Nacistická válka s rakovinou

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Bleu »

neeeeeeeeeeeeeeeeeeee zastavte to, neeeeeeeeeeeeee jáááááá už nemůžůůůůůůůůůůůůů :D :D :D :lol: :lol: :rotuj: :rotuj:
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Polarfox píše:Ty pořád nechápeš jádro pudla...ať si kuřák dělá co se mu zlíbí, když tím nebude otravovat ostatní. Alkohol je možná státem povolená droga, jak to nazýváš, ale také to neznamená, že se ti automaticky můžu vyblinkat do klína a nebo po tobě nametenej lízt a osahávat tě. Kuřák není limitovaný jen nějakou kuřáckou nebo nekuřáckou hospodou, ale i nějakým vzájemným slušným chováním. To že zákon neuvádí, že mi nemůžeš kouřit hned pod nosem nic neznamená, protože stejně tak neuvádí, že ti nemůžu hodit šavli do klína kdykoli se mi zlíbí. Na druhou stranu to druhé uvedené bude bráno jako společenský prohřešek, ale to první díky imunitě kuřáků vůbec nijak...ve stejném gardu jako je odhazování papírů bráno jako dělání nepořádku, ale odhazování nedopalků vůbec nijak.

Pokud člověk provozuje nějakou nadstandardní aktivitu, tak se musí vypořádat s jejími důsledky a průvodními jevy. V případě hulení je těžké ty průvodní jevy nějak lehce vyřešit, ale to je problém dotyčného, ne zbytku společnosti.

A opět opakuji...hospody nejsou určeny jen pro kuřáky a jejich primárním účelem není poskytnout útočiště pro zahulení si. A pokud se nějakému podniku budu muset vyhnout z důvodu velkého zahulení, tak to není proto, že mám vysoké požadavky, ale proto, že kuřáci nejsou schopni s ostatními kooperovat do té míry, aby se vytvořilo prostředí, kde v pohodě vydrží obě skupiny. Jednoduše řečeno tě z té hospody díky tomu vyženou, stejně jako by tě vyštípala banda vožralků, který by se ti lepili na záda a chtěli by se s tebou pusinkovat a nebyla by možnost/vůle je usměrnit...
ale ja se obavam ze chapu jadro pudla a proto s tebou nesouhlasim.

ty totiz resis svoji vlastni miru tolerance. Pises ze ti nevadi kuraci pokud je to pro tebe snesitelny a v okamziku, kdy se prekroci nejaka nedefinovana hranice, kterou nikdo nezna, tak to chovani, ktery jsi do te doby toleroval, jiz nadale tolerovat nehodlas a hodlas ho nejak regulovat a chces vnucovat ostatnim svuj pohled na vec. A vubec te nezajima ze ostatni nekuraci tu hranici maj treba uplne nekde jinde a jednomu to jeste nevadi, zatimco jiny uz davno z ty hospy utekl uz v okamziku kdy si prvni kurak zapalil prvni cigaro, jelikoz tam bylo nahulyno. A pri tom svym jednani se zastitujes tim, ze kuraci otravujou ostatni a ty se bijes za jejich prava.

takze se naposledy opakuju: podle me, bavime-li se o hospodach, tak jedine majitele by meli mit pravo na to urcit jestli jejich podnik bude kuracky nebo nekuracky a jejich hoste by to meli akceptovat se vsemi pruvodnimi jevy a nasledne zvazit jestli za stavajicich podminek tam zajdou/zustanou nebo ne. A pokud chce stat zamezit koureni v hospodach tak to muze udelat udelat jedine plosnym zakazam prodeje tabakovych vyrobku na svem uzemi. Na to by meli nekuraci uprit svoje usili. Ne na to jestli maj kuraci v hospode kourit snesitelne 2 cigarety/hodina a ne neprijatelne 3 cigarety/hodina

EDIT: aha, tak jira byl rychlejsi

Bleu: neboj, zejtra valim na Metalfest, takze jsem s tim uz de facto skoncil
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od skelet »

Jíro smrad z cigár má větší dosah :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

skelet píše:Jíro smrad z cigár má větší dosah :lol:
tak tohle je velmi diskutabilni prohlaseni. Zalezi velmi na "vyrobci" ... a znam jednoho, kterej kdyz ma svuj den, tak docela v pohode prebije nahulenou hospodu, ale to uz je spis chemicka zbran :cry:
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od kopapaka »

Vás to ještě baví? :D Sice už se to pěkně rozjelo, ale trochu si rejpnu. Ještě jste nezačali řešit elektronické "cigarety." Hlavně v klidu pánové...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od jíra »

Dokud je to v rámci slušnosti a já nevidím důvod, proč by nemělo, tak diskutuju. Na předchozí stránce sem někdo zkoušel propašovat ještě navíc muslimy, ale nepovedlo se. :D Chemické zbraně s lokálním účinkem bych raději nechal na pokoji, když dovolíte.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Mirek58 »

Jíro, ty muslimy jsem použil jen na ilustraci stavu , že tady hádáte jako báby na trhu , klidně i arabským.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Stuka »

Klidně ať se baví dál, pokud mají o čem.

Taky ještě k tomu něco řeknu. Polare, už dávno - aspoň podle mého - nejsou kuřáci privilegovaná skupina. Hodně jich kouřit přestalo, nebo přešli na e-cigaretu, nebo musí respektovat zákazy o kouření a tím jich ubylo nebo se stáhli. Restaurace neřeším. I když jsem kuřák, tam kde je dovoleno kouřit - tam nelezu a nemusím se tedy rozčilovat, že mi někdo fouká dým do ksichtu.

Na druhou stranu VGR.. má v mnohém pravdu, když je tabák státem povolen a jdou z jeho prodeje obrovské zisky nemůže být kuřák vytlačován úplně na okraj společnosti - to je přece směšné.

Máš pravdu i ty - že je to o vzájemné toleranci, ale to by jsme museli být v jiné zemi. V Rakousku, kde se hulí hodně (a taky jistě Francie - tam se hulí ostošest ale tam jsem ještě nebyla) mají kuřáci poměrně dost pokoj. Nikdo tam nic neŕeší, místnosti jsou velké a klimatizované, dým mě tam nijak zvlášť neobtěžuje. Když si naoplátku zase já někde zapálím, necítím se jako vrah, nikdo na mně nezírá, bere se to normálně. Ovšem každý respektuje zákazy, které tam jsou a vajgly nikdo po zemi nehází. Neumím si představit ani sebe, že hážu něco na zem natož vajgl.

Je to o tom, co má člověk v hlavě a jakou má zodpovědnost a toleranci a vztah k životnímu prostředí. Potom na tom jestli někdo kouří, nekouří , pije, nepije a kde a co a proč - až tak nezáleží. Kompromis se prostě potom vždycky najde. Když je ale někdo primitiv, tak ti otráví život bez ohledu jestli kouří nebo ne.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Martin Hessler »

"V každé zemi, v každém národě a v každé době lze nalézt zaslepené fanatiky usilující o dobro lidstva. Jsou své myšlence tak oddáni, že jsou pro ni ochotni učinit cokoliv. Třebas i páchat ty nejhorší zločiny, protože podle nich účel světí prostředky a ospravedlňuje jejich jednání. Oni nevraždí, oni zavádějí pořádek. Oni nevydírají a nemučí, oni chrání zájem státu a společnosti. Život jednotlivce, pokud jednotlivec narušuje dogmata jimi zavedených pravidel, nestojí takovým lidem ani za pokrčení rameny. To, že společnost, které údajně slouží, se skládá právě z jednotlivců, nechtějí tito lidé vzít na vědomí. Disponují takzvaným širokým rozhledem - což je nejspolehlivější způsob, jak nevidět ostatní lidi."

/Andrzej Sapkowski - Věž vlaštovky/

Tohle by se mělo vytesat do kamene. Možná by to mělo viset zarámované v obří velikosti na každém městském úřadě, na každé policejní služebně, na úřadu vlády a v parlamentu. A možná by si to měl pro sebe třikrát zopakovat každý, kdo se chystá "v zájmu společnosti" páchat dobro na cizí účet.

Praktické řešení v knajpě? nechat to na majiteli. Ať si sám vybere, jakou chce mít hospodu, jako si každý může vybrat, kde chce sedět. A hlavně ať aktivisté neprudí ostatní. Když jdu do tělocvičny (nebo jak se teď módně říká - do fytka, voe), taky nemůžu při zdravém rozumu očekávat, že tam nikdo nebude funět, hekat, chchrlat a promenádovat se kolem mne v propoceném tričku. Jistě, mohl bych iniciovat schválení zákona, podle něhož by v tělocvičně nikdo nesměl cvičit, aby se nepotil, nevyluzoval nelibé zvuky a nesmrděl jak chcíplá kuna. Ale asi by mi po právu řekli, že jestli mi to vadí, ať tam nelezu. Komu vadí pivo, cigára, rum a zelená, co sakra hledá v hospodě?
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Lord »

Nic proti svobodě, ala existuje rčení, že svoboda jednotlivce končí tam, kde ... nebo jak to je 8-)

Téma přešlo neodvratně od nacistické historie kouření až do dnešní doby. Skutečností je, že naprostá většina lidí si přeje zákaz kouření v restauracích. Pasivní kouření způsobuje skoro stejně nebezpečné nemoce jako aktivní, tedy v silně zakouřené místnosti.
Zákaz kouření v restauracích by uvítalo 78 procent dospělých. Kloní se k němu i 41 procent kuřáků a kuřaček, vyplývá z průzkumu...
Zdroj: ceskenoviny.cz
Martin Hessler píše:Praktické řešení v knajpě? Nechat to na majiteli. Ať si sám vybere, jakou chce mít hospodu, jako si každý může vybrat, kde chce sedět.
Tak na tom něco je. Ale nejspíš to dopadne, tak že majitel kvůli většímu kšeftu někde kouření povolí a ostatní to budou muset strpět. Jóó kdyby fungovala dokonale "neviditelná ruka trhu" asi by to nebylo nutný řešit.
Faktem je, že ve větším městě může krásně dojít k diferencializaci na kuřácké a nekuřácké hospody. S tím že v těch kuřáckých bude větší švanda :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Bleu »

lord - já nevim, ve Slavkově (u Brna) před časem znovuotevřeli jednu docela fajn hospodu - a je nekuřácká, ale nevaří se tam. Jen taková ta klasika, utopenci, škvarková pomazánka etc... Kdo kouří, tak jde prostě před hospodu. Že by tam byla menší švanda to si nemyslim - zejména ne - když tam je cca 60-70 "vojáků" z tak 4-5 zemí, tak je tam vlastně dost bordel :). A některé věci je lepší řešit před hospodou - je tma větší klid.

Výhoda je samozřejmá - unifroma z přírodního vlněného sukna, nemsrdí kouřem ještě měsíc po události - ona se totiž nepere, ale jen kartáčuje.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Lord píše:Nic proti svobodě, ala existuje rčení, že svoboda jednotlivce končí tam, kde ... nebo jak to je 8-)
zacina svoboda nekoho jineho.

ano svoboda kuraka konci tam kde zacina svoboda nekuraka, jenze presne v ten samy okamzik konci i ta svoboda nekuraka a zacina svoboda kuraka

Tak na tom něco je. Ale nejspíš to dopadne, tak že majitel kvůli většímu kšeftu někde kouření povolí a ostatní to budou muset strpět. Jóó kdyby fungovala dokonale "neviditelná ruka trhu" asi by to nebylo nutný řešit.
Faktem je, že ve větším městě může krásně dojít k diferencializaci na kuřácké a nekuřácké hospody. S tím že v těch kuřáckých bude větší švanda :D
nevidim jedinej duvod proc by v nekuracky hospode mela byt mensi prdel ani ze kuracka hospoda nutne musi mit vetsi kseft nez nekuracka. Osobne hospodu pomeruju podle uplne jinych meritek
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Scrat »

Stuka píše:....(a taky jistě Francie - tam se hulí ostošest ale tam jsem ještě nebyla) mají kuřáci poměrně dost pokoj. Nikdo tam nic neŕeší, místnosti jsou velké a klimatizované, dým mě tam nijak zvlášť neobtěžuje.
Až pojedeš do Francie tak na tohle téma můžeš s majiteli hospod pokecat u cigárka :lol: . Nějakých pět let už si tam nezapálíš ani v baru nebo na diskotéce. Holandsko to samé, Belgie s pár výjimkami taky, Irsko a celé Spojené Království všechny uzavřené veřejné prostory bez pardonu, v Rakousku tě cigárko v hospodě přijde za určitých podmínek na 1 000 €.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Lord »

To teď mluvíš o nějaký specificky knajpě "z dob napoleonských válek" a veteránů. Ale jóo proč ne :razz:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Bleu »

Lord píše:To teď mluvíš o nějaký specificky knajpě "z dob napoleonských válek" a veteránů. Ale jóo proč ne :razz:
Né mluvim o úplně normální hospodě, kterou jednou za rok okupuje tak 70 "vojáků" V podstatě tam neni k hnutí. :)
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Polarfox »

Když to tak čtu, tak by měli hospodu přejmenovat na kuřárnu a alkohol a spol. by se tam měl vydávat jen tak mimochodem, jako vedlejší činnost :) Říkám, sebrat 10 lidí, vybavit se zásobou nesnesitelně voňavo/smradlavýho materiálu, pokud možno takovýho, co vydrží v hadrech aspoň tejden a šup do "kuřácký" hospody. Pak to tam rozjet na plný pecky a blahosklonně poslouchat rozčílený kecy od kuřáků, co si to dovoluju, jestli bych toho nechtěl nechat a jestli mi nevadí, že tím jako lidi okolo sebe obtěžuju. A stejně blahosklonně je posílat do zádele, protože já mám v hospě absolutní právo kouřit a nemusím na nikoho brát nejmenší ohledy :D Tohle by snad i stálo za realizaci...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od mr_kosa »

Teraz si to povedal úplne presne Polarfox, len ešte teda ten menší dodatok treba: "...ak to bude s vedomím majiteľa v jeho súkromných priestoroch a s jeho povolením."
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Lord »

Polarfox píše:Pak to tam rozjet na plný pecky a blahosklonně poslouchat rozčílený kecy od (ne) kuřáků, co si to dovoluju, jestli bych toho nechtěl nechat a jestli mi nevadí, že tím jako lidi okolo sebe obtěžuju. A stejně blahosklonně je posílat do zádele, protože já mám v hospě absolutní právo kouřit a nemusím na nikoho brát nejmenší ohledy :D Tohle by snad i stálo za realizaci...
Trošku podobnej model už existuje, není to špatnej nápad :up: Chce to jen trošku program. Od hostů, asi jsi měl na mysli nekuřáků, ale od personálu a když víš do čeho jdeš. Možná i obráceně. Co ty gádžo.



http://www.krcmadetenice.cz/
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Martin Hessler »

Lord píše:Nic proti svobodě, ala existuje rčení, že svoboda jednotlivce končí tam, kde ... nebo jak to je 8-)

Skutečností je, že naprostá většina lidí si přeje zákaz kouření v restauracích. Pasivní kouření způsobuje skoro stejně nebezpečné nemoce jako aktivní, tedy v silně zakouřené místnosti.
Zákaz kouření v restauracích by uvítalo 78 procent dospělých. Kloní se k němu i 41 procent kuřáků a kuřaček, vyplývá z průzkumu...
Zdroj: ceskenoviny.cz
Nic ve zlém, ale takovýhle "Průzkum veřejného mínění" je mezi českými novináři velice populární - většinou ale bývá vycucaný s prstu. Chybí k němu jakékoli bližší údaje, třeba kde, kdy, v jakém rozsahu a časovém horizontu bylo prováděno dotazování, jaký byl sociální a věkový průřez respondentů, jak byly formulovány otázky atd. Tedy je nanejvýš pravděpodobné, že žádný průzkum neproběhl nebo byl jen velmi formální či tendenční. Zeptám-li se deseti lidí, vycházejících ze sídla KSČM, co si myslí o tržní ekonomice, je nasnadě, jaké asi dostanu odpovědi... A pak si sednu za noutbůk a vypotím článek o tom, jak ...si 98 % Čechů přeje úplný návrat k centrálně řízenému hospodářství.

Kam tyhle legislativní snahy vedou, si každý může ověřit třeba v Praze u Anděla nebo Karlově náměstí. Když si tam na ulici otevřete v kteroukoli hodinu plechovkové pivo, se značnou pravděpodobností na vás přilítnou městapáci a budou vás šikanovat, že konzumujete alkohol na veřejném místě, kde je to vyhláškou zakázáno... Opatření původně směřovalo proti bezdomovcům, okupujícím lavičky a zastávky MHD. Ti se tam ovšem vesele povalují dál, protože s nimi nikdo nic nesvede - nemají ostatně ani doklady, ani peníze na pokuty, tak si jich městapo postupně přestalo všímat. Není to výnosné. Tím více si zgustnou na jedinci, který vypadá na to, že má u sebe občanku a pět set korun.
Ale pokud si budete na tomtéž místě smažit dávku heroinu a ládovat si ji do žíly, nikdo si vás ani nevšimne - to je podle zákona oukej...
V zemích, kde zákon plošně zakázal kouření v restauracích, většinou razantně stoupla poptávka po marihuaně. Lidi (hlavně mladí frikulínci, ale poslední dobou i starší ročníky) sice kouří před restaurací, ale "když už, tak už" - místo cigarety si podávají špeka. A ještě si přitom připadají jako odbojáři - to jsme s tím systémem vydrbali...

Já osobně neznám žádného kuřáka, který by byl nadšený z toho, že mu zakážou si u pivka zapálit. Něco jiného je to ovšem v případě, že se jedná o kouření u jídla - to vadilo i mně, když jsem ještě hulil. Jinak drtivá většina těch, které potkávám, je prostě smířená s tím, že když půjdou do baru nebo do hospody - podotýkám, že posedět s přáteli, ne se naobědvat, tak tam prostě bude poněkud nahulíno. Ti, kteří se s tím nesmíří, chodí většinou do KFC nebo do McDonaldu. Je to kchůl a nekouří se tam.
Krásně jsem to viděl vyřešené v jedné restauraci v centru Prahy. Kuřáci i nekuřáci měli své vlastní místnosti, přičemž už když jsme si se ženou dělali rezervaci, ptali se nás kde chceme sedět. A kdyby někdo zase vytasil ono přiboudlé přirovnání k bazénu, rozdělenému na poloviny "smí se čůrat" a "nesmí se čůrat" (větší pitomost jsem snad v této souvislosti nečetl, a to je z hlavy vysokoškolského odborníka), tak vzduchotechnika byla vyřešená tak, že v nekuřáckých prostorách byla ventilace přetlaková, zatímco v kuřáckých podtlaková (sací). Když se tedy otevřely spojovací dveře, vzduch z nekuřácké části proudil do kuřácké (nikdy naopak), odkud byl odsáván ventilátory a vytlačován přes filtry ven. Proč to plácám na vojensko-historický portál? Bavil jsem se o tom s majitelem restaurace a zjistil jsem, že je to veliký fanda a znalec čs. fortifikačních staveb ze 30. let... Hádejte, kde asi vzal inspiraci? 8-)
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Nacistická válka s rakovinou

Příspěvek od Stuka »

Ach tak. Myslela jsem že i v Čechách je stejně vyřešené jako na Slovensku, kde už musí být kuřácké místnosti v restauracích oddělené od nekuřáckých a tam kde se podává jídlo se myslím vůbec nesmí kouřit. Nijak zvlášť mně to nezajímá - tahle úprava legislativy, protože tam kde se hulí, nelezu, takže to nevím detailně.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“