Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Franz Trubka píše:Tedy Trisi, me bohuzel ta znalost kroniky nejak obesla.... :D
:razz:

V roce 1206 vypukla občanská válka mezi birkebeinery a bagly. Birkebeineři byli tak chudí, že neměli vysoké boty, ale jen březovou kůru omotanou kolem nohou. Baglové představovali hnutí podporující církev a aristokracii. Birkebeineři museli před zimním slunovratem utéci z Osla i s dvouletým královským synem Hakonem. S bagly v patách uprchli na lyžích na sever k Trondheimu. Baglové je však dostihli, ale dvěma birkebeinerům se i přes sněhovou bouři podařilo odvézt královského synka do bezpečí do sousedního okolí. Později se Hakonova teta Kristin provdala za krále baglů, a tím občanská válka v Norsku skončila. Třináctiletý Hakon byl zvolen jediným králem sjednocené země.

Hodně hrubý popis historie, jsem lenivý tudíž metoda copy paste i se s chybkama. :)
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Pokračování filmu Prometheus, Alien: Covenant jde do kin 6. října 2017.

Zdroj: http://www.alien-covenant.com/
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sego13 »

...azda to nebude taka blbost ako Prometheus
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Režisér nemůže za to, že většina nepochopila že v dějové linii s Prometheem je pouze první díl Alien. Ostatní díly, či dokonce serie AVP jsou naprosto jiné příběhy a nesouvisí spolu. Prometheus je nedoceněný film a i mezi fanoušky už pomalu ale jistě stoupá počet těch, kteří režisérův záměr pochopily. Já je na jednu stranu chápu. Těch knih, povídek a comixu co vyšlo. A teď najednou smolík a příběh se vypráví, jak chtěl tvůrce. Takže ještě jednou pro ty méně chápavé, Prometheus bude Trilogie, tak jako třeba nedávný Hobit. Ten příběh ještě není kompletní. A pokud si tu někdo myslí, že je to blbost, či, že jsou ve filmu nelogičnosti, či chyby, tak prosím vypište je. Rád je jednu po druhé proberu. :)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Vidíš, já to pochopil a stejně si myslím, že jít na to do kina by byly vyhozené peníze. Moc kiksů na jeden film (vyjmenovávat je nebudu, protože ten film neznám na zpaměť)
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Skelete já netvrdím, že se ten film musí líbit každému. Ale rozhodně v něm není víc "nelogičností" či příběhových kiksů než v každém jiném filmě, ať se jedna o sci-fi, akční thiller nebo komedii. Ale jak se zmíní film Prometheus, tak všichni na něm vidí jen údajné chyby. A v porovnání s jinými filmy tohoto žánru či dokonce s podobným tématem je tenhle kousek na špici. Je mi smutno jak tady lidi hýkají blahem např. nad posledními star wars a přitom je to chujovina na kvadrát. :-P Ale je to marný, marný .....
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Pokud si všimnu kraviny během prvního sledování, tak to překousnu. Pokud se ty kraviny vrší, tak holt to obdivovat nebudu.. Takže ne, tenhle kousek na špici žánru fakt není, ani omylem.
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

skelet píše:Pokud si všimnu kraviny během prvního sledování, tak to překousnu. Pokud se ty kraviny vrší, tak holt to obdivovat nebudu.. Takže ne, tenhle kousek na špici žánru fakt není, ani omylem.
Jistě, ale už nenapíšeš co je podle tebe kravina. Jen tak mimochodem, jaký film je tedy podle tebe na špici žánru? Opravdu jsem zvědav na ten bezchybný skvost, který stojí pevně v základech současné vědy. :D
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Stuka »

Kým Skelet odpovie na otázku Trismegistosa, poviem niečo ja. Mne sa Prometheus celkom páčil. Je pravda, že som ako veľký fanúšik Votrelcov čakala niečo viac, ale keď som sa dozvedela, že je to len prvý diel trilógie, tak mi bolo jasné, že hneď nemôžu vystrieľať v prvom dieli celú muníciu.
Výčitka niektorých divákov, že prepojenie s votrelcami v Prometh. chýba, som nepochopila, pretože tam je a bolo to na celom filme to najzaujímavejšie.
Najmenej sa mi páčilo obsadenie Noomi Rapace. Bola síce vtedy v kurze, ale jej konský ksicht a čoraz väčšia podoba s Marilyn Mansonom mi proste vadí v každom filme v ktorom sa objaví, okrem základnej trilógie, ktorá odpichla jej kariéru (Muži, ktorí nenávidia ženy atď.)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11855
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Mne se ten líbil a to tak, že dost. Takže zprávu o pokračování vítám.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Trailer byl super, film už horší. Ale pořád lehkej nadprůměr. A pokračování může být lepší. Uvidíme co na to recenze, když tomu daj aspoň 7/10, tak zajdu.
Jinak takové pěkné shrnutí PROMETHEA s jeho nelogičnostma je tu:
http://www.videacesky.cz/trailery-recen ... prometheus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Trisi.. ten film jsem viděl před třemi roky, jelikož nemám potřebu ho vyhledávat, tak jsem detaily z hlavy vypudil :D V hlavě mi uvízly jen ty nejprofláknutější věci jako - vědci hned si sundávající přilbu, k smrti vystrašený vědec se jde pomazlit s emzákem, i když předtím se bál vlastního stínu. Plus jedno krásné klišé "vítání mrtvého kolegy u nákladové rampy, končící masakrem" atd. Hlavní myšlenka dobrá, zpracování pochybné.
A špička sci-fi? Za mne Blade Runner a Ghost in the Shell (r.1995).
edit: díky Tempiku :razz:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:Je mi smutno jak tady lidi hýkají blahem např. nad posledními star wars a přitom je to chujovina na kvadrát.
Jak kdo, podle mě jsou to chujoviny obě. Ani u jednoho filmu jsem (a u Promethea ani po letech) neměl potřebu to vidět podruhé...a to série Alienů a SW miluju a leccos bych jako skalní fanda odpustil. Prometheus začal super, fakt to vypadalo dobře, ale velice rychle se to překlopilo v postoj "to si snad ze mě děláte..ehm" a nezachránily to efekty a prostě nic. Ony toho ty dva filmy mají dost podobného...velké možnosti, velká očekávání a velká zklamání nad tím, jak bylo s obrovským potenciálem naloženo a jak z toho nakonec vylezl obyčejný plytký tuctový klišé biják nijak nevybočující nad běžnou produkci toho onoho roku, kromě reklamy a rozpočtu a který svým předchůdcům nesahal ani po kolena.

A zbytek tak nějak jak psal Skelet. Aneb pojď emzáčku, já si tě pošimrám pod bradičkou, já jsem přeci vědec :D...a to je jen špička ledovce. A na závěr - ať mi nikdo neříká, že to navazuje na první díl série, ale další ne..to je kravina...je tam tolik dějových chyb, že to nenavazuje vůbec na nic, snad kromě toho, že se hrdinové mihli na jedné planetě.

Kolem a kolem..dán ořednost úplně novému, klidně nízkorozpočtovému, ale povedenému dílku, než vyhajpovanému zmršenému pokračování slavné série. Pokud neumím ten film natočit tak, aby se svému předchůdci alespoň přibližoval a byl mu důstojným souputníkem, i když třeba jinak pojatým (čert vem úplnou autentičnost a návaznost, pokud je to nahrazeno umem a inovací), tak je lepší nechat legendy spát a nevrtat se do toho. Kdyby se Prometheus neodehrával v Alien vesmíru, tak je to jen tuctový sci-fi film dnešního ražení, takhle je to ovšem leda obrovské zklamání.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

skelet píše:A špička sci-fi? Za mne Blade Runner a Ghost in the Shell (r.1995).
Napsal jsem to špatně, neměl jsem na mysli žánr sci-fi, ale žánr, nebo spíše tedy sub žánr stvořený prvním Alienem. Tedy mimozemské monstrum vs. lidé. Jinak špičku sci-fi vidím naprosto stejně.
Polarfox píše:A zbytek tak nějak jak psal Skelet. Aneb pojď emzáčku, já si tě pošimrám pod bradičkou, já jsem přeci vědec :D
Jo ty vědci jsou na zabití to je bohužel pravda. :(
Polarfox píše:A na závěr - ať mi nikdo neříká, že to navazuje na první díl série, ale další ne..to je kravina...je tam tolik dějových chyb, že to nenavazuje vůbec na nic, snad kromě toho, že se hrdinové mihli na jedné planetě.
Mělo by to navazovat, ale dokud nebude natočen třetí a poslední díl, tak to neví nikdo jistě. Co se týče té planety: Polare pokud si dobře vzpomínám, tak se nejedná o stejný hvězdný systém ani tělesa. Ve Vetřelci a Vetřelcích se děj odehrává na planetě LV 426. V Prométheu posádka přistává na měsíci LV 223, který obíhá okolo plyného obra.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5873
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Polarfox »

Trismegistos píše:Ve Vetřelci a Vetřelcích se děj odehrává na planetě LV 426. V Prométheu posádka přistává na měsíci LV 223, který obíhá okolo plyného obra.
Tak to pak pardon :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Napsal jsem to špatně, neměl jsem na mysli žánr sci-fi, ale žánr, nebo spíše tedy sub žánr stvořený prvním Alienem. Tedy mimozemské monstrum vs. lidé. Jinak špičku sci-fi vidím naprosto stejně.
Tak prvně ten sub žánr nebyl vytvořen Alienem, ale vznikl s prvními sci-fi filmy v padesátých letech :D Díky Star Treku a Doctor Who se v telce objevují od šedesátých let :eek:
Jinak tam je těžké si vybrat.. ale kultovní jsou první tři Vetřelci a první dva Predátoři. Jinak to je na stejné brdo..
Jo ty vědci jsou na zabití to je bohužel pravda. :(
vzhledem k tomu, že jsou v celém filmu, tak..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pátrač »

Všichni jste úplně mimo. :rotuj: Nejlepší jsou Tučňáci z Madagaskaru :twisted:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Pátrač píše:Všichni jste úplně mimo. :rotuj: Nejlepší jsou Tučňáci z Madagaskaru :twisted:
Jo ty jsou super. Hlavně Rico a jeho bezedný žaludek. :D
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17886
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

seriál od Tučňáků je fantastický! :D
Vždy mě rozseká díl, kdy Morris musí zmáčknout karmínový vypínač, aby zachránil zoo, a on po uzření záplavy vypínačů v různých odstínů červené prohlásí "a co jsem nějaký bytový architekt?" :razz:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pátrač »

Jo je to tak. Já už jsem starý pařez ale tučňáky sleduji donekonečna. Jsou to hustokrutodémonští borci. :twisted: :twisted: :twisted:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“