Hodnosti a insignie německých ozbrojených složek za WW2

Uživatelský avatar
fru
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 24/4/2010, 09:48
Bydliště: Iglau

Příspěvek od fru »

mám 2 :)... neboť hodnost je i vojín, takže SS-schütze a pak oberstgruppenführer, kterou měl Sepp Dietrich, označení nebylo stříbrné jako u všechy vyšších SS hodností, ale zlaté jako u jiných složek.

...........no ale pravda je, že tuto hodnost nemohl mít ani Ernst Röhm..koukám že šlo o SA, povedlo se OT
Naposledy upravil(a) fru dne 2/5/2010, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fru
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 24/4/2010, 09:48
Bydliště: Iglau

Příspěvek od fru »

sa58 píše:Pěkné, ale speciálně u SS mělo být německé označení, oni přece armádní hodnosti nepoužívali
to je bráno jako ekvivalent k armádním..ale hodností SS bylo o něco více.
Polex
Příspěvky: 4
Registrován: 25/4/2010, 19:11
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Polex »

fru píše:mám 2 :)... neboť hodnost je i vojín, takže SS-schütze a pak oberstgruppenführer, kterou měl Sepp Dietrich, označení nebylo stříbrné jako u všechy vyšších SS hodností, ale zlaté jako u jiných složek.
celkom nerozumiem tomu ako si to myslel s tym vojinom...trosku mi to ozrejmi...v ktorej tabulke alebo v ktorom obrazku konkretne si to mal na mysli? a este co na tom oberstgruppenfuhrerovi malo byt zlatej farby? tie tri hviedzicky na ramennej vylozke?
Uživatelský avatar
fru
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 24/4/2010, 09:48
Bydliště: Iglau

Příspěvek od fru »

I vojín je hodnost...čili SS-mann. Hodnost oberstgruppenführer původně neexistovala, byla zřízena dodatečne a do této hodnosti byl povýšen pouze Dietrich, takže do seznamu patří...pokud budeme považovat Seppa za příslušníka Waffen-SS a to jistě budeme

PRAVDA DIETRICH NEBYL V SA
Uživatelský avatar
fru
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 24/4/2010, 09:48
Bydliště: Iglau

Re:

Příspěvek od fru »

Polex píše:
fru píše:mám 2 :)... neboť hodnost je i vojín, takže SS-schütze a pak oberstgruppenführer, kterou měl Sepp Dietrich, označení nebylo stříbrné jako u všechy vyšších SS hodností, ale zlaté jako u jiných složek.
celkom nerozumiem tomu ako si to myslel s tym vojinom...trosku mi to ozrejmi...v ktorej tabulke alebo v ktorom obrazku konkretne si to mal na mysli? a este co na tom oberstgruppenfuhrerovi malo byt zlatej farby? tie tri hviedzicky na ramennej vylozke?
ne, zlaté pletení
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“