První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

# píše:Nechtěl by i Honza S. vydat svojí monografii 190tky papírově? Bych mu k tomu napsal předmluvu :lol:
Jo předmluvu....stačí polit knihu Jäegermaistrem :razz:
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

Ááá. Bravo, mé tajné touhy ohledně článků o východní frotně se staly realitou. Vždycky jsem si myslel že by jim slušel papír a vůně novo-tisku.
Samozřejmě si budu přát exklusivní nabídku i s věnováním, jelikož jsem veliký fanoušek nejen Michana a jeho článků ale i Palby celkově. Vždyť jsem již na Palbě pátým rokem. Sice jsem ještě "pískle" (20 let) a na články si za jedno netroufnu a za druhé nemam čas a zdroje, ale jsem velice rád že mohu sledovat jak se Palba krásně rozrostla a vyvinula a vidět to z pozice "mladého veterána" :)
Takový drobný dotaz, bude nějaký křest knihy?. :lej:
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Michane já taky nemám čas ani náladu něco organizovat. Řekni dyžtak Pegemu - synátorovi.

Jen si myslím, že 140 výtisků pro Palbu je prostě hodně, že tolik se jich prodat ani nepovede, když jich bude 20 za měsíc bude to úspěch. Ostatní pak budeš mít na skladě třeba rok.

Takže tou soutěží jsi to mohl, aspoň trochu osvěžit, připomenout se, bejt na očích. Nejsme tady primárně e-shop, vystavená cedule někde na titulce asi taky nebude furt.

Zatím se ti ozvali lidi, které víceméně znáš se srazů, nebo skalní fandové apod. Tím nechci říkat, že o knihu nebude zájem. Jistě se bude dobře prodávat pomocí jiných sítí.

A když nebudeš mít čas v lednu, můžeš se pochopitelně ozvat v únoru. Každopádně víš jak to tu chodí, rady dostaneš, ale realizace už je na tobě. Palba ty může v rámci možností poskytnout jen určitý prostor pro prezentaci. Jen říkám kuj železo dokud je žhavé!

Jinak co se týče prvních výtisků, ano mají určitá specifika. Jsou po letech ceněné, pokud se jejich autor proslaví. Někdy mají význam i pro sběratele.

Například první vydání Darwinovy knihy O vzniku druhů přirozeným výběrem má dnes cenu 2 miliony korun.

Nebo vzácný výtisk knihy Mein Kampf podepsaný Adolfem Hitlerem a věnovaný Georgu Maurerovi, se kterým se Hitler setkal ve vězení Landsberg má cenu 700 tisíc Kč. Mauer byl místní nacistický pohlavár. Jedná se o výtisk, který vznikl ještě před oficiálním vydáním knihy.

No michan asi tak slavnej nebude. Zkrátka a dobře první výtisky mají určité stigma, pokud promluví do dějin, v opačném případě skončí na kontejneru :lol:

Ale dovedu si představit, že po letech dokážete zachovalou knihu s věnováním autora prodat třeba přes Aukro za 3 násobek její pořizovací ceny. Samozřejmě, že inflace bude hrát taky svojí roli.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6829
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Šéfe - Lorde - nezlob se,
myslím, že postupně i na soutěž dojde - jen do konce roku je to časově horší.

Jinak s potěšením mohu konstatovat, že přihlášky chodí od stálých členů Palby a nejen od stálých členů Palby, ale i od občasných čtenářů Palby, ale i od našich přátel ze Slovenska a také nečlenů Palby.
Je to pro mne příjemné zjištění.
Nečekal jsem za 1 den 17 přihlášek - které jsou jako objednávky s věnováním již zařazeny do Seznamu - a 8 dotazů - za 1 den.


Prosím všechny kdo projeví zájem, aby to mělo parametry:


Občanské Jméno a přijmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon není podmínkou.
dále prosím zda věnování.


Prosím to vše na e -mail:
michan.palba@seznam.cz


O penězích je to o vzpomínaných 399,- Kč a asi poštovné, které řekne Nakladatelství - pro koho to nebude problém bude si knihu moci vyzvednout osobně - adresu včas sdělím.
Toto vše - peníze a detaily upřesním až koncem roku 2009 a určitě pak na začátku ledna 2010
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

wildesau píše:
# píše:Nechtěl by i Honza S. vydat svojí monografii 190tky papírově? Bych mu k tomu napsal předmluvu :lol:
Jo předmluvu....stačí polit knihu Jäegermaistrem :razz:

Tak křest máme vymyšlenej :D Teď už jen dodělat knihu. Ale jednou bych to hodně rád vydal. Když teď vydal Michan své dílko, tak jsem přemýšlel, jestli uvažovat o Fw 190 jako monografii, nebo vydat řekněme nějakou encyklopedii německých stíhacích strojů :) Ale v nejbližších letech to myslím nehrozí :)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Na tento email nelze nic uložit, ani poslat, chce to po mě nějaké nesmysly kterým nerozumím. Až mě přejde vztek, pošlu PM.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Přidávám svoji gratulaci a děkuji za smysluplnou knihu do záplavy balastu. Už se těším na kvalitní počtení :-)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ty stará vojno!

omlouvám se, že jsem ty počty podcenil. Říkal jsem 20 za měsíc a ono to je 20 za den. Tak to asi ty výtisky v klidu udáš. Ono přeci při návštěvnosti 3000 lidí denně je to znát!

Pánové učte se od michana, všichni víme hov.. Teď nám poskytne zkušenosti jak se to má dělat! Ještě tady z toho bude nakladatelství. Články máme kvalitní, a kdyby se dal do kupy nějakej kolektiv autorů vznikly by jistě další kvalitní díla! Založíme nějaký s.r.o. a jdeme do toho. Takhle se musí krmit celej potravinovej řetězec předtím. Hansovy monografie o letadlech vydáme jako paperbacky ...
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Lord-no on to vůbec není špatnej nápad. Bylo by co vydávat na několik let dopředu :)
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Ospravedlňujem sa, že až tak neskoro.

Michan gratulujem. Bude mi cťou mať túto knižku v zbierke. Skladám klobúk pred každým, kto si dá tú námahu a vytvorí takéto kvalitné dielo. Je to o vôli, energii, čase, peniazoch... inak, tajne som v to dúfal.

Ako uviedol Lord. Pre ďalších by to mohlo byť tým povestným postrčením do nasledovania.

Nápad s vydavateľstvom "palba" nie je vôbec zlý. Je to samozrejme komplikovanejšie, ale dá sa to. Okrem kvalitných článkov, diskusii a autorov, je tu práve tá značka zastrešujúceho webu - "Palba" - dobré meno, vysoká návštevnosť, kvalita, odbornosť...

Mám kamaráta, ktorý sa zaujíma o druh. svet. vojnu a tým pádom príde sem-tam aj na Palbu, keď mu poviem, že michan vydal knižku, tak si ju kúpi. Prečo ? Lebo pozná jeho tunajšie príspevky a tým pádom vsádza na istotu. Spomenutý bol Hans, áno, ak ďalší kamarát zistí že vydal knižku on, tak si ju kúpi, lebo vie, že tam bude minimálne to, čo je zverejnené tu.
A takto by sa dalo písať o kde kom. Tak, že...
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Thór píše:Lord-no on to vůbec není špatnej nápad. Bylo by co vydávat na několik let dopředu :)
Obávám se, že nebylo. Článků (seriálů) opravdu kvalitních a rozsáhlých tak, aby z nich šla udělat kniha tu moc nevidím. Přestože tu jsou výborné texty, svým rozsahem na knihu zkrátka nemají.
A jedna věc je případnou publikaci vydat a druhá jí prodat. Obzvlášť v dnešní době.
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

A také problémy s právy (fotky, výkresy a další).
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

To je pravda.Fotky atd. by byl problém :(
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Michan - objednávku jsem už posla. Jinak k tomu co píše Lord, znám jedno malé vydavatelství, které je schopno za překvapivě dobrou cenu vydat knihu i o počtu cca 20 až 25 výtisků. A to ve vazbě.

Jednu jsem si od nich koupil je to od vojenského chemika a co ten do té knihy dokázal narvat dat, to jsem ležel na zádech v šoku. A kvalita vazby je vynikající.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Obávám se, že nebylo. Článků (seriálů) opravdu kvalitních a rozsáhlých tak, aby z nich šla udělat kniha tu moc nevidím. Přestože tu jsou výborné texty, svým rozsahem na knihu zkrátka nemají.
Pozor pozor. Zaujímavých tém je tu viac, ako dosť. To, že sú niektoré úvodné články k téme krátke, nie je chyba témy. je to skôr záležitosť tvorcu - jeho času, energie, zdrojov....a niekedy to celkom slušne rozvíja a dopĺňa diskusia.

Predaj - mne stačí keď vidím v kníhkupectvách plné regály "sračiek", ktoré sa aj z minimálnou reklamou predávajú. A tu by mala propagáciu na starosti www.palba.cz . Ono sa to možno na prvý pohľad nemusí zdať, ale je to obrovská devíza. Pozrite si koľko je pozretí niktorých tém - tisícky.

Fotky atď. - nie je to až taký problém, samozrejme ako kedy, ale ak by to bol, tak by nevychádzalo tak veľa kníh a časákov.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

rabo píše:Pozor pozor. Zaujímavých tém je tu viac, ako dosť. To, že sú niektoré úvodné články k téme krátke, nie je chyba témy. je to skôr záležitosť tvorcu - jeho času, energie, zdrojov....a niekedy to celkom slušne rozvíja a dopĺňa diskusia.
Ale jistě, zajímavých témat je na světě spousty, některý jsou naťuklý i tady, ale zkrátka mám pocit, že by to bylo spíše na něco podobnýho leporelu, než na plnohodnotnou knížku. Muselo by se na nich moc a moc zapracovat.
rabo píše:Predaj - mne stačí keď vidím v kníhkupectvách plné regály "sračiek", ktoré sa aj z minimálnou reklamou predávajú.
Jenže ty sračky jsou převážně o sexu, partnerských problémech a příručky typu "milionářem za 14 dní", tohle jsou témata, který reklamu nepotřebujou. Historický knížky musí bejt opravdu kvalitní, aby vydržely na pultech, proto taky se jich naprostá většina dá sehnat za půlrok v akcích typu "vše za 39,-".
Fotky atď. - nie je to až taký problém, samozrejme ako kedy, ale ak by to bol, tak by nevychádzalo tak veľa kníh a časákov.
Vždycky je to otázka peněz, někdo to může poskytnout za symbolickou sumu a je rád, že bude v knížce, jinej se bude chtít napakovat... tohle nelze paušalizovat, každopádně všechno má řešení, když se opravdu chce a nehledaj se jenom výmluvy a záminky :)

Aby bylo jasno, nejsem sejček a nikoho od toho neodrazuju, jen se koukám na věc realisticky, takže mi je jasný, že by bylo třeba hodně a hodně práce, než by se z místních článků něco podařilo dotáhnout do další knížky.
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Lord píše:Články máme kvalitní, a kdyby se dal do kupy nějakej kolektiv autorů vznikly by jistě další kvalitní díla! Založíme nějaký s.r.o. a jdeme do toho. Takhle se musí krmit celej potravinovej řetězec předtím. Hansovy monografie o letadlech vydáme jako paperbacky ...
Hmmm...zajímavá myšlenka. Třeba založit kolektiv autorů, který by dal trošku dohromady WW1. Tam si totiž myslím, že je pole neorané. O WW2 toho bylo napsáno již spousta, ale zkuste si najít někde něco o WW1. To je o dost větší oříšek a také si myslím, že by bylo z čeho vybírat už teď a co teprve, kdyby se do toho obul takový Pátrač, Hans.S, Destroyman, Jarl, křížek a další...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Pánové, možná by to chtělo trochu návrat do reality.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Proč? Realita zuří venku, tady máme pohodu :-) Pokud bude knížka čtivě napsaná, rozumně vyvážená, tak se snad najdou i čtenáři. Když procházím knihkupectvím (hlavně v hypermarketech) a vidím, za jaké slátaniny jsou lidi ochotni vyvalit peníze... Pár příznivých recenzí na správném místě, značka Palby a tichá pošta mezi spřízněnými lidmi by mohlo dost pomoct. Je pravda, že podobně zaujatých lidí není moc, ale proč to nezkusit aspoň něčím menším na zkoušku?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

knezdub píše:Proč? Realita zuří venku, tady máme pohodu :-) Pokud bude knížka čtivě napsaná, rozumně vyvážená, tak se snad najdou i čtenáři. Když procházím knihkupectvím (hlavně v hypermarketech) a vidím, za jaké slátaniny jsou lidi ochotni vyvalit peníze... Pár příznivých recenzí na správném místě, značka Palby a tichá pošta mezi spřízněnými lidmi by mohlo dost pomoct. Je pravda, že podobně zaujatých lidí není moc, ale proč to nezkusit aspoň něčím menším na zkoušku?
Já tvrdím, že snít je zdravý, jen to nesmí přerůst únosnou mez :)

Najít dneska vydavatele, kterej půjde do něčeho "na zkoušku" je víceméně nemožný, je totiž problém najít vydavatele, kterej půjde i do perfektně připravenýho projektu, pokud nemáš jméno a případně se netrefuješ do mezery na trhu, což by v současný době přišlo snad jen trochu kolem WW1, jinak mě jiný období vážně nenapadá. Druhá věc- proč tohle období není zpracovaný? Že by to nikdo nedokázal? To si nemyslím, je to proto, že o něj zkrátka není zájem, proto je tak málo publikací.
Dále, příznivé recenze na správném místě, nevím pořádně, co to je správné místo, ale vsadím se, že aby to bylo nějak znát na obratu, muselo by se za tyto recenze tvrdě zaplatit, je to reklama jako každá jiná.
A konečně- je blbost bavit se o vydání něčeho, co ještě neexistuje nejen v konceptu, ale ani v myšlenkách. :)
Pakliže se sepíše něco opravdu vyjímečného, vydavatel se jistě časem najde, do té doby to lze zkoušet snad jedině vlastním nákladem a doufat v podobnej úspěch, jakej zaznamenal Mácha se svým Májem (ačkoliv zrovna jemu už to bylo na dvě věci)...

Nicméně by bylo asi dobrý i zmínit, že na vydání knížky se u nás nikdo rozhodně nenapakuje. Alespoň co mám zkušenost svou a ze svýho okolí (známí a přátelé).
Don't worry, pee happy.
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“