REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
cayman
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 276
Registrován: 2/6/2005, 22:56
Bydliště: Bratislava

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od cayman »

Rezervujem si bitevné lode tried North Carolina a South Dakota (1939).
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Scrat »

No a já raději ten zbytek, tedy od třídy South Carolina až po třídu Washington. Tedy jestli to má nějakou cenu, už jsem si všiml že na rezervovaná témata se tu moc nehraje.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Polarfox »

Hehe, námořní sekce je na vzestupu, teď tu všechny umlátíme čepicema :)

Scrat: Jak kdy..není to tak hrozný.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od TonyHazard »

Scrat píše:...... Tedy jestli to má nějakou cenu, už jsem si všiml že na rezervovaná témata se tu moc nehraje.
Scrat
Zatím si nikdo nestěžoval, ale pokud bys měl "zabukované" nějaké téma, někdo by Tě přeběhl a vložil ho dřív (bez zamluvení), řešilo by se to. Po porovnání článků, kde by se zjistila shodná informační hodnota, byl by nezamluvený článek odstraněn. To mohu zaručit, proto bylo založeno toto téma.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Pátrač »

Polarfox píše:Hehe, námořní sekce je na vzestupu, teď tu všechny umlátíme čepicema :)
Na to zapomeň - moji pralidé už budují další hradby a kopou příkopy :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Scrat »

Polarfox píše:Hehe, námořní sekce je na vzestupu, teď tu všechny umlátíme čepicema
Nejde o to že by námořníci "rostli", spíš je to tak že všechna ostatní technika pomalu skomírá.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Polarfox »

Pátrač píše:Na to zapomeň - moji pralidé už budují další hradby a kopou příkopy
Jen ať budují, tvé články o opevnění mám rád. Ale nezapomeň na vodní příkop, my tam ty loďky procpeme :)
Scrat píše:Nejde o to že by námořníci "rostli", spíš je to tak že všechna ostatní technika pomalu skomírá.
Návrat dvou dalších autorů (byť třeba nárazový) je docela vzpruha...k tomu jarl, kačermíra, destroy a já a máš tu přinejmenším 6 lidí. Teď Julesak zplodil ponorky, Zemakt ty své torpédové čluny...to už je vlastně 8. Možná by se našli i další (Stanislav s námořníky atp.). A to je na zdejší poměry dost, ať už je to tak či onak.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od knezdub »

Přidávám se k suchozemcům, do konce týdne snad dám na Palbu svbůj dlouho slibovaný přehled nákladních vozidel Tatra v armádách. Ještě že ty Tatry mají vodu jen v ostřikovači :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od kacermiroslav »

Polarfox píše:Návrat dvou dalších autorů (byť třeba nárazový) je docela vzpruha...k tomu jarl, kačermíra, destroy a já a máš tu přinejmenším 6 lidí. Teď Julesak zplodil ponorky, Zemakt ty své torpédové čluny...to už je vlastně 8. Možná by se našli i další (Stanislav s námořníky atp.). A to je na zdejší poměry dost, ať už je to tak či onak.
Mno...v mém případě jsou to vždy nárazové akce s intervalem tak 3 měsíce. A jelikož už přetahuju, tak bych se nedivil, kdyby mě vítr zájmu zase zavála někde do Starověku:-))) na to téma mám rozdělaných asi 10 článků, tak až bude ta správná nálada, tak se na to zase vrhnu:-) ostatně zdrojů k tomu mám doma Hafo:-)..jj starej dobrej Livius a další...Jen odfilrovat tehdejší prapagandistické kecy a trošku to učesat. Stejně člověk žasne, jak platí okřídlené ..."dějiny píšou vítězové":-)))
ObrázekObrázekObrázek
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Hektor »

Miroslave Kartágo čeká. To bol hls svedomia :rotuj:
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Stuka »

A taky sem tady já :). Dávám sem články z různých odvětví nejen proto, že mně to zaujme, ale taky proto aby zde byla zachována pestrost a každý si přišel na svoje, nejen ti, co mají rádi vodu.
Třetí díl Šifer už mám napsaný asi půl roku, jen ho je potřeba trochu okřesat a oprášit, protože mezitím jsem psala něco úplně jiného. Takže chvíli trvá než se zase přepnu na šifry.
A taky mám rozdělaný dva další články, ale ty mají čas. Momentálně zase začínám dělat na něčem úplně jiném. :D
Pokud někoho zajímá jenom jedna oblast a v té se vyzná a o té píše články, je to určitě fajn. Pro mně je to ale trochu nuda, takže kvůli tomu jsem přelétavej pták.
:D
Změna je totižto život.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Pátrač »

Polarfox píše: Jen ať budují, tvé články o opevnění mám rád. Ale nezapomeň na vodní příkop, my tam ty loďky procpeme :)
Moji pralidi kopou jen suché příkopy aby vykejvali s váma namořníkama. Rozeberte lodě a udělejte z nich žebříky.

Stuka - já jsem na tom podobně, mám rád pestrost a myslím, že je to na Palbě vidět. Někdy jen na něco narazím a úplně mě to nadchne a potom nedám pokoj než je hotovo. Tak vznikl i Radecký. A to co jsem přeposlal k těm šifrám, bylo Ti k něčemu?

Pište lidi.... ať je co číst.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Stuka »

Pátrač napsal:
A to co jsem přeposlal k těm šifrám, bylo Ti k něčemu?
Jasně, že jo.
Doufám, že Ti chuť do psaní vydrží a že ses nám úplně a zcela vrátil.
Článek Obrova noha je bomba. (Ty ostatní ale taky.) :up:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od kacermiroslav »

Třída LION je již zveřejněná, na dalších již výše avizovaných pracuji a vedle nich jsem si ještě vzal na krk projekt holandských bitevních křižníků 1047 (projekt z roku 1940).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Samuraj
Příspěvky: 2
Registrován: 31/1/2013, 09:10

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Samuraj »

Ahoj, jsem pravidelným dlouholetým čtenářem Palby a rád bych také přispěl "svou troškou do mlýna".
Zaregistroval jsem se dnes 8-) . Nejvíce se zajímám o WWII, konkrétně o stíhací letadla a tak bych rád vytvořil něco na toto téma. Mám několik oblíbených strojů z nichž o všech již tady nějaký článek je s výjimkou jednoho - Jakovlev Jak-3. A tak mě napadlo téma "Stíhací letouny Jakovlev v období WWII".

V tématu "Redakční plán" jsem zkoušel vyhledat slova "Jakovlev" a "Yakovlev" a nic jsem nenašel.

Prosím o shovívavost, zatím se neorientuji v tom jak funguje rezervace témat a tak prosím někoho kompetentního o radu.

Předem díky
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od jarl »

Rezervace témat by měla v ideálním případě fungovat takto: pokud v redakčním plánu oznámíš, že se pro Palbu chystáš zpracovat nějaké téma (v tomto případě Stíhací letouny Jakovlev v období druhé světové války) tak by mělo být pro ostatní tabu a ty by jsi měl dostat čas na jeho zpracování. V praxi to samozrejmě tak ideální není a rozhodně se nedoporučuje s realizací zamluvených témat dlouho otálet, jelikož těžko může někdo později argumentovat tím, že mu někdo sebral téma, které si zamluvil před několika roky.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Tempik »

Samuraji, do toho. Každý nový pisatel a nadšenec je vítán. Na článek se budu těšit.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Stuka »

Vezmu tedy na svá bedra 68 rok a opíšu ho po svém a v nějaké čtivé formě. A uvidíme co vyleze. :rotuj:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od Zemakt »

Mám v šuplíku článeček o čs. horské pěchotě, tak kdyby mne chtěl někdo předběhnout,...může :razz: . Jinak sháním nějakého schopného "skoroeditora" na toto téma.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak snad v té námořní klice nepřicházím příliš pozdě, ale chtěl bych si rezervovat americké bitevní lodě z doby WW1 tříd: SOUTH CAROLINA a DELAWARE.
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“