připravovaná kniha: Jaromír Švamberk - Nasazen v Koreji

Moderátor: jarl

a.vonboehm.mazar
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/2/2012, 15:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od a.vonboehm.mazar »

Milda píše:Povstal nový Milan XY, teď je pro změnu z Čech, baví se o hajzlech a šukání. Kdyby jsi byl aspoň zábavnej, prosím! Moc se to číst nedá, a opakuješ se Mazáre! Dej už pokoj! :roll:
JUPÍ!!! :razz: :razz: :razz:
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

No vidíš, že to jde, když se chce, už je to lepší! :D
Obrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Mazare, mně je téma našich v Koreji celkem putna, jen mě zaujalo Lordovo škatulkování podle ústavu, kde byl jaký text vydán; do toho jsem cítil menší potřebu se zapojit.

Potom přijdeš ty a začneš "vykřikovat" (nebo jak jinak ty mnou citované pasáže nazvat), že něco mermomocí chceš - a pardon, ale když něco chci, tak podle hesla voják se stará, voják má pro to něco dělám. Z materiálů k onomu projektu vyplývá, že jej zaštiťovalo MZV ČR, takže jde se na něj obrátit se žádostí o informace (třeba i podle zákona 106/1999 Sb.), kde jsou výstupy z projektu k dispozici. Psát tady, že "je hrozné, že se o tom nepíše" je jen přesunutí hospodských řečí na internet :)

Mimochodem, kdyby sis pořádně přečetl, kdo sem ten link dal, tak bys zjistil, že jsem to byl já. Chtěl jsem se jen podívat na osoby autorů statě a jako vedlejší produkt jsem to nalezl komplet, tak jsem se podělil. Stará čísla HaV lze nalézt na mnoha místech, nejjednodušší je knihovna VHÚ.
a.vonboehm.mazar
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/2/2012, 15:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od a.vonboehm.mazar »

Karayal napsal: Potom přijdeš ty a začneš "vykřikovat" (nebo jak jinak ty mnou citované pasáže nazvat), že něco mermomocí chceš
Že něco mermomocí chci? Jediný kdo tady přímo řve, jste Vy a laskavě mi netykejte. Já se k Vám také chovám jako slušný rovnoprávný občan ČR a neřvu na Vás jako nějaký zupák.

Já ten link mám od Lorda:
Lord - 5/2/2012, 20:40
KLDR byla první zemí, kde po druhé světové válce propukl válečný konflikt, a lidé, mající na paměti utrpění, jaké přinášela druhá světová válka, s obyvateli Severní Koreje soucítili, i když k tomu přispívala dobová propaganda. Faktem ale je, že země čelila masivním leteckým úderům, při kterých se používal i napalm. Taká poválečné obnova země byla obyvatelům Československa blízká, i když Korea byla mnohem více zničená.
Výstupy projektu představují dvě DVD s filmy a databáze na pevném disku, kde je obrazový, zvukový a písemný materiál.
Na prvním DVD jsou filmy pořízené pány Jaroslavem Komárkem a Jaroslavem Schystalem v letech 1954 a 1955, na druhém je film docenta Pucka zachycující národní sporty a oslavy v Pchjongjnagu z poloviny šedesátých let.
Digitalizované 8mm filmy s dobovými záběry z padesátých let autoři sami okomentovali a archivní záběry doplnily nově pořízené rozhovory.
Naskenováno bylo 461 barevných diapozitivů, 674 políček negativů a 2446 černobílých snímků z alb a 10 barevných fotografií.
Naskenovány jsou i další dokumenty, většinou jde o různé průkazy a jízdenky v podadresáři, ale také – pokud s tím autoři souhlasili i deníky také deníky.
Pět deníků bylo přepsáno. V textové příloze jsou dále kromě poskytnutých memoárů i čtrnácti rozhovorů. Přiloženy jsou i audioukázky z nich.
Forma, jakou já zde používám je slušná. To, že řeknu, že by mne něco také zajímalo a mám zájem si to také přečíst, není křik. To, že „Karayal napsal: A že bys pro to třeba začal něco dělat?“ je směšné, neboť to právě bylo učiněno. Běžně si navzájem pomáháte a poskytujete si link nebo snad ne? Nadáváte si snad pokaždé?

Takovouto odpověď na Váš komentář jste obdržel Vy: Díky za link. Staženo.
a.vonboehm.mazar - 8/2/2012, 22:45
Předmět:
________________________________________
karaya1 píše:
Sborník Securita Imperii lze stáhnout z webu, je tam i dotyčné číslo 9/2002.


Díky za link, staženo.
________________________________________
A toto jste mi odpověděl:
Karayal napsal: A že bys pro to třeba začal něco dělat? Vykřikovat anonymně na netu ničemu nepomůže.

Link na sborník Securita Imperii (který tě taky tak šíleně zajímal) jsem našel za minutu gůglení - a to jsem se jen chtěl podívat, kdo jsou autoři dané statě. Když chci vědět, z jakého titulu knížepán vysadil stromek u památníku arménské genocidy, když ji ČR zatím neuznala, prostě mu napíšu mejla. Když potřebuju fotky pro článek do časopisu, napíšu jejich majiteli. Simple.
Copak je tohle za odpověď? Není tohle snad hulákání? A postrádá navíc logiku. Vždyť jste za své bohulibé úsilí již obdržel poděkování, ne? Takže ještě jednou. Díky za link. Staženo.

A ještě jste mi neodpověděl na mou otázku. Vy snad nejste anonym? Tu odpověď si ovšem nechte, neboť já tady končím a nechci, abyste na mne zase řval jak poručík Dub. Mimochodem, velmi vhodný nick pro Vás!

Děkuji všem a to myslím upřímně.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

laskavě se tady začněte chovat jako lidi nebo to tady zamknu a zahodím klíč!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Jen taková poznámka - na Palbě si tykáme, vykání je tu velmi neobvyklé. Není to tedy snad projev neúcty k Vaší osobě. Ostatně je na to upozorněno v desateru Palby, cituji -

Na fóru si obvykle všichni tykáme. Je jedno zda je ti 10 nebo 70 let, jaké je tvoje postavení ve společnosti. Je dovoleno lidi oslovovat přezdívkami, či upravenými přezdívkami.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ano, Farky má pravdu většinou si opravdu tykáme, ale vás jsem odhadl, že by vám to jako starší generaci mohlo vadit. A snažil jsem se v této atmosféře o nějaký slušnější tón, protože pak může přilít benzín do ohně každá drobnost.
Skelet má asi pravdu, že by se to tady mělo zamknout do vychladnutí hlav. Někdy to pak končí jakousi speciální hodností. Někdo je zkrátka občas stále neodbytný. Opakuje svou mantru stále dokola a diskuse se po čase zákonitě vyčerpá.
Mazare, co se týče informace o DVD u Ministerstva zahraničních věcí (MZV), ano to jsem ti dal já. Co se týče linku na vědeckou práci našich expertů o československé misi - sborník Securita Imperii – vyhledal na základě mého údaje a link poskytl Karaya.
Něco o tom také tady www.ustrcr.cz/cs/securitas-imperii

Jinak pokud chceš pracovat vědecky, tak tyto materiály většinou nekoupíš někde v trafice :D Opravdu to je o tom napsat institucím, zajít do knihovny nebo archivu. Oni by ti to měli poskytnout, i na základě přístupu k informacím.

Mazare v současné chvíli to opravdu bude pro tebe nejlepší tady, jak jsi sám psal „zapíchnout“. A případně se ozvat až budeš mít k dispozici nějaké další pro nás nové informace.

Můžu tě odkázat ještě na stránky MZV a dokonce pro tebe vyhledat nějaké další informace, i když jsi se kasal, že s internetem umíš, ale asi to taková sláva nebude.

Odkazy:
Mohlo by tě taky zajímat, když už chceš pátrat …
Československo a země jižní a jihovýchodní Asie v letech 1945–1989
http://www.mzv.cz/public/b8/9/a8/506918 ... uti_20.pdf

A vůbec celá sekce Vědecké projekty
Od roku 2003 zveřejňuje MZV se souhlasem řešitelů zkrácené verze výstupů vědeckých projektů. Výstupy projektů v plném znění jsou k dispozici v knihovně MZV (návštěva možná pro předchozím objednání na tel. č. 224 182 538)
http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu ... index.html

Tedy vidíš máš možnost zavolat na ono číslo, domluvit se a zajít do knihovny MZV, kde požádáš nebo předem se zeptáš na onen projekt o Koreji.

Nebo … zajímavý článek
Z regionu, kde sousedí dva státy, které od války z 50.let minulého století neuzavřely mírovou dohodu. Pouze pakt o příměří a právě ten podle Jihokorejců vážně narušila severokorejská vojska. U západního pobřeží odpálila desítky až stovky dělostřeleckých granátů na jihokorejský ostrov Jon-Pchjong...
http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu ... oreou.html

Ale pokud se jedná o DVD, jde o ukončený projekt v roce 2009 s názvem:
RM 04/01/09
Historická paměť jednoho poloostrova - český pohled na KLDR
Řešitel: Ing. Alexej Švamberk

http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu ... _2009.html

Spokojenost ?? V profilu máš uvedeno, že jsi z Prahy, neměl by to pro tebe být takový problém, ne? Ale nechtěj po mně, abych se vyjadřoval k tomu, zda byly možné kontroly tím nebo oním způsobem, či zda někteří členové výpravy leželi jen na posteli, apod. K tomu nejsem kompetentní :roll:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Sorry, občas se nastartuju rychleji, než by bylo vhodné. I když... Ne, nechám to být. Po hodině běhu v zasněženém lese mi to za to nestojí :)

Lord: díky za tip na knihu pana profesora Nálevky. S úctou vzpomínám na jeho vynikající přednášky na FF UK, v knihovničce mi leží několik jeho titulů. Korejskou válku od něj si rád přečtu.
Majkeen
Příspěvky: 1
Registrován: 14/5/2017, 09:39

Re: připravovaná kniha: Jaromír Švamberk - Nasazen v Koreji

Příspěvek od Majkeen »

Pěkný den vspolek,

nedá mi to, nereagovat na předešlé pasáže a příspěvky.
Byl jsem v Severní Koreji za svým otcem, který se účastnil jednoho z kol této "mise" Byl jsem tam v roce 1980 (pamatuji si to podle toho, že jsem našel ve WONSANU v moři maskota medvídka LOH v Moskvě)
Co se týče nasazení, byli jsme společně s otcem v Pjongyangu cca 1 měsíc na české ambasádě. Následující 2 měsíce jsme byli v Pchanmundžomu, v "vesničce" ve které byli i další státy DKNS. Byla umístěna cca 3 km SZ od centra jednání Pchanmundžom, ale byla v DMZ zóně.
Pokud bude zájem, naskenoval bych nějaké staré ČB fotky a hodil je sem. Ale byla to čistě jen otázka toho obytného prostoru.
Bylo mi cca 10, takže žádné moc velké info ze mne nedostanete, a můj otec se ani moc nechce vyjadřovat, co se tam dělo.

Hledal jsem také v archivech, abych se rozvzpomenul na jména lidí, kteří tam byli a na které bych si možná vzpoměl, ale je to už dlouhá řada let a archivy jsou hluché . . .

Na jednu příhodu si vzpomínám, když (nevzpomenu si na hodnost) Dominik Benko zpitomělý tím, že ležel na slunci, skočil do bazénu, ale spletl si strany a tváře měl velice rudé . . .

Areál naší DKNS byl na severu složen z několika budov, pod nimi se nacházel rondl s rozcestníkem a ukazateli směru a vzdálenosti do míst v ČSSR (snad tu fotku ještě mám) , pod tím byl bazén blíž k budovám byl hlubší, pamatuji si, že táta na mne pokřikoval z tenisových kurtů, které byly pod bazénem. pod tenisovými kurty byl takový rybníček, uprostřed s lávkou, ze které se dívalo na kapry KOI, kteří strašně mlaskali, když se jim tam hodila byť i obyčejná tráva.
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“