Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.


Obrázek

Vážení "Palbáci", čtenáři Palby, náhodní návštěvníci Palby.
S hlubokou pokorou oznamuji, že kniha:

Pravda o západní frontě(1.část) 1940-1943 - vyjde!
( přepis a okopírování e-mailu, abych to zase nezaklel, jako obrázek z roku 2012, - jak bude kniha vypadat - přepsal jsem mimo své poznámky jen ten datum, neboť mě nechtěl jít CTRL C a CTRL V........???
- 12.3.2014 16:10
- Dobrý den, pane Michálku,

kniha je ode dneška v tiskárně,
hotovo bude přibližně za 14 dnů.

S pozdravem
Mgr. Svatopluk Štefl)

Ano, vyjde a termín je 31. března 2014.

Již několik let - zlom knihy( závěrečné všechny opravy před předáním do tiskárny) byl proveden na jaře 2012 - je kniha připravena do tisku.

Hospodářská nestabilita, někdo by řekl ekonomická krize v ČR, byla pro knihu stále nevýhodnější, neboť byla příčinou horší finanční situace nakladatelství, stejně jako stále se zvyšující DPH. Tohle vše bylo tedy příčinou, proč kniha vyjde až 31. března 2014.

Konečně tedy 31. března 2014 vyjde - Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě - s účastí myšlenek, informací a faktů přetavených do celých statí od různých autorů - Palbáků.
Ano, v knize jsou nejen články michana, ale i doplňky, ba jako v případě, X - Geräte a Radiolokátorů, od Raytheona, - celá stať
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=196&t=4009
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=196&t=3997
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=196&t=4013
, kterou kolega Raytheon i na závěr zredigoval. Jsou tam i statě od skvělého Farky, viz letecké bitvy v Řecku 1941 a další Jsou tam informace a upoutávky od Hans S. na jeho skvělé monografie německých letadel Messerschmitt Bf 109, Focke-Wulf Fw 190 a další( prakticky průběžně) a různé doplňující a vysvětlující informace od karaya1( z Bitvy o Británii a oprava dalších připomínek průběžně). Kolega Hektor -, sestavení letišť pro Bitvu o Británii a informace od dalších autorů z Palby.
Respektoval jsem mnoho kolegů a i redakci jednoho nakladatelství, takto přímo a zároveň jsem mnoho dalších autorů Palby zařadil do - Použité podklady
- upoutávky na veškeré monografie či články(viz na jedné předchozí odvolávce upoutávka na Barrymore - ruské Radiolokátory), které sem na Palbu dali mnozí kolegové pro období a i techniku 2. světové války...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Anotace knihy Pravda o Západní frontě 1940-1943.

Tato kniha vznikla z článků, které byly autorem skoro 1 rok, každé pondělí, předkládány čtenářům vojenského webu: http://www.Palba.cz.
Kniha – Pravda o Západní frontě (1940–1943, I. díl) – je vybraným úsekem od 10. května 1940 až do května 1943. Vybraný úsek historie, předkládaná kniha, je vlastně součástí celého cyklu článků (1918 až 1945), který má v této podobě předkládané knihy, široké čtenářské veřejnosti ukázat období od napadení Francie a států, které se také nazývají Benelux (Belgie, Nizozemsko a Lucembursko)Hitlerovským Německem, a to až po období, kdy se Afrikakorps, v Tunisku vzdal Spojencům – v květnu 1943.
Nalezneme zde, v úvodních pasážích knihy, složitou politickou a vojenskou situaci v evropských státech, jak se vyvinula do 9. května 1940, kdy byla napadena Francie. V knize jsou rozebrány vojensko-technické možnosti válčících států, se zaměřením na letectvo, které mělo být v celé 2. světové válce jedním ze zásadních fenoménů celé války. Je představeno zvláště francouzské letectvo, letectvo, které mělo být tehdejší zárukou míru v Evropě, neboť to byla Francie, kdo se pasoval na základního garanta Versailleské smlouvy.
Autor čtenáře průběžně seznamuje se vznikem PVOS Velké Británie, jako nově vznikajícího integrovaného záchranného systému, vznikajícího právě při legendární Bitvě o Británii. Čtenář je seznámen i s celou Bitvou o Británii, jak šly nejdůležitější dny a měsíce, včetně jednotlivých etap. Jsou představeny další a další technické novinky vznikající v době před květnem, od května 1940 až do roku 1943, které ovlivňovaly ono období( Enigma, Radary, radiové zaměřovače ponorek a lodí "Huff Duff", magnetické miny, německý zaměřovač bombardování X - Geräte, a další a další technické finesy doby).
V knize – Pravda o Západní frontě (1940–1943, I. díl) – je po časové ose , takřka encyklopedicky, představena 2. světová válka Spojenců na Západě od 10. května 1940 do května 1943 i s mapami probíhajících bitev (Spojenci jsou v té době Velká Británie, Francie, když Francie pochopitelně odstoupila po své porážce, postupně přistoupily USA, ale jsou zde popsány i některé historické skutečnosti, které se týkají, i do „Velké trojky“ přistoupivšího spojence z Východu, SSSR). Kniha je oproti článkům na Palbě mnohde doplněna o další nové skutečnosti a informace.
Kniha zahrnuje:
a)Období před napadením Francie, napadení Francie a Beneluxu 1940.
b) Velká Británie, Bitva o Británii 1940 a údobí 1941.
c) Jugoslávie, Řecko 1941, Středomoří, Kréta, květen 1941
d) Východní Afrika 1940, 1941
e) Střední východ 1940, 1941
f) Britsko-sovětská invaze do Iránu, srpen 1941
g)Afrika severní 1940–1943.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Objednávka knihy - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Nejprve díky všem, kteří to se mnou vydrželi.
Především pak moc dík zakladatelům Palby, Lordovi, Radarovi. Dnes patří dík i členům Generálního štábu a kolegům moderátorům, kteří Palbu "obhospodařují" - Děkuji.

Chci a budu děkovat všem kolegům, ale i čtenářům Palby, když udělají závaznou objednávku, dle již vyzkoušeného pravidla.
Zde je:

Prosím jenom, aby svou objednávku tito kolegové a potom i Ti další, kteří se rozhodnou, napsali ve formě :

- Své občanské Jméno a příjmení – a jméno na Palbě.

- Adresa kam chci knihu zaslat a případně e – mail a také jestli budete chtít číslo telefonu
– telefon není podmínkou - jde jen o lepší komunikaci, kterou jsem za 5 let nezneužil a nemíním to ani do budoucna.


- Určitě poznamenat i formu - Věnování od autora s podpisem - chci tam toto .............. - ----------.

Objednat lze tak, že:

- zaplatím přes konto a knihu chci zaslat poštou( jak již mnozí mají zkušenost z knihy Pravda o východní frontě 1941-1944)

- na dobírku

- vyzvednu si osobně


To vše prosím na e – mail svázaný s Palbou, který zní:

michan.palba@seznam.cz

s těmito parametry budeme mezi sebou komunikovat a všichni, jak již znají, ale i mnozí další, kteří neznají, se dozví vše o průběhu objednávky osobně.

Kniha má dle Nakladatelství BVD s.r.o. opět cenu 399,- Kč a poštovné a balné je 80,- Kč.
- Tedy i s věnováním od autora je možné knihu zaslat a dostat by jí objednávající měl v prvním týdnu dubna za 479,- Kč.


Do distribuce je hlášena až s koncem měsíce dubna..., spíše v květnu. Pro nás jsou na konci března vyčleněny knihy pro věnování autorem - 100 až 200ks

Všichni čtenáři Palby se stejně tak dozví každý týden průběh objednávek - Druhé knihy vzniklé z článků na Palbě.
michan.
ObrázekObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od QVAK »

Chlapi,
gratuluji, jen tak dál.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Poděkování za gratulaci a objednávky již za pátek 14.3 2014.

Začít musím poděkováním za Gratulaci od pana kolegy QVAK - Díky kolego je to velké povzbuzení.
Dovolte mě ještě něco k objednávkám.
Víte, dal jsem upoutávku na knihu asi po půl osmé v pátek 14. března 2014.
V téhle složité, těžké až kruté době, byla reakce Palbáků, příznivců Palby a i náhodných čtenářů Palby neuvěřitelně skvělá. I pro mne překvapivá.
Asi za něco málo víc než hodinu, se na mém e-mailu: michan.palba@seznam.cz objevily nejen první objednávky, - ale ještě v pátek byly na kontě i od některých peníze - za prvé objednané knihy. No a zároveň v oněch objednávkových e-mailech i nádherná slova důvěry.
Namátkou. U objednávky jsou pak připojena tato slova:

"Bylo by mě velkou ctí, pokud bude s Vaším věnováním.
Vaši první knihu vlastním a je to asi to nejlepší, co o
východní frontě mám.
Na "palbu chodím několikrát týdně a zvláště se těším
na pondělky"....

další

"Prosím Tě o 1 ks nové knihy "Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.
Prosím o věnování od autora s podpisem - netrvám na přesné formulaci, napiš tam prosím obvyklé věnování."

další

"Jsem čtenářem stránek Palba.cz. Stránky mi svým obsahem mnohé osvětlily, poučily mne a na spoustu věcí mi pomohly si vytvořit názor. Také mi jejich četba dokázala, že historie není tak černobílá, jak je a bylo prezentováno bývalými i současnými oficiálními historiky.
Velice Vás prosím o zaslání jednoho výtisku knihy Pravda o západní frontě 1"

a také

" protože mám již Východní, rád bych Tě požádal o č.ú. a jeden výtisk na adresu zaslat poštou. Peníze pošlu obratem přes B.Ú.
Věnování autora: Velkému fandovi palby a WW II Jirkovi od autora - pokud mohu poprosit."

Tolik tedy některé objednávky. Potěšilo mě to moc.
Přišel na SZ i dotaz ze Slovenska.
Odpověděl jsem, že budeme postupovat stejně jako u knihy Východ.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=87&t=3832
V pondělí se zeptám v BVD, jaká bude v přepočtu cena knihy v Eurech + poštovné a balné.
Vše bylo placeno u knihy Východ přes konta.
Minule se pak organizoval odvoz knih do Bratislavy, kde má BVD kamarádské Nakladatelství a s ním byly knihy přes Slovenskou Poštu odeslány na adresu objednavatele.
Asi to bude stejné.

Ještě jen tolik, že kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943 - je tentokrát jen ve tvrdém obalu a má celkem 384 stran informací a bojů. Anotace - o čem kniha je, je hned v druhém článku.
Objednat jí lze na již řečením e-mailu: michan.palba@seznam.cz

Objednávku prosím s těmito údaji do e-mailu:
- Své občanské Jméno a příjmení – a jméno na Palbě.
- Adresa kam chci knihu zaslat, případně dodat číslo telefonu – telefon není podmínkou - jde jen o lepší komunikaci, kterou jsem za 5 let nezneužil a nemíním to ani do budoucna.
- Určitě možno poznamenat i formu - Věnování od autora s podpisem - chci tam toto .............. - ----------.
Objednat lze tak, že:
- zaplatím přes konto a knihu chci zaslat poštou( jak již mnozí mají zkušenost z knihy Pravda o východní frontě 1941-1944)- cena 399,- +80,- balné a poštovné = 479,- Kč

- na dobírku Poštou - cena při převzetí 399,- + 80,- poštovné a balné = 479,- Kč.

- vyzvednu si osobně v Nakladatelství BVD - cena při převzetí - 399,- Kč .

Všechny podrobnosti píši jako odpověď na objednávku do e-mailu( mám na mysli číslo konta a další bližší informace co a jak).
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Pátrač »

Ahoj Michane. Na knihu se těším, objednávku pošlu večer. Jsi a vlastně jste moc šikovní kluci. Kolik vojenských fór se může pochlubit nečím takovým.

Jen mě mrzí, že si to nepřečte táta. Východní fronta ho vysloveně nadchla. Jenže život dává i bere.

Večer objednávka.

Ať se Vám daří vše na co chytnete.

Pátrač smeká a hluboce se klaní. :up:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od kacermiroslav »

Michane, taky bych prosil o jedno vydání, pokud možno s věnováním:-) Objednávku brzy vystavím.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Děkuji pane kolego Pátrač za Tvá slova ohodnocení, stejně tak děkuji panu kolegovi Kacermiroslav za jeho slova. Potěší to.
Jak asi z předchozí knihy Východ oba ještě dobře pamatujete - Určitě Vaše Závazné objednávky, až přijdou na e-mail michan.palba@seznam.cz , řádně vybavíme i s věnováním a podpisem a zašleme je na Vaše adresy, které si do objednávky napíšete.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Na dotaz kolegů ze Slovenska oznamuji, že jsem již dořešil "techniku plateb" a odesílání knihy na Slovensko. Zároveň jsem dvěma kolegům již odpověď na Závaznou objednávku odeslal.
Jak postupovat při platbě v Slovenské bance se dozvěděl jeden kolega právě v Závazné objednávce( má již i knihu Východ - platba knihy Západ proběhne stejně).
Druhý kolega ze Slovenska to měl jednoduší, ale zároveň komplikovanější v odpovědi.
Chce Západ, ale i Východ, ale na druhé straně má účet v bance v ČR. Platba jednoduchá, ale stejně jako první kolega bude obě knihy dostávat s malým zpožděním, neboť se knihy soustředí od několika lidí, zabalené a s věnováním se odvezou na Slovensko a podají se na Slovenské Poště - tak jako minule u knihy Východ.

Už přišli další objednávky i od dlouhodobějších Palbáků - děkuji členům i nečlenům Palby, čtenářům Palby - všechno bude s věnováním a podpisem zařízeno tak, jak jsou již někteří zvyklí.
Kolega Hans S. tam bude mít ještě navíc poděkování za pomoc při setkáních a velice fundované výklady o letadlech z ww2. ve Kbelích - Hluboce smekám pane kolego Hans S před Vašimi vědomostmi - a i za poslední návštěvu v Lešanech, kde použil své auto i pro kolegu - dobrá práce.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Ještě jsem zapomněl napsat, jakou cenu stanovilo Nakladatelství BVD celkově pro knihu - Pravda o západní frontu 1940-1943, objednanou kolegy ze Slovenska( ptají se mě kolegové ze Slovenska přes SZ i e-mail):

Cena knihy pro Slovensko tedy je 14,80 Eura + poštovné, balné a podíl na dopravě 4,50 Eura = 19,30 Eura.

Prosím Vás páni kolegové, je třeba vzít v úvahu, že když se posílají peníze ze Slovenska, bere si některá z bank, nevím nyní jestli ta česká, nebo slovenská, poplatek za platbu do zahraničí( u minulé knihy mě bylo strženo ze zaplacené částky asi 100 Kč v přepočtu) a příjemce dostane asi o 100 korun na konto méně.
Konkrétní postup, jak napsat konto, co vše se musí u platby do ČR ve Slovenské bance napsat, jsem pak kolegům ze Slovenska již napsal a píši vždy u Závazné objednávky.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od RAYTHEON »

Hodiny nádenické dřiny se zúročily, na světě je další perfektní kniha z ruky respektovaného autora. Michanovi skládám hlubokou poklonu a poděkování za odvedení hromady práce, ze které má on sám užitek pramalý, která však přinese radost a ponaučení každému, kdo se zajímá o vojenské dějiny.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Pane kolego RAYTHEON, díky za Tvá slova.
Já jen, že by zde mělo také zaznít, i když část říkám v úvodním článku, že:
- Tvá slova musím doplnit a poděkovat i zde za Tvou technickou pomoc při osvětlování vzniku PVOS Velké Británie, radiového zaměřovače Huff Duff, ale i při Enigmě a X - Geräte( viz třeba zde: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=196&t=3997
. Tvá technická pomoc je na více stránkách knihy - Pravda o západní frontě 1940-1943. Technickou faktografii jsi nakonec i sám zredigoval.
I proto bude ve věnování, které do Tvé knihy napíši - Závaznou objednávku jsi poslal ještě včera 19. března 2014 k večeru - mimo toho, že i díky Tobě tato kniha vznikla, něco dalšího.
Ano.
Napíši Ti do knihy u věnování mimo jiné také, že,:

" děkuji za Tvou technickou pomoc, která v knize na několika stránkách osvětluje radiolokaci, - Radiolokátory, - které s ostatními prostředky, byly použité při vzniku první centralizované PVOS Velké Británie, jako integrovaného systému obrany země, ostrova, při legendární Bitvě o Británii. Pomohl jsi technicky i při osvětlení radiového zaměřování."
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

S hlubokou pokorou jsem na Palbu dával před týdnem příspěvek:

- Ano, kniha - Pravda o západní frontě ( 1.část) 1940-1943 - vyjde.
Dodal jsem. Vyjde 31. března 2014.
Ano, vyjde po 2 letech od svého zlomu a 2,5 roku od sestavování a oprav. Kniha si na sebe musela vydělat a na část bylo třeba sponzora( jak u prvé knihy vzniklé na Palbě z článků, - knihy - Pravda o Východní frontě 1941-1944, - říkal pan šéfredaktor Štefl: " na takovou rozsáhlou knihu musí vydělat nejméně 3 až 4 knihy komerční". Tak v této ekonomické krizi bylo těch komerčních knih, za dva roky snad 20.... dodávám já....).
Byla ve mně trochu malá dušička, po těch všech odkladech.
Ano odkladech.
Každým rokem 2 odklady - Jeden ke květnu a druhý k Vánocům.
No, jo, ale od září 2013 do Vánoc 2013, bylo těch odkladů nejméně 8, v září 2 odklady, v říjnu 3 , listopadu 2 a v prosinci 2013 ještě 1 odklad.
Řeknu Vám... - "bylo to na nervy Něco".
Ještě včera jsem se po této popsané anabázi trochu bál a tak jsem se pana šéfredaktora zeptal : Kdy bude na webu, na stránkách Nakladatelství kniha jako novinka?"
Věřte, že mě odlehlo, když mi řekl: "Měli jsme toho hodně a tak na web Nakladatelství to dáme v pondělí, maximálně v úterý."

Nyní k slíbenému stavu objednávek:

- Za týden bylo uděláno přesně 17 závazných objednávek( poslední číslo objednávky je do 23:59 hodin 20.3. 2014 - 0172014).
- objednáno je za první týden - od doby co jsem dal upoutávku na: Palba.cz , - celkem 20 knih.
- 18 knih je Západ( 17 je objednávek Západ, ale jeden pan kolega - dlouhodobě na Palbě, - chce knihy Západ 2x), a ještě i 2 knihy jsou Východ ( 1 kniha Východ, spolu s knihou Západ jde na Slovensko, stejné je to i v objednávce jednoho kolegy z ČR).
Přes konto je 16 knih, 1 kniha vlastní odběr, a na dobírku jsou 3 knihy.
Teď Pozor - z těch 16ti přes konto je 13 knih již uhrazeno na kontě, když jedna kniha je přes konto teprve z noci - 23: 33 ze včerejška na dnešek - Díky za důvěru.
- 3 knihy, - 1 ks Východ a 2 ks Západ, - jdou na Slovensko.
- 19 knih je s věnováním - jedna bez věnování.
Většinou zaplatili "staří" Palbáci, ale i lidé co nás čtou a objednali i Východ, ale pozor jsou tam i úplní nováčci - Paráda.
Tolik tedy stav objednávek, který na první týden hodnotím jako velice dobrý.

Příští pátek sem dám další stav objednávek, jak jsem již na počátku slíbil.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

A je to tady a věřte, že jsem na tuhle chvíli moc a moc čekal.
Pan šéfredaktor Nakladatelství BVD s.r.o. Mgr. Štefl své slovo drží. Je pondělí 24. března 2014 a na jejich webu je v rubrice - PŘIPRAVUJEME - vpravo pod - Aktualně - upoutávka na knihu Pravda o západní frontě. Jen je třeba trochu sjet kolečkem pod knihu Forman vs. Menzel, viz tento odkaz:
http://www.bvd-knihy.cz/
Je tam možno se dočíst i jak kniha Pravda o západní frontě vznikala.
Takže kniha do týdne bude. Objednávky mohou posílat nyní i Ti, kteří ještě váhali.
Objednávky mohou posílat i Ti, kteří si je chtějí prakticky už příští týden - první týden v dubnu - vyzvednout přímo v Nakladatelství BVD s.r.o. a chtějí je s věnováním a podpisem. To proto, abychom stačili knihy popsat věnováním a podepsat a ty byly tak připraveny k odběru.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od Pegeucko »

Gratuluji že to konečně klaplo, sám samozřejmě jednu objednávám přez Email. Vyzvednu osobně.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Díky Pege za Gratulaci, od jednoho z "duševních otců knihy" to je zvlášť potěšitelné.
Tvá "Závazná objednávka - s věnováním a podpisem" právě e-mailem dorazila a odpověď jsem Ti, s Díky, již odeslal.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Omlouvám se, ve čtvrtek 27. března 2014 se něco zásadního stalo - v Nakladatelství BVD jsem "připravil pan šéfredaktora Mgr. Štefla o prototyp - Pravda o západní frontě 1940-1943", když říkám připravil, říkám tím on chtěl abych si pro knihy přišel až v pondělí ve 13:00, že už budou v BVD přivezené všechny výtisky, a že ve středu 2. dubna je budeme popisovat věnováním a odesílat.

Já to nevydržel "a jako malé dítě" jsem si tu knihu - ten jeho prototyp - pro své příbuzné prostě do pondělka "vydyndal" - "ukecal jsem Mgr. Štefla, aby mě jí do pondělka dal, že v pondělí mi dá už - dle smlouvy jen 4 zdarma výtisky" - dle smlouvy mám právo na 5 výtisků... zdarma, mimo honoráře - jednou Vás s honorářem seznámím - je menší než jsem rozdal a koupil pro kolegy a kamarády - třeba i na setkání.

Dle autorů - co jsem zatím vyslechl - musíte vydat nejméně 10 knih, jako autor - deseti titulů - čtivých a zajímavých knih , aby jste něco vydělal.
U historických a odborných knih je to prý dvojnásobek - já si nevydělal zatím s tou - Východ - jen jednou knihou - ani na" zlámanou grešli" - Nakladatelství prostě nemá peníze....
RAYTHEON(viz příspěvek kolegy výše) tohle vše, jako častý diskutér se mnou prostě ví a proto napsal co napsal - nic z knih nemám a jen mnoho platím okolo!!!....

Dle mého myšlení je to jen určité uznání - i klukovská šance splněného přání - tečka - uvozovky nahoře i dole...

"Ve čtvrtek - byl svátek neteře mé ženy - a tak se konal jen tak trochu obdiv příbuzných nad prototypem knihy a tou "trochou whisky a Plzně 12 stupňů" -, že konečně... - promiňte 2,5 roku jsem na knihu čekal.
Závěrem sem dám ještě to co jsem dostal z Nakladatelství BVD jako instrukce v e-mailu - bez přepisu - jen CTRL C a CTR V:

27.3.2014 12.42

Pane Michálku,

zde jsou pokyny na středu:

1. Přijďte prosím ráno už v 09.00 hodin, v deset by bylo
pozdě kvůli PPL službě. Takto knihy odejdou ještě téhož dne.

2. Napište na lístky jména všech objednávajících,
kterým budeme knihu posílat, můžete připsat i dobírka
nebo obyč., ale nemusíte. :)

3. Připravte si slogan, který budete vpisovat do knihy
jako věnování (v jedničce jste použil mj. i slogan:
Děkuji za mnoholetý zájem o historii). To jen, kdybyste
potřeboval inspiraci.

A na váš server sdělte všem, že kniha nebude k dostání
ná žádných internetových serverech, pouze si ji mohou
objednat u vás, u nás anebo v distribuční síti Euromedie.
Můžete je lehce upozornit i na kvalitu papíru (křída lesk)
a grafické zpracování, a přesto cena knihy zůstala
stejná jako u první.

Tak snad je to vše, kdybyste ještě něco potřeboval,
tak mi prosím napište.

Děkuji a přeji pěkný sluníčkový den.

Zdraví DanaKa

Ještě sem dám trochu ochutnávku - co jsem naskenoval z knihy:

Obrázek


Obrázek



Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Klaplo to.
V pondělí jsem ve 13,00 byl v Nakladatelství BVD s.r.o. Knihy byly již do nakladatelství navezeny a tak jsem odebral své 4 knihy zdarma( jednu již mám ze čtvrtka) a 4 knihy, které jsem oproti penězům odebíral pro své známé hned( jsou pěkně těžké, těch 8 knih co jsem táhl domů, naštěstí pár stanic autobusem, doma vážilo skoro 16 kilo).
Jen jsme se ještě organizačně pobavili o středě, kdy se budou vyřizovat objednávky za prvních 14 dní, mám na mysli - popisovat věnováním, podepisovat a balit.
Vyskytl se malý problém.
Nakladatelství zabalené knihy odesílá roznáškovou službou PPL, která potřebuje pro svůj dispečink telefon toho, kdo bude knihy přebírat.
Naštěstí pro našich 30 objednaných knih z celé ČR, za prvních 14 dní, a i ze Slovenska, jsme potřebovali telefon jen od 4 objednávajících( bylo to 2 z ČR a 2 ze Slovenska).
Ty jsem včera, v pondělí odpoledne, ještě oslovil přes e-mail. Ostatní telefony jsme naštěstí již měli v závazné objednávce.
Takže ve středu se knihy začnou i distribuovat.
Děkuji tímto všem, kteří si již objednali( od Aše až po Uherské Hradiště, stejně jako z Bratislavy a Stupavy) a těším se na všechny další objednávky.

No a již přišli některé nové objednávky na již řečený e-mail: michan.palba@seznam.cz
, které se dalších 14 dní budou vyřizovat a to buď s věnováním, nebo bez, formou:

- platba přes konto.

- na dobírku.

-nebo v Praze a okolí, vyzvednu si v Nakladatelství BVD s.r.o. - sám.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Fakt jsem očekával, že bude vše hotovo dřív.
Přišli jsme dnes ve středu 2. dubna 2014 před 9,00 a tak jsme již v celých 9,00 mohli začít. Popisoval jsem a vždy vložil příslušné, na papírku připravené jméno. Jedna kolegyně před zabalila již adresně a druhá kolegyně dala venkovní obal s adresou pro příjemce - dle požadavku - a tak byla kniha, knihy připraveny pro roznáškovou službu PPL.
Myslel jsem si, že těch 32 knih, někde byly i 2 najednou a jednou bez věnování, budou do hodiny hotové.
Chyba lávky. Hotovo bylo až v 11,10 ( muselo být hotovo do 12,00, kdy přichází pro balíčky řidič, pracovník PPL. Jinak by bylo až zítra...).
Aby někdo neudělal chybu v popisu, kam má, která kniha přijít, aby byl tento poměrně těžký balíček správně zabalen - zabezpečen proti hrubšímu zacházení - chtělo to čas.
Nyní lze konstatovat - hotovo.
Někteří objednávající dostanou knihu dnes a někteří - , ale ozvěte se někdo pak sám.

A již zde mám i e-mail od paní Dany Kavalecové, pracovnice Nakladatelství BVD s.r.o., zde pro ČR:

2.4. 2014 12:12.

Knihy Pravda o Západní frontě
právě odvezla služba PPL.

dk

další e-mail z BVD pak říká pro Slovensko:

2.4. 2014 13:03

V tuto chvíli odchází objednané knihy pro Slovensko.

dk
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Kniha - Pravda o západní frontě(1. část) 1940-1943.

Příspěvek od michan »

Tak tomuhle e-mailu, z toho nejvzdálenějšího místa, se mě nechtělo pár minut ani věřit - objednal obě knihy - Východ i Západ.

Dnes 3.4.2014 10:28:06

Dobrý den.

Knihy dorazily, vypadají super, už se těším až „si je dám“ J.

Přeji Vám mnoho dalších úspěšných článků, knih a jiných děl. A samozřejmě to přeji v první řadě mě a ostatním čtenářům palby, ať si můžeme dál rozšiřovat obzory.

Přeji krásný den.

R... C...

Jméno jsem jako vždy za začatečním písmenem vytečkoval, ale teď POZOR - adresa je Hradiště, Cheb, tedy uplný západ ČR.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“