Boje v okolí Lago di Garda

západ, východ, balkán, itálie, jiné

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
j_vrba
Příspěvky: 2
Registrován: 11/6/2015, 10:21

Boje v okolí Lago di Garda

Příspěvek od j_vrba »

Dobrý den,


sháním nějaké základní informace o bojích kolem Lago di Garda (severní část) zejména Altissimo, Monte Baldo, Tremalzo a Malga Fai. Kdyby jste někdo věděl o nějakých www prosím zanechte odkaz.


Předem díky.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Boje v okolí Lago di Garda

Příspěvek od kacermiroslav »

ObrázekObrázekObrázek
bobosu1
Příspěvky: 1
Registrován: 30/7/2014, 13:24

Re: Boje v okolí Lago di Garda

Příspěvek od bobosu1 »

Dobrý den
Na tohle místo jedu letos v létě, už jsem si něco našel, ale další typy taky uvítám pokud možno v českém jazyce.

Diky
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boje v okolí Lago di Garda

Příspěvek od Zemakt »

Pro našince asi nejznámější boje probíhaly na Doss Alto:

http://www.valka.cz/clanek_1217.html
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=215&t=6538

Trochu jsem se snažil hledat, ale nic konkrétního jsem nevyškrábl. Kromě výše uvedeného je to možná z důvodu, že úsek od Rivi přes Torbole do Arca je pro větší vojenské akce maximálně nepříznivý. Boje zde byly statické, de facto se střílelo z kopce na kopec. To ale vůbec nemění nic na věci, že okolní hory jsou doslova prošpikovány kavernami, zákopy či betonovou fortifikací. Osobně bych si v italské trafice koupil nějakého specializovaného průvodce a šel na věc. Jestli můžu doporučit, tak určitě bych nevynechal výlet lanovkou na Monte Baldo z Malchensine. Na vrcholu jsou krásně vidět zákopy a má-li člověk štěstí odnese si i nějaký ten suvenýr. Zrovna tak stojí za to návštěva muzea v Roveretu.

A zdali, až tak netrváš na blízkém okolí Gardy, tak nedaleko je Planina sedmi obcí a o té je informací více než dost.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
j_vrba
Příspěvky: 2
Registrován: 11/6/2015, 10:21

Re: Boje v okolí Lago di Garda

Příspěvek od j_vrba »

Ok za info. Náhodou informace o stavění vojenských cest v horách o kolo Gardy asi nikdo nemáte?
Odpovědět

Zpět na „Bojiště“