První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Eeech, kašlete na patlavopis. I sami jeho stvořitelé tam dávají takové paskvily... chcete příklady? V budoucím pravopisu zřejmě nebudeme mít oba rody v mužském, ale bude vytvořen nějaký nový, genderový, obojetný! A v tom posledním předpise nám pro změnu povolili např. psaní slov Filosofie ( v překladu Láska k moudrosti) a Filozofie (v překladu Láska k Žofii)!!!
Já sám (jsa rodem nikoli čech :) ) jsem se českému, polskému a slovenskému pravopisu naučil když jsem si přivydělával právě korekturami - a ve výsledku jsem v knihách které jsem korigoval našel kolikrát právě TY chyby, které jsem označil! :D
Michane, piš klidně i foneticky, není důležité v jakém nářečí to napíšeš - ta kniha je fakt dobrá a to zaváží!
Jo a PS: Ty mapky jsou fakt supr :D a členění které jsi použil taky. Nové, dosud přehlížené a opravdu důležité.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Těžce nesouhlasím. Teď nemyslím konkrétně Michanův případ, ale obecně bych si nikdy nekoupil knížku, která by byla zaprasená hrubkama. Vadí mi tak moc, až mě serou. 8-)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11572
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Trošku z jiného soudku: včera večer jsem v TV sledoval diskuzi a info z ní mi doslova vyrazilo dech. Víte někdo kolik je v ČR aktivních nakladatelství?

4 000! Prý jsme čtenářská velmoc EU.

Jinak děkuji za knihu je super. Přišla v obyčejném balícím papíru, takže jsem očekával minimálně "oslí uši", ale byla 100%.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Byl to kolega Zemakt a jeho číslo neuvěřitelných 4 000 Nakladatelství v ČR, který mě připoměl co říkalo Nakladatelství BVD na to, že tam na závěr v knize byly pravopisné chyby.
Svůj příspěvek o kontrole stavu ze dne 9.2.,
viz zde příspěvek ve 12,19 hodin:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=383 ... &start=120
jsem konzultoval o pravopisných chybách i s Nakladatelství BVD s.r.o.
Nakladatelství mě odpovědělo toto, cituji:

" Jo, pane michan.... - dříve v 60,70,80 a ani v 90 letech nebylo ani zdaleka tolik titulů knih na trhu jako je dnes ( a v tolika Nakladatelstvích). Když byl v jednom Nakladatelství 1 titul za měsíc tak to bylo hodně.
Dnes - Dnes se naráz opravují 3 - 4 knihy denně a to naprosto s rozdílnou tématikou ( dětské, přírodopisné, historické a třeba autobiografické - což v ty dny provádělo BVD) a to v jednom dni děláte na všech čtyřech knihách - vždy 2 hodiny na jedné knize.
Je to trh a každé Nakladatelství si musí na sebe vydělat a ta konkurence je neskutečná."


Tak tolik Nakladatelství BVD, tímto uvádím i jejich řeč.

Chci ještě upozornit, že na delší dobu je ještě dosti knih volných - do doby kdy vyjde ještě dražší vydání ( doba není přesně stanovena - bude podle peněz, které BVD s.r.o. bude mít a bude o nejméně 100 Kč dražší - tedy nikoliv 399,- , ale nejméně 499,- Kč a možná víc...).

Můžete si ty současné ještě objednávat a já raději ještě opakuji třemi způsoby:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny:

Michan.palba@seznam.cz

Uvedete prosím tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

K te gramatice - taktez souhlasim, ze kdyz nekdo vyda knihu tak by mela byt bez chyb. Jelikoz je u knih pridana hodnota prave psane slovo tak by melo mit kvalitu i po stranke gramatiky. Kdyz clovek koupi auto take ceka, ze bude udelano poradne. Prave velka konkurence by mela vydavatele tlacit ku kvalite-ne kvantine. Tohle se netyka Michana, to je maslo na hlave vydavatele.
To se tyka take prekladu, ktere nekdy poserou celou knihu. Ted ctu knihu "10.komando zasahuje" a hned ve vysvetlivkach se muzem docist, ze SOE je "vedouci pracovnik specialnych operaci" a že VC - vyznamenani Victoria Cross je vlastne "Vitezny kriz". Pak to dopadne tak, ze clovek cte odstavce nekolikrat a nemuze vyznam vet pochopit. A neni to zadne zaprdene vydavatelstvi, ale Jota, od ktere by clovek cekal, ze kdyz vydava serii Military, ze nebude kurvit preklad. Na trhu jsou supr knihy, napr od Shoresa "Jednotky stíhacích letadel japonskě armády a jejich esa 1931 - 1945" ale prekladatel byl vidlak a petibabu za takovy paskvil nedam. To si radsi zaplatim kurz anglictiny a prectu so original.
No a timhle chci rict, ze je dobre, ze vychazi i domaci tvorba a nam delaji radost, jako treba Michan :)

PS: No a pokud by melo nektere vydyvatelstvi zajem o me sluzby prekladatele nebo jazykove korekce - jsem k sluzbam :-?
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
Zdeněk
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 117
Registrován: 21/1/2009, 08:20
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od Zdeněk »

Neobjevila se už někde recenze?
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

M1A2 Abrams píše:PS: No a pokud by melo nektere vydyvatelstvi zajem o me sluzby prekladatele nebo jazykove korekce - jsem k sluzbam :-?
Nechtělo by to nejdříve zvládnout háčky a čárky? :-?
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Rosomak píše:
M1A2 Abrams píše:PS: No a pokud by melo nektere vydyvatelstvi zajem o me sluzby prekladatele nebo jazykove korekce - jsem k sluzbam :-?
Nechtělo by to nejdříve zvládnout háčky a čárky? :-?

Ach jo, to zas nekdo ocividne "zvlada" cist mezi radky a postrehnout ironii ...
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kontrola stavu prodeje knihy – dne 15. 2. 2010.

Nejprve omluva kolegům na Slovensko:

Vyjádření Nakladatelství BVD s.r.o.:

„ Stále se nám nedaří z důvodů povětrnostních podmínek knihy na Slovensko odvézt. Agentura se kterou jsme byly domluveni nám odmítla knihy odvézt právě z důvodů počasí a tak hledáme další.
Omlouváme se všem, kteří na Slovensku na zaplacené knihy čekáte. Jakmile bude některá z dalších agentur se kterými jednáme ochotna odjet na Slovensko, ihned vše zařídíme.“


Tolik tedy Nakladatelství BVD, kteří mě řekli, že se jedná o dny… - včas budu vyrozuměn, až to bude jisté na 110%.

V ČR je vyřízeno 98% všech objednaných knih, včetně 2 reklamací. Řeší se ještě 2 objednávky a otevřené jsou vždy ty objednávky, které byly udělány v posledním týdnu ( nejdéle tedy týden trvá od objednávky a po zaplacení – ty knihy, které jsou k vyzvednutí v Nakladatelství BVD s.r.o. jsou vždy připraveny od každého úterka.

Ještě jednou opakuji:

Není vůbec jisté kdy bude další vydání – Nakladatelství mě řeklo, že přednost dostane vydání o Vancouveru o Olympijských hrách, které budou dělat ihned, jak Olympiáda skončí.

Kniha - Pravda o Východní frontě 1941 – 1944, její 2. vydání neví Nakladatelství kdy vydá.
Když jí pak vydá tak nebude za 399,- Kč, ale za 499,-, nebo i možná za víc…

Stále je ještě pár desítek knih, které lze získat za 399,- Kč s věnováním a podpisem.


Objednávku lze uskutečnit, aby byla kniha připravena, na e-mailu:

Michan.palba@seznam.cz

Učiňte tak jedním z těchto 3 způsobů:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Do objednávky uveďte tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.


Něco z kuchyně :

Zaznamenali jsme skutečně krásné e-maily, s poděkováním ostatně i zde na Palbě jsou krásné příspěvky.
Zaznamenali jsme objednávky na 2 knihy na různá Věnování.
Zaznamenali jsme dokonce objednávku na 3 knihy najednou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Nedají se někde na jednom místě stáhnout mapky v barvě? To mi připadá jako jediná slabina knížky.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Musím Tě zklamat kolego Knezdub - malíř ( Roz) měl z německých divizních podkladů černobílé náčrty bitev a také černobílé mapy a tak to také tak udělal.
Na dobu vzniku map a náčrtů ( 1941 až 1944) je černobílá nejen samozřejmostí, ale lépe i vystihuje atmosféru doby.
Ty barevné mapy by patřily k 80., 90 letům - bitvám v té, nebo pozdější době.
I když již od 90. let kolikrát také vidíme - Válka v barvě - což nás hezky rozmazluje.
Řekněme si, že archivy barvu ( fotografie a filmové šoty) uvolnily také až 90. letech a až tehdy se dostaly - alespoň já jsem je viděl - do ČR.
My stařešinové jsme vyrůstali na černobílém provedení 2. světové války.
Ani jsme si to jinak nedovedli představit a byli jsme překvapeni barvou, když leckdes se jednalo i o dodatečné kolorování po 2. světové válce...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
durynnkx
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 17/2/2010, 15:43

Příspěvek od durynnkx »

To michan: díky za knihu vč. věnování, těším se na četbu. Jen tak dál.. ;-)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kontrola stavu prodeje knihy - Pravda o Východní frontě 1941 - 1944 - dne 22.2.

Bohužel ani minulý týden - od 15.2 do 21.2 se nepodařilo na Slovensko naším kolegům dopravit 4 knihy.
Touto cestou se Nakladatelství BVD s.r.o. omlouvá a dále jedná, aby ony 4 knihy na Slovensko dostalo.

V ČR je situace OK.
Vše vyřešeno a odesláno - jen 3 objednavatelé si mají pro celkem 5 knih přijít ( jedna objednávka zní na 3 knihy) do Nakladatelství BVD s.r.o. a z toho jeden se již s paní Kavalecovou domluvil.

Pokud si někdo ještě chce knihy objednat ( je jich ještě pár desítek, které když si nikdo neobjedná za 399,- Kč budou prodány v knihkupectví za 399,- a další várka kdovíkdy bude za 499,- nebo více) - tak pokud si někdo chce objednat - nechť tak učiní na e-mailu:

michan.palba@seznam.cz

to aby byla kniha připravena.

Učiňte tak jedním z těchto 3 způsobů:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Do objednávky uveďte tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Knihu mám už delší dobu a mám ji tak nějak pročtenou - tedy pouze pročtenou, nikoliv prostudovanou. Jenže studovat nemůžu bo mi ji zabavil otec - je z ní nadšený a řekl, že je to asi to nejlepší co kdy o východní frontě četl.

Takže michane zdá se, že ji uvidí díky němu vícero lidí a pokud by byl zájem řešili bychom další objednávky. Pokud to bude aktuální, ozvu se. Prostě je to to dobrá práce. Bravo pane kolego.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

michan píše: Řekněme si, že archivy barvu ( fotografie a filmové šoty) uvolnily také až 90. letech a až tehdy se dostaly - alespoň já jsem je viděl - do ČR.
My stařešinové jsme vyrůstali na černobílém provedení 2. světové války.
Ani jsme si to jinak nedovedli představit a byli jsme překvapeni barvou, když leckdes se jednalo i o dodatečné kolorování po 2. světové válce...
Michane, ono přiznání barevných fotografických materiálů dříve by znamenalo, že ten kdo je měl, uměl snímkoval nepřátelské území v infračerveném spektru, což by znamenalo přehodnocení velkého množství bitev a také skutečnost, že tuto technologii SSSR Spojenci neposkytli a pro SSSR to znamenalo v prvních letech války zásadní strategickou nevýhodu, než získal vzdušnou nadvládu a exceloval v maskirovce...
A v dobách studené války se nechtělo moc hrotit napětí, proto jsme si počkali až do jejího konce.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pane kolego - kolego Pátrači, děkuji moc. Moc mě to povzbuzuje.

Kolego Rosomák, též děkuji - takto jsem se nad tím nezamýšlel a je to pro mne zajímavé vysvětlení.
Ví nějaký odborník ( já v tomto oboru odborník nejsem), odkdy byly barevné fotografie a barevné filmy?
Je jasné, že barevně se mapy značily dávno, ale pro historii a historiky šlo většinou o černobílé kopie.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Víme o tom, že Kodak vyrobil první barevný film v roce 1935. Německo v roce 1936, Agfacolor-Neu na základě patentu z roku 1911 (firma Agfa je pozdější ORWO). Barevné filmy byly samozřejmě později než barevné skleněné desky, ty se ale pro požadavky leteckého průzkumu moc nehodí. Od barevného filmu k čistě infračervenému filmu je ještě dlouhá cesta, ale barevné zpracování znamená, že umím zachytávat různé vlnové délky, což je předstupeň k infračervenému zpracování. Např. film KODAK EKTACHROME Professional Infrared EIR Film používá subtraktivní skládání barev ze tří vrstev - zelené, červené a infračervené - a umožňuje barevně odlišit objekty lišící se svojí odrazivostí v IR oblasti.
Podívejte se např. zde, jak automobily zanechávají tepelnou stopu na dálnici. Samozřejmě, je nutné brát že je to umělecký snímek a toto je pouze vedlejší informace.

Obrázek

Hodně zemí (GB, Francie, Itálie) zveřejňuje historické letecké fotografie (samozřejmě na civilní úroveň detailu), což se využívá jednak pro výzkum krajiny, tak se toho využívá pro vyhledávání historických sídlišť. Srovnání normálního a infračerveného snímku odhalí vcelku jasné kontury bývalého osídlení.

Takže si představme, že Německo dokáže nočním průzkumem na infračervený film (nebo denním průzkumem zachytit maskované jednotky) zachytit rozmístění či přesuny jednotek a podle toho vést ofenzivu. Pak samozřejmě vypadá neschopnost SSSR v prvních letech války úplně jinak. Dá se předpokládat, že ze sestřelů těchto průzkumných letadel a analýzou co se dá nafotit uzpůsobil SSSR systém maskování a přesuny jednotek, takže Německo přišlo o svoji tajnou zbraň. Kromě toho sovětské letectvo se mohlo primárně zaměřovat na průzkumné stroje...
Samozřejmě, chtělo by to více ověřených informací.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Konečně mohu s osobní radostí oznámit vyjádření Nakladatelství BVD s.r.o.
pro kolegy ze Slovenska:


V sobotu 13. 3. vezl pracovník Nakladatelství BVD s.r.o. knihy na Slovensko, aby je tam v sobotu podal na Slovenskou Poštu.
Pokud je neodeslal v sobotu ( nenašel otevřenou poštu) odeslal knihy určitě dnes - v pondělí 15.3.
Nakladatelství BVD se tímto ještě jednou omlouvá na Slovensko.

Z dluhů je dnes jen to, že si jeden nemocný kolega nevyzvedl zaplacenou knihu.
Hurá...



Pokud si někdo ještě chce knihy objednat ( je jich ještě pár desítek - byl proveden dotisk 100 ks, které když si nikdo neobjedná za 399,- Kč budou prodány v knihkupectví za 399,- a další várka kdovíkdy bude za 499,- nebo více) - tak pokud si někdo chce objednat
Třeba jako dárek.
- nechť tak učiní na e-mailu:

michan.palba@seznam.cz

to aby byla kniha připravena.

Učiňte tak jedním z těchto 3 způsobů:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).

Do objednávky uveďte tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.



Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Michane - pošli mi variabilní symbol pro další platbu. Tatík po přečtení Tvé knihy naznal, že lepší věc o Východní frontě nikdy nečetl a odmítá mi ji vydat, dokud mu nedodám jeho vlastní výtisk. Pošli co je třeba a já pošlu platbu.

Možná toho bude i více.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kolego Pátrač díky za druhou objednávku ( mimochodem nejsi sám, je několik lidí, kteří si také objednali podruhé, nebo i více knih - 1x bylo i 3 knihy).
Moc Ti děkuji a máš vše v SZ.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“