Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Společná jednotka AČR a Bundeswehru

Příspěvek od Milda »

Přesně tak Franci, dělají si tu co chtějí. Souhlasím s tebou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Společná jednotka AČR a Bundeswehru

Příspěvek od Rase »

Mildo, dohledal jsem si ten tvuj prispevek - vetu. Nenapada me jediny jeho prinos. Taky se necham nekdy unest, ale rozhodne se nenasiram, kdyz je pak presunut. Jestli si na sebe chtel jen upozornit, ze zmizel, tak nevim. Clanek sem schvalne udelal kontroverzni, abych trochu rozproudil diskuzi, ale az na par prispevku to jsou jenom placnuti do vody jako na novinkach a jinde. Zadny prinos - bude lepsi to tady zamcit a procistit do hospody, kde muzeme / muzete pokracovat.
Franci, vase osobni problemy s Jarlem si reste jinak - navrhuju treba savle nebo pistole )
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Společná jednotka AČR a Bundeswehru

Příspěvek od skelet »

ok, nemám nic proti diskuzi, takže směle do toho..
Mnozí jste již zapomněli, že když se zde projednávala politická témata veřejně, tak zde taky byly na denním pořádku hádky o kravinách, do kterých se zapojovali jak ti nejaktivnější Palbáci, tak i náhodně procházející.. a jistě si taky pamatujete, že pak museli moderátoři (včetně mě) řádit jako černá ruka, aby situaci dostali pod kontrolu. Po dohodě mezi moderátory a administrátory (Včetně Lorda) se přesunula Hospoda do části Palba.cz, která je přístupná jen těm, kteří o to zažádají. V této části se může projednávat takřka cokoliv, a v této části také končí příspěvky, které mají politický, či jinný nádech. "Závadné" příspěvky tedy nejsou cenzorovány, ale přesunuty do patřičného vlákna. Stejně tak skončil i Mildův příspěvek
Milda píše:Otázka? Kdy ,,zradíme" němce? Po letošních volbách?
Ti rusové musí koukat, co dokážou dělat za kotrmelce češi. :roll: :sad:
Dle mého se Jarl rozhodl správně. Ostatně Milda členem Hospody je, a i když jsem se ho ptal "v čem bychom měli Němce zradit", tak už nediskutoval. Buď si toho nevšiml nebo se mu nechtělo diskutovat bez obecenstva. Netuším..
Zatím nevidím důvod, proč bych neměl stát za Jarlem a způsobem jakým se zde diskutuje o politice. Takže řekněte mi proč?

edit: připomínám, že na Palba.cz se nic nemaže, ale ukládá se do Archivu Palba.cz, který mají přistupný všichni moderátoři a administrátoři (jsou zde uloženy příspěvky až do 6.srpna 2013)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Hans S. »

On Milda je takový náš místní Marcus Porcius Cato Maior. Vůbec se mu nedivím, že se zlobí :).

Germania delenda est :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Milda: Můj příspěvek myslím také skončil v Hospodě, ale proč bych kvůli tomu měl dělat vlny? (nemluvě o tom, že v Hospodě v tom můžete pokračovat a nikdo tam nikoho počítám neomezuje...tedy nevím, nevidím tam) Pokud ostatní sezdají, že jsem to přepísknul a že to tam patří, tak budiž...od toho tu tyhle mechanismy, pravidla a více lidí jsou. Proč proti tomu držkovat, když alternativou je, že to tu opět zvlčí? Ty píšeš, že Palba se stala sterilní...a já ti říkám šmarjá panno díky bohu!! Zářným příkladem, jak to mohlo také dopadnout (a jak by to na 90% dopadlo), jsou Aktuální konflikty, které rozhodně za sterilní označit nelze a jsou plné těch emigrantů, co tu postrádáš. Když to tam vidím, tak mi běhá mráz po zádech z představy, čemu jsme jen velice těsně unikli. A jestli mi kvůli tomu někdo opentlí ještě více příspěvků a odešle je do Hospody, tak budiž...protože je to pro dobrou věc a v tomhle případě je lepší se párkrát ustřelit a být nekompromisní, než toho později litovat.

A jsem zásadně proti tomu, aby někdo jen zmiňoval nějaké odvolávání Jarla, což je jeden z lidí, kteří tomu tady dávají největší péči a mají nejstřízlivější a nejvíce nestranný pohled. Ne na základě toho, že dělá to co má dělat a dělá to pro lepší prostor pro všechny..což všichni počítám chceme.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Milda »

Praecepta ad filium, jsem rád synáčku Hansi Cato, že mě chápeš. Ale zrovna dneska ses u mě trefil do špatné nálady, co nesouvisí s Palbou, takže můžeš hodnotit místní cenzory, mě nech na pokoji. Já tě taky nehodnotím.
Skelete, já do hospody přesunutý příspěvek, už neřeším, ztrácí ten příspěvek smysl, je vytržen.
Polárfox, já se tady nechci hádat o pár mých příspěvků, ale taková hospoda neměla bejt a abych koukal kdo mě zase přesouvá do drbárny, o to vůbec nestojím.Taková diskuze stojí za ...
Rase, tvoje náhledy na jednu nebo dvě věty mě nepohoršujou. Když to nechceš tu větu pochopit, za to já nemůžu. Na Novinky chodíš asi ty, já o ně nestojím.
A už mě s hospodou neotravujte, mě vůbec nezajíma. Vymažte to, ať vás to nedráždí, když jiný názor nesnášíte.
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

A to je prave ten problem. Jednak jsi svym prispevkem provedl klasicky "vykrik" do tmy, ktery na nic nenavazoval. Proste se najednou objevil. A za druhe v onom hospodskem vlakne se probiralo k te nemecko-ceske spolupraci ledasco, takze ses mohl projevit. Jenze z nejakeho duvodu to odmitas.
Ti kdo ke sve diskuzi potrebuji politicky presah maji moznost se v Hospode vyradit, ti kdo nechteji byt politikou zatezovani, tak v ni nejsou.
A predevsim, v utnuti politickych diskuzi panovala shoda vzdy, a to i za puvodnich adminu Sa58 a Peugecko. Jediny kdo ji zde drzel pri zivote byl Lord, s kterym se dospelo ke kompromisu, ze se Hospoda "skryje", a tim se Palba stane co nejvice apolitickou (byt to 100℅ nejde).
Ja za Jarlovym rozhodnutim pevne stojim, a pokud by to doslo tak daleko, ze by musel odejit, tak pujdu s nim. Protoze jsem zde jeho "sef" a na dosti z techto pravidel jsem se podilel.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Alfik »

Hans S. píše:On Milda je takový náš místní Marcus Porcius Cato Maior. Vůbec se mu nedivím, že se zlobí :).

Germania delenda est :)
Jen aby to nebylo spíše: „rem ad triarios redisse“ :D

Mildo, Palba je jaká je. Politických for je na českém netu dosti, sám na nějaká chodím (i když jen číst - hádat se s blbem, i když vyhraješ, je jako bys vyhrál na paralympiádě), takže co nenajdeš zde, najdeš v pohodě jinde.
Tzv. Hospoda (a přesun příspěvků do ní) je asi nejméně špatné řešení ze všech ne moc dobrých. A práce moderátorů je třeba si vážit - bez ohledu na to že i mě občas musí umravňovat :) neboť ani já nejsem světec :)
Tvůj argument, že dojde k jakémusi přerušení toku myšlenek, je lichý - každý si může snadno juknout do pův. vlákna a osvěžit si, na co bylo reagováno. A pokud o tom sám autor přesunutého příspěvku nemá jasno, tak může celou situaci znovu, sám, popsat a dopsat tak, aby bylo všem jasno co měl na mysli.
Kluci mají pravdu. Co se dělo např. za časů "Ukrajiny", bylo nás nehodno. Takže - vzhůru do Hospody! :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Franz Trubka »

Omlouvam se,Romane,podle me to hlidani nepolicnosti
Palby proste prehanis,nekdy se politice vyhnout neda.
Uz Tvoje odvolani nezadam,jenom nejaky vic realisticky pristup
Na savle ani pistole nedojde,na vzdalenost 10 000km je to dost tezko proveditelne
:lej:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Hans S. »

Franz Trubka píše: Na savle ani pistole nedojde,na vzdalenost 10 000km je to dost tezko proveditelne
:lej:
Jó, to by chtělo hodně dlouuuhou šavli :)

Kolegové, mně se nelíbila spousta zásahů dalších moderátorů a na některé jsem se i celkem intenzivně ozval, ale tohle není ani bouře ve sklenici vody. Je potřeba ta rozhodnutí prostě respektovat, i když se nám občas nemusejí líbit. Jen díky tomu, že je Palba pod celkem ostřížím dohledem Skeleta a jeho Melody Boys sem pořád chodím a přispívám. To, že máme svobodu projevu neznamená, že si všichni všude budeme plácat co nás napadne. Já si tuto svobodu vykládám tak, že se můžeme proti zásahu moderátora beztrestně ozvat a situaci s ním prohovořit.
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1153
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Amiz »

Polarfox píše:Aktuální konflikty, které rozhodně za sterilní označit nelze.
No nevim, nevim.... mě Aktuální konflikty přijdou zcela sterilní.
Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

Serte na politiku, diskutujte techniku :raf:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kacermiroslav »

Ačkoliv nevím o jaké téma se jedná, ale plně stojím za Jarlem. Pokud uznal za vhodné diskusi přesunout do Hospody, tak udělal nepochybně správně. Už jsme to tu zažili X krát, že se diskuse zvrtla a pak to dalo hodně práce tomu dát alespoň nějakou slušnou formu, bez urážek atd. Hospoda neznamená cenzura, ale pouze přesun do jiné sekce, která není veřejně přístupná a nevrhá tak na nás všechny tak negativní pohled, pokud by si někdo z venčí četl diskusi plnou útoků, blbostí, urážek atd.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Dzin »

Nemohu si pomoci, ale musím se pochlubit
YAMATO píše:Byl jako sovětomil nepřekonatelný...
Ejdou Rotacak píše:Ty jako lajk, starý amerikanofil a rosofób...
Člověka potěší, že má nálepku z obou stran. :) Alespoň vím, že Palba je opravdu neutrální. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od jersey.se »

Všechno je relativní. Akorát u mě je rusofilství na absolutní nule :D
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kenavf »

Dzin píše:Nemohu si pomoci, ale musím se pochlubit
YAMATO píše:Byl jako sovětomil nepřekonatelný...
Ejdou Rotacak píše:Ty jako lajk, starý amerikanofil a rosofób...
Člověka potěší, že má nálepku z obou stran. :) Alespoň vím, že Palba je opravdu neutrální. :D
Zabudol si tam pripojiť informáciu o dátume toho Yamatovho príspevku.Je to 25.5.2005
Holt,procesy v neurónovej sieti sú nezadržateľné.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od skelet »

Toto vlákno je o "Kam míří Palba", ne kam míří Dzin
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Polarfox »

Dzin píše:Člověka potěší, že má nálepku z obou stran. Alespoň vím, že Palba je opravdu neutrální.
To jsem jednou přiložil a strejdu googla pěkně rozhicoval a nechtěj vědět, co jsem na jedné alternativní stránce na tebe našel :D...ale zase jako agent amerického židovstva nebo co to bylo jsi za to byl alespoň prý placený :)

To jen taková vsuvka na závěr, pardon :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od kenavf »

Polarfox píše:.....ale zase jako agent amerického židovstva nebo co to bylo jsi za to byl alespoň prý placený :)
Môžeš uviesť zdroj o tom platení?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Kam míří Palba?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Koukám, že se tu zmínily aktualnikonflikty.eu. Je mi jasné, že díky událostem, které předcházely vyhoštění "expalbáků", nemůže nikdo očekávat, že ti nejaktivnější Palbáci je nyní budou uznávat - prostě na ně budou koukat v lepším případě skrz prsty.

Nicméně není úplně od věci připomenout, že POUZE TAM měl člověk možnost vidět aktuality sakra za čerstva. Chlapi dávali odkazy na ty nejaktuálnější videa. Videa, kde byly roztrhaní civilové, situační nákresy jak postupovala fronta. 90% odkazů byla do 24 hodin nefunkčních a člověk to už většinou nikdy nedohledal ani na externích fórech. Kdo dřív přišel, ten dřív mlel. Minimálně v rovině, že má návštěvník možnost, dostat se na aktuální příspěvky ukrajinských vojáků na Facebooku, videa z místních fór - to je pánové přeci k nezaplacení. Už jen kvůli tomu jsem za server aktualnikonflikty rád. Vyserme se na to, jestli danné příspěvky byly objektivní nebo ne - šlo o možnost vidět videa z míst bojů a když byl člověk rychlý, stihl video zkouknout, než začala řádit rozvědka a všechno smazala.

Za Palbu jsem od roku 2005 rád, pravidelně sem chodím. jen mě někdy subjektivně žere, když tu člověk čte pár konkrétních přispěvovatelů, kteří do zblbnutí melou furt jedno a to samý - jak poškrábaná deska. Když už tu dávate bubeníka lidem za to, že do diskuzí tahají politiku, popřemýšlejte i o tom, jestli není vhodné doporučit pár přispěvovatelům z týmu "I HAVE A DREAM", aby se při psaní příspěvků vyvarovali cíleným mystifikacím ve snaze strhnout na svou stranu pár "víkendových palbáků, kteří se moc neorientují"
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“