Druhá kniha vzniklá z článků na Palbě.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

No co se stalo - ve středu 16. března jsem se setkal s panem šefredaktorem Nakladatelství.
V přibližně 35 minut trvajícím rozhovoru ( pan šefredaktor spěchal a já si přál alespoň 20 minut) mnou připravené body předešel.
Zkrátit texty... to bylo to zásadní a prvé...
A to další?
Píšete knihu a nikoliv web....
Tedy píšete především pro širokou veřejnost ( komerčně rozumím, že to nebudu prodávat já....).
Je to kniha - odkazy, když jsem si část přečetl dávejte do použité literatury.
Má to moc stránek - zkraťte to.
Stejně to budeme asi muset možná vydat v několika knihách.....( prý i to mnou signalizované je o 950ti stránkách)

Co vlastně chci říci - už pracuji a do konce dubna 2011 to mám mít hotové.
Paní Kavalecová má mít novou verzi - začne na ní pracovat konec dubna, začátek května 2011.
Kniha má být po obvyklých procedůrách - zlom - opravy - připravena k tisku září, říjen 2011.
Prostě pro vánoční trh 2011.
Tedy promiňte 6 týdnů musím makat...
I z těchto důvodů jsem včera -17. března sezval kamárády - a - kalil jsem s nimi mou oblíbenou finskou Vodku...
Omlouvám se skvělému Skeletovi.
Omlouvám ( možná jsem měl nechat to krásně moravské - " omlóvám se) se velitelům a předpokládám i některým kamarádům na Palbě, že mě zase skočila ta přiiblblá klávesnice k prstům a mimo Farky, Hans S a Skeleta jsem nikoho nechválil....
I když to někdy přeženu mám většinu a nejen přihlášených palbáků rád....
Věřte v podstatě mám lidi rád - jen se s některými i pohádám, ale mám je stejně dál rád....

Prostě "prdnul jsem se jako 62 let staré dělo"......

Omlouvám se......
ObrázekObrázekObrázek
MadI
Příspěvky: 8
Registrován: 24/9/2010, 11:09

Příspěvek od MadI »

michan píše:.............

Prostě "prdnul jsem se jako 62 let staré dělo"......

Omlouvám se......
Promiňte za veliký OT a osobní otázku, ale mám z té poznámky rozumět, že Vám je 62 let?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Bohužel trochu jj - táhne mě trapně 63,
ale miyšlením a s Vámi na Palbě -"mladej šnek"
Pánové a kolegové všichni lidé - " já Vás mohu" - asi i Lord ví mou spontánost - Lorde a pane Sapíku - mohu připravit Praha 2011? - a nebo doporučíte něco jiného - Sa to neznamená, že - vždyť Ty víš - podzim a setkání Palba 2011 je u Tebe....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“
„et destilleted“

"A ještě jednou, pane Vrchní a dokola!"

Ozývá se z pod stola...
MadI
Příspěvky: 8
Registrován: 24/9/2010, 11:09

Příspěvek od MadI »

michan píše:Bohužel trochu jj - táhne mě trapně 63,
ale miyšlením a s Vámi na Palbě -"mladej šnek"
Pánové a kolegové všichni lidé - " já Vás mohu" - asi i Lord ví mou spontánost - Lorde a pane Sapíku - mohu připravit Praha 2011? - a nebo doporučíte něco jiného - Sa to neznamená, že - vždyť Ty víš - podzim a setkání Palba 2011 je u Tebe....
Čtu Palbu každý den téměř kompletně na RSS čtečce v práci a vždycky si myslím, že těm lidem tady je nejvýš do 28 let. Tedy někdy si řeknu, jo tomu už bude tak 35, ale já si ve 43 letech připadám, že se cpu někam, kam už ani ze slušnosti nesmím.

No, je vidět, že koníček a duševní zájem fakt člověka drží svěžího a mladého ... gratuluji!
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Nechci dělat reklamu.
Ale.
Víte co mě řekl šéfredaktor - skvělej člověk již od pohledu...
Víte kolik lidí si koupilo elektronickou čtečku???
Ale on řekl, že 46.


Slyšíme se...46.

To prý je hudba 2011,12,13........
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Michane klidně si tu Prahu připrav, zkus nahodit sítě, jaká se ujme účast. Vidím to i trochu jako spojení s oslavou tvé knihy, já říkám proč ne.

Co se týče "stáří členů" je zde hodně autorů nad 30 let. Debaty se možná občas účastní mladší. Pokud se i lidé nad 50-60 let naučí s IT a internetem nevidím důvod proč by zde být nemohli. Ba mají zkušenosti a můžou dobře přispět, je to jen o jejich zájmu. To je zářný případ Michana!

Michane jak myslíš čtečku? Myslíš tvou knihu v elektronické podobě?

Jinak RSS kanál je něco jiného, viz. třeba náš www.palba.cz/rss.php
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ď - a ty Víš Lorde jak si Tě vážím od roku 2005 - jseš.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Tak nejlepší je, když tu je správný mix. Já jsem rád, že je tu hodně starších přispěvatelů. Mají zkušenosti, často vzpomínky, navíc je hodně zajímají věci, které už nás třeba tolik nelákají, ale rádi si to přečteme. A hlavně by to mělo být úplně jedno, kolik komu je..nejsme na diskotéce :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Takže Tvůj pocit, Tvůj momentální prožitek a Tvé znalosti, neznalosti jsou to co je.
Co uměli umí lidé a řekli to před Tebou je " šumák", nebo co Tvůj mozek ještě nevzal mimo Tvého koníčka - tam jsou lvy - to bývalo na mapách 350 až 1450....
Takhle?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Pokud to tak bereš ty, tak ti to vyvracet nebudu :). Taky by se to dalo vzít nezaujatě, neradikálně, nehledat v tom vědu, pavědu atd.

Zaprvé lvy člověk asi bohužel časem vymlátí a zadruhé nikdy tě nenapadlo zamyslet se a podívat se na složení článků dle generací? Nepozoruješ tam rozdíl a oblíbená témata a údobí? To že to nebudu studovat do detailu neznamená, že tam mají poskakovat lvi a vesele si hrát s antilopami, ale jen to, že to pro mne je okrajovější, byť určitě zajímavé. Ono se to dá i otočit...stejně jak to platí na lidi přede mnou, tak stejně se dají dosazovat lvíčci i k lidem a zájmům těch po mě :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Dobrý.
Jen Tě doporučuji dosáhnout toho, aby ses, jako zřejmě " Pražák", nemusel na antilopy - třeba od mala - dívat jen v zoo, ale osobně. Díky tomu, že si třeba budeš také všímat - a to postupně - i historie. Začínáš dobře - detaily....
Naposledy upravil(a) michan dne 18/3/2011, 22:40, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

JJ, Pražák, neodolatelný terč pro každou příležitost a do každé rodiny, to mě nikdy nepřestane udivovat, to samé pokud je někdo mladší, tak automaticky je téměř na úrovni prvního stupně základní školy. Budiž...příště se zdržím jakýchkoli dobře míněných komentářů.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jestli se já dožiju 62 let a potáhne mi na 63 a budu schopen pracovat jako kolega michan, tak to budu považovat za naprostý zázrak.

Knihu netrpělivě očekávám a zdá se že to bude pod stromeček, tak jako minule. To bude super dáreček. A jet do prahy? To je na zváženou ale asi bych vyrazil a když už pojedu, mám v autě 3 místa.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

" D" pane kolego pátrač.
Čeká mě facha na mém - zážitek na 6 týdnů, když se chci, mezi tím, setkat i s kolegou RAYETHONEM.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Pánové klídek. To opravdu na Palbě není možné normálně diskutovat? Mám tenhle web moc rád, ale to neustálé prázdné tlachání a osobní útoky mě v posledních měsících dost znechucují. Trpí tím celá Palba a tenhle stav se bohužel neustále zhoršuje. Snažme se diskutovat věcně a s vzájemným respektem. To by přeci neměl být až takový problém, tím spíše, že nám to dopuručuje desatero Palby, které by mělo být závazné pro všechny uživatele bez ohledu na hodnosti.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Poho - mě se pan kolega Polarfox moc líbí i jak píše.
Mimochodem já jsem také Pražák a velice kolegovi rozumím...
Nezlobte se na mne - jdu na 6 týdnů makat na knize...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Neřešil bych to, ono často jak je to jen psanou formou, tak to někdy může vyznít zcela jinak než to člověk myslel. Ať jde psaní hladce...tady nad Prahou právě po včerejším sněhu vykouklo sluníčko, tak by to mohlo vlít energii do žil :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Ledy okolo knihy se náhodou nepohnuly?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“