Hledání sestřelených letadel z doby WW2

miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Hledání sestřelených letadel z doby WW2

Příspěvek od miroslav.chylek »

Byl jsem členem skupiny coby študák , jazyk český dějepis ... klubu vojenské historie při tehdejším denníku nová svoboda.. ing balla , ing šašek , miroslav žurek , pracovali jsme s vlastíkem shilbergergrem z brna a skoupinou jiřího davida z vyškova dnes letecké muzeum vyškov v průběhu mnoholetého pátrání po letcích později spolupráce s jindřichem drebotou jsme nakousli mnoho příbšhu a události 2 světové... mohu jmenovat různé pátrání a odkazy ale nebyli jsme zlatokopi a hledači artefaktu ale naše nálezy zdobí múzea a soukromé sbírky ...našli jsme mnoha pozůstalým jejich nejblizší a oni byli později s poctami pohřbeni... kondrašov, vanušin , bílka satinský , a další , poznali jsme pravou tvář udavačů a prajzáku při mé kauze petlakov 3 sestřelený v šilheřovicích , poznali jsme stopy vervolfu ale i agentů dříve canarise s odkazy na literaturu ale i jejich dětí pokračovatelů hajný se šilheřovic štípky opět odsouzen za špionáž... viděli jsme vybavení werwolfů i spících agentů nacistů... našli jsme místo sestřelu hrdiny sovětského svazu brjuchanova v hořejších kunčicích na opavsku a také trosky il 1O celokovového nástupce il 2... sestřeleny celkem tri....ale taky andrušu , která pochází od brjuchanova. a dnes je v můzeu v hrabyni.. s námi spolupracoval i pyrotechnik vasil šuhaj z KS Ostrava , nejmladší bratr prosnulého nikoly šuhaje....víte pánové našli jsme i spadl americké létajíci pevnosti ale doposud nebyl zájem je vytáhnout ...3 ks ...pomoc varšavskému povstání srpen 44... ale poznal jsem se svým kamarádem radmilem minaříkem i mnoho zloby a udání a ....lidé se dodnes bojí následků 2 světové... pokud by jste měli zájem jsme schopní pokračovat...

mgr miroslav chýlek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Chlape skvělé - pokud můžeš připrav článek. Jsou to úžasně zajímavé věci co jsi v tomto příspěvku řekl. Když sem něco hodíš takto zajímavého, šéfové Ti určitě otevřou téma.
ObrázekObrázekObrázek
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

čast materiálu vyšla v balové knížce profil .. pod křídly ostrava ale mnoho materiálu je tehdy nepublikovatelných dotákali se ctihodných soudruhů .. a dnes nástupců pánu , spiš bych doporučoval otevřít téma letecká válka v československu a artefalty... mohlo by to navazovat nad tak populární téma bunkrologů a udělat jim zdravou konkurenci dodnes mám místa pevností , kde rudá armáda a naši tankisté bojovali proti našim prajzackým občanům včetně fotek... a točili jsme film
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Skvělé chlape již jsem vyslal zpávu nejvyšším velitelům zde na Palbě. Připrav se a pěkně nám toto úžasné téma popiš. Mě to vždy zajímalo. Něco jsem ještě kdysi, před mnoha lety četl, v Zápisníku - časopisu - určitě pamatuješ a již si to moc nepamatuji a budu rád, když nám něco řekneš.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

JJ články v Zápisníku o vyhledávání sestřelených letadlech jsem dřív hltal.V poslední době jsem četl něco málo v časopise Revi,bohužel už na toto téma nepokračují.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

miroslav.chylek@
Už se moc těším, určitě, pokud by jsi to nechtěl napsat, nesliboval bys to.
Co tak navrhnout vytažení těch ami letadal, pokud jsou dosud v zemi?
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

čast trosek byla na zemi jindřich drebota našel kostru s se zachovalou leteckou rukavici s koctmi a hodinkami ... po renovaci a nezbytné dezifekci jdou snad doposud...americká ambasada neprojevila moc zájem ... je faktem že letadsla startovala z bari a měla špatně seřízené výškoměry náraz do kopce nikdo nepřežil... protože trosly letadal němci v roce 44 pečlivě sbírali k analytice a jako surovinu nevím jak by naše počínání bylo úspěšné letadla se necházejí poblíž pradědů chko jeseníky !!!!!
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vidíš člověče to jsou zajímavé věci. Tak Němčourům i trosky v roce 1944 sloužily jako suroviny.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Mojim želaním bolo raz v nejakej dedinke tu na východe slovenska otvoriť starú stodolu plnú sena a pod ním nájsť zachovalé éro. BF109..IL2
Ak sledujete L+K v Tatrách na slovensku sa našlo Ju 52M v celkom zachovalom stave, ostalo na mieste v kosodrevine pri náraze v zlom počasí, nikto ho dole nezniesol, pár nadšencov ho ale skúmalo. Ak by niekto mal záujem napíšem viac. Ak by ale mal niekto čas a chuť, detektor k tomu, rád mu ukážem u nás miesta, kde sú ozajstné "poklady" okrem tých prírodných.
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

V muzeu ve Vyskove jsem byl, je to tam fajn, hlavne kdyz ma clovek pruvodce, kterej mu letadla otevre a on si muze sednout i do kokpitu, atd...fakt parada, bohuzel tenkrat tam nebyl nikdo, kdo by mohl vic rict k vystaveny minisbirce nalezu, ktera tam byla.

Mluvil jsem na drivejsim CIAFu (2-3 roky z5, uz nevim) s nekym, kdo mel vystaveny zbytky Yaku-3, bylo to docela zajimavy povidani, treba o nalezu Ju-87 i s pilotem, taky slo o nejakou partu, ktera "pracovala" po cely Morave a nasla opravdu hodne letadel...

btw: k tem Werwolfum, nemate nekdo nejaky poznatky o jejich "praci" v Novohradskych horach?
válka je vůl
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Foxbat píše:Mojim želaním bolo raz v nejakej dedinke tu na východe slovenska otvoriť starú stodolu plnú sena a pod ním nájsť zachovalé éro. BF109..IL2
Ak sledujete L+K v Tatrách na slovensku sa našlo Ju 52M v celkom zachovalom stave, ostalo na mieste v kosodrevine pri náraze v zlom počasí, nikto ho dole nezniesol, pár nadšencov ho ale skúmalo. Ak by niekto mal záujem napíšem viac. Ak by ale mal niekto čas a chuť, detektor k tomu, rád mu ukážem u nás miesta, kde sú ozajstné "poklady" okrem tých prírodných.
Urcite neco napis, to je hodne zajimavy, alespon pro mne teda ;O))))
Kamose s detektorem mam (nasel uz nejaky zbytky z he-111 u vysokyho mejta), imho bych ho ukecal na vejlet na Slovensko, ale letos uz to nestihnem
:(
válka je vůl
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Pro zájemce co všechno se dá ze země vykopat bych doporučil se mrknout na www.detektorweb.cz .
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Kdysi, ve Zbrojovce Vyškov, za komárů, bylo vystavené vyzdvihnuté letadlo a části letadel. Nevím, zda tam i teď jsou.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Tak som to "vykopal" L+K 1 z roku 1997
Pán Jozef Čech sa pri spomienke svojho kamaráta, že bol v 50tych rokoch objavený v tatrách hviezdicový motor a krídla, rozhodol vybrať a vyhľadať lietadlo, myslel, že nájde FW190. Vyzbrojený s dokumentáciou došiel na miesto kde identifikoval Ju 52, lietadlo, či vlastne jeho úlomky už zmenili aj pričinením lavín miesto a zosunuli sa nadol kde ich zachytila kosodrevina - malé stromčeky. RV-IT je imatrikulácia Ju 52. Dokonca je vidieť na skalách aj miesto nárazu! Zem je nasiaknutá olejom a všade naokolo trosky, horská klíma dokonalo zakonzervovala stroj, akoby sa to stalo pred mesiacmi nie desaťročiami. Na okolí sú tesnenia a dokonca nábojnice. Ju 52 leží na svahu Tichej doliny v západných Tatrách vo výške asi 1800m. Archív v Koblenzu zhorel, preto sa autorovi nepodarilo vypátrať osud tohoto stroja ale obracia sa s nádejou na Ota Chudého, ktorý lietal vrtulníkom v Tatrách a slúbil pomoc. Na fotkách je pekne vidno kvalitu nemeckej výroby a zachovalú farbu, stroj bol zhora maskovaný tmavozelenými poľami a dole svetlomodrý, žltý pruh pred chvostom...
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
miroslav.chylek
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 31/8/2006, 20:01
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miroslav.chylek »

jirka david vyškov vykopal desítky letadel , v rámci bratislavsko brnenské operace jsou toho desitky jak sovětu tak rumunů ... oni velmi kvalitně dokumenovali a zpracovávali trosky vyškovské muzeum je supr škoda že není více oceněno... boje tam byly moc tuhé... němci trosky ke konci války nevchali tak ale po válce se neslo do hloubky ,,, u většiny letadel kde jsem byl se nepouživaly dedektory ale magnetometr lterý obsluhoval rndr klablena s čvut brno a tento přesný stroj určil většinou pozici trupu s motorem bez bagrů a jeřábů se to neobešlo... nekterá letadla byla až v hloubce 6 metru 4 až 5 metru byl průměr ... u akcí bylo mnoho fukční munice včetně bomb bílka v bohimíně 5O KG německa proto parotechnici... atd...
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Mimo téma, ale jak vypadá dobře zachované sestřelené letadlo.

Obrázek

Obrázek

Fotky ve větší velikosti jsou v "Galerie/Muzea v zahraničí".
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

nemuzu ty fotky najit...ale z tohodle mi to pripada, jak nakej talijan... mc205? mc202? nebo mezek?
válka je vůl
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Jestli se nepletu tak je to Ju-87.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Štuka. A je to v Galerie/Muzea a vojenské akce/Muzea v zahraničí str. 6.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

takze je to lomeny kridlo a ne zlomeny, jaxem si myslel, jo :O)))))
válka je vůl
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“