Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od Lord »

Tak to jsem myslel, že výtisků bylo o něco více, ono by se uživilo podle mě i 3000 tedy dvakrát tolik.
Ale každopádně je to třeba šance pro nějaká další vydání.

Sawyerikovi přeji brzké uzdravení. Dopadl ještě relativně dobře, šrámy se zhojí, rameno bude trvat asi déle.

Ale jo kniha mu přijde určitě vhod, na ní je potřeba čas se pořádně začíst :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Jen drobná poznámka.
Pro komerci je určitě lepší titul a název - "Výstřelky Divé Báry" - tedy něco o hercích.
Nebo - "Jak pokazit dobře začaté jídlo...", či něco o receptech, jinak třeba jsme - dle toho co mě nakladatel vysvětluje - včelaři a zahrádkáři...
Číslo se pro Nakladatele, ale zřejmě (já to nevím) zvyšuje dle tématiky. titulů, a....
já to nejsem a děkuji za každého kdo něco chce... a koupí mě... wau
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

A asi optimisticky mohu i toto od kolegy:


Zobrazit konverzaci

michan.palba@seznam.cz

Re: Kniha Západ 2.

Dnes 1. 7. 2016, 22:03:46

Komu: .....
g
Děkuji chlape a dovol,
Dám Tě kolego na Palbu.
Tebe upozorńuji na stranu 237 a 238... věř, to je nejen sugesce boje přes řeku Vaal...
michan, Dík za zprávu
. Říkals, že napíšeš...

---------- Původní zpráva ----------

Komu: michan.palba@seznam.cz
Datum: 1. 7. 2016 20:50:17
Předmět: Re: Kniha Západ 2.

Poslušně hlásím, že už mám knížku konečně v ruce. Nechal jsem si ji poslat do Brna k osobnímu vyzvednutí, protože jsem tam měl pracovně strávit většinu týdne, bohužel nedorazily náhradní díly, tudíž jsem se vyskytoval na druhé straně Moravy, a tak jsem si pro ni radši zajel, aby ji snad nějaký aktivista neposlal zpátky.

Předběžně jsem ji prolistoval, a už konečně vidím nějaký světlý bod letošní dovolené, na kterou si knížku nechám.

Ještě jednou děkuji za hezké počtení, které mě čeká.

Kněždub
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
vzhledem k tomu, že se ještě minulý týden ozvali další kolegové a dokonce i ze Slovenska, že chtějí ještě knihu Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945, s podpisem autora, rozhodlo Nakladatelství BVD, abychom udělali nyní do konce září a první tyden října ještě jednu objednávkovou "šňůru". Důvodem je též, že kniha vyšla těsně před prázdninama a před dovolenýma.
Takže:

Kdo budete chtít, můžete si knihu objednat zajetým a osvědčeným způsobem jako u předchozích dvou knih:

Pokud si chceš skutečně závazně knihu - Pravda o západní frontě (2. část) 1944 - 1945 - objednat, máš tyto 3 možnosti:

1) Objednávky můžeš provádět pro dodání PPL – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 479,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + balné a dovezení PPL - 80,- Kč = 479,- Kč) - konto Ti sdělím při potvrzení závazné objednávky i s variabilním symbolem.
Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu. Prosím i o telefonní číslo - své Ti také sdělím.


2) Nebo na dobírku – cena 479,- Kč při dodání PPL (399,- Kč cena knihy + balné a dovezení PPL 80,- Kč = 479,- Kč). Prosím i o telefonní číslo - své Ti také sdělím.

3) Nebo si knihu můžeš objednat tak, že si ji vyzvedneš sám v Nakladatelství BVD s.r.o., Argentinská 286/38, Praha 7, 170 00 Holešovice – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny - tj. popsány věnováním a podepsány.
zaslat na e-mail
:

michan.palba@seznam.cz


Uveď prosím tyto údaje:

Občanské - Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.

dále adresa kam chci knihu zaslat.


e - mail pro komunikaci a telefon - telefon je podmínkou při dodání na objednatelovu adresu.

Zda chceš Věnování s podpisem, nebo ne.

Pošli tedy prosím objednávku s adresou a variantou pro kterou ses rozhodl na uvedený e-mail.

Jsem s pozdravem - michan.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od RAYTHEON »

Tak a dočteno. Celkový dojem: perfektní dílo, vše, co mohu posoudit je OK.
Jen jedna drobná připomínka, některé pasáže obsahují na můj vkus příliš šroubovaná souvětí a k správnému pochopení je třeba to číst opakovaně.
Takže vzdávám hold a vyjadřuji poděkování za mamutí práci!
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Díky kolego RAYTHEON za Tvá slova.
Za některou tu šroubovanost souvětí mě nezbude než se omluvit. Vrátit a opravit teď již nic nemohu. Kniha je na pultech a u čtenářů. Bylo to fakt velké množství textů, které jsem chtěl napsat.
Podobná slova jako Tvá zazněla i od některých kolegů. Při diskusi s nimi jsme jen snad občas dospěli k tomu, že to je někdy i pozůstatek vojenských hlášení, která si na věty rozvité a květnaté nepotrpí (jaká potřebuje a má román, memoáry a částečně může mít monografie), že jde většinou o vyjádření faktu a je to pak někdy strohé a kostrbaté a méně srozumitelné a musí se hledat "co tím říká"? Tedy ještě jednou číst.
Díky moc.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Včera, ve čtvrtek, byly odbaveny prvé objednávky, které reagovaly na výzvu.
Byl mezi nimi i kolega ze Slovenska, který tak bude mít ucelenou řadu - Východ 1, Západ 1 a Západ 2, neboť knihy předchozí již odebral v roce 2010 a 2014.
Všem i kolegovi R. S. ze Slovenska děkuji i zde.
Mnozí si vzpomněli na své kamarády a známé a zasílají jim dárek i s věnováním.
Ještě jednou děkuji a připomenu, že knihu Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945, si lze objednat s věnováním či bez, nebo pro kamaráda, kamarády a kamarádky
na e-mailu: michan.palba@seznam.cz
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Vážené kolegyně a kolegové potvrdila se domněnka, kterou vyslovilo Nakladatelství BVD, že informace o tom, že vyšla kniha - Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945 - se nedostala ke všem, kteří knihu chtějí.
Proto právě byla udělána ona druhá objednávková "šňůra".
Část kolegů a kolegyň se skutečně ozvala až na tuto výzvu, kterou jsem provedl dne 12. 9, viz příspěvek z 12./9/ 2016 z 05:04, zde.
Nic jsem nechtěl nechat náhodě a tak jsem mnohé z lidí, kteří již odebrali Východ 1 a Západ 1 také oslovil.
A zde bylo to potvrzení - prostě lidé skutečně byli od konce června a v červenci, srpnu na dovolených a prázdninách (pracovně a i jinak vytíženi jinde, což život přináší) a tak k nim zpráva, že kniha vyšla prostě nepronikla. Nepronikla k lidem, kteří knihu chtěli a i při naší předchozí korespondenci mě upozornili, abych se ozval.
A tak jsem se ozval a byl jsem mile překvapen, že byli rádi, že jsem se ozval - že vyšla kniha, která je sestavena z článků uveřejňovaných zde na Palbě.


Co mě překvapilo snad nejvíce byla rekce pana kolegy Thór, včera dopoledne, byla krásná, nejen, že potvrzoval - knihu chce, ale ještě napsal:

Datum: 19. 9. 2016 11:15:57
Komu: michan.palba@seznam.cz
g
Vše souhlasí,platba odeslána. Díky Michane . :D "Thór"

a co bylo úžasné též bylo, že platba byla snad do hodiny a půl na kontě....

Díky kolego Thór říkám též já :D .
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Nahlášení drobné změny.
Před několika minutami jsem se dozvěděl od šefredaktora Nakladatelství BVD, že termín čtvrtek 6. října ani pátek 7. října nelze splnit.
Odbavování knih, popis věnování, následné balení a odvoz PPL k objednateli se posunul zpět - na termín - úterý 4. října.

Tím říkám, že až budou tyto úkony udělány, tedy, někteří již v úterý a ti další ve středu, knihy dostanou (až na jednoho, který si výslovně přál zaslat mezi 15. - 20. říjnem z důvodů zaneprázdnění).

Bylo mě řečeno, že se v říjnu nic již nestihne (další vyřizování objednávek s věnováním a podpisem), a dál, že se uvidí.

Zároveň tímto říkám, že kdo si ještě během víkendu pošle objednávku na: michan.palba@seznam.cz
může se ještě dostat do odbavení v úterý 4. října 2016.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Tak jak bylo v předchozím mém příspěvku - Nahlášení drobné změny - řečeno tak se i stalo.

Včera dopoledne, v úterý dne 4. října, jsem v BVD odevzdal umělecké techničce Nakladatelství seznam knih, které mají být vypořádány. Oproti seznamu jsem jí předal peníze za knihy, které přišly přes konto. Technička vše potvrdila razítkem a podpisem a dle seznamu mě předala počet knih Západ 2, které jsem popsal věnováním a podpisem a příslušným lístkem se jménem, aby nedošlo k záměně při balení.
Pak bylo provedeno pečlivé zabalení, aby nedošlo k poškození při přepravě a poté příprava zabalené knihy pro službu PPL.
Bylo mě nakladatelstvím řečeno, že knihy budou nejpozději dnes, ve středu, předávány po celé republice. Symbolické snad je, že se skutečně jedná o místa po celé ČR, od Aše po východ Moravy a i Slezsko, stejně jako severní Čechy, střed ČR včetně Prahy a i jižních Čech.
Děkuji i touto cestou všem, kteří si knihu, knihy objednali.
Naposledy upravil(a) michan dne 5/10/2016, 14:26, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Jako úplně první se ohlásil, že knihu dostal, jeden z kolegů z Palby, který jako první zaplatil. Kniha k němu dorazila už krátce po 12té:

Re: Kniha, Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945.

Dnes 5. 10. 2016, 12:16:06

Komu: michan.palba@seznam.cz
g
Kniha dorazila,děkuji už se těším .

Thór.

odběr východní Čechy.

a další se již pomalu také hlásí:

Komu: michan.palba@seznam.cz
Datum: 5. 10. 2016 14:13:30
Předmět: Re: Kniha, Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945.

Děkuji, kniha dorazila v pořádku. S pozdravem ......

což je jeden z odběrů knihy v Praze.

A zde je jeden pan kolega, který chtěl nejprve knihu na dobírku, ale odeslat až mezi 15. až 20. říjnem. Po našem novém telefonu pochopil situaci, že to nepůjde, a že mu knihu posíláme v úterý, respektive ve středu a až bude moci, ať pošle peníze na konto.
Jeho odezva byla skvělá a zde je také jeho reakce na obdržení knihy dnes odpoledne od PPL:

Re: Kniha, Pravda o západní frontě (2. část) 1944-1945.

Dnes 5. 10. 2016, 14:23:59

Komu: michan.palba@seznam.cz
g
Dobrý den michane,
tímto potvrzuji, že jsem obdržel Vaši knihu a obratem ji uhradil bankovním převodem.
Peníze na Vašem účtu by měly být zítra, nejpozději pozítří.
Moc Vám děkuji a s úctou smekám, před Vaším dílem a přeji, ať se Vám daří na poli
autorském i obchodním.
S přátelským pozdravem
R.... B......

Pan kolega je z hlavního města ČR.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě 1944-1945 (2. část).

Příspěvek od michan »

Ještě zde dlužím zprávu, že knihy objednané v září byly řádně doručeny všem, kteří si je objednali, a to od Aše po východ a jih Moravy, stejně jako od Děčína po Jižní Čechy, včetně středu republiky a Prahy. Většina knih dorazila ve čtvrtek a v pátek minulý týden.
Neozval jsem se dříve proto, že právě ze Západních Čech jsem dostal zprávu až včera, tedy v pondělí 10. října. Objednávající pan kolega byl mimo republiku, ale knihu převazali jeho kolegové v úřadě.
Ještě jednou děkuji všem, a mám vyřídit i dík z Nakladatelství BVD, tedy všem, kteří si knihu objednali.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“