Red Tails

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

pánové sic je to zajímavé OT, ale tohle je přeci jen vlákno o filmu Red Tails
Pánové tím asi chtějí říct, že ten film stojí natolik za h.., že je OT mnohem zajímavější :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mechac
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 20/9/2010, 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mechac »

Franz Trubka píše:Ja do tyto problematiky moc nevidim, ale nejaka ochrana autrskych prav by snad byt mela. Konec koncu video klip nebo film je stejny vyrobek jako auto nebo televize. Kde je hranice mezi svobodou informaci a kradezi? Ten rizek z Megauploud si spatne nezil a co vytvoril? Portal, ktery bezskrupulozne kradl a prodaval ukradene veci dal
Prominte ten OT, ale rekni mi co ten typek-portal kradl a prodaval dal? Data uploadovali uzivatele ne portal a data portal nikomu neprodaval, pouze nabizel zpoplatnene zvyhodnene sluzby svym registrovanym uzivatelum...
Nerikam ze je to eticky spravny, ale je potreba rozlisovat fakta.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Mechaci, Skelet nas upozornil, ze tahle diskuse na toto vlakno nepatri. Jersey a Alfik mi na minule strance neco malo vysvetlili, tak si to precti. Ja opravdu jenom napsal svuj nazor a vic do teto problematiky nevidim a nemam k ni co rict
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

---Letci jdou bojovat, Václav Kubec, 201 stran, 249,- Kč : cesta čs. pilotů na počátku 2. světové války do Anglie
Obrázek
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

Nevím, jestli se to tu už řešilo, ale nedá mi to. To, že film nebude nic moc jsem tušil, ale minimálně pár věcí je hodně fajn:
- útok na letiště a torpédoborec - zajímalo by mne, čím to tu půlpalce ládovaly, ale takový účinek bych čekal aspoň od 88mm
- manévr ala kobra od Su-27 při ochraně B-17 s P-51
- nouzové přistání s P-51 - od letištní plochy cca 10 metrů stany pilotů jsou prima, chtěl bych tam určitě spát
- ke konci třešnička na dortu - Me-262 střílí na P-51, ten dostane odhadem 6 zásahů do trupu a křídel a má jenom malé dírky v překrytu kabinu, luxus, mesoun měl asi gumové projektily

Moje stručné hodnocení - letadla sice pěkné, ale film je odpad:-( a to bohužel, námět byl hodně dobrý.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tohle je u dnešních válečných filmů dost problém. Už se netočí pořádné filmy jako třeba v 60. až 70. letech jako Battle of the Bulge, nebo Bridge Too Far.
Pak tu máme Zachraňte vojína Ryana, kde jsou sice bojové scény vcelku dobré, ale film je nasládlý americkým heroismem.
A další nové filmy, jak vidím se neobejdou bez milostného příběhu, aby na to šla do kina také emancipovaná druhá polovička lidstva. To je případ Pearl Harbor i Red Tails. Ten film je podle mě poplatný době, možná někoho napadlo, když se dostal Obama do funkce, určitý vzestup černochů, že natočit film o barevné jednotce z WW2, by bylo dobré.
Na dnešních válečných filmech, jak napsal madrabbit je možné oceňovat, že umí udělat zajímavé bojové efekty, i když jsou občas přehnané (počítač udělá cokoliv). Takže chlapi se rádi na tyto scény podívají a zbytek je vomáčka pro ženský v kině. Producentovi se musí zaplatí aspoň náklady na ten film, když ne vydělat.

Osobně jsem Red Tails zatím neviděl, jen trailery, ale podle hodnocení ostatních, to tak nějak bude. Další názory diváků vítány!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Netvrdil bych, že se pořádné filmy točily jen v 60. a 70. letech. Tam mě osobně třeba hodně irituje neautentičnost výzbroje, kdy se německý tank pozná jen podle toho, že má namalovaný trámový kříž (i když je to třeba M-48). Naopak, moje nejoblíbenější filmy vznikly o dost později. Za bezkonkurenčně nejlepší považuju Band Of Brothers a Stalingrad.
Stryx
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 135
Registrován: 22/11/2009, 22:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Stryx »

p3tris píše:Netvrdil bych, že se pořádné filmy točily jen v 60. a 70. letech. Tam mě osobně třeba hodně irituje neautentičnost výzbroje, kdy se německý tank pozná jen podle toho, že má namalovaný trámový kříž (i když je to třeba M-48). Naopak, moje nejoblíbenější filmy vznikly o dost později. Za bezkonkurenčně nejlepší považuju Band Of Brothers a Stalingrad.
Celkove dobry filmy z obdobi valek jsou vetsinou z mimoamericke produkce, kde je min lasky, vic valky (a s tim spojenych mezilidskych vztahu a nevztahu). Co se me z americkych filmu z 2. sv. v. hodne libilo a zapusobilo jak pribehem,tak zpracovanim, byly Eastwoodovsky Flags of our fathers a Letters from Iwo Jima.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

A když pomineme druhou světovou, tak u mě je na špičce válečných filmů i Blackhawk Down, byť už je to taky trochu starší kousek. Oscarový Hurtlocker mi proti tomu přijde jako nepovedený sourozenec.

Ad red Tails - jako já vcelku chápu určitou akčnost, kterou dali do filmu. Film o tom, že 7 hodin někam letíte, nikoho nepotkáte a letíte zpátky by byl o ničem. Taky reálné souboje by člověk nemoh natočit na 30 vteřin, bo by to byl jen výřez, kde se skoro nic neděje. Tragickej je ten patos kolem.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

p3tris - neautentičnost výzbroje – to máš pravdu. Ale jinak podle mého soudu se do metráže filmu vešel aspoň trochu nějaký příběh a pozadí. Naopak dnešní filmy tohle i díky počítačové animaci dokáží eliminovat, a dokonce i u toho red tails sehnali nějaké autentické stroje. Nu všechno má svoje :) Lidi – „odborníci“ by možná jen přivítali trochu více dobového pozadí. Místo toho tam vláknou lovestory. Dále se je možné bavit, zda některé letecké souboje nejsou příliš „akční“, apod.
Něco už naznačil madrabbit, viděl jsem třeba jak černoch otočil mustanga ve vzduchu a sejmul proudový Me 262, fantas?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

Něco už naznačil madrabbit, viděl jsem třeba jak černoch otočil mustanga ve vzduchu a sejmul proudový Me 262, fantas?
Sundal 109ku, ale jak :-)

Souboje jsou asi takhle:
Redtails - účinek půlpalce neuvěřitelný - při dvou náletech torpédoborec v planemech, to samé při útoku na letiště.
Němci - jedno co v mašině mají, ale často to vypadalo jako .303 british - jediná výjimka je na začátku, když sestřelují B-17 před příchodem RedTails.

Zhodnocení dělat nebudu, tyhle věci mi film prostě otrávili. Chápu, že jinak by se film neprodával. Ale rozhodně nečekejte Band of Brothers, Stalingrad, Letters from Iwojima. I nepřítel před branami s lovestory je o hodně lepší.
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

To: spitfire.v
Díky za info, v tom případě je to přitažené za vlasy jenom trochu:-) Ty výbuchy na nástavbě lodi po celé délce - německá mina by nebyla fotogenická, takhle to vypadá výhradně na práci hrdinných pilotů:-)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Jsi nikdy neviděl minu na můstku? :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Recenze Red tails - Anglicky s titulky... :)
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... -red-tails
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Můj dojem po zhlédnutí: co si to Lucas šlehl, že to dopadlo takhle? K tomu ještě ty jeho kecy o dluhu společnosti vůči černým... Achjo. Na souboje se nedalo dívat, dialogy asi stejně nápadité jako v ordinaci, kruzích nebo kýho šlaka jak se ty peachoviny jmenujou a "inspired by true events" nejspíš znamená, že scénárista sebral historky porůznu z války a narouboval je na 332. FG.

Ne že by se to u filmových adaptací běžně nedělo, srovnejte třeba knižní Černé barony s jejich podobou na plátně, ale má to sloužit divákovi, aby se neztratil v postavách, né scénáristovi, aby do děje zamontoval každou cypovinu, co ho napadne.

Ještě že jsem u toho dělal i něco jiného, zabít tím dvě hodiny, to by můj vesmír byl narušen mnohem silněji :wink:
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Red Tails

Příspěvek od Bax »

A já to shodnotím ještě trvději.

Je jasné, že ve filmu pro širokou veřejnost nemůžou být realistické souboje, to by nikoho nebavilo.
Je jasné, že tam, kde mají spojenci zvítězit musí být vykreslen nějaký zlý němec - budiž.

Již mnoho lidí přede mnou napsalo o tom torpédoborci. Tak dobře - každý národ musí mít své hrdiny. Bílí mají bijce jako třeba Ramba a Švarcenegra, tak černí budou mít Torpédobijce. :mrgreen:

Že žádné bombardovací letadlo nebylo sestřeleno, když je niggas doprovázeli? Navíc těsný stíhací doprovod v těch letech u spojenců - blbost.
Stíhací perutě v USAF operovaly po celé délce svazu. Protože všechny perutě i kdyby se vyskládaly do řady nemohly obsáhnout délku svazu. A to neberu v potaz, když se svaz vracel rozvrácený zpět. Takže perutě operovaly po celé délce svazu.
Někdo poukazoval na manévr ála Su-27. Přesně tak. Po takovém manévru letadlo z WWII pouze zpomalí a rozhodně se nemůže zapojit do bitvy. Na to se přišlo na začátku války - obě strany. V BoB si bombardovací jednotky žádaly těsný doprovod, ale stávalo se to, že RAF se spustila shora, zničila bombardér a odletěla. Stíhači nemohli udělat nic. Pak to řešil i Göering.

6 ran z 30mm kanónu spolehlivě sundalo létající pevnost - zkrátka konstrukce nevydržela předanou energii, takže malá stíhačka - mám strach...

V knize Černý jestřáb sestřelen popisovali vojáci, jak jejich kulomety 12,7mm při zásahu do hrudi rozmetaly člověka. Zas kvůli tomu, že tělo nedokáže absorbovat tolik energie.
A na konci chlápek vydrží dávku z třicítek :smutek: Ale tak asi niggas mají ocelový chlapy. :shock:

Celkové pragmatické zhodnocení: Musel se zase vydat nějaký "elaborát", který pohladí ego černým US spolkům, aby mohly chrochtat blahem. O nic jinýho tady nešlo.
Doufejme, že nic podobného naše filmové laboratoře nikdy nenatočí. :eek:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Red Tails

Příspěvek od p3tris »

CSFD píše:HBO a Spielberg opět ve válce
Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi úspěšném Pacifiku se chystá třetí výpravný válečný seriál, postavený na autentických výpovědích veteránů. A kde se bude válčit tentokrát? Vysoko v oblacích. Spielberg a Hanks totiž koupili práva na knížku Donalda L. Millera „Masters of the Air“ s výmluvným podtitulem „America´s Bomber Boys Who Fought The Air War Against Nazi Germany". Ta vypráví především o slavné letecké jednotce Eighth Air Force, známé i jako Mighty Eighth. Ta vznikla právě za účelem bombardování nacistických cílů ve Francii a Německu a dodnes je klíčovou složkou válečného letectví Spojených států. Samozřejmě, tenkrát to bylo mnohem drsnější než dnes, nacisti se urputně bránili ze země i vzduchu a amerických letadel se z náletů často vracela ani ne polovina. Seriál bude ale vyprávět i o katapultovaných pilotech, kteří se museli protloukat týlem nepřítele a často končili v zajateckých táborech. Hlavním scenáristou by měl být Graham Yost, který se podílel na předchozích seriálech a momentálně sklízí úspěchy s Justified.
Tak to, ce se nepovedlo Lucasovi, by se mohlo nakonec povéct Spielbergovi. Pokud by to mělo být alespoň tak dobré, jako Pacific, byl bych spokojený. A že by to lízlo kvality Bratrstva se ani neodvažuji doufat. Doufejme, že to nakonec nevyšumí a tohle se povede na obrazovky dostat. Už by jsme si nějaký pořádný film o druhoválečných letcích zasloužili.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Red Tails

Příspěvek od Stuka »

Ani jsem si nevšimla, že se zde rozebíral i tenhle film /Red Tails/. Až teď.
Film jsem viděla v létě vloni a nuda, děsná nuda. Začalo to celkem dobře, ale potom - ani jsem ho nedokoukala. Samej patos a nános toho ubohýho, co se v americkej filmech objevuje, že vždycky musí někde strčit černocha, protože tak to musí být, když nechtěj být rasisti. Tak z každýho filmu trčí černoch, jako pěst na oko. Někde samozřejmě nevadí, ale všude? Čistě běloššské herecké obsazení je vzácnost.
Film Red Tails samozřejmě o černoších musel být, a tak jsem to i brala, že jde o skutečnou událost, a takové filmy mám nejraději. Ale žádné překvápko se nekonalo. Děj o ničem, jenom celej film slintat nad tím jak pár černochů mohlo ukázat, že vědí víc, než jenom nosit banány ze stromu.
Tak si tvůrce filmu splnil svou občanskou povinnost - asi to v Americe musí být, že občas na někoho padne černej petr, že musí natočit takovej film. :)
ObrázekObrázek
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Red Tails

Příspěvek od Beda »

Neni to tak dlouho co o nich neco bezelo v TV a besedovalo par pilotu, cernochu. Dost si stezovali ze i kdyz ve valce ziskali dustojnicke hodnosti, po valce s nima v USA dost jednali jako s cernejma , byla segregace.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“