Sovětská letadla - Václav Němeček

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Sovětská letadla - Václav Němeček

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Sovětská letadla - Václav Němeček

Vydalo: Nase vojsko, Praha, 1969
1. vydani, naklad 10 000 kusu
592 stran

Mam ji.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Strašně Vám ji závidím. Já ji měl v rukou jen dvakrát a to jednou skoro měsíc, tedy jsem si ji mohl důkladně prostodovat. Je to vzácná věc. Střezte ji jako oko v hlavě.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Dekuji. Prave na zaklade Vaseho hodnoceni v diskuzi o sovetskych samohybnych delech, tady na palbe, jsem si ji objednal. Puvodne jsem ji kvuli znacne vysoke cene ignoroval, ale tohle mne presvedcilo :
Pátrač píše:V šedesátých letech vyšla kniha od Němečka Sovětská letadla. Vyšla jen jednou a je považována za naprostou vzácnost.
Takze dekuji za tip. Budu o ni dobre pecovat.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Sovětská letadla - Václav Němeček

Příspěvek od TonyHazard »

Jenom úvaha - nebudou informace v této knize obsaženy v pozdějším vydání Vojenská letadla 1, 2, 3, 4 a 5 od stejného autora?
(vydána asi v letech 1974 -1977)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

TonyHazard:to je složitější, ta knížka je vzácná protože je prakticky nesehnatelná.
Informace z ní jsou v podstatě ve ve veškerém Němečkově pozdějším díle, ale třeba v řadě Vojenská letadla moc ne, protože těch pět dílů obsahovalo kompletní dějiny letectví, takže to moc dopodrobna rozebrané nebylo.

Docela dost z knížky Sovětská letadla se objevilo i v Letectví, ale je to rozeseté po mnoha a mnoha ročnících...
Jde ale hlavně o to, že Němeček tehdy přinesl informace o letadlech o kterých se tady moc ( nebo vůbec nevědělo ). A nejen tady, spousta podrobnějších prací o méně známých Sovětských letadlech začala po tom, když autoři u Němečka zjistili, že něco takového vůbec existovalo.
Osobně je mi záhadou, kde k tomu Němeček tehdy přišel.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

Němeček knihy psát rozhodně uměl.
Osobně obdivuji jeho schopnost zkombinovat neuvěřitelným způsobem čtivost s velkým množstvím údajů.
Většina jeho knížek není moc velká ani formátem ani množstvím stran, přesto má člověk vždy pocit, že je v ní více informací, než v kdejaké velké "moderní" encyklopedii.
Takové knížky už dnes nevycházejí :(.
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

M1A2 Abrams píše: Sovětská letadla - Václav Němeček

Vydalo: Nase vojsko, Praha, 1969
1. vydani, naklad 10 000 kusu
592 stran

Mam ji.
:D ... Možná to chtělo napsat - "Mam ji. Není na prodej, jen se chlubím" - a umístit to do vlákna vtipů.

Ale teď vážně. Poté, co tuto knihu Pátrač tak vychválil, jsem rovněž neodolal, využil příležitosti a rozšířil jí svou skrovnou bibliotéku. Zatím jsem ji jen zběžně prolistoval (vypadá vážně skvěle), a přitom objevil na vnitřní straně desek šest podpisů. Jsou psány azbukou a datované 1971.
Samotná jména se mi (respektive naší "rodinné ruštinářce" :D ) nepodařilo rozluštit, tak mne napadlo, že někdo z místních ostřílených palbáků by mohl mít víc štěstí.
Řekl bych, že nejde o nikoho známého, ale i tak by bylo zajímavé zjistit, kdože je tam vlastně podepsán.

(Moje osobní soukromá a soukromně-osobitá domněnka je, že s nejvyšší pravděpodobností půjde o piloty(?) spřátelených armád, kteří jak známo v roce 1971 již nějaký čas dočasně pobývali na našem území v rámci bratrské internacionální pomoci. Je to ovšem jen čirý dohad.)

Tady to je:
Obrázek
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
kelish
Příspěvky: 1
Registrován: 16/3/2012, 18:06

prodej - cena

Příspěvek od kelish »

Ahoj všem.. probiram se zrovna knihami po otci... byl strasny fanda do vojenstvi a nahodou sem narazil na tuto knihu.. mohu se zeptat na orientacni sberatelskou cenu popripade klidne prodam mam opravdu hodne knizek a nechci je vyhazovat tak kdyztak napisu nekde nejaky seznam ale zatim mi bude stacit tato kniha diky moc za odpoved kdyztak soukrome zpravy.
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

(Moje osobní soukromá a soukromně-osobitá domněnka je, že s nejvyšší pravděpodobností půjde o piloty(?) spřátelených armád, kteří jak známo v roce 1971 již nějaký čas dočasně pobývali na našem území v rámci bratrské internacionální pomoci. Je to ovšem jen čirý dohad.)
Rozluštil jsem ty kódy u podpisů, domněnka jde jistě správným směrem :up:
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: prodej - cena

Příspěvek od Hans S. »

kelish píše:Ahoj všem.. probiram se zrovna knihami po otci... byl strasny fanda do vojenstvi a nahodou sem narazil na tuto knihu.. mohu se zeptat na orientacni sberatelskou cenu popripade klidne prodam mam opravdu hodne knizek a nechci je vyhazovat tak kdyztak napisu nekde nejaky seznam ale zatim mi bude stacit tato kniha diky moc za odpoved kdyztak soukrome zpravy.
Cena je minimální, těch knih je v oběhu stále obrovské množství a po faktografické stránce už jsou překonané. Nicméně pokud rozprodáváš sbírku knih, tak sem určitě můžeš umístit jejich seznam. Určitě se tu najdou kupci (ale finanční příjem očekávaje spíše na antikvariátní úrovni).
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Hansi tak mi ukaž kde obíhají... :)
Já jsem ji v nabídce neviděl ani nepamatuju.
Sice už jsem se nějaký čas nedíval ( nejsou prachy )...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Párkrát jsem ji viděl na aukru. Cena snad do tří stovek pokud se pamatuju.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Knihovny, antikvariáty, aukro (jak píše Jersey)...prostě je jich spousta. X lidí v mém okolí má tu sérii kompletní.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Konkrétně Vojenská letadla se na Aukru motají pořád a jsou to řádově spíš desetikoruny. Sovětských letadel od něj jsem si ale nevšiml (na druhou stranu jsem je nikdy nehledal.
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“