Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

skelet píše:Jinak tam je těžké si vybrat.. ale kultovní jsou první tři Vetřelci a první dva Predátoři. Jinak to je na stejné brdo..
Já bych se ještě přimlouval za Carpenterovu Věc.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

p3tris píše:
skelet píše:Jinak tam je těžké si vybrat.. ale kultovní jsou první tři Vetřelci a první dva Predátoři. Jinak to je na stejné brdo..
Já bych se ještě přimlouval za Carpenterovu Věc.
Hanba mi, že jsem na ní zapomněl. Třikrát mně hanba. :(
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Aaron Goldstein »

No prosím, jak je Bondovi dobrá "kosa"...

Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

V seriálu Strike Back se taky dost často kosa objevuje. A první tři sezóny jsou navíc i dobré.
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Guderian »

Trismegistos píše:A pokud si tu někdo myslí, že je to blbost, či, že jsou ve filmu nelogičnosti, či chyby, tak prosím vypište je. Rád je jednu po druhé proberu. :)
Tak já si z dovolením jeden dotaz dovolím. Když už se teda rozhodne o provedení naprosto nevídané, zásadní a přelomové misi za nalezením inteligentního mimozemského života a postaví se za tím účelem našláplá vesmírná loď za pár bilionů, proč ji pak osadí partou nevídaných retardů? Už je to dlouho, co jsem to viděl a viděl jsem to jen jednou, ale hned si vybavuji:

1) Vzduch ok, tak si sundáme helmy, co říkáte? To bych od vědce na tak důležité misi nečekal. Ostatní to berou v pohodě, však o co jde.
2) Další vědec se div nemazlí s hrozivě vypadajícím hadem, o kterém nic neví.
3) Kapitánovi je fuk, že mu dva členové z posádky uvízli venku, jde si radši zap....
4) Dalšímu vědci rejdí mimozemšťan v oku. Vyděsí se, dál neřeší, nikomu neřekne, je mu to fuk a taky si jde zap...
5) Celkově je biologické hrozby moc netrápí, tuším, že i tu mimozemskou hlavu si vzali jen tak a jediná ochrana byly rukavice a sklo.

Všichni se ale samozřejmě tvářili hrozně hustě. Ono tohle není nic, zač bych Promethea kritizoval, ono se to ve filmech objevuje naprosto běžně, ale na druhou stranu už jen to bohatě stačí k tomu, abych Promethea nevychvaloval. Pro mě film zcela průměrný. Z novějších sci-fi se mi daleko víc líbil třeba Marťan, toho můžu směle doporučit. Akční to sice není, ale napínavé ano.
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od cover72 »

Strike back je tak šílená kravina, že jsem skoro nezvládl ani ten jeden díl, na který jsem se díval kvůli Sa.58. Rambo a Terminátor byli oproti hlavním hrdinům StrB etalony inteligence a taktického postupu.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Guderian sice existují připady neskutečně riskujících vědců, ale jak už jsem odepisoval Skeletovy: ano ty vědci jsou na zabití. Problém je, že jsou v celém filmu. :(

Cover72 : Vydím to naprosto stejně. Na druhou stranu o 3 nebo 4 serii jsem četl, že chlapci už dostaly výcvik tak by to snad už šlo. :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:Guderian sice existují připady neskutečně riskujících vědců, ale jak už jsem odepisoval Skeletovy: ano ty vědci jsou na zabití. Problém je, že jsou v celém filmu.
Ti vědci nebo tuna dalších blbin? :) Pokud to druhé, tak se s tím ztotožňuji...to by pak byl problém tohoto filmu v kostce.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Shrňme to.. byl to super film. teda, když tam zrovna nebyli lidi :D
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

skelet píše:Shrňme to.. byl to super film. teda, když tam zrovna nebyli lidi :D
Skelete :) Moje hodnocení bude nejspíše silně ovlivněno tím, že jsem fanoušek a navíc jde o mého oblíbeného režiséra, tak mu nejspíše hodně věcí nekriticky podvědomě promíjím. A jak někde čtu o Prometheu tak je to pro mne jak červený hadr na býka. :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4262
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Guderian píše:Tak já si z dovolením jeden dotaz dovolím. Když už se teda rozhodne o provedení naprosto nevídané, zásadní a přelomové misi za nalezením inteligentního mimozemského života a postaví se za tím účelem našláplá vesmírná loď za pár bilionů, proč ji pak osadí partou nevídaných retardů? Už je to dlouho, co jsem to viděl a viděl jsem to jen jednou, ale hned si vybavuji:

1) Vzduch ok, tak si sundáme helmy, co říkáte? To bych od vědce na tak důležité misi nečekal. Ostatní to berou v pohodě, však o co jde.
2) Další vědec se div nemazlí s hrozivě vypadajícím hadem, o kterém nic neví.
3) Kapitánovi je fuk, že mu dva členové z posádky uvízli venku, jde si radši zap....
4) Dalšímu vědci rejdí mimozemšťan v oku. Vyděsí se, dál neřeší, nikomu neřekne, je mu to fuk a taky si jde zap...
5) Celkově je biologické hrozby moc netrápí, tuším, že i tu mimozemskou hlavu si vzali jen tak a jediná ochrana byly rukavice a sklo.

Všichni se ale samozřejmě tvářili hrozně hustě. Ono tohle není nic, zač bych Promethea kritizoval, ono se to ve filmech objevuje naprosto běžně, ale na druhou stranu už jen to bohatě stačí k tomu, abych Promethea nevychvaloval. Pro mě film zcela průměrný. Z novějších sci-fi se mi daleko víc líbil třeba Marťan, toho můžu směle doporučit. Akční to sice není, ale napínavé ano.
A čemu se divíš? Murika tam prostě poslala své nejlepší lidi, no... :mrgreen:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Tešme sa na iné. Caprio si možno zahrá Lenina (podoba tu je) a Joseph Fiennes možno M.Jacksona.
ObrázekObrázek
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od visage »

Ještě jsem to neviděl ale prý je to dobrý

http://www.csfd.cz/film/375698-michiel- ... r/prehled/
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »


Připlouvá Admirál. Juhů :lej:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Vypadá to zajímavě. Pro neznalé je to o první anglo-holandské válce a admirálovi Michiel de Ruyter
https://cs.wikipedia.org/wiki/Michiel_de_Ruyter
http://www.imdb.com/title/tt2544766/?ref_=ttmd_ph_tt1
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

V lete uvidíme Dobu ľadovú 5 - už sa teším, bude v nej aj Eddie a Crash a Cidova babička.
ObrázekObrázek
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sego13 »

Trismegistos píše:Režisér nemůže za to, že většina nepochopila že v dějové linii s Prometheem je pouze první díl Alien. A pokud si tu někdo myslí, že je to blbost, či, že jsou ve filmu nelogičnosti, či chyby, tak prosím vypište je. Rád je jednu po druhé proberu. :)
nechsapaci : https://www.youtube.com/watch?v=-BWnTW4rL0U
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

sego13 píše:
Trismegistos píše:Režisér nemůže za to, že většina nepochopila že v dějové linii s Prometheem je pouze první díl Alien. A pokud si tu někdo myslí, že je to blbost, či, že jsou ve filmu nelogičnosti, či chyby, tak prosím vypište je. Rád je jednu po druhé proberu. :)
nechsapaci :
1. Buď tak prosím hodný a dej si tu práci a z toho videa, navíc v angličtině, ty údajné chyby prosím přelož a vypiš. Nemyslím si, že bych byl člověk, který rád slovíčkaří, ale to video je podle mne zbytečně rychle sestříhané. Děkuji.
2. Učiň tak možná raději do PM (nechávám na tobě) ať toto téma zbytečně nezasereme jedním filmem.
3. Nelogičnosti ohledně chování "vědců" můžeš vynechat, tam se asi vetšinou shodneme, ale to nechávám opět na tobě.
4. Děkuji.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jason Bourne se vrací...



Předpokládané datum je 4. srpna 2016
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »



Nový krotitelé duchů. :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“