První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Gratuluju, s vydavatelstvíma je to opravdu na vyliž prdel, málokdo na ně má nerv a málokdo má na vydání vlastním nákladem...

Jsem docela zvědavej, za jak dlouho jí najdu jako e-book. Samozřejmě sem pak hned hodím link :lol: 8-)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Michane, gratuluji. To je na pochvalu před nastoupenou Palbou a čestnou salvu. :up:
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

No, aby Ti pak tady někdo nehodil červenou kartu.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

První kniha vzniklá díky Palba.cz

Příspěvek od TonyHazard »

Ne, na to nelze nereagovat, blahopřeji autoru michanovi. 8-)

Jelikož patřím mezi pravidelné čtenáře michanových článků, divím se nadutosti nejmenovaného nakladatelství, že si nechalo proklouznout mezi prsty takový materiál.

Předně se hluboce skláním před michanovou odvahou, že do toho šel, a uspěl, dále si z hlavy srážím pomyslný klobouk před jeho vytrvalostí a houževnatostí nad tisíci hodinami strávenými nad zpracováním uvedených článků.

Michane, děkuji, neboť Tvoje sláva padá na nás všechny. :razz:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Rosomak píše:No, aby Ti pak tady někdo nehodil červenou kartu.
To neudělaj, přece by dobrovolně nepřišli o takový eso 8-)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Šálek nešálek, co jsme si to jsme si, todle prostě je úspěch a michanovi patří zasloužené gratulace!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Někdo musí být tou černou ovcí :)
Gratulace patří k úspěchu, já jen nemám moc rád oslavné chorály.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Gratuluji Michanovi za jeho excelentní práci a přeji hodně úspěchů do budoucna!
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Kniha.

Příspěvek od Milda »

Blahopřeji Michane k úspěchu i k takovým vědomostem! Jsi borec!
Obrázek
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Také gratuluji!
Upřímně, když si o knize více než před rokem na srazu mluvil, moc jsem nevěřil že to dopadne. O to větší mám radost, že se ti to povedlo.
Knihu si samozřejmě nemohu neobjednat. Pokud možno taky s věnováním. :)
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Taky gratuluji Michalovi k vydani knizky. Jestli na ni narazim, tak bych si ji taky rad nekdy koupil.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Michane, klaním se a smekám!!!!!
Obdivuji Tě, že jsi dotáhl do konce, co jsme kdysi na srazu v Otrokovicích nakousli.
Tvoji knize :razz:
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pánové, jsem ochoten při této slavnostní příležitosti, která se vyskytne párkrát za život, případě zájmu zasponzorovat dva výtisky pro lidi, kteří by je mohli vyhrát třeba v nějaké soutěži. Uspořádání soutěže by ovšem záviselo na michanovi, včetně vytvoření otázek, které by měly směřovat ke knize či článkům, které lze na Palbě najít.

Sám michan by něco takového mohl uspořádat a první výtisky Palbákům věnovat v rámci osvětové činnosti. Soutěž by mohla probíhat celý leden.
Nechci zde dělat soutěže každý měsíc, ale jednou do roka to nemusí být na škodu. A propó nechystáš další publikaci o západní frontě?

Každý týden v pondělí a ve čtvrtek by byla na Palbě zvěřejněna jedna otázka, například:

V pondělí (odpovědi je možné zasílat do středy, do 17:00 hod.):

1) Jaký strategický význam měl Leningrad a jaké německé svazky a generálové na něj útočili a kdo ho bránil na ruské straně v roce 1941?

Ve čtvrtek (odpovědi možno zasílat do soboty do 17:00 hod.)

2) Kdo napsal knihu „Slovo mají sovětští maršálové“ a o čem pojednává v souvislosti s útokem na Moskvu? Co umožnilo a jaký byl význam přesunu jednotek z Dálného východu?

Každý účastník soutěže však může odpovědět jen na jednu otázku týdně. Buď si vybere, že odpoví v pondělí nebo ve čtvrtek. Dny může i další týden prohodit. U každé otázky se zahrnuje do soutěže max. 10 prvních došlých odpovědí. Počítá se chronologicky, kdo dřív odepíše. Jinak by byl michan zahlcen, resp. nucen pročítat všechny došlé e-maily.
Otázky budou zvěřejňovány na Palbě a odpovědi budete zasílat michanovi na e-mail. Nejvíce vyčerpávající odpověď dostane nejvíce bodů. Každý týden michan zhodnotí průběh, a nejlepší odpovědi zkopíruje na Palbu.

Kdo obdrží za měsíc nejvíce bodů, bude mít nárok na knihu, resp. první a druhý v pořadí. Vtip může být v tom, že ne každý stihne včas odpovědět, nebo jeho odpověď nebude dostatečně kvalitní.

Aby to bylo zajímavější, do celkového hodnocení se budou započítávat jen tři nejlepší odpovědi od každého. Nemusíte tedy odpovědět na všechny 4 otázky, pokud jednou nestihnete nemusíte se obávat pokračovat. Ta jedna odpověď však může rozhodnout při nerozhodnosti hlasů.

Co ty na to michane a vy ostatní? Zúčastnili by jste se? Na Palbě nemusíte být samozřejmě zaregistrováni, stačí vám jen e-mail.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vážení kolegové a kolegyně,
Děkuji všem kteří gratulujete.
Je to naše Palbácké dílo, neboť vzniklo na základě přání a projevených sympatií Vás kolegů, kteří nejen každý týden, když se to psalo ( 2005, 2006), ale i po letech k článkům o Východní frontě projevovali sympatie a hodnotili je.


Kniha „ Pravda o Východní frontě 1941 – 1944“ bude prostě tady.

Po 25. lednu 2010 se bude prostě distribuovat prvních 140 ks těm zájemcům, kteří to budou chtít – závazně mě to řekl šéfredaktor Nakladatelství a již to z důvodů termínů pro ostatní objednavatele, kterým to nabídl, nemůže měnit.

Exkluzivně ten, kdo si přes můj seznam objedná, dostane knihu i s věnováním.
V nakladatelství jsem byl poučen (pamatuji si, že mám knihu s věnováním a moc si jí vážím), že věnování s podpisem autora je mimořádná věc do sbírky. Dělám to prvně a tak také vše nevím.

Zatím o knihu s věnováním do dnešního rána projevily zájem tito kolegové, píši je jak dávali příspěvky na Palbu:

Kacermiroslav.
Pátrač.
Lord.
Hans.S
Tunac.
Marvin.


Děkuji všem a těmto kolegům zvlášť za rychlost.

Prosím jenom, aby svou objednávku tito kolegové a potom i Ti další, kteří se rozhodnou napsali ve formě –Své občanské Jméno a příjmení – jméno na Palbě.
Adresa kam chci knihu zaslat a případně e – mail a také jestli budete chtít číslo telefonu – telefon není podmínkou.
To vše prosím na e – mail svázaný s Palbou, který zní:

michan.palba@seznam.cz
s těmito parametry budeme mezi sebou komunikovat.


Prosím zatím s tou soutěží – Lorde je to dobrá myšlenka.
Jenomže já budu mít až do konce roku 2009 moc práce. Ještě před Vánoci musím v nakladatelství (a nevím kolik dní to zabere) provést kontrolu jednotlivých kapitol před sázením knihy (kniha má 384 stran).
Prosím tedy „ taťku zakladatele - Lorda“ – zda by se s organizací soutěže dohodl s někým jiným – já tam také věnuji pro vítěze 1 knihu.

I z těchto důvodů nebudu časově schopen do konce roku každé pondělí dávat články v pokračování Západní fronty - promiňte – počítám, že ihned po Novém roce budu pokračovat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

michan píše:V nakladatelství jsem byl poučen (pamatuji si, že mám knihu s věnováním a moc si jí vážím), že věnování s podpisem autora je mimořádná věc do sbírky. Dělám to prvně a tak také vše nevím.
Takže až třeba budeš knižně vydávat rusko-finskou Zimní válku, tak už budeš vědět co a jak:-)))
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

To byl takový povzdech, že fakt nemám žádné zkušenosti - zatím - s vydáváním knih. Jen koukám a analyzuji - co je zlom knihy?, co je kontrola kapitol? - pro mne "terminus technicus" do té doby neznámý.
Stejně tak autogramiádu jsem dlouho neviděl, neúčastnil se.
Koukám a učím se a možná budu jednou dál....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Michane, také gratuluji.

A pro SA 58 : Mám rozdělané dělostřelectvo naší armády 1945 - 1989. Bude se jednat o rozšíření mých článků na Palbě. Už mám kontakty na Vojenský historický ústav, konkrétně pana Pavla Minaříka, který mi už redigoval i článek Protiletadlové dělostřelectvo ČSLA 1969 - 1989.
Obrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Michan

Gratuluji k dotažení díla do konce, kolik je v tom práce a času ocení jen ten, kdo se někdy na něčem podobném podílel.

Se vší skromností se hlásím mezi zájemce o jeden kousek s Tvým věnováním.
Dík
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

komisař píše:Michane, také gratuluji.

A pro SA 58 : Mám rozdělané dělostřelectvo naší armády 1945 - 1989. Bude se jednat o rozšíření mých článků na Palbě. Už mám kontakty na Vojenský historický ústav, konkrétně pana Pavla Minaříka, který mi už redigoval i článek Protiletadlové dělostřelectvo ČSLA 1969 - 1989.
Asi nám tu chybí slintající smajlík... Něco podobného u nás naprosto chybí, jen více takový dobrých zpráv.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Nechtěl by i Honza S. vydat svojí monografii 190tky papírově? Bych mu k tomu napsal předmluvu :lol:
Don't worry, pee happy.
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“