
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Julesak »

Osobne mám skúsenosť so Steel Panthers: World at War.
Môžem len doporučiť, ale je to strašný žrút času.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Farky »

Jen pár rychlých poznámek tak jak mi to přijde pod ruku -

Gary Grigsby's War in the East - jednoznačně nejlepší tahová strategie z východní fronty typu Panzer Corps co jsem kdy hrál. Je to o třídu jinde než Panzer Corps, je to opravdu hardcore tahovka. Začíná to napadením SSSR v roce 1941. Hex má 10 mil, jeden tah je jeden týden.

Gary Grigsby's War in the West - herními mechanismy je to ještě propracovanější než War in the East, nicméně z podstaty bojiště plyne že se tam neděje žádné velké manévrování nebo taktické orgie. Začíná to v roce 1943. Mnohem propracovanější operace letectva.

Pracuje se na War in the East 2.

Gary Grigsby’s War in the Pacific - Admiral’s Edition - brutal hardcore pro milovníky Pacifiku. V mnoha věcech ještě víc propracované a detailnější než East a West. Do toho lodě, ponorky, velmi kvalitně udělané nasazení letectva, ne tak detailní pozemní boje. Jeden hex má 40 námořních mil, jeden tah je jeden den, mapa je opravdu celé pacifické bojiště, takže je obrovská. OBROVSKÉ množství času trvá než člověk objeví všechna zákoutí té hry. Musím opět zdůraznit že tohle je opravdu brutal hardcore pro naprostý magory.

------------

A pak samozřejmě již zmíněné Steel Panthers: World at War, konkrétně Generals Edition protože obsahuje všechny čtyři Mega kampaně které jsou fantastické a dávají tomu neskutečnou šťávu. Mega-Campaign Lost Victories je asi to nejlepší co jsem kdy ve Steel Panthers kdy zkusil. Nicméně je to hýbání s každým tankem, družstvem pěchoty i jednotlivými vojáky. Je to zpravidla velení na úrovni cca praporu, je to taktická tahovka, nic v rozsahu Panzer Corpsu. Základní verze hry je zdarma a plně to postačuje na několik let zábavy. Je poněkud problematické to rozchodit pod Win7 ale jde to.

Každopádně je dobré si ty hry omrknout na Youtubu ať víš alespoň trošku jak to vypadá a jestli tě to osloví.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Na Plnéhry.cz jsem zadarmo stáhl ty Steel Panthers: World at War. Zatím se mi to líbí a pomalu do toho pronikám. Jen mám problém s tou kampaní. Když to zapnu tak mě to uvítá, nabídne spoustu slotů. Jeden vyberu, pojmenuju, nahází mi to hromadu chyb a pak to celé spadne :/ Jinak jsem ještě stáhl Strategic Command WWII War in Europe. Hrál někdo?
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Tomass »

Od Matrix Games jsem hrál asi prakticky všechno.

Co tu bylo zmíněno - War In The East / West a Pacific jsou ve své kategorii špička a je to asi to nejpropracovanější co na dané téma vzniklo. Steel Panthers World At War má už svá leta, ale rozhodně dobrá volba. Jako alternativu můžu doporučit volně stažitelný WINSPWW2 od Shrapnel Games, což je v podstatě to samé, akorát je to neustále udržované, rozšiřované a funkční, narozdíl od SPWAW. Hraji to přes email s kolegy ve zbrani už asi 10 let a zatím to nevypadá, že by to mělo omrzet.

Strategic Command WWII jsem hrál nějáký čas zpět a rozhodně nebyl špatný. Měl sice spoustu bugů, ale jak koukám, tak vyšly nové opravy a mohlo by to už být dobré. Jako "oddechovka" se mi to z podobných titlů líbilo zatím asi nejvíc. Je tam diplomacie, výroba/výzkum, zásobování atp., což v této kategorii her není vůbec samozřejmostí. Pokud už jsou opravené chyby, rozhodně můžu doporučit.

Z WW2 oddychovek od Matrixu můžu také doporučit jednoduchou tahovku Unity Of Command. Z taktických pak také Command Ops 2, ale to už je zase složitější záležitost.
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
821
praporčík
praporčík
Příspěvky: 389
Registrován: 4/8/2010, 12:25

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od 821 »

Snad potesim fanusikov SPWAW. 2by3games(developer, Matrix je publisher) pracuje okrem War in the East 2 aj na pokracovani Steel Panthers. Dali tomu naozaj inovativny nazov Steel Tigers :D Inak 2by3games je vlastne SSI, teda tvorca povodneho SPWAW, o kvalitu teda netreba mat obavy.

Ad War in the East 2. Hlavne zmeny su:
Letectvo ako vo WitW
Simulacia pocasia ako vo WitW
Logistika uplne prepracovana, nutne budovat sklady(ako vo WitW), zeleznica moze byt 1 alebo 2 kolajka, kazda samozrejme s inou priepustnostou.
Zavedenie Combat Preparation Points, v podstate to znamena ze dobre zasobena a odpocinuta jednotka ziska vacsiu ofenzivnu silu.
Kazdy hex ma simulovanu kvalitu ciest co ovplyvnuje rychlost pohybu po mape.

Je tam toho samozrejme viacej.
CETERUM AUTEM CENSEO MOSCOVIAM ESSE DELENDAM
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od CAT »

Ohledně Steel Panthers taky doporučím WINSPWW2 od Shrapnel Games...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Tak winSPWW2 stažen a aktualizován :) Chci se optat je někde na netu nějaký šikovný web o této hře v češtině? Myslím s tipy jak hru správně hrát atd.? Četl jsem, že je to opravdu hodně real i když to tak na první pohled nevypadá :)
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 866
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Ataman »

Bejvávalo, teď už je delší dobu ve stadiu klinické smrti - http://worldatwar.eu/index.php?&lang=3& ... tro&lang=1
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Dzin »

Teď zrovna hraju Hearts of Iron II a docela mě baví. Je to už vážně klasický strategie nejvyššího stupně, tedy spíše o politice a ekonomice států než o válčení samotném.

Série Steel Panthers se mi taky líbila, asi si znovu zahraji Worl at War. :-) Byť moje srdcovka Panzer General zůstane asi nepřekonatelná. :-D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Guderian »

Dzin píše:Teď zrovna hraju Hearts of Iron II a docela mě baví. Je to už vážně klasický strategie nejvyššího stupně, tedy spíše o politice a ekonomice států než o válčení samotném.

Série Steel Panthers se mi taky líbila, asi si znovu zahraji Worl at War. :-) Byť moje srdcovka Panzer General zůstane asi nepřekonatelná. :-D
U HoI2 jsem strávil moře času. :) Možná by se vám mohla líbit nejnovější čtyřka - Je to přehlednější a uživatelsky příjemnější, herní mechaniky zůstaly zachovány, ale management je detailnější - např. hráč může přímo určovat složení divizí (kolik pěchoty, kolik tanků, přidat až pět brigád dle vlastního výběru atd.), dokonce i vlastní typy techniky může vyvíjet. Jen po vydání dost haprovala umělá inteligence, ale to by snad už mělo být vyřešeno.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od bat »

Offtopic k Matrix Games.
K sérii Hearts of Iron poznamenám, že existuje spousta zajímavých a sofistikovaných modifikací k verzi 2 a verzi 3. Verze 4 jak píše kolega je poměrně nová. Dobrý zdroj informací o této sérii https://forum.paradoxplaza.com/ protože vylíčit jak je hra komplexní na pár řádcích je zřejmě nemožné. Navíc modifikace tomu přidávají často ještě další "What if" rozměr.
Pro milovníky Panzer General doporučuji funkční leč již neaktulizovaný projekt Panzer General Forever http://panzergeneraldownload.com/panzer ... rever.html - zdarma a velmi svižné :)
Obrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od CAT »

bat píše:Offtopic k Matrix Games.
K sérii Hearts of Iron poznamenám, že existuje spousta zajímavých a sofistikovaných modifikací k verzi 2 a verzi 3. Verze 4 jak píše kolega je poměrně nová. Dobrý zdroj informací o této sérii https://forum.paradoxplaza.com/ protože vylíčit jak je hra komplexní na pár řádcích je zřejmě nemožné. Navíc modifikace tomu přidávají často ještě další "What if" rozměr.
Pro milovníky Panzer General doporučuji funkční leč již neaktulizovaný projekt Panzer General Forever http://panzergeneraldownload.com/panzer ... rever.html - zdarma a velmi svižné :)
V tomhle doporučim pro HoI2 mod Kaiserreich, na tom jsem strávil hodně bezesnejch nocí :)
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Tak winSPWW2 mi pravidelně po několika minutách hry padají :(
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

bat píše:Offtopic k Matrix Games.
K sérii Hearts of Iron poznamenám, že existuje spousta zajímavých a sofistikovaných modifikací k verzi 2 a verzi 3. Verze 4 jak píše kolega je poměrně nová. Dobrý zdroj informací o této sérii https://forum.paradoxplaza.com/ protože vylíčit jak je hra komplexní na pár řádcích je zřejmě nemožné. Navíc modifikace tomu přidávají často ještě další "What if" rozměr.
Pro milovníky Panzer General doporučuji funkční leč již neaktulizovaný projekt Panzer General Forever http://panzergeneraldownload.com/panzer ... rever.html - zdarma a velmi svižné :)
HoI 4 jsem zkoušel rozehrát avšak asi jsem do této hry úplně nepronikl.
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Tomass »

Sian píše:Tak winSPWW2 mi pravidelně po několika minutách hry padají :(
Hraju to na různejch strojích posledních cca 10 let a s tímhle jsem nikdy problém neměl. Problém bude někde jinde.


Jinak ze série Hearts Of Iron je pro mě jednoznačně nejlepší Darkest Hour, případně Arsenal Of Democracy. Obě hry jsou vlastně jen modifikace HOI2, ale velmi podařené.
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Tomass píše:Hraju to na různejch strojích posledních cca 10 let a s tímhle jsem nikdy problém neměl. Problém bude někde jinde..
No jo ale babo raď kde? :/ Vždycky v klidu odehraji svůj turn a v druhém zámrz a pád. Zkusím pohledat FAQ, třeba to někdo řešil. Škoda tohle by mě bavilo.
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Tomass »

Sian píše:No jo ale babo raď kde? :/ Vždycky v klidu odehraji svůj turn a v druhém zámrz a pád. Zkusím pohledat FAQ, třeba to někdo řešil. Škoda tohle by mě bavilo.
To nevím. Tahle hra mi nepadal snad nikdy (a to do toho počítám i různe pokoutné spouštění v emulátorech a virtuálních strojích), hrou to není. Odhadoval bych to na nějákej problem s ovladačema, případně může být problém s hardwarem. Zkus na začátku místo DirectX nastavit GDI, zkus to taky spustit v okně místo fullscreenu. Je třeba experimentovat, jsou to složité stroje :sad:
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 866
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Ataman »

Patche si instaloval? Co si pamatuju, bylo je třeba instalovat postupně od prvního do posledního, pokud se nějaký vynechal nebo přehodil, padalo to.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Sian
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 14/1/2017, 17:44

Re: 2WW strategie od Matrix Games

Příspěvek od Sian »

Ataman píše:Patche si instaloval? Co si pamatuju, bylo je třeba instalovat postupně od prvního do posledního, pokud se nějaký vynechal nebo přehodil, padalo to.
Patche jsem našel na webu tvůrce tři a instaloval je postupně. Zkusím celou hru odinstalovat a pustit se do toho znova. Fakt mě to sejří! :/
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“