série Obrněná technika

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

série Obrněná technika

Příspěvek od sa58 »

Tak jsem se konečně dočkal, dneska jsem si v knihkupectví koupil sedmý díl publikace OBRNĚNÁ TECHNIKA. Konečně se dostalo i na meziválečnou mocnost Francii, v publikaci najdete jak technické data obrněných vozidel a tanků, tak i organizační schéma tankových sil a jejich bojové nasazení.

Obrázek

Uvidíme kdy vyjde díl 8, má jít o obrněnou techniku malých států Evropy, devítka se zaměří na Španělsko a Itálii.

A tady je krátká ukázka v pdf.
http://www.vasut.cz/data/dokumenty/517/OT7_E-kniha.pdf
Naposledy upravil(a) sa58 dne 17/12/2009, 21:06, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Pánové, vyšly nové knihy, poslední dvě asi najdu pod stromečkem

Tahle vyšla už před časem, dávám ji zde aby nám tu nechyběla.

Obrázek

Obrněná technika VIII. Malé státy Evropy 1919 - 1945
Autor : L. Pejčoch
O tom, že malé nemusí znamenat nevýznamné, nás přesvědčí osmý díl řady Obrněná technika. Autor se v ní zaměřil na malé státy Evropy, které se ale v řadě případů do historie vývoje tohoto typu zbraní zapsyly nesmazatelným písmem. Momořádně významná je například švédská obrněná technika, zúčastnila se jak 2. světové války tak i nasazení v rámci mírových sborů OSN v poválečném období. Ašč se zde vlastní konstrukce prakticky nevyvíjeli - pouze zde docházelo k úpravám zahraniční techniky, významné byly i obrněné síly Finska a Jugoslávie, jež se dočkaly velmi intenzivního nasazení. Historii vývoje a použití tanků, samohybných děl a obrněných transportérů v celkem deseti zemích Evropy doplňují již tradiční výkresy, fotografická příloha a barebná schémata.

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Obrázek

Obrněná technika, 9. díl Itálie, Španělsko 1919-1945
Autor : L. Pejčoch
Itálii a Španělsko nespojuje jen geografická blízkost. V letech občanské války se pro italské tankové jednotky stala země na Pyrenejském poloostrově zkušebním polygonem. a byla to italská konstrukční škola, která stála u zrodu mnoha španělských konstrukcí.

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Obrázek

Bojová vozidla pěchoty
Autor: Michal Zdobinský
Publikace Bojová vozidla pěchoty popisuje všechna hlavní pásová bojová vozidla pěchoty ve světě. Kromě velkého množství technických informací se autorovi podařilo shromáždit řadu zajímavých a u ...

Jinak, koho tohle téma zajímá, připravuje se Obrněná technika 10 Japonsko do roku 1945

citováno (převzato) ze zdrojů : naše vojsko, aeromedia
foto : pomocí Imageshack
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 17/12/2009, 23:07, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Devítka už vyšla? Že jsem ji ještě nikde neviděl...
Zajímavé, Aeromedia ji mají v nabídce a můj oblíbený velkoobchod ne... Budu muset najít přihlašovací údaje na Aeromedia :up:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

série Obrněná technika

Příspěvek od TonyHazard »

Nebudu kvůli jednomu příspěvku zakládat nové téma.

Nedávno vyšla nová kniha : Těžké tanky
Autor : Pejčoch Ivo
Pojednává : dějiny vývoje a nasazení těžkých tanků od první světové do studené války
Nakladatelství : Svět křídel
Počet stran: 324
Cena : doporučená 390,- Kč (někde i 347,-)
Popis (citace distributora)
Těžké tanky představují nejmohutnější kategorii obrněné techniky. Byly prvními tanky, nasazenými do akce, později převzaly roli silně obrněného úderného prostředku, určeného zejména k prolomení silně bráněných úseků fronty. Největší slávu získaly v letech druhé světové války, důležitou součást výzbroje velmocí tvořily i po jejím ukončení. V prvních letech studené války tvořily významnou součást výzbroje Sovětské armády, jako protiváhu je vlastnily i státy NATO. Až rozvoj nových vojenských technologií v 60. letech poslal tento druh obrněné techniky do historie.

Obrázek

Včera jsem ji objevil v knihkupectví, po 15-tém si pro ni asi zajdu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
brano
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 277
Registrován: 5/9/2004, 20:17
Bydliště: KE

Příspěvek od brano »

to Tony...

Je to výcuc zo série OT a článkov, ktoré boli (a budú v ďalších pokračovaniach) publikované. Prečítaj si názor napr. TUTO : http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... ch/t/98989
Obrázek
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Na nete sa povaľuje Obrnená technika 1944-2001 Výroba v Slovenskej republike, nepatrí to síce k tejto sérii, ale ako doplnok môže poslúžiť. Na vyhľadanie stačí google.
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

brano píše:to Tony...

Je to výcuc zo série OT a článkov, ktoré boli (a budú v ďalších pokračovaniach) publikované. Prečítaj si názor napr. TUTO : http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... ch/t/98989
Díky za ušetření peněz, už jsem ji párkrát okukoval ve výloze.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

série Obrněná technika

Příspěvek od TonyHazard »

brano děkuji, ještě, že neni 15-tého, takže nezajdu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já tu knížku mám už delší dobu, sice "vykrádá" Obrněnou techniku, ale u nás zatím nic lepšího o těžkých tancích asi nevyšlo (pokud vůbec něco vyšlo...). Je třeba ji brát jako přehledovou publikaci určenou širší veřejnosti, ale bohužel u nás asi nikdy nic lepšího (v češtině) nevyjde...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Dušan
desátník
desátník
Příspěvky: 48
Registrován: 8/2/2008, 21:54

Příspěvek od Dušan »

Mimochodem jsem zaregistroval, že vychází 4. vydání 1. dílu Obrněné techniky. Takže pokud někomu chybí, tak dobrý lov...
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Dušan píše:Mimochodem jsem zaregistroval, že vychází 4. vydání 1. dílu Obrněné techniky. Takže pokud někomu chybí, tak dobrý lov...
Jo jo, take jsem na tuto informaci narazil a beru to jako velmi radostnou správu :razz:
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hečč......už mám konečně ten první díl doma:-) přišlo to v Po a rovnou jsem k tomu ještě objednal 9.díl. Hlavně u Španělska jsem narazil na zajímavé konstrukce.
ObrázekObrázekObrázek
Adamicz
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 12/10/2010, 14:16

Příspěvek od Adamicz »

Tak v reedici prvního dílu už je desátý díl (Japonsko) uveden mezi již vydanými díly, nicméně na webu sem nic nenašel. Každopádně to vypadá, že jeho vydání už je za dvěřmi.

Jinak na začátku 9. dílu pan Pejčoch zmiňuje, že po Japonsku bude následovat USA (obal už je také vidět v reedici 1. dílu) a další země amerického kontinentu a sérii od roku 1919 - 1945 uzavře díl o vozidlech Velké Británie a ostatních zemí Commonwealthu. Poté bude následovat kniha o obrněné technice 1. světové války, no a nakonec také nevylučuje, že se bude do budoucna pokračovat knihami o technice vyvinuté po 2. světové válce.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Adamicz píše:Tak v reedici prvního dílu už je desátý díl (Japonsko) uveden mezi již vydanými díly, nicméně na webu sem nic nenašel. Každopádně to vypadá, že jeho vydání už je za dvěřmi.
Tak už je v prodeji, dnes jsem ji viděl za výlohou.

http://knihy.abz.cz/prodej/obrnena-tech ... -1919-1945
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Hohooo, aspoň nějaká dobrá dnešní zpráva :)..hned zítra běžím do obchodu.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: série Obrněná technika

Příspěvek od TonyHazard »

Tak nám vyšla nová kniha v sérii.

Anotace k titulu

Obrněná technika 13.
Po přibližně čtyřech letech dostáváte do rukou další díl řady Obrněná technika. V samém úvodu bych rád vysvětlil číslování této knihy. V roce 2010 vyšel zatím poslední díl číslo 10 (Japonsko v letech 1919-1945). Jak jsem v něm avizoval, jako následující měl vyjít díl 11, věnovaný USA. Získávání podkladů a jejich zpracování se však nečekaně prodloužilo, po dohodě s novým vydavatelem tedy došlo k předřazení již připraveného dílu, věnovaného první světové válce. Ten máte nyní před sebou s pořadovým číslem 13. Díl 11 o obrněné technice Spojených států amerických vyjde ještě letos a pokud půjde vše jak má, v příštím roce 2015 vyjde poslední díl série s číslem 12, bude věnován Velké Británii a dalším zemím Commonwealthu. Předem neplánovanou shodou okolností tak poslední díl řady vyšel před dvěma, které mu měly předcházet. Hlavním důvodem se stala logická snaha vydavatele připravit publikaci k 100. výročí vypuknutí první světové války, které připadá na rok 2014.

Vzhledem k tomu, že kniha popisuje jasně vymezenou a přes svou bouřlivost a tragičnost poměrně krátkou historickou etapu, podařilo se do textu zařadit všechny země, které se v dané době významnějším způsobem zapsaly do dějin vývoje a výroby obrněné techniky. Jednotlivé státy jsou seřazeny abecedně, každý z příslušných typů je do textu vložen jako samostatná kapitola.

Obrázek

(už ji mám doma :) )
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: série Obrněná technika

Příspěvek od Polarfox »

Zajímavý kousek, ale evokuje ve mě dojem, jako kdyby pro hlad a bídu už nezbylo na korektora. Těch chyb je tam množství větší než malé...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: série Obrněná technika

Příspěvek od Dzin »

Už jsme se lekl, že mi něco uteklo :-) Jen mě trochu mrzí, že pro mě po 1-4 nejzajímavější další tituly (11 a 12) vyšli až za tak dlouhou dobu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“